Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Pstrągi 2024


  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#61 OFFLINE   Mateusz95s

Mateusz95s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Posted 17 March 2024 - 16:03

Attached File  IMG_8366.jpg   128.18KB   33 downloads

Attached File  IMG_8362 (1).jpg   86.26KB   33 downloads

Niecałe 50 cm z urokliwej małej rzeczki  :)

Łupnął jak zaczęło lać, nie mam ładniejszych zdjęć, ważne że ryba szybko wypuszczona  :) . 

 


  • mario, Artech, Mysha and 26 others like this

#62 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 posts
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Posted 29 March 2024 - 19:07

Panowie Dziś za oknami piękna Wiosna,żabki skaczą , ptaszki ćwierkają , zielona trzcinka już wyrasta.. Czas wielkiego żarcia chyba się rozpoczął na Podlasiu  B)  a tu taka Cisza?? Dziś pięknie kropaski współpracowały. Wraz z Chrześniakiem trafiliśmy kilka rybek,  tym 3-4 fotogeniczne. 

Attached File  924fc592-a11b-4522-83eb-13539ecf8938.jpg   86.6KB   36 downloads

Attached File  0803e618-44ec-420f-bd0c-fb46090b0f20.jpg   81.16KB   34 downloads

Attached File  e6834059-b80a-42d8-8fa5-63fe799fd87c.jpg   102.44KB   34 downloads

Attached File  6970a162-2533-4cac-96ef-ad5c4d6b173c.jpg   87.43KB   33 downloads

Attached File  3233bcb2-d860-4696-ae4c-30d84c5f1224.jpg   128.83KB   34 downloads


  • Friko, mario, Artech and 26 others like this

#63 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 posts
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Posted 29 March 2024 - 20:21

A w górach zmiana pogody i bardzo słabe  żerowanie ,do tego wiatr taki że ciężko w rzekę było trafić. Parę maluchów i na koniec dnia 50+ po przygodzie z ptactwem, z drugiej strony jeszcze gorzej wyglądał ,ale siły miał jak za 2óch.

Attached Files


  • mario, Artech, Mysha and 33 others like this

#64 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 posts
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Posted 06 April 2024 - 20:19

Był taki jeden dzień w marcu, który zapamiętam na długo.
Kilka ryb 40+ i jeden 50+
Przynęty 9 i 11cm Twitch'e prowadzone szybko i agresywnie pod powierzchnią wody.

Attached Files


  • mario, popper, Artech and 45 others like this

#65 OFFLINE   szydłoś

szydłoś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 605 posts
  • LokalizacjaBiebrzańska Kraina
  • Imię:Andrzej
  • Nazwisko:Sz.

Posted 15 April 2024 - 20:02

Rybka nie moja ;) (chrześniaka Kuby) ale moja krew  B) , zarażony pstrągozą i szacunkiem do tych ryb od najmłodszych lat.Chyba już wieku 11 lat złowił ze mną swojego pierwszego kropasa, od tamtej pory minęło 6 lat  :D Teraz w głowie mu już zabawa/dziewczyny ..ale nawet po Imprezie na hasło "Jadę na Pstrągi" prosto z dyski wsiada i nie odpuszcza hehe. W końcu trafił swoją 50+ 

 

Attached File  438095758_2168713280136370_8891874641686287852_n.jpg   63.61KB   36 downloads

 

Attached File  91554941_1121648458176196_7316847105111228416_n.jpg   134.99KB   34 downloads

 


  • mario, popper, Artech and 16 others like this

#66 OFFLINE   Zenitch

Zenitch

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 posts
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Szamot

Posted 16 April 2024 - 18:12

*
POPULAR

a83d30e0bf832.jpg[url="%5Burl="https://zapodaj.net/plik-ee74yOrbTK"]https://zapodaj.net/plik-ee74yOrbTK[/url]"] Brakło do 60

Edited by Zenitch, 16 April 2024 - 18:13.

  • popper, Artech, oland and 58 others like this

#67 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1,458 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 19 April 2024 - 19:54

*
POPULAR

Ten dzień zaczął się nie specjalnie. Po dojechaniu nad rzekę zaczynam obławiać wytypowany wcześniej odcinek rzeki. Udało mi się oddać może kilka rzutów kiedy postanowiło do mnie dołączyć dwóch cierpiących na samotność, zupełnie obcych mi wędkarzy. Jeden z dołu, drugi z góry . W tej sytuacji wdrażam szybką ewakuację. 

Kilka minut jazdy i mam kawałek wody dla siebie. 

Dzień jest chłodny z przewagą chmur. Woda w rzece niesie mocno trąconą wodę, jednak o tej porze roku bywa to zaletą. Dziś odpuszczam łowienie pod prąd, co prawda nie przepadam za tym ale na agrafce ląduje spory łamaniec imitujący pstrąga a ja schodzę z nurtem, podając przynętę "wachlarzem".

Kilka bankówek które dały mi przez lata sporo dużych ryb nie przynosi nawet drobnego kontaktu. Dochodzę do sporego zwaliska połączonego z szybkim wlewem, wody niecały metr. " Pewnie jeszcze nie są ustawione na napływach" pomyślałem, posyłając jednocześnie woblera właśnie w to miejsce. Kiedy łamaniec znalazł się pośrodku wlewu nastąpił natychmiastowy strzał. Żołto - złote refleksy pięknie kontrastowały na tle ciemnego dna. Pstrąg już z tych "dobrych", pewnie blisko pół metrowy wykonuje świecę uwalniając się tym samym. Po tej sytuacji już wiem, że dziś to taktyka która działa i jest szansa na kolejne ryby. Pomimo załamania pogody jest już bardzo wiosennie, pstrągi jak widać też to poczuły i jedzą coraz intensywniej. Kolejne ciekawe miejsce. Na drugim brzegu galeria starych olch, podmyte korzenie działają na wyobraźnię, posyłam więc tam łamaną ósemkę by wywabić spod nich jakiegoś kropkowanego bandytę. Udaje się, jednak pstrąg tylko zaznacza swoją obecność pukając kilkukrotnie w przynętę. Kolejno lecą jig, gumowa żaba i znów wobler. Ryba niestety gaśnie a ja odpuszczam, nie lubię zbyt długo " męczyć " więc ruszam dalej. 

Kolejny wlew na środku rzeki i powtórka z rozrywki, wobler wjeżdża na napływ i zostaje brutalnie zgarnięty przez rybę +- 45 centymetrów, która po gwałtownych fikołach się uwalnia. Ech, dotknął bym któregoś w końcu jednak nie były to jakieś potwory żeby się mazać więc skupiam się na kolejnych potencjalnych miejscach przebywania ryb. 

Dłuższy czas nie dzieje się nic, dorabiam więc teorię o dość krótkim "okienku" żerowania i postanawiam powoli kończyć łowy. Przypomniałem sobie jednak, że dzieli mnie może trzysta - czterysta metrów od mety zamieszkanej przez dużą rybę. 

Długa prosta pośrodku której kładzie się na wodę kilka dostojnych starych olch. Przed drzewami dosyć długa, głęboka rynna, poniżej gruby dołek z piaszczystym wymiałem.

Wobler obstukuje środek rynny kiedy coś porywa mi niemal wędkę. Łowię raczej mocnym zestawem jednak kij gnie się srogo, niestety po kilku sekundach byczek się odpina. Tu leci już kilka niewybrednych wyrazów, za dużo już dziś tego pecha. No nic, podłażę po cichu żeby obłowić zwaliska poniżej powalonych drzew. Bez wiary zupełnie, bo po tych akcjach nie spodziewałem się już niczego. Posyłam pstrążka pod drugi brzegu pod zalane trawy. Ten przecina płytką rynienkę, wchodzi w dołek i kiedy muska już piaszczystą końcówkę jest delikatne puknięcie. Wytężam skupienie i podaję raz jeszcze. Przynęta spływa identycznie i na wyjściu z dołka potężne gruchnięcie. Widzę co się święci, docinam z wyczuciem i po tym zabiegu odkręcam nieco hamulec. Potężny pstrąg zaczyna wściekle kotłować stając na ogonie. W sekundę wskakuję do wody, przechodzę przez pnie drzew i zapadam się po pas w miękkim dnie. Ryba wjeżdża w dołek kreśląc "iksy". Nie pozwalam jej, bo to piękna samica na więcej harców i umieszczam jakimś cudem w podbieraku. W tym momencie stara, cwana ryba wykonuje świecę i znów jest wolna, jednak wobek jeszcze tkwi w jej pysku. Drugie podejście i jest moja. Unoszę kosz podbieraka nieco do góry starając się jednocześnie wyjść na płytszą wodę. Patrzę szczęśliwy na gruby, nakrapiany kark i znów towarzyszą mi te nie do opisania emocje, bo ten kaliber potokowca w naszych zadeptanych rzekach to prawdziwe święto. Miara pokazała sześćdziesiąt centymetrów.

Pozwalam Jej odpocząć, pomimo widowiskowego holu i krótkiej sesji zdjęciowej nakrapiana pani odpłynęła prędko niczym torpeda w świetnej formie. 

Tego dnia nie potrafił bym łowić dłużej, z " głową w chmurach" wracam dziękując rzece za dzisiejsze spotkanie. 

Attached File  IMG_20240419_193347_Easy-Resize.com.jpg   51.95KB   34 downloads

Attached File  IMG_20240419_193451_Easy-Resize.com.jpg   67.79KB   32 downloads

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                                                         :good:


Edited by bartsiedlce, 22 April 2024 - 09:11.

  • Friko, mario, Artech and 58 others like this

#68 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 505 posts
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Posted 20 April 2024 - 13:48

Ostatnio na koniec dość słabego dnia (tylko jeden kontakt i wyjęta rybka 39 cm) trafił się taki grubasek 43 😉

Attached Files


  • mario, popper, Artech and 24 others like this

#69 OFFLINE   Kosa_10

Kosa_10

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 3 posts
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Michał

Posted 21 April 2024 - 11:41

Witam
Chciałem podzielić się swoimi ostatnimi przygodami z jednym miejscem oraz z jedną rybą, która okazała się być dwiema 😃
Do sedna. Około 4 tygodni temu szedłem sobie w dół rzeki i tradycyjnie dość powoli obławiałem potencjalne miejscówki. Doszedłem do miejsca gdzie w poprzek prawie całej rzeki leży spore powalone drzewo. Znam to miejsce, ustawiłem się około 20m przed nim i oblawialem je już ze znacznej odległości licząc, że mieszkaniec tego domku zostawil na chwile dach nad głową i wyszedł coś zjeść.
Miałem dobrą czutkę, bo gdybym od razu poszedł pod drzewo z pewnością bym go spłoszył. Uderzył przy mojej burcie w ostatniej fazie wachlarzu, około 5-7m przed drzewem.Po spokojnym holu szybko go podebrałem. Dobrze wyglądał, cyk fotka na pamiątkę i migiem wraca do siebie. Byłem później w tym miejscu jeszcze tydzień i dwa później i za każdym razem go widziałem. Raz wyszedł mi do przynęty ale nie zaatakował i jakoś tak mam, ze nie chciałem go drugi raz złowić, upewniłem się, że dalej tu jest i tylko obserwowałem jak stoi i czasami odskakuje do boku po jakis spływający pokarm. Patrzyłem chwilkę i szedłem dalej. Kolejnym razem podszedłem po cichu, nie rzucałem w ogóle i zobaczyłem, ze dalej stoi. Ucieszony znowu chwilkę się poprzygladalem i naładowany spektaklem szedłem dalej.
Podczas ostatniej wyprawy szedłem już w górę rzeki, sprowadzałem powoli czasami twitchujac woblerkiem, doszedłem do tego miejsca od drugiej strony, nie wiedziałem go ale postanowiłem spróbować. Miejsce było ciekawe, mogło kryć więcej niż jedna rybę, wiec chwile się wahając jednak rzuciłem. W drugim rzucie czuje mocne przetrzymanie, widzę błysk i nagle ryba dostaje szału. Wyskakuje wysoko nad wodę i po głośnym lądowaniu ucieka trochę w górę, walczy z nurtem wiem, ze raczej to wygram i po chwili mam ją bezpiecznie. To jednak nie były takie emocje jak zawsze byłem nawet trochę zly na siebie podczas holu, ze przecież już ja złowiłem i co ją męczę po niespełna miesiącu.
I tu dochodzi do dziwnej sytuacji, bo gdy już spokojnie przyglądam się „znajomej” rybie to okazuje sie jakaś większa niż ostatnio, dłuższa i przede wszystkim już tak solidnie najedzona. Kurde to nie może być ta sama ryba. Chciałbym, żeby miały takie przyrosty ale tak szybko to chyba nie ma nigdzie 😂Nie jestem super znawcą, oceńcie po zdjęciach. Nasuwa się pare wniosków po takich spotkaniach, przede wszystkim, że na pstrągach nie można być niczego pewnym 😅 i chyba za to je kochamy.

 

Attached File  125E9348-78B8-4D2C-85A2-B309624AC1B5.jpeg   149.86KB   37 downloads  Attached File  C7D1AC34-D076-4DF8-96D4-BCCF308A92DA.jpeg   148.02KB   37 downloads

 

NOMINACJA DO KONKURSU "OPIS MIESIĄCA"                                                                         :good:


Edited by bartsiedlce, 22 April 2024 - 09:12.

  • Friko, mario, popper and 19 others like this

#70 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,536 posts
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Posted 21 April 2024 - 13:32

To zdecydowanie dwie różne ryby, zwróć uwagę na kropki na pokrywie skrzelowej.
  • popper, szydłoś, ms80 and 2 others like this

#71 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1,458 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 10 May 2024 - 16:49

Dziś były na chodzie 🙂

Attached File  IMG_20240510_174539.jpg   58.9KB   29 downloads


  • mario, popper, wujek and 44 others like this

#72 ONLINE   zator

zator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 374 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomasz

Posted 12 May 2024 - 20:04

To i ja się pochwalę

Attached Files


  • popper, Artech, Mysha and 14 others like this

#73 OFFLINE   bartosz311287

bartosz311287

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 posts
  • Imię:Bartosz

Posted 14 May 2024 - 20:47

Taki grubasek pobrał imitację robalka. bdbff1feead371545be52568aa43af0d.jpg

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
  • mario, Artech, Mysha and 24 others like this

#74 OFFLINE   digger

digger

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 149 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Mendyk

Posted 14 May 2024 - 23:36

Piękna ryba, jak z obrazka.
I typowo dla tego rejonu taki podbity fajnie zielenią.

Edited by digger, 14 May 2024 - 23:43.


#75 OFFLINE   Mateusz95s

Mateusz95s

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 218 posts
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Mateusz

Posted 15 May 2024 - 07:50

Smakosze porannych żab od Cyprysa :)

 

Attached File  IMG_9546_Easy-Resize.com.jpg   79.37KB   16 downloads

 

Attached File  IMG_9535_Easy-Resize.com.jpg   81.34KB   15 downloads

 

Attached File  IMG_9548_Easy-Resize.com.jpg   84.19KB   18 downloads

 


  • Artech, Mysha, Mirek* and 5 others like this

#76 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 posts
  • LokalizacjaOstrołęka

Posted 15 May 2024 - 08:26

Zasiać-złowić-wypuścić.

Attached Files


  • Artech, Darek P, Krzysiek Rogalski and 41 others like this

#77 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 posts
  • LokalizacjaRzeszów

Posted 15 May 2024 - 20:36

https://m.youtube.co...rts/q3wRvqavI0U

Mokra mucha dziś kosiła :)
  • Mysha, Darek P, wojti80 and 4 others like this

#78 OFFLINE   digger

digger

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 149 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Mendyk

Posted 16 May 2024 - 04:47

Super! Jak je uzbroiłeś i prowadziłeś?

#79 OFFLINE   ryba7

ryba7

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 341 posts
  • LokalizacjaRzeszów

Posted 16 May 2024 - 06:37

Woda na rzece niska i prześwietlona, przypon jakieś 3,5m na końcu 0,16. Na prowadzącej Micro Muddlerek a na skoczku klasyczny March Brown. Ryby najlepiej reagowały na agresywne prowadzenie przynęt, wręcz jak strimerowanie.
Stal schowany pod nogami za skalną pułką, branie dość widowiskowe ;)

Edited by ryba7, 16 May 2024 - 06:38.


#80 OFFLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,101 posts
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Posted 16 May 2024 - 11:11

Woda na rzece niska i prześwietlona, przypon jakieś 3,5m na końcu 0,16. Na prowadzącej Micro Muddlerek a na skoczku klasyczny March Brown. Ryby najlepiej reagowały na agresywne prowadzenie przynęt, wręcz jak strimerowanie.
Stal schowany pod nogami za skalną pułką, branie dość widowiskowe ;)

San poniżej wiaty w Zwierzyniu?