Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Delta Dunaju


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   opat

opat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 14:52

Witam serdecznie, na przełomie września i października wybieram się w sprawach zawodowych w okolice miasta Tulcea (Tulcza) na terenie Delty Dunaju. Nosi mnie rzecz jasna żeby zabrać ze sobą sprzęcior wędkarski i coś połowić, ale pojęcia nie mam jakie przepisy regulują amatorski połów ryb w Rumunii, czy ściślej w tej części tego kraju. Jeśli ktoś ma jakąś wiedzę na temat opłat, zezwoleń lub atrakcyjnych łowisk w tych okolicach, byłbym ogromnie wdzięczny za podzielenie się nią ze mną.

Pozdrawiam!

#2 OFFLINE   gringo15

gringo15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2008 - 17:25

Witaj na forum :D z tego co pamiętam( z lekcji geografii) to ponad 3/4 powierzchni Delty Dunaju jest rezerwatem przyrody i do tego należy do światowego dziedzictwa UNESCO...więc raczej trudne było by załatwienie zezwolenia na połów ryb w rezerwacie..ok 1/10 całej delty jest pod ścisłą ochroną, że nawet nie można tam wchodzić...a żeby ZWIEDZAĆ sporą pozostałą część trzeba chyba zdobyć specjalne pozwolenie ( właśnie w Tulczy )...dlatego raczej trudno bedzie Ci wybrać sie nad te wody z wędką (takie mam przynajmniej wrażenie)... :D
pozdrawiam - gringo15

#3 OFFLINE   opat

opat

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 11 czerwiec 2008 - 17:28

Mam tego świadomość, ale mimo wszystko liczę, że uda mi się gdzieś tam wcisnąć :D

#4 OFFLINE   gringo15

gringo15

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 czerwiec 2008 - 17:31

Oki...moja wiedza w tym temacie jest (niestety) ograniczona do geograficznego podejścia do tej sprawy...musisz poszukać po stronach turystycznych Dellty Dunaju ..itp. ... życzę owocnych poszukiwań... :D

#5 OFFLINE   kwasik

kwasik

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 746 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 12 czerwiec 2008 - 13:14

Marek Szymański z WŚ tam łowił - byl artykuł kilka lat temu.

#6 OFFLINE   Granturismo

Granturismo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów
  • LokalizacjaBeskid Mały
  • Imię:Grzesiek

Napisano 12 styczeń 2019 - 13:20

Odkopię wątek po 11 latach...
Na początku maja wybieram się na deltę Dunaju na około tydzień. Jadę swoim busem, w którym zamierzam spać. Planuję wjechać w możliwie odległe miejsce i stamtąd wypływać pontonem na łowy. Wyjazd w założeniu ma być przygodowy, więc wykluczam komercyjne łowiska, kampingi wędkarskie, hotele, przewodników, itp.
Gdyby ktoś miał jakieś aktualne informacje dotyczace warunkow na delcie, chętnie poczytam - miejscówki godne polecenia, pozwolenia, itp.
Gdyby ktoś chciał dołączyć to również zapraszam do rozmowy :)
  • Traq i Radek_Z lubią to

#7 OFFLINE   karoln

karoln

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 7 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 27 lipiec 2020 - 17:20

To i ja odkopię :) Był ktoś w ostatnim czasie tam na rybach? W internecie ciężko znaleźć jakieś informacje w miarę aktualne.


Użytkownik karoln edytował ten post 27 lipiec 2020 - 17:21


#8 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 27 lipiec 2020 - 20:54

http://adventurefish...---danube-delta

 

https://www.discover.../fishing-tours/


Użytkownik Sayonara edytował ten post 27 lipiec 2020 - 20:55

  • Guzu i karoln lubią to

#9 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 09 październik 2020 - 15:24

Jedziemy około 15 listopada (przynajmniej na dzisiaj)

Był ktoś? może coś napisać?


  • Piotrek Milupa lubi to

#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 październik 2020 - 15:57

Słyszałem ze jest przełowiona, ale może cos sie zmieniło. Polski wedkarz na pewno sobie poradzi :) . Napisz jak wrócicie bo to ciekawy kierunek.

#11 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 09 październik 2020 - 17:10

Nasz kolega "rumuńczyk"  :D  twierdzi że to dobry okres na wielkie szczupaki które schodzą  z trzcinowisk na dołki. Miejmy nadzieję że wirusek nie pokrzyżuje nam planów. Dam znać.


  • wujek, Piotrek Milupa i malinabar lubią to

#12 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 10 październik 2020 - 20:51

Koniecznie napisz



#13 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 25 listopad 2021 - 18:12

Byłem w Rumunii na Delcie Dunaju, w zasadzie to juz koniec opowieści...

