Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Silnik z power-trym i dzwignia przechylenia silnika?


  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Posted 30 November 2023 - 22:08

W tym roku po raz pierwszy przesiadłem się na silnik z power-trymem (30km Suzuki) i w trakcie użytkowania na płytkiej wodzie (Wisła / Bug) pojawiły się problemy których zupełnie nie przewidziałem.

 

Mianowicie, ze względu na brak dźwigini przechylenia silnika (w silniku z ręcznym trymem zawsze miałem ją odblokowaną) każde uderzenie o dowolną przeszkodę podwodną (o co na Wiśle nietrudno) przenosi całość siły bezpośrednio na układ mechaniczny silnika. W efekcie dwa razy w tym sezonie wymieniałem wałek, co nie zdarzyło się przez poprzednie 10 lat regularnego pływania.

 

Pytanie zatem, czy są na rynku jakiekolwiek silniki z power-trymem (30-40km), które dodatkowo mają dźwignię odblokowującą luźne unoszenie silnika do tyłu w razie kontaktu z przeszkodą podwodną?


Edited by womar, 30 November 2023 - 22:09.


#2 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 197 posts
  • LokalizacjaDolnośląskie

Posted 30 November 2023 - 22:28

Mam Yamahę 40KM z power trymem i też dociekałem, również w serwisie czy jest jakieś zabezpieczenie. Z uzyskanych informacji wynika że jednak coś się musi urwać



#3 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 987 posts
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Posted 03 December 2023 - 10:36

Mi na rzece od wielu lat sprawdza się tilt gazowy. Miałem w 30hp a teraz w 50 hp. Pływając dużo po rzece uderzenie prędzej czy później jest nieuniknione... Power trim jest fajny i wygodny, łódź można dobrze ustawić w ślizgu no ale na Wisełce bywa różnie.

Edited by Lucas, 03 December 2023 - 10:37.

  • Karol Krause likes this

#4 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Posted 15 April 2024 - 09:39

Odświeżę temat.

Po długich poszukiwaniach, znalazłem prawdopodobne rozwiązanie tego problemu - oczywiście na rozwiązanie wpadli jankesi, jest to tzw. kick-up jack plate, robią go chyba dwie firmy za oceanem, bardziej znana to Vance Manufacturing

 

Może ktoś się podzieli doświadczeniem jeśli korzystał już, może ktoś inny się zainspiruje...






1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users