Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dokładność GPS oraz anteny GPS do echosond


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 01 styczeń 2021 - 22:22

Co zyskuje się dokupieniem tej anteny GPS ASGR 50? Rozumiem że występują 2 rodzaje anten i ta druga Humminbird AS GRP Precision GPS Antenna 408920-1 jest do silnika dziobowego

#22 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2021 - 09:52

Chodziło ci prawdopodobnie o drugi typ z kompasem i sensorem kierunku 408400-1 czyli AS GRP HS 



#23 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 13:07

Paprykarz, czyli jak nie używam dziobówki ani M360 to czy któraś z tych anten dodatkowych jest potrzebna?
Jakiego bierzesz Solixa?

#24 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2021 - 13:35

Czekam na nowego Solix 10 (może 12) i jak znajdę w dobrej cenie to kupię.  Heding Sensor był potrzebny do właściwego ustawienia 360. A tak to antena przydaje się jeżeli potrzebujemy dokładną pozycję z okolic przetwornika. Dla mnie jest to istotne o tyle, że jak nurek ma zejść na dużą głębokość w mętnej wodzie to chciałbym go umieścić jak najbliżej celu.



#25 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4668 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 02 styczeń 2021 - 14:24

Czekam na nowego Solix 10 (może 12) i jak znajdę w dobrej cenie to kupię.  Heding Sensor był potrzebny do właściwego ustawienia 360. A tak to antena przydaje się jeżeli potrzebujemy dokładną pozycję z okolic przetwornika. Dla mnie jest to istotne o tyle, że jak nurek ma zejść na dużą głębokość w mętnej wodzie to chciałbym go umieścić jak najbliżej celu.

Krzysztof, udało się z ss3d czy odpuściłeś?



#26 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2021 - 14:50

Próbuję cały czas kupić, ale cena poniżej $600 nie spadła  :( nawet za używkę. Szukam, obserwuję licytuję.



#27 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 15:26

Chodziło ci prawdopodobnie o drugi typ z kompasem i sensorem kierunku 408400-1

Czyli AS GRP HS

A ta antena ASGR 50 czy niema kompasu i sensoru kierunku?

I jeszcze jedna sprawa, sprzedawca opisuje tą antenę asgr50 jako
"Antena GPS z kablem do podłączenia do echosond Humminbird . Dzięki podłączeniu odbiornika GPS będziesz mieć dostęp do wbudowanego w Twoją echosondę systemu wędkarskiego GPS (Fishing GPS System), wykreślacza śladów (trackplotter) oraz wielu możliwości nawigacyjnych. Dzięki antenie GPS będziesz mógł oznaczyć w echosondzie miejsca, w których łowienie sprawiało Ci najwięcej przyjemności.
Po podłączeniu odbiornika GPS do swojej echosondy będziesz mógł zobaczyć swoją aktualną pozycję, zobaczyć aktualny ślad (breadcrumb trail), odczytać dokładną prędkość i kierunek przemieszczania się łodzi (namiar), zapisać ślady (Tracks) i punkty trasy (Waypoints)"
To czyli bez tej anteny tracę te wszystkie możliwośći mimo że w ploterze jest GPS?

Użytkownik Lucas 235 edytował ten post 02 styczeń 2021 - 15:27


#28 OFFLINE   Paprykarz

Paprykarz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1953 postów
  • Lokalizacjazachodniopomorskie

Napisano 02 styczeń 2021 - 16:06

Bez tej anteny masz te wszystkie możliwości. Problem jest tylko kiedy ploter jest umieszczony po dachem zabudowy i na tyle mocno tłumi sygnał GPS że jest niedokładny. Wtedy wywalamy antenę na dach i wszystko jest ok. Ta antena nie ma kompasu ani sensora kierunku.

Nie wiem jaki model urządzenia posiadasz, pamiętaj że były takie które nie posiadały anteny wewnętrznej


Użytkownik Paprykarz edytował ten post 02 styczeń 2021 - 16:08

  • Lucas 235 lubi to

#29 OFFLINE   Lucas 235

Lucas 235

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów

Napisano 02 styczeń 2021 - 18:47


Nie wiem jaki model urządzenia posiadasz, pamiętaj że były takie które nie posiadały anteny wewnętrznej


Ja nie mam jeszcze żądnego modelu, czekam na Solixa 12 gen3 ma dojść ok 15.02
Stąd znikoma wiedza o tych antenach.
Okej dzięki za odpowiedźi!




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych