Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

W臋dki Savage Gear - pytania, informacje, opinie


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
1709 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 post贸w
  • LokalizacjaSilesia
  • Imi臋:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 18 pa藕dziernik 2011 - 18:39

Witam!

Szukam w臋dki niedrogiej, aczkolwiek te排 nie z serii najta艅szych z przeznaczeniem na stosunkowo p艂ytkie 艂owisko - woda stoj膮ca (w gr臋 wchodzi w臋dkowanie z 艂odzi). Celem moich wypraw b臋dzie w przewa排篴j膮cej mierze szczupak (raczej 艣redni gdy排 g艂门倃nie taki w tym miejscu wyst臋puje), jako przy艂门倃 mo排篹 trafi膰 si臋 sandacz. W臋dka ma by膰 do obrot门倃ek w rozmiarze nr 2 - 3, oraz do gum wielko艣ci 8-10 cm na g艂门倃kach w okolicach 10 g. Zainteresowa艂 mnie kij Savage Gear Bushwhacker Spin 2.13m / 10-30g. Czy kto艣 ma o nim jakie艣 zdanie poparte najlepiej w艂asnym do艣wiadczeniem? Znalaz艂em kilka test门倃 w臋dek firmy Savage Gear (opinie ca艂kiem niez艂e jak na ten przedzia艂 cenowy) ale akurat interesuj膮cy mnie model nie znalaz艂 si臋 w tym gronie. My艣la艂em r门倃nie排 o Mistrallu Shogun RS Fuji 2,59 m, 7-25 g. Posiadam taki tylko w d艂ugo艣ci 2,90 m kt门俽ego u排簓wam na bolenie (jak si臋 okaza艂o zda艂 egzamin r门倃nie排 na sandaczach i szczupcach z brzegu). Ale d艂ugo艣膰 2,59 m na 艂门俤藕 jako艣 do mnie nie przemawia. Natomiast 2,13 m Savage Geara by艂oby idealne i kusi mnie spr门俠owa膰 czego艣 alternatywnego dla seryjnych produkt门倃 dost臋pnych na naszym rynku. Dlatego tez pytam i czekam na odzew :D

Z g门俽y dzi臋ki za opini臋 :D
  • Micha_l lubi to

#2 OFFLINE   datoos

datoos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk

Napisano 18 pa藕dziernik 2011 - 19:25

M门倃i膮c zwi臋藕le tego patyka osobi艣cie bym nie kupi艂.
Jak szukasz czego艣 o takich parametrach to poszukaj w rodzinie Jaxona lub podobnych. :unsure:

#3 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 post贸w
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 18 pa藕dziernik 2011 - 20:06

Moim zdaniem powiniene艣 patrze膰 za czym艣 l排篹jszym - nie do 30g.
P艂ytka woda, 艣redni szczupak, na g艂门倃ce max do 10g. Nie znam tej marki ale przy tej d艂ugo艣ci do 30g mo排篹 okaza膰 si臋 zbyt sztywny pod szczupaka i gramatur臋 przyn臋t jakich zamierzasz u排簓wa膰.
  • rapa68 lubi to

#4 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 1159 post贸w
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 18 pa藕dziernik 2011 - 20:13

Jest te排 SavageGear z tej serii do 18gr, kijek opisany tu
http://www.fishing-test.pl/wdki/23-wdki/343-savage-gear-bush whacker-228cm3-18g
Ja bym przed zakupem ostro pomaca艂 :unsure:

#5 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 post贸w
  • LokalizacjaSilesia
  • Imi臋:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 19 pa藕dziernik 2011 - 16:54

Dzi臋ki za wyra排簅ne zdanie :D

Angler212 - te排 si臋 tego w艂a艣nie boj臋. Najbardziej pasowa艂by mi klasy: 5 - 25 g.

Z kolei z testu wersji 3-18 g wynika, 排篹 daj臋 rad臋 troch臋 przeci膮排簅na i og门俵nie jej cw. jest niedoszacowany.

Idealnie by艂oby pomaca膰. Niby niewielkie pieni膮dze ale szkoda je wyrzuca膰 w b艂oto.



#6 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 post贸w
  • LokalizacjaOstr贸w Wielkopolski / Toru艅

Napisano 19 pa藕dziernik 2011 - 17:33

A dlaczego nie jaki艣 team dragon? Za 300 z艂 wyjmiesz spokojnie, a chyba a排 tak tragiczne nie s膮... ;)

#7 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 post贸w
  • LokalizacjaIre
  • Imi臋:Tomek

Napisano 19 pa藕dziernik 2011 - 21:19

Dziwny to kraj...艢rednie szczupaki i kij do 18g. ....Ja na 艣rednie mam kij do 3 oz. i plecionk臋 20 lb.
  • And偶ej lubi to

#8 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 post贸w
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 19 pa藕dziernik 2011 - 21:34

Dziwny to kraj...艢rednie szczupaki i kij do 18g. ....Ja na 艣rednie mam kij do 3 oz. i plecionk臋 20 lb.


No tak :D U nas nie tak jak np. w USA 排篹 MUSKIE 艂owi si臋 na wielkie i ci臋排簁ie gumy i 15-to centymetrowe spinnery z du排簓m chwostem. Ci臋排簁a przyn臋ta, cie排簁i sprz臋t, a i ryb臋 si臋 w minutach wyci膮ga a nie delektuje holem jak u nas

#9 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 post贸w
  • LokalizacjaIre
  • Imi臋:Tomek

Napisano 19 pa藕dziernik 2011 - 21:38

[quote]
Dziwny to kraj...艢rednie szczupaki i kij do 18g. ....Ja na 艣rednie mam kij do 3 oz. i plecionk臋 20 lb.
[/quote]

No tak :D U nas nie tak jak np. w USA 排篹 MUSKIE 艂owi si臋 na wielkie i ci臋排簁ie gumy i 15-to centymetrowe spinnery z du排簓m chwostem. Ci臋排簁a przyn臋ta, cie排簁i sprz臋t, a i ryb臋 si臋 w minutach wyci膮ga a nie delektuje holem jak u nas
[/quote]

Ja delektuj臋 si臋 co najwy排篹j stekiem medium z sosem pieprzowym

Aha 艣rednie szczupaki do takie pod 90 cm.

#10 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3528 post贸w
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 19 pa藕dziernik 2011 - 21:42

tpe wr门俢isz do PL to i czasem 18 gram b臋dzie za du排簅 na polski standard czyli +40 :lol:

#11 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 post贸w
  • LokalizacjaIre
  • Imi臋:Tomek

Napisano 19 pa藕dziernik 2011 - 21:44

tpe wr门俢isz do PL to i czasem 18 gram b臋dzie za du排簅 na polski standard czyli +40 :lol:


Hasior, mam chytry plan <_< Jozi ju排 go zacz膮艂 wciela膰 w 排簓cie.

#12 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 post贸w
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 19 pa藕dziernik 2011 - 21:51

[quote]
Dziwny to kraj...艢rednie szczupaki i kij do 18g. ....Ja na 艣rednie mam kij do 3 oz. i plecionk臋 20 lb.
[/quote]

No tak :D U nas nie tak jak np. w USA 排篹 MUSKIE 艂owi si臋 na wielkie i ci臋排簁ie gumy i 15-to centymetrowe spinnery z du排簓m chwostem. Ci臋排簁a przyn臋ta, cie排簁i sprz臋t, a i ryb臋 si臋 w minutach wyci膮ga a nie delektuje holem jak u nas
[/quote]

Ja delektuj臋 si臋 co najwy排篹j stekiem medium z sosem pieprzowym

Aha 艣rednie szczupaki do takie pod 90 cm.
[/quote]

:D
No w艂a艣nie, takie tam u Was realia, ale fakt - ja do Norwegii na szczupaka zabiera艂em dodatkowo kij sporo ponad 1 uncji - bo tam r门偱藕nie bywa

#13 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 20 pa藕dziernik 2011 - 08:10

tpe
dawno wyjecha艂e艣 z tego dziwnego kraju? Byleby艣 nie zacz膮艂 m门倃i膰 jak D排簅anna Krupa...

#14 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 20 pa藕dziernik 2011 - 08:30

Swoj膮 drog膮, s膮dz臋 ze w wielu miejscach duzych ryb si臋 nie 艂owi, bo nikt si臋 na nie nie nastawia. Skoro du排簓 wobler to 8cm... Nie dziwi mnie 排篹 duza ryba ma to g艂臋boko w p艂etwie, a wbrew przekonaniom wi臋kszo艣ci polskich w臋dkarzy, przynajmniej na szczupaka, wobler 12-15cm nadal jest s艂abo selektywny i ryby pod 70 do tego skacz膮.
@ Tpe - Pami臋tam jeden z pierwszych wyjazd门倃 na pajki, zaraz jak pozna艂em si臋 z Misiem. Ryba pod 80cm owin臋艂a mi wtedy m门俲 wi艣lany kij wok门偱 g艂owy :mellow: a Misio zaraz poprawi艂 tak膮 z 20cm ekstra :mellow: inny 艣wiat...

#15 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4435 post贸w

Napisano 20 pa藕dziernik 2011 - 08:55

Kuba- zapewne masz racje ale nie wsz臋dzie :( Na starorzeczach, gdzie 艂owi臋 jak wrzuci艂em du排篹go bulldawga to spierdziela艂o wszystko, szczupaki ponad 50 cm, stada okoni itd :D Przy 25 cm wobkach by艂o podobnie. Musze nad jakie艣 艢niardwy chyba jecha膰 :D :D :D

#16 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 post贸w
  • LokalizacjaIre
  • Imi臋:Tomek

Napisano 20 pa藕dziernik 2011 - 11:51

Kuba- zapewne masz racje ale nie wsz臋dzie :( Na starorzeczach, gdzie 艂owi臋 jak wrzuci艂em du排篹go bulldawga to spierdziela艂o wszystko, szczupaki ponad 50 cm, stada okoni itd :D Przy 25 cm wobkach by艂o podobnie. Musze nad jakie艣 艢niardwy chyba jecha膰 :D :D :D


Micha艂, ale chyba nie 艂owisz na starorzeczu kijem do 18g?

#17 OFFLINE   mefik

mefik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 post贸w
  • LokalizacjaKalisz
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Przybylski

Napisano 20 pa藕dziernik 2011 - 14:21

Ja mam tego Savageara tyle 排篹 10-40 g i 2,43 m na sandacze z brzegu i 艂odzi. 艁owi臋 gumami na 10-12g g艂门倃kach + masa gumy 7-10 cm i 7-10 cm woblerami Kij bardzo lekki i bardzo dobrze wykonany. Mo排簄a si臋 przyczepi膰 jedynie do blanku, kt门俽y podobno jest Made in China ale w u排簓tkowaniu kompletnie tego nie wida膰. Powiem tylko, 排篹 ostatnio sobie bardzo przyjemnie 艂api臋 sanda艂y tym kijkiem i jestem z niego zadowolony.

My艣l臋, 排篹 10-30 mog艂o by by膰 ok ale lepiej jak by艣 sobie pomaca艂.

#18 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 post贸w
  • LokalizacjaSilesia
  • Imi臋:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 20 pa藕dziernik 2011 - 15:12

Pomijaj膮c ca艂膮 dyskusj臋 na temat definicji legalnej zwrotu 艣redni szczupak u排簓wanej u nas w POLSKA dzi臋ki kksm za rzeczow膮 opini臋. Spr门俠uj臋 pomaca膰 i je艣li mi podejdzie to po wyp艂acie skusz臋 si臋 i kupi臋 wersj臋 10 - 30 g. No bo przecie排 do 18 g? Na szczupaka?? Jak to tak...? :unsure:

Pozdrawiam,
Przemek.

#19 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 1159 post贸w
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 20 pa藕dziernik 2011 - 20:08

Jak zakupisz to napisz co i jak.

#20 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 21 pa藕dziernik 2011 - 08:00

Jak tak sobie ju排 gadamy o kijach to to co jest na nich napisane, a to czym si臋 si臋 nimi rzuca to dwie r门偱藕ne r门偱藕no艣ci.
tpe ma na 艣rednie szczupaki kija do 3 uncji, Marek Szyma艅ski mia艂 (bo zdaje si臋, 排篹 po艂ama艂) Batsona do 3 uncji na sumy, mi臋dzy innymi z艂owi艂 tego swojego najwi臋kszego w艂a艣nie na tego kija. Ja mam kija Shimano Twin Power 10-40g i nie zdecydowa艂bym si臋 rzucic czymkolwiek co b臋dzie wa排簓艂o wiecej ni排 20g i mam Fenixa do 18g, kt门俽ym rzucam gumami na 25g g艂门倃kach, jak zaistnieje potrzeba to i 30g g艂门倃ka + guma poleci.
A排 przypomina mi si臋, 排篹 powiedzenie, 排篹 na p艂ocie pisa艂o dupa, chcia艂am pog艂aska膰 i do dzisiaj drzazgi z r臋ki wyci膮gam.

Wniosek: Maca膰, maca膰 i jeszcze raz maca膰, za艣 to co ch艂opcy w internecie napisz臋 to traktowa膰 jako jedynie podpowied藕.

Z ko艂owrotkami jest chyba 艂atwiej :D.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 1

0 u偶ytkownik贸w, 1 go艣ci, 0 anonimowych