Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Silnik z power-trym i dzwignia przechylenia silnika?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 30 listopad 2023 - 22:08

W tym roku po raz pierwszy przesiadłem się na silnik z power-trymem (30km Suzuki) i w trakcie użytkowania na płytkiej wodzie (Wisła / Bug) pojawiły się problemy których zupełnie nie przewidziałem.

 

Mianowicie, ze względu na brak dźwigini przechylenia silnika (w silniku z ręcznym trymem zawsze miałem ją odblokowaną) każde uderzenie o dowolną przeszkodę podwodną (o co na Wiśle nietrudno) przenosi całość siły bezpośrednio na układ mechaniczny silnika. W efekcie dwa razy w tym sezonie wymieniałem wałek, co nie zdarzyło się przez poprzednie 10 lat regularnego pływania.

 

Pytanie zatem, czy są na rynku jakiekolwiek silniki z power-trymem (30-40km), które dodatkowo mają dźwignię odblokowującą luźne unoszenie silnika do tyłu w razie kontaktu z przeszkodą podwodną?


Użytkownik womar edytował ten post 30 listopad 2023 - 22:09


#2 OFFLINE   Ardoro

Ardoro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie

Napisano 30 listopad 2023 - 22:28

Mam Yamahę 40KM z power trymem i też dociekałem, również w serwisie czy jest jakieś zabezpieczenie. Z uzyskanych informacji wynika że jednak coś się musi urwać



#3 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 985 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 03 grudzień 2023 - 10:36

Mi na rzece od wielu lat sprawdza się tilt gazowy. Miałem w 30hp a teraz w 50 hp. Pływając dużo po rzece uderzenie prędzej czy później jest nieuniknione... Power trim jest fajny i wygodny, łódź można dobrze ustawić w ślizgu no ale na Wisełce bywa różnie.

Użytkownik Lucas edytował ten post 03 grudzień 2023 - 10:37

  • Karol Krause lubi to

#4 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 262 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 kwiecień 2024 - 09:39

Odświeżę temat.

Po długich poszukiwaniach, znalazłem prawdopodobne rozwiązanie tego problemu - oczywiście na rozwiązanie wpadli jankesi, jest to tzw. kick-up jack plate, robią go chyba dwie firmy za oceanem, bardziej znana to Vance Manufacturing

 

Może ktoś się podzieli doświadczeniem jeśli korzystał już, może ktoś inny się zainspiruje...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych