Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Neopreny czy oddychacze na otwarcie sezonu?/ Jak si臋 ubra膰 o tej porze roku?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
35 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 post贸w
  • LokalizacjaDzierzoni贸w
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 10 luty 2021 - 18:10

Witam. Planuje wyjazd ze streamerem jak tylko pogoda pozwoli. Nigdy dot膮d nie je藕dzi艂em o tej porze roku. Czy wchodz膮c do wody mo偶na 艂owi膰 w oddychaczach maj膮c pod spodem ocieplacze, bielizn臋 termiczn膮 i dobre polarowe spodnie? Czy lepsz膮 opcj膮 jest poprostu zakup neopren贸w. Jak wy przygotowujecie si臋 do 艂owienia w tak niskiej temperaturze? Z g贸ry dzi臋kuj臋 za pomoc

Wys艂ane z mojego SM-G975F przy u偶yciu Tapatalka

U偶ytkownik Xiaou edytowa艂 ten post 10 luty 2021 - 18:11


#2 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 post贸w
  • LokalizacjaPozna艅

Napisano 10 luty 2021 - 18:23

http://jerkbait.pl/t...hy-spodniobuty/

http://jerkbait.pl/t...oprenu-na-zim臋/

http://jerkbait.pl/t...zy-spodniobuty/

itd. itp. etc.


  • doktorek, Piotrek Milupa i S.N. lubi膮 to

#3 OFFLINE   mart123

mart123

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 353 post贸w

Napisano 10 luty 2021 - 20:35

Zale偶y czego b臋dzie wi臋cej, 艂a偶enia czy stania w wodzie. Jest jeszcze kwestia bezpiecze艅stwa brodzenia - wybierz te, kt贸re daj膮 wi臋ksz膮 stabilizacj臋 bo "bulkn膮膰" o tej porze to 艣rednia przyjemno艣膰.
  • trout master lubi to

#4 OFFLINE   Adrian Ta艂ocha

Adrian Ta艂ocha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 986 post贸w
  • LokalizacjaKrak贸w
  • Imi臋:Adrian
  • Nazwisko:Ta艂ocha

Napisano 11 luty 2021 - 08:07

Nie mia艂em problemu z 艂owieniem zima w oddychaczach, odpowiednia bielizna pod spod i da rad臋.
Chyba ze straszny zmar藕luch z Ciebie.
  • jasiekcom i Xiaou lubi膮 to

#5 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin/L臋bork

Napisano 11 luty 2021 - 08:42

Primaloft robi robot臋, odk膮d kupi艂em spodnie z primaloftem polar odstawi艂em tylko na ciep艂e miesi膮ce.


  • Zielony i Grzegorz G. lubi膮 to

#6 OFFLINE   Grzegorz G.

Grzegorz G.

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 164 post贸w
  • Imi臋:Grzegorz
  • Nazwisko:G.

Napisano 11 luty 2021 - 10:03

U mnie od jakiego艣 czasu wygl膮da to, mnij wi臋cej tak:

Pierwsze pod 艣piochy idzie bielizna termoaktywna, najlepiej jakie艣 Merino, nast臋pnie spodnie z wype艂nieniem Primaloft (je偶eli chodzi o miesi膮ce zimowe, najlepiej minimum 130 gram wype艂nienia, p贸藕na wiosna wystarczy w granicach 60 gram) Na stopy skarpeta Merino 80%. Mo偶e by膰 jedna z grubego zaplotu lub 2 szt, jedne cie艅sze i kolejna warstwa grubej. Odk膮d pojawi艂y si臋 Primalofty zrezygnowa艂em z neopren贸w, polar贸w itp. s膮 po prosu mniej skuteczne i komfortowe, jak dla mnie oczywi艣cie. Jak pisali koledzy w innych w膮tkach, Primaloft jest l偶ejszy, bardziej elastyczny. Nawet przy namokni臋ciu, czy zapoceniu nie traci w艂a艣ciwo艣ci termicznych. Stosowany, jako docieplacze, ocieplacze w ciuchach od armii ameryka艅skiej po dobre firmy trekingowe. Ma oczywi艣cie wady, np. cena  


  • doktorek, Zielony i Xiaou lubi膮 to

#7 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 luty 2021 - 11:02

No rozumiem, 偶e oddychacze s膮 zgodne  z duchem czasu.. oraz modowym tyranem , ale neopreny s膮 zim膮 niezast膮pione. Raz z powodu najlepszej izolacji termicznej, a dwa - p艂ywalno艣ci. Neopreny od B艂auciaka s膮 lepsze od Cabelas贸w, a te od wszystkich 5mm no name - a wszystkie od oddychaczy na wszystkie sposoby oswajanych z zim膮..  :)



#8 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 877 post贸w
  • LokalizacjaWroc艂aw

Napisano 11 luty 2021 - 13:33

spodnie z wype艂nieniem Primaloft (je偶eli chodzi o miesi膮ce zimowe, najlepiej minimum 130 gram (...)

Podlinkujesz jakich u偶ywasz?
 


 



#9 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin/L臋bork

Napisano 11 luty 2021 - 17:42

No rozumiem, 偶e oddychacze s膮 zgodne z duchem czasu.. oraz modowym tyranem , ale neopreny s膮 zim膮 niezast膮pione. Raz z powodu najlepszej izolacji termicznej, a dwa - p艂ywalno艣ci. Neopreny od B艂auciaka s膮 lepsze od Cabelas贸w, a te od wszystkich 5mm no name - a wszystkie od oddychaczy na wszystkie sposoby oswajanych z zim膮.. :)

Z tego co wiem to P. B艂auciak ju偶 brodzi na innym 艣wiecie. Kolega neopreny 7mm od p. B艂auciaka u偶ywa艂 latami, 偶adne inne 艣piochy nie mia艂y takiej wytrzyma艂o艣ci...
Do 艂owienia stacjonarnego neopreny, natomiast do przemieszczania si臋 zdecydowanie primaloft + goretex lub inna membrana.

#10 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4386 post贸w
  • LokalizacjaRZ
  • Imi臋:Arko

Napisano 11 luty 2021 - 18:36

Kupi膰 materia艂 neoprenowy (7mm) w balach, samemu skroi膰, pokleic i zszy膰 wzmacniaj膮c 艂膮czenia. ;)

Jerzy Kowalski opisa艂 (ni偶ej) ciekawy spos贸b na zime z oddychaczami, ja nie sprawdza艂em. Nie mam powodu ani but贸w 4 rozmairy wi臋ksze. Mo偶e kto艣 si臋 skusi.

http://flyfishing.pl...=62356&offset=0

#11 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1294 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk
  • Imi臋:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 11 luty 2021 - 20:26

Witam.

Je偶eli kto艣 szuka trwa艂ych, 5 mm neopren贸w, to polecam Scierra Tundra. Wg mnie to njlepsze gacie neoprenowe na rynku w tej chwili.

U偶ytkuj臋 poprzedni膮 wersj臋 - r贸偶ni si臋 chyba tylko kolorem od obecnie oferowanej (br膮zowa, obecnie szara).

Opr贸cz podklejenia ta艣m膮 od wewn膮trz, maj膮 tak偶e wszystkie szwy zalane gum膮 od zewn臋trznej strony i 艣wietnie zorganizowane kieszenie z przodu.

Kupi艂em je w艂a艣ciwie z my艣l膮 o p艂ywadle, ale te偶 w nich brodz臋 jak jest zimno.

Przy wyborze gaci nie poruszono tutaj do tej pory chyba najwa偶niejszej rzeczy - przy minusowej teperaturze, neopreny sztywniej膮, chyba 偶e stoi si臋 ca艂y czas po pas w wodzie. A wiadomo 偶e tak nie jest. Po oddychaczach woda praktycznie sp艂ywa od razu albo momentalnie wysycha, porowato艣膰 powierzchni neoprenu powoduje 偶e woda potrafi zamarzn膮膰 na ich powierzchni.

Tak najlepiej to mie膰 i jedne i drugie ... oczywi艣cie nie na raz na sobie  :D

Pozdrawiam.



#12 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1976 post贸w
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 11 luty 2021 - 20:33

(...)
Tak najlepiej to mie膰 i jedne i drugie ... oczywi艣cie nie na raz na sobie(...)


Ale dlaczego nie na raz?

#13 OFFLINE   S艂awek Oppeln Bronikowski

S艂awek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4899 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d偶
  • Imi臋:S艂awek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 11 luty 2021 - 20:35

Jak kto艣 jest drobnej budowy, albo lubi by膰 obleczony do figury, to wszystkie systemy s膮 jednakowo niedobre. I nic nie mam do obk艂adania si臋 z艂otem - wyb贸r jest swobodny  :)     



#14 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1294 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk
  • Imi臋:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 11 luty 2021 - 21:00

Ale dlaczego nie na raz?

A powiem Ci 偶e my艣la艂em i o tym, bo mam jakie艣 stare i ciekn膮ce neopreny - ubranie ich pod oddychacze te偶 rowa偶a艂em , tylko okaza艂o sie 偶e ... troch臋 ciasne s膮 ju偶 na mnie ... nie wiem, mo偶e si臋 skurczy艂y  :D

Sko艅czy艂o sie wi臋c my艣lenie na kupnie nowych, takich nie ciekn膮cych  ;)

Pozdrawiam.



#15 OFFLINE   trout master

trout master

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4386 post贸w
  • LokalizacjaRZ
  • Imi臋:Arko

Napisano 11 luty 2021 - 22:50

"Ale dlaczego nie na raz?"

--------

Znam takich kt贸rzy wchodzili w kombinezonach p艂ywaj膮cych do "oddychaczy" w zimie. Na du偶ej wodzie. Tak "na wszelki", gdyby pop艂yn臋li. :)

#16 OFFLINE   jasiekcom

jasiekcom

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 365 post贸w
  • Lokalizacjaprzedstawiciel marki EGO
  • Imi臋:Daniel
  • Nazwisko:Kasprzak

Napisano 12 luty 2021 - 13:11

W moim przypadku zima to neopreny w chwili obecnej viosny stary ale bardzo dobry model, wcze艣niej u偶ywa艂em od Ba艂ciaka 7 mm podbity polarkiem  :D nawet na Arktyce w tym mo偶na by艂o 艂owi膰 :D  


  • analityk lubi to

#17 OFFLINE   Xiaou

Xiaou

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 post贸w
  • LokalizacjaDzierzoni贸w
  • Imi臋:Mateusz
  • Nazwisko:S

Napisano 16 luty 2021 - 18:00

Dzi臋kuj臋 wszystkim za podpowiedzi :)

Wys艂ane z mojego SM-G975F przy u偶yciu Tapatalka

#18 OFFLINE   Filip14

Filip14

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 400 post贸w
  • LokalizacjaMa艂opolskie
  • Imi臋:Filip

Napisano 16 luty 2021 - 19:24

Najwa偶niejsze brodz膮c zim膮 to nie sta膰 w wodzie przez d艂u偶szy okres czasu, warto co jaki艣 czas wyj艣膰 na ''suchy l膮d'' przewi膮za膰 much臋 czy napi膰 si臋 kawy ;) 


  • gulf i Xiaou lubi膮 to

#19 OFFLINE   lyha

lyha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 331 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imi臋:Przemek

Napisano 17 stycze艅 2022 - 16:52

Witajcie!

W tym roku zamierzam pochodzi膰 za troci膮 , prawdopodobnie jutro pierwszy wyjazd ( kolega ma wieczorem potwierdzi膰).

W tym celu zakupi艂em spodniobuty Scierra Kenai oczywi艣cie neopren 4mm.

Niestety,  zrobi艂em to na szybko,  nie czytaj膮c opinii i nie przegl膮daj膮c  forum  m贸j b艂膮d... jest tu wasza wiedza i opinie a w zasadzie ca艂y zbi贸r porad u偶ytkownik贸w kt贸rzy maj膮 wieloletnie do艣wiadczenie. W sklepie pyta艂em o model dro偶sze Scierra Tundra- Sprzedawca twierdzi艂, 偶e nie warto przep艂aca膰 200z艂 za 0,5mm grubszy neopren. Niestety teraz czytam , 偶e polecacie te spodniobuty, i piszecie, 偶e s膮 chyba najlepsze na rynku w tym przedziale....

Znalaz艂em 150z艂 ta艅sz膮 wersj臋 moich neopren贸w jednak model ze skarpet膮 ( pod buty do brodzenia), kt贸ry model polecacie jako bardziej do艣wiadczeni? Prosi艂 bym o opinie...

Pierwszy raz b臋d臋 brodzi艂 w ba艂tyku, posiadam bielizn臋 termo, ciep艂e we艂niane skarpety, na to dresy polarowe i polar z kurtki jack wolfskin.Czy b臋dzie to odpowiedni zestaw? Czy warto co艣 jeszcze do艂o偶y膰? W sklepie mnie przekonywali, 偶e zagotuj臋 si臋 jak jeszcze cieplej si臋 ubior臋 ;).

Zam贸wi艂em ocieplacz Scierra Thermosuit aby mie膰 komplet gotowy pod neopreny, czy to wystarczy na przysz艂o艣膰?



#20 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1976 post贸w
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 17 stycze艅 2022 - 19:46

Nie ma jednej dobrej recepty. Ka偶de rozwi膮zanie ma by膰 wady. Dla mnie zak艂adaj膮c d艂ugotrwa艂e stanie/brodzenie w wodzie w jednym miejscu to gruby neopren i kilka warstw pod spodem. Ale to nie nadaje si臋 do przemarsz贸w po pla偶y. Ja w takich przypadkach pakowa艂em neopreny do plecaka i w crocsach szed艂em od samochodu na 艂owisko i ubiera艂em si臋 na miejscu. Cie艅szy neopren te偶 jest ok. ale trzeba cz臋艣ciej robi膰 przerw臋 i kr贸tki spacer po brzegu. 呕eby wr贸ci艂o kr膮偶enie. Niekt贸rzy chwal膮 sobie oddychacze i promaloft pod spodem...
  • analityk lubi to