Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przypony w baitcastingu

ogłoszenie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
108 odpowiedzi w tym temacie

#81 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 16 maj 2022 - 10:16

Ja też polecam fc 😉

#82 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 254 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 16 maj 2022 - 15:00

SG titanium 30cm- 25kg (jednolity drut) do jerków 120g max (cały ubiegły sezon jeden przypon, wymieniony profilaktycznie). Fluorocarbon minimum 1mm ale taki już wiele przynent "gasi". Próbowałem ten najmocniejszy drut tytanowy prorexa w szpulach ale pękał na tulejkach przy ostrym prowadzeniu bustera 15.



#83 OFFLINE   olb

olb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 20 maj 2022 - 09:49

Z innej beczki - jak związać plecionkę z gotowcem tytanowym (z krętlikami, agrafkami, itd.)? Dołożyć łącznik z FC? :D



#84 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1744 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 20 maj 2022 - 15:50

A po co? Albo łowisz na FC, albo na inny rodzaj przyponu. Wychodzi na to, iż jeżeli nie ma na końcu zestawu choćby trochę fluoro, to ryba brać nie będzie, co jest kompletną bzdurą, przynajmniej przy połowie dużych szczupaków dużymi przynętami. Przy dużych gumach zdecydowanie wolę przypon stalowy, niż gruby fluo, który potrafi zgasić nieco pracę przynęty. chociaż w tym sezonie porobię sobie trochę przyponów z Regeneratora, wiązanych ręcznie, bez tulejek. Regenerator 0.90 i grubszego nie mam zamiaru stosować. 


  • Pumba i Alexspin lubią to

#85 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 20 maj 2022 - 18:39

Piotrze, jak są ryby to Regenerator 1,05 w przyponie 60cm, wcale im nie przeszkadza. Piszę to na podstawie niedawnych doświadczeń w Finlandii ;)  :)


  • Alexspin lubi to

#86 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 20 maj 2022 - 21:54

Regenerator to nie fluorocarbon, trzeba czytać co jest napisane na opakowaniu i obcinki "fluo" znikną Ja od lat ponad dziesięciu stosuję fluorocarbon 0,5 i 06, bez nawet jednej obcinki. Dzisiaj dotarł do mnie fluo Daiwy. Jeśli jutro dotrę na Czerniakowskie to przyniosę go ze sobą. Chociaż to 0.5mm w wykonaniu Daiwy jest jakieś takie podejrzanie cienkie na pierwszy rzut oka.
  • Alexspin lubi to

#87 OFFLINE   olb

olb

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Bartek

Napisano 20 maj 2022 - 22:51

A po co? Albo łowisz na FC, albo na inny rodzaj przyponu. Wychodzi na to, iż jeżeli nie ma na końcu zestawu choćby trochę fluoro, to ryba brać nie będzie, co jest kompletną bzdurą, przynajmniej przy połowie dużych szczupaków dużymi przynętami. Przy dużych gumach zdecydowanie wolę przypon stalowy, niż gruby fluo, który potrafi zgasić nieco pracę przynęty. chociaż w tym sezonie porobię sobie trochę przyponów z Regeneratora, wiązanych ręcznie, bez tulejek. Regenerator 0.90 i grubszego nie mam zamiaru stosować. 

Biorąc pod uwagę treść, nie jestem pewien czy to odpowiedź do mnie czy do kogo. Mój problem wygląda następująco: mam plecionkę PE 0.5, FC 1 mm nie posiadam. Posiadam natomiast gotowe przypony tytanowe. Nic innego nie mam. Pytam czy mogę połączyć je jakoś sensownie z plecionką - tak, aby nie rwać plecionki na węźle. Bez przyponu nie poszaleję - na łowisku jest od cholery szczupaków, a chcę łowić okonie :D.


Użytkownik olb edytował ten post 20 maj 2022 - 22:52


#88 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 21 maj 2022 - 06:33

Biorąc pod uwagę treść, nie jestem pewien czy to odpowiedź do mnie czy do kogo. Mój problem wygląda następująco: mam plecionkę PE 0.5, FC 1 mm nie posiadam. Posiadam natomiast gotowe przypony tytanowe. Nic innego nie mam. Pytam czy mogę połączyć je jakoś sensownie z plecionką - tak, aby nie rwać plecionki na węźle. Bez przyponu nie poszaleję - na łowisku jest od cholery szczupaków, a chcę łowić okonie :D.


Fluorocarbon nie uchroni przed rwaniem plecionki ma węźle:) ani przy zaczepie, ani przy wyzucie. Jeśli miałby działać jak amortyzator to musiałby być stosunkowo cienki na dość długim odcinku, nie ma to sensu. Połącz przypon tytan z plecionką i to powinno dobrze działać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

#89 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 899 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 21 maj 2022 - 07:41

Biorąc pod uwagę treść, nie jestem pewien czy to odpowiedź do mnie czy do kogo. Mój problem wygląda następująco: mam plecionkę PE 0.5, FC 1 mm nie posiadam. Posiadam natomiast gotowe przypony tytanowe. Nic innego nie mam. Pytam czy mogę połączyć je jakoś sensownie z plecionką - tak, aby nie rwać plecionki na węźle. Bez przyponu nie poszaleję - na łowisku jest od cholery szczupaków, a chcę łowić okonie :D.

jak nie chcesz rwać plecionki na węźle to FC nic nie pomoże... ja cienkie plecionki jakos zawsze rwałem nie na węźle a w zupełnie przypadkowych miejscach... ani razu nie spotkałem się z plecionką urwaną na węźle, a zawsze odzyskiwałem urwaną przynętę i wiem o czym piszę:) u mnie varivas 0,5 wytrzymywał max. 15-20 godzin łowienia i później konieczne było obcięcie używanego odcinka...

jak się chcesz pozbyć problemu to zwiększ grubość plecionki i to znacznie... ewentualnie przed każdą wyprawą wymieniaj tą cienką na nową - to też pomoże, tylko będzie sporo kosztować:)

 

do przyponu wiążesz identycznie jak do krętlika czy agrafki...



#90 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 maj 2022 - 16:18

Jeśli boisz się rwania plecionki na węźle, stosuj łącznik bezwęzłowy. Pozbędziesz się wątpliwości, co do jakości zastosowanego węzła, a wytrzymałość plecionki zwiększy się, z tej podawanej na węźle, na liniową. Rozwiązanie banalnie proste i naprawdę skuteczne.

Użytkownik Maciej W. edytował ten post 21 maj 2022 - 16:18

  • BOB, Alexspin i MietekK lubią to

#91 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1744 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 21 maj 2022 - 17:48

Maciek pokazał nam ten łącznik dzisiaj na Czerniakowskim. Oczywiście to żadna nowość, jednak rzadko się widuje coś takiego przy ciężkich zestawach. Maciuś, a propos , wyślij mi na priv numer telefonu. Ukłony.



#92 OFFLINE   MietekK

MietekK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 228 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mieczysław
  • Nazwisko:Kołowiecki

Napisano 21 maj 2022 - 18:16

Ja nawet dostalem kilka tych łączników w prezencie. Dzięki Maciek .

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
  • Novis, Maciej W. i krzysiek gżybek lubią to

#93 ONLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 21 luty 2024 - 15:11

Jaki polecacie przypon do castingu?
Używam aktualnie używam jakichś 9kg 35cm, ale po zaczepie lub rybie są one strasznie zdeformowane.
Zależy mi na unikaniu obcinek.

Zestaw do cięższego twitcha i lżejszego jerkowania

Użytkownik Umbra edytował ten post 21 luty 2024 - 15:21


#94 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 luty 2024 - 15:51

Linka tytanowa lub Dragon Self-Made w igielicie 


  • Alexspin lubi to

#95 ONLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 21 luty 2024 - 16:03

Igielit to surflon czy surfstrand?
Widzę, że są jeszcze jakieś podziały na 1x7, 7x7

Użytkownik Umbra edytował ten post 21 luty 2024 - 16:03


#96 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10151 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 21 luty 2024 - 16:29

Surflon 7X7

np 

https://allegro.pl/o...lhoC06EQAvD_BwE


Użytkownik BOB edytował ten post 21 luty 2024 - 16:30

  • Alexspin i Umbra lubią to

#97 OFFLINE   pablo

pablo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 223 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 luty 2024 - 20:52

Jak do twitcha i jerków to drucik tytanowy. Jest tego na rynku np. Knot2Kinky czy Prorex. Jak wykonać masz tutaj:  No i jak najlżejsze agrafki i krętliki. 


  • Wojtek Krasnopolski lubi to

#98 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 luty 2024 - 21:39

Jak do twitcha i jerków to drucik tytanowy. Jest tego na rynku np. Knot2Kinky czy Prorex. Jak wykonać masz tutaj: https://www.youtube....h?v=04L_KA2kTIs No i jak najlżejsze agrafki i krętliki.

Prorexa odradzam, totalny szajs. Dwa razy pękł mi na rybie, koledze też się to zdarzyło. Knot2Kinky jak najbardziej.
  • pablo, Michal_ i Umbra lubią to

#99 ONLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 luty 2024 - 07:44

Igielit to surflon czy surfstrand?
Widzę, że są jeszcze jakieś podziały na 1x7, 7x7

Surflon to stalowa pleciona linka w koszulce igielitowej. Surfstrand to goła linka. Opis 1x7, 7x7, 1x19 informują z ilu splotów jest wykonana linka.


  • Umbra lubi to

#100 ONLINE   Umbra

Umbra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaŚrodkowa Wielkopolska
  • Imię:Daniel
  • Nazwisko:Mikołajczak

Napisano 27 luty 2024 - 07:49

Knot2Kinky wydaje się bardzo ciekawy.
Widziałem to już chyba kilka lat temu na kanale ros/ukr z "unboxing zakupów", ale nie znając języka nie miałem pojęcia co to i do czego

Sent from my ASUS_I006D using Tapatalk





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogłoszenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych