Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Jaki silnik elektryczny kupi膰?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
2421 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 post贸w
  • LokalizacjaMalm枚
  • Imi臋:Maciej

Napisano 27 kwiecie艅 2013 - 19:04

Pomo偶e kto艣 wybra膰 model silnika Minn Kota. Jestem zupe艂nie zielony w temacie, a potrzebuj臋 motor, kt贸ry b臋dzie zamontowany na 艂odzi aluminiowej 4m nieokre艣lonego producenta? P艂ywa艂o to b臋dzie po jeziorze wielko艣ci ok 450h zwykle w dwie osoby. Dodam, 偶e od ceny wa偶niejsza jest energooszcz臋dno艣膰 (mam na my艣li mo偶liwe d艂ugie p艂ywanie bez konieczno艣ci 艂adowania). I kolejne pytanie - na co zwraca膰 uwag臋 przy zakupie akumulatora do tego silnika? Dzi臋kuj臋 z g贸ry za pomoc i pozdrawiam.


  • Pawel3209 lubi to

#2 OFFLINE   flower

flower

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 post贸w
  • LokalizacjaTarnowskie G贸ry
  • Imi臋:Mateusz

Napisano 27 kwiecie艅 2013 - 19:19

ja moge ci poleci膰 Haswing osapian 55lbs

kupi艂em w zesz艂ym roku w tym sklepie

http://www.mc-sklep....ncji-p-274.html

por贸wnuj膮c maksymalna predko艣膰 p艂yni臋cie (starty na zawodach) to szybsze s膮 tylko silniki 24V.

Silnik ma wbudowany maximizer co wyd艂u偶a czas p艂ywania, je偶eli nie p艂yniesz na pe艂nej mocy.

bez problem贸w robie oko艂o 10km

 

u偶ywam takiego akumulatora

http://www.mc-sklep....-gel-p-528.html


U偶ytkownik flower edytowa艂 ten post 27 kwiecie艅 2013 - 20:23

  • Tresor lubi to

#3 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 post贸w
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Kamil

Napisano 28 kwiecie艅 2013 - 01:28

Kolego kup silnik z maximizerem i 55lbs. Mo偶e by膰 Minn kota albo inny. Ja i koledzy u偶ywamy Motorguide Varimax 55 i daje rade. Akumulatory to najlepiej mie膰 dwa tak oko艂o 120 i kwas贸wki wystarcz膮, tylko musz膮 by膰 przystosowane do g艂臋bokich roz艂adowa艅. Jeszcze jedno, oboj臋tnie jaki silnik kupisz to jak b臋dziesz p艂ywa艂 na maxa to bierze oko艂o 40 amper, wi臋c lepiej p艂ywa膰 na p贸艂 gwizdka bo pob贸r wtedy ok. 15 amper b臋dzie (+/-) albo mniej, a pr臋dko艣膰 mniejsza zaledwie o kilometr mo偶e 1,5. Silnika biegowego nigdy bym ju偶 nie kupi艂, tylko z p艂ynn膮 regulacj膮.



#4 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 post贸w
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Bia艂ystok
  • Imi臋:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest kr贸l w贸d

Napisano 28 kwiecie艅 2013 - 07:47

Maximizer jak najbardziej TAK, tylko jednego nie rozumiem po co 55 lbs? chyba, 偶e cena nie odgrywa roli tak jak kolega pisa艂... Akumulatora szukaj zel贸wki, ja u偶ywa艂em przez pewien czas sznajdera marine- nie narzeka艂em. Na rynku teraz jest ca艂kiem sporo silnik贸w tak偶e co艣 znajdziesz.  



#5 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 post贸w
  • LokalizacjaMalm枚
  • Imi臋:Maciej

Napisano 28 kwiecie艅 2013 - 08:17

Dzi臋ki serdeczne Wszystkim za odpowiedzi. Teraz wiem na co zwraca膰 uwag臋. Pozdrawiam



#6 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam si臋 zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 post贸w

Napisano 28 kwiecie艅 2013 - 10:02

Maximizer jak najbardziej TAK, tylko jednego nie rozumiem po co 55 lbs?

 

Je艣li kto艣 p艂ywa po ma艂ych bajorkach to faktycznie 55lbs do niczego mu nie potrzebne.
A od nadmiaru "mocy" g艂owa nie boli, po co 55 lbs ? Cho膰by po to 偶e mo偶na sprawniej uciec w przys艂owiowe krzoki przy za艂amaniu pogody.



#7 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 post贸w
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Bia艂ystok
  • Imi臋:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest kr贸l w贸d

Napisano 28 kwiecie艅 2013 - 11:47

Je艣li kto艣 p艂ywa po ma艂ych bajorkach to faktycznie 55lbs do niczego mu nie potrzebne.
A od nadmiaru "mocy" g艂owa nie boli, po co 55 lbs ? Cho膰by po to 偶e mo偶na sprawniej uciec w przys艂owiowe krzoki przy za艂amaniu pogody.

 

Wiadomo, to jest kwesti膮 logiczn膮 je艣li kto艣 p艂ywa na du偶ych zbiornikach jeszcze o du偶ym falowaniu to wr臋cz wskazane jest 55 lbs. Tylko 偶eby wi臋kszy uci膮g r贸wna艂 si臋 wi臋kszej pr臋dko艣ci p艂ywania. Silnik 55lbs wraz z maximizerem i naklejk膮 minn koty daje ca艂kiem spor膮 kwot臋. To ju偶 @Jose musi sobie odpowiedzie膰 na to pytanie, co mu potrzeba. 



#8 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam si臋 zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 post贸w

Napisano 28 kwiecie艅 2013 - 19:54

Skoro @Jose ma zamiar p艂ywa膰 na 450h a to ju偶 jest 艂adny kawa艂ek wody to IMHO 55lbs mile widziane.

A czy to musi by膰 Minn Kota czy nie sprawa do rozwa偶enia przez kupuj膮cego i jego preferencji ! Przecie偶 teraz kotek to taki sam chi艅czyk jak reszta, bra艂bym to co jest pod nosem i w razie czego serwis w miar臋 blisko, a  silnik贸w jak ps贸w ;) jest w czym wybiera膰.


U偶ytkownik Zwierzu edytowa艂 ten post 28 kwiecie艅 2013 - 19:55


#9 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 post贸w
  • LokalizacjaMalm枚
  • Imi臋:Maciej

Napisano 28 kwiecie艅 2013 - 21:12

No w艂a艣nie, podoba mi si臋 ten Haswing o kt贸rym pisa艂 flower, niestety, w Szwecji s艂abo z dost臋pno艣ci膮, w zasadzie opr贸cz Minn Kota dost臋ne (czyt. z dobrym serwisem) s膮 tylko E-Trust, Jarvis Marine i kilka innych, nieznanych mi marek. Przynajmniej w mojej okolicy.

   

#10 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 post贸w

Napisano 29 kwiecie艅 2013 - 22:40

Witam

Posiadam ten sam zestaw  co Flower. Uciekaj膮c raz przed burz膮 , nie odpina艂em silnika i spad艂 mi w czasie jazdy. Wisz膮c na przewodach za 艂贸dk膮 za艂膮czy艂 si臋, a ja

nie wiedz膮c o tym ci膮gn膮艂em go jakie艣 600-700m zasob膮 (od przypuszczalnego miejsca spadku, garbu poprzecznego ko艂o szko艂y). 

Gdyby nie zainteresowanie przechodni贸w, jecha艂bym dalej.   Efekt to zdarty z jednej strony do艂 silnika i skr贸cone 艂opatki 艣ruby o jakie艣 15 mm.

 Telefon do mc- sklepu w Piotrkowie,  nowa 艣ruba (koszt 89+ przesy艂ka20 ? ),  i 艣migam dalej.

Szczerze polecam,  cho膰 to chi艅czyk

Pozdrawiam

S艂awek


  • Sandre lubi to

#11 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 post贸w
  • LokalizacjaMalm枚
  • Imi臋:Maciej

Napisano 30 kwiecie艅 2013 - 15:47

Mam okazj臋 kupi膰 w okazyjnej cenie silnik WATERSNAKE FWT 54lbs, http://www.ofc.nu/wa...-124-c-303.aspx niestety, bez maximizera. Czy kto艣 posiada podobny sprz臋t? I czy bior膮c pod uwag臋, 偶e nie 艂owi臋 na trolling, a 艂贸d藕 b臋dzie u偶ywana jedynie do dop艂yni臋cia na 艂owisko i z powrotem ten brak maximizera b臋dzie tak bardzo odczuwalny? 


U偶ytkownik Jose edytowa艂 ten post 30 kwiecie艅 2013 - 15:50


#12 OFFLINE   AndrzejT

AndrzejT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 138 post贸w
  • LokalizacjaTam gdzie ryby sie wypuszcza

Napisano 30 kwiecie艅 2013 - 19:02

Mam taki silnik tylko ze 44lbs .Kupilem uzywany 2 lata temu za grosze i jak na razie dziala bez problemu.Akumulatora 100Ah jeszcze nie udalo mi sie rozladowac co prawda da sie zauwazyc ze slabnie po calym dniu plywania ale wody na ktorych lowie sa dosyc male w porownaniu z polskimi.

Dobrym rozwiazaniem beda dwa akumulatory po 75Ah ,jezeli padnie pierwszy to wiesz ze mozesz wrocic na drugim ;)


  • Fiskare lubi to

#13 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 post贸w
  • LokalizacjaMalm枚
  • Imi臋:Maciej

Napisano 30 kwiecie艅 2013 - 20:47

Dzi臋ki, w takim razie chyba si臋 skusz臋, zw艂aszcza, 偶e cena jest naprawd臋 okazyjna.



#14 OFFLINE   Domator

Domator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 post贸w
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imi臋:Cezary

Napisano 02 maj 2013 - 20:36

A ja polecam YOMOTO:

http://www.sklep.pho...012-p-1265.html



#15 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 post贸w
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 03 maj 2013 - 11:19

napisa艂e艣 偶e od ceny wa偶niejsza jest energooszcz臋dno艣膰 a jednak kto艣 ci臋 zbi艂 z dobrego tropu.max to podstawa je艣li kupisz bez niego w przysz艂o艣ci i tak wydasz kup臋 kasy na akumulatory.je艣li chcesz kupi膰 dobry silnik na lata celuj w minn kota z maximizerem ALE te stare modele ze stan贸w.s膮 jeszcze dost臋pne jak dobrze poszukasz.jeden z nich to minn kota maxxum,lub stary traxis.



#16 OFFLINE   Fiskare

Fiskare

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 post贸w
  • LokalizacjaMalm枚
  • Imi臋:Maciej

Napisano 04 maj 2013 - 13:13

Po prostu zastanawiam si臋 na ile maximizer zdaje w rzeczywisto艣ci egzamin (chodzi o te 4-5 razy d艂u偶sze p艂ywanie z ulotek reklamowych). W ostatni weekend mia艂em okazj臋 przetestowa膰 tego WATERSNAKE,a i przez ca艂y dzie艅 艂owienia, ze zmian膮 miejsc贸wek, dop艂yni臋ciem na 艂owisko, powrotem z niego i wszystkim co z tym zwi膮zane (99% na 5-tym biegu) nie uda艂o mi si臋 wy艂adowa膰 akumulatora 55ah. My艣l臋, 偶e to bardziej "ch艂yt marketingowy", ewentualnie kilkuprocentowy wzrost wydajno艣ci przydatny jedynie dla fanatyk贸w. Ale mo偶e si臋 myl臋...


U偶ytkownik Jose edytowa艂 ten post 04 maj 2013 - 18:57

  • bayrt lubi to

#17 OFFLINE   termin

termin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 post贸w
  • LokalizacjaTychy

Napisano 04 maj 2013 - 14:36

 ..minn kota maxxum,lub stary traxis.

traxxis jest mlodszy od maxxum  :) 

maxxum byl produkowany jeszcze w 2009r. Pozniej wypuscili traxxis`a

 

 

 

 My艣l臋, 偶e to bardziej "ch艂yt marketingowy", ewentualnie kilkuprocentowy wzrost wydajno艣ci przydatny jedynie dla fanatyk贸w. Ale mo偶e si臋 myl臋...

3 sezony plywalem endur膮 bez maximizera i teraz chce go zamontowac. Jezeli planujesz sie przemieszczac na pelnym gazie to maximizer nic ci nie da, a jak chcesz plywac dluzej na jednym aku to maximizer przy mniejszej predkosci pozwoli zaoszczedzic Ci energie. Ja plywalem ciagle na 5 aby szybko zmieniac miejsca i bylem zadowolony z endury.



#18 OFFLINE   makamba

makamba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3151 post贸w
  • Lokalizacjaz ortalionu
  • Imi臋:Bartosz

Napisano 04 maj 2013 - 16:02

A wiecie co艣 o tych silnikach 

Excursion Elektromotor 86 LBS

http://www.aqua-mari...-LBS-Kortstaart

Chodz膮 po 250 euro a zaczynam si臋 w艂a艣nie ogl膮da膰 za jakim艣.

A te za 200euro.

http://www.aqua-marina.nl/62LBS


U偶ytkownik makamba edytowa艂 ten post 04 maj 2013 - 16:04


#19 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 post贸w
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 04 maj 2013 - 20:39

4-5 razy to przesada.wed艂ug mojej oceny oszcz臋dno艣膰 wynosi 50-70 procent.testy na nowym silniku i akumulatorze nic ci nie dadz膮.musisz si臋 liczy膰 z tym 偶e sprz臋t b臋dzie si臋 starza艂 a mia艂by wytrzyma膰 jak najd艂u偶ej do tego aku w niskich temperaturach znacznie traci na pojemno艣ci.ja ju偶 nie zamierzam ci臋 przekonywa膰,chcesz to przetestuj na w艂asnej sk贸rze.co do produkcji minn koty to nie jestem pewien ale wydaje mi si臋 偶e pierwsze traxxisy sz艂y jeszcze ze stan贸w. 



#20 OFFLINE   redrik

redrik

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 post贸w
  • Lokalizacjakanada
  • Imi臋:Rafa艂

Napisano 04 maj 2013 - 20:59

Jose gdyby by艂o bli偶ej to sprzeda艂bym Ci mojego traxxis 55 z maximizer nowy stoi sobie i czeka.

Ale niestety ta odleglosc ...:(