Jest gorzej niż u nas. Zżarli wszystko co większe, jakby ich nauczyć robić paprykarz to by nic w wodzie nie zostało. Szczupak i okoń uchodzą za ryby średnio konsumpcyjne, łowią je i zabierają ikrę resztę potrafią wyrzucić. Kilogram ikry ze szczupaka kosztuje 2000 ichniej waluty, na nasze to też 2000. Próbują coś zrobić, dostali dotacje unijne na zarybienia, wprowadzili zakaz zabierania suma, szczupaka, karpia i sandacza tylko nikt tego nie przestrzega. Codziennie na obiad była jakaś ryba "chroniona" Pytałem o wielkość ryb to usłyszałem że sum metrowy to już okaz, średnia długość szczupaka, bolenia i sandacza to 40-50cm, 70 to już duży. Ponoć najlepsze to jezioro Lumina, faktycznie było trochę okonia i dziesiątki szczupaczków po 30cm, może jak dorosną to się poprawi. Byliśmy też na Puiu, Isac, Chiril – puste jak studnia, może nie brały…
Ponoć najlepsze sandaczowe miejsca to kanał Sulima ale też tutaj ryby były małe i wymęczone po 2-3 sztuki.
Jest dużo moich kolegów po fachu, elektryków…. Sieci ja każdym kroku, gdzie nie spojrzysz …. Wędkarze jak pisałem wcześniej mają obostrzenia, rybacy nie wiem.
Przyrodniczo pięknie, kanały, jeziora, przesmyki i ptaki w dużej ilości. Spotkaliśmy pelikany to już dla nas pełna egzotyka.
Pływanie, bez szybkiej dużej łodzi nie ma co tam ruszać, nawet do oglądania ptaków, 50 km to średnia dzienna odległość do pokonania, tyle też płynie się z mariny gdzie zostawiliśmy samochód do Crisan. Duża bo są fale od statków zwłaszcza tych szybkich pasażerskich.
Ludzie mili, uczynni czułem się jak u przyjaciół, robili wszystko żebyśmy połowili…
Generalnie omijać deltę szerokim łukiem, może jeżeli zdążą dorosnąć te małe szczupaczki z zarybień to będzie lepiej ale to są moje raczej płonne nadzieje.
Jeszcze jedno, ostano były zawody szczupakowe, drugiego dnia dopuścili okonie bo nikt nie złowił wymiarowego szczupaka.

Załączone pliki



#14 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 25 listopad 2021 - 18:38

Jak w Polsce.

Bajoro, cały dzień rzucania i szczupak 30 cm. Zostanie wpierdolony kolejnej wiosny, 1 maja. I zamknięte koło.

Kiedyś myślałem, żeby tam jechać zamiast Szwecji, dzięki za to info.

#15 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 25 listopad 2021 - 18:47

Gorzej....



#16 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18580 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 listopad 2021 - 19:32

Dzięki za ostrzeżenie. A jak sytuacja u Raduty ?



#17 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 25 listopad 2021 - 21:13

W UK mieszkałem i poznałem Rumuna wędkarza. Opowiadał z rozgoryczeniem o Dunaju, że tam wszystko, dosłownie wszystko, bo nie można było złowić nawet byleczego, skłusowane. Kilka lat temu to było i jak widać nic się nie zmieniło.

#18 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5792 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 listopad 2021 - 10:24

Czyli Robert niestety potwierdziło się że to nie jest dobry kierunek. Już sporo lat temu w ofercie eventuru była delta ale wyniki były bardzo słabe. Chyba Kolendowicz też tam był i łowili dużo boleni ale wszystko do 50cm, tak jak by nie rosły większe, innych gatunków jak na lekarstwo i też mizernie rozmiarowo. Generalnie wieści nie były nigdy zbyt zachęcające żeby tam jechać i jakoś nigdy o delcie nie myślałem. Myślę że jest dużo innych, ciekawszych kierunków. Niestety przykład delty pokazuje że trzeba jeździć do krajów gdzie ryby nie są traktowane jedynie jako źródło białka.

Użytkownik wujek edytował ten post 27 listopad 2021 - 10:25

  • Robert Dorado lubi to

#19 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 27 listopad 2021 - 10:38

 Niestety przykład delty pokazuje że trzeba jeździć do krajów gdzie ryby nie są traktowane jedynie jako źródło białka.

 

Albo do miejsc w stylu- 3 samoloty, 2 samochody, wiezdiechod i helikopter. Niestety, jak ma być pięknie, dziko i rybnie to tanio nie jest  :( .


  • wujek lubi to

#20 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 27 listopad 2021 - 11:27

Są duże karpie, przynajmniej jeden taki metr+ zarobił w płetwę piersiową i na chwile stał się sumem. Ponoć są duże sandacze ale trzeba ich szukać. Jest to możliwe bo w tym kanale jest ruch jak na A4 i siatki można stawiać tylko w nocy dodatkowo spory uciąg co w porównaniu do reszty wody mocno ogranicza "rybaków".

Zazwyczaj pierwszego dni się nie łowi, drugi dzień to taki rozruch a trzeci daje ryby. Drugiego dnia stwierdziłem że mamy za mało alkoholu...

Miałem dopiero jutro wrócić do domu, zaczęliśmy we wtorek a w niedzielę była już decyzja że wracamy. Myślę że to wyjazd z tych podwójnych, pierwszy i ostatni.


Użytkownik Robert Dorado edytował ten post 27 listopad 2021 - 11:29





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych