Dokładność GPS oraz anteny GPS do echosond
#1 OFFLINE
Posted 21 April 2019 - 09:30
#2 OFFLINE
Posted 21 April 2019 - 18:49
Humminbird 999 cxi antena AS GRP - 0,4 m
#3 OFFLINE
Posted 21 April 2019 - 19:03
jeżeli chcesz być dokładny to postaw marker na miejscówce ,dokładność urządzenia zależy od warunków pogodowych w dużej mierze. ale z reguły przyjmuje się margines błędu do ok3 m
Edited by Boczek322, 21 April 2019 - 19:03.
#4 OFFLINE
Posted 21 April 2019 - 21:07
Marker z wyglądu przypominający granat , to może by dłużej postał , niestety tak jest . Sam zakupiłem mały gps i dopiero będę testował razem z echem , na sucho łąka błąd 4 m na wodzie łatwo przepłynąć taki punkt , aby tego uniknąć wymyśliłem napływając na miejsce rzucać marker łatwiej się zakotwiczyć widząc gdzie powinniśmy stanąć ,wiatr i moment nas przesunie może ktoś to wypraktykował
#5 OFFLINE
Posted 22 April 2019 - 23:12
Na pewno dokładniejsze są urządzenia z anteną zewnętrzną i wyższą częstotliwością odświeżania pozycji. Ręczniaki to tak pi razy oko.
#6 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 18:49
Mam echo Raymarine Dragonfly-5 z GPS ,ale tam nie ma antenki zewnętrznej , nawet brak gniazda żeby taką podłączyć w tym roku dokupię mapę Navionics żeby lepiej trafiać do miejscówki , drugi GPS taki mały na grzyby to musi wystarczyć . Jak latem po pływam to napisze jak to się sprawdziło . Kol. Psulek podrzuć link do takiego GPS o którym napisałeś ,tylko żeby cena nie była wyższa od mojej łódki Lakefox 320
#7 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 19:03
Humminbird 999 cxi antena AS GRP - 0,4 m
Tak sie zastanawiam jak sie to testuje i jakos, niezaleznie od metody testowania, w to nie wierze
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
- Sławek Oppeln Bronikowski likes this
#8 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 19:46
Tak sie zastanawiam jak sie to testuje i jakos, niezaleznie od metody testowania, w to nie wierze
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zostawiasz marker na wodzie i znaczysz punkt. Odpływasz i wracasz na gps'ie. Co do wyniku 0.7m przemilczę
#9 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 19:49
- Tiur likes this
#10 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 19:54
#11 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 19:57
#12 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 20:06
#13 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 20:09
#14 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 20:42
Tak sie zastanawiam jak sie to testuje i jakos, niezaleznie od metody testowania, w to nie wierze
Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Zapraszam na testy. Nawet geodeci dzisiaj mierzą z błędem pomiaru bodajże 0,1m a ich anteny są trochę większe niż wskazana przeze mnie antena AS GRP. Czynnikiem sprzyjającym mniejszym błędom pomiaru jest zawsze dobra pogoda.
#15 OFFLINE
Posted 23 April 2019 - 21:17
Zapraszam na testy. Nawet geodeci dzisiaj mierzą z błędem pomiaru bodajże 0,1m a ich anteny są trochę większe niż wskazana przeze mnie antena AS GRP. Czynnikiem sprzyjającym mniejszym błędom pomiaru jest zawsze dobra pogoda.
Lepiej nie zapraszaj bo przyjade z butelką albo kilkoma i bedziemy mierzyc ....
#16 OFFLINE
Posted 24 April 2019 - 03:14
#17 OFFLINE
Posted 25 April 2019 - 10:30
#18 OFFLINE
Posted 25 April 2019 - 11:40
Tak, owszem - geodeci używają do tyczenia reperów gpsów.. ale zawsze - !zawsze! , weryfikuję te naniesienia zwykłą stalową taśmą.. a niwelacje banalną szlauchwagą..Ostatnio linię zabudowy dziabnęli mi na skos - dobrze że krawężniki były niedaleko..
#19 OFFLINE
Posted 03 May 2019 - 19:39
Witam Kolegow posiadam recznego gps map 76 cs z czasow gdy amerykanski brat zniosl blokady dokladnosci i wszedl Was Engos a dokladnosc wzrosla do 3 -1 m. Wielokrotnie wracalem na ulubione pinki latem jak tez zima a dokladnosc byla 1m bo takie mam minimalne odczyty Bedonc kiedys na Sniezce tez zmiescil sie w bledzie wysokosci 1m Obecne gpsy napewno nie sa gorsze Kolega Kruz bardzo sceptycznie odnosi sie co do dokladnosci niewiem jaki model daje do porownania Ostatnio na ulicy rozmawialem z drogocami o ich gpsie o dokladnosci bylem zaskoczony nawet 05cm Patrzac na Kargula wrzne byly trzy palc . Kolega Paprykarz opisuje swoje echo...04m mysle ze to realne W zszlym roku nabylem helixa 10 i dokladnosc 04 to by bylo to Pozdrawiam.
#20 OFFLINE
Posted 11 May 2019 - 19:39
Odbiorniki profesjonalne (geodezyjne) licza pozycje z dwoch czestotliwosci L1 i L2. Do tego poprawki fazowe i osiaga sie dokladnosci ponizej 5cm.
Amatorkie z korekta WAAS/EGNOS podaje sie dokladnosc 1m. Przestrzebam przed testowaniem na parapetach, ponieraz odcinamy polowe niebosklonu czyniac demonstracje nie reprezentatywna.
Pozdrawiam
Marcin