Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Szwecja - miejsca, domki, adresy, campingi, linki


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   raf65

raf65

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 post贸w

Napisano 19 listopad 2010 - 09:04

By膰 mo偶e s膮 osoby kt贸re chcia艂yby wyjecha膰 do Szwecji na ryby a nie uda艂o sie im znale藕膰 informacji gdzie mo偶na bezpo艣rednio wynaj膮膰 domek to by膰 mo偶e te kilka link贸w pomo偶e.
Je艣li taki w膮tek istnieje to by膰 prawdopodobnie go przeoczy艂em.

http://www.sweden-holidays.com/travel-trip-tour/specialoffer s/Fishingholiday-43/0-index.html

www.destinationhogakusten.se/

www.hycklinge.nu/

accommodationguide.com/sweden.htm

www.visitsweden.com/

www.tannaskroket.se/boende.php?PageID=2

www.cometosweden.com/

www.camping.se

www.fritiden.se/en/

http://szwecja.net tu znajdziesz sporo informacji o Szwecji w tym te偶 namiary na bodaj 3 adresy domk贸w

www.linderback.com

w przypadku pytan, potrzeby pomocy prosz臋 o wiadomo艣膰 na priv, w miar臋 mo偶liwo艣ci postaram si臋 pom贸c

#2 OFFLINE   ziuta

ziuta

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 post贸w
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 19 listopad 2010 - 09:53

Mo偶na do tej listy doda膰
www.novasol.pl co prawda jest to po艣rednik, ale przy wyje藕dzie do Norwegii okaza艂o si臋, 偶e cz臋sto dla tej firmy jest rezerwacja ( na powiedzmy 3 miesi膮ce) i przez ten czas domek nie jest do wynaj臋cia prywatnie.
Dobry temat wrzucajcie linki ( zw艂aszcza bezpo艣rednie - prywatne)

ja ju偶 szukam czego艣 na czerwiec :mellow:

#3 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 19 listopad 2010 - 15:00

Witam :D

Od wielu lat je偶d偶臋 do Skandynawii na ryby, a nawet zajmuj臋 si臋 turystyk膮 w臋dkarsk膮 zawodowo. Pozwalam sobie wi臋c doda膰 ma艂y komentarz do inicjatywy dzielenia si臋 informacjami o domkach w Szwecji. Pod wi臋kszo艣ci膮 z podanych przez koleg臋 adres贸w mo偶na rzeczywi艣cie znale藕膰 fajn膮 baz臋 - szczeg贸lnie pod k膮tem zakwaterowania. Jednak dla w臋dkarzy potrzeba ofert, spe艂niaj膮cych wiele dodatkowych kryteri贸w (艂odzie, silniki!), a ponadto znacznie wa偶niejsze od zakwaterowania jest samo 艂owisko i jego zasobno艣膰. Typowe domki wakacyjne w 90% przypadk贸w nie s膮 wyposa偶one w 艂odzie dostosowane do potrzeb wi臋kszo艣ci w臋dkarzy. S膮 to najcz臋艣ciej 艂odzie wios艂owe lub z marnymi silnikami, o mniejszych gabarytach, kt贸re uniemo偶liwiaj膮 p艂ywanie po du偶ych obszarach wody. R贸wnie偶 w Szwecji woda wodzie jest nier贸wna. Wi臋kszo艣膰 jezior to kamieniste oligotrofy z rudo-brunatn膮 wod膮, w kt贸rych ma艂o pokarmu i populacja ryb zazwyczaj przeci臋tna. Wody lepsze s膮 starannie wy艂uskiwane przez profesjonalist贸w - czyli firmy zajmuj膮ce si臋 turystyk膮 w臋dkarsk膮 - zar贸wno wody szwedzkie, jak i niemieckie, holenderskie czy polskie. Oczywi艣cie ni wyklucza to, 偶e jad膮c na przypadkow膮 wod臋 mo偶na niekiedy trafi膰 na wyj膮tkowo dobre po艂owy, a jad膮c na sprawdzon膮 i bardzo rybn膮 - zaliczy膰 kiepski tydzie艅. Takie jest w臋dkarstwo, niemniej jednak s膮dz臋, i偶 wyj膮tki te trafiaj膮 si臋 do艣膰 rzadko i potwierdzaj膮 tylko regu艂臋. Ponadto szwedzcy gospodarze, kt贸rzy wynajmuj膮 swoje domki w popularnych systemach rezerwacyjnych, nie znaj膮 si臋 z regu艂y na w臋dkarstwie i m贸wi膮 wszystkim go艣ciom, 偶e ryb jest du偶o - szczeg贸lnie szczupaka, bo tak im si臋 wydaje. Ale te opowie艣ci cz臋sto brutalnie weryfikuje 偶ycie, bo ju偶 samo znalezienie szczupak贸w kiepsk膮 艂odzi膮 bywa zadaniem trudnym i nast臋puje cz臋sto po 3-4 dniach pobytu. Przeci臋tny Szwed my艣li, 偶e turystom chodzi o 艂owienie typowo wakacyjne - tzn. 偶e z艂owienie kilku szczupak贸w przez tydzie艅 to jest to, co ich zadowoli.
Polecam wszystkim jednak 艂owiska sprawdzone, o kt贸rych mo偶na pos艂ucha膰 wiele bardzo pozytywnych opini, tak偶e na jerkbait.pl. Na niekt贸rych z nich wiosn膮 mo偶na z艂owi膰 kilka, a nawet kilkana艣cie metr贸wek w jeden dzie艅! Jedno z takich jezior, le偶膮ce niedaleko Link鰌ing, jest moim ulubionym. Znalezienie bazy turystycznej nad tym jeziorem, kt贸ra dysponwa艂a by dobrymi 艂odziami kosztowa艂o mnie 3 lat poszukiwa艅. Ale to jedno z najlepszych jezior w Szwecji i trudno jest doprawdy trafi膰 na podobn膮 wod臋 wybieraj膮c domek z popularnego portalu wakacyjnego.

Ka偶dy mo偶e oczywi艣cie robi膰 jak zechce i nie korzysta膰 z moich rad i uwag, gdy偶 ka偶dy ma sw贸j rozum i prawo do swojego zdania, kt贸re ja szanuj臋. Ale mo偶evwarto wzi膮膰 powy偶sze pod rozwag臋, planuj膮c wypraw臋 na ryby do Szwecji.

  • RokiFishBoa i yarota lubi膮 to

#4 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 post贸w
  • LokalizacjaLemp盲盲l盲

Napisano 19 listopad 2010 - 17:49

@rogu,
chyba przeoczy艂e艣 ciekawe dyskusje, jakie toczy艂y si臋 niedawno na ten temat na jerkbait.pl, a tak偶e artyku艂 „Szwecja na dziko”, o @krzy艣ka i koleg贸w wyprawie w ciemno. Gdyby艣 zabra艂 g艂os wtedy, powiedzia艂bym, 偶e wk艂adasz kij w mrowisko; teraz – to ju偶 pr贸ba zawr贸cenia kijem Wis艂y.

Wbrew pozorom nie jest tak, 偶e „prywatne” wyjazdy na nierozpoznane szwedzkie 艂owiska godz膮 w interes firmy, kt贸r膮 reprezentujesz. Wasza oferta – sam z niej ju偶 dwukrotnie skorzysta艂em – jest w pe艂ni profesjonalna, nastawiona na zapewnienie maksymalnego komfortu w臋dkarzom, kt贸rzy wolnego czasu nie maj膮 zbyt wiele, i nie chc膮 ryzykowa膰 jego zmarnowania. Jednak dla wielu z tych w臋dkarzy z czasem satysfakcja z samodzielnego odnalezienia 艂owiska i rozpracowania go staje si臋 r贸wnie wa偶na, jak z艂owienie przys艂owiowej metr贸wki. Niekiedy dzia艂aj膮 te偶 czynniki ekonomiczne – kto艣 ma wi臋cej czasu ni偶 pieni臋dzy, i cho膰 nie zapracuje na luksusy w profesjonalnej bazie w臋dkarskiej, w wolnych chwilach rozplanuje wypad „na Rumuna”, z namiotami, 艂owieniem z brzegu w le艣nych jeziorkach…

Twoje przestrogi to oczywisto艣ci, kt贸rych chyba ka偶dy, kto interesowa艂 si臋 samodzieln膮 eskapad膮 do Szwecji, jest w pe艂ni 艣wiadomy; sam chyba jednak rozumiesz, 偶e wyg艂oszone przez Ciebie nie brzmi膮 do ko艅ca wiarygodnie… To forum – jak zauwa偶y艂em – z poziomu rozwa偶a艅 „czy da si臋 samemu pojecha膰 do Szwecji?” przesz艂o ju偶 na poziom pyta艅 „ile u Szweda kosztuje wynaj臋cie silnika?” Post臋pu nie zatrzymasz…

A w „kamienistych oligotrofach z rudo-brunatn膮 wod膮” 偶yj膮 niekiedy prze艣liczne szczupaki: czarne jak smo艂a, kr臋pe, bardzo waleczne. Warto dla nich czasem zboczy膰 z utartego szlaku…

  • DeepRunner lubi to

#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 19 listopad 2010 - 17:56

Wi臋kszo艣膰 jezior to kamieniste oligotrofy z rudo-brunatn膮 wod膮, w kt贸rych ma艂o pokarmu i populacja ryb zazwyczaj przeci臋tna.


Z pierwsz膮 cz臋艣ci膮 zdania w 100% si臋 zgadzam. Za艣 z drug膮... Je偶eli ta przeci臋tna populacja nie jest t艂uczona przez ekipy z kontynentu, to mo偶na sobie na niej zdrowo pohula膰. Mo偶e ryby110 i 120+ nie b臋d膮 wyst臋powa艂y zbyt licznie, a mo偶e wcale. Ale 100+ mo偶na kilka przydyba膰. O co na wyjazdach zorganizowanych jakby trudno ostatnio (z relacji wnioskuj膮c).

#6 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 post贸w

Napisano 24 listopad 2010 - 23:50

http://www.rimpact.se

#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 post贸w

Napisano 25 listopad 2010 - 10:41

Witam,

@rogu,

Na pewno masz duze doswiadczenie ze szwedzkimi lowiskami. Tym sie przeciez zajmujesz zawodowo.

Pozwole sie jednak z Toba nie zgodzic do konca. Piszesz o nieprzewidywalnych jeziorach z nie wiadomo jak duza populacja ryb. Na poludniu zapewne takie sa aczkolwiek wystarczy odjechac kilkaset kilometrow na polnoc, tam gdzie nie docieraja firmy takie jak Twoja,gdzie nie ma Niemcow, Polakow i innych nacji walacych ryby w lep i jest wiecej niz w porzadku. Gorskie jeziora potrafia byc siedlskiem kapitalnych szczupakow, pstragow czy okoni. Lodki z mocnymi silnikami nie sa potrzebne, wielkosc i jakosc ryb absolutnie nie odbiega od szkierow, czesto je bijac na glowe.

Mnie kiedys zawieziono na taka miejscowke. Gdzie oczywiscie nie zdradze chociaz byla by perelka w Waszej ofercie :D

Bujo

#8 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 25 listopad 2010 - 16:58

Witam ponownie :D

przeczyta艂em Wasze posty na m贸j wpis i wnoskuj臋 z nich, 偶e zgadzamy si臋 w znacznym obszarze naszych pogl膮d贸w. Dobre 艂owisko w Szwecji mo偶na oczywi艣cie znale藕膰 te偶 samemu, bez 偶adnego biura. Zgadzam si臋, 偶e wielu w臋dkarzy szuka na w艂asn膮 r臋k臋 dlatego, 偶e samo odkrywanie nowej wody to ekscytuj膮ca cz臋艣膰 ich hobby (wi臋c woli mie膰 zupe艂nie dzik膮 wod臋 na w艂asno艣膰, przymykaj膮c oko na inne aspekty oferty). Podtrzymuj臋 jednak, patrz膮c z perspektywy wieloletniej praktyki i wielu dziesi膮tek wypraw do Skandynawii, 偶e znalezienie dobrej klasy produktu dla bardziej wymagaj膮cych turyst贸w-w臋dkarzy (wygodny domek blisko wody + dobra 艂贸d藕 z mocnym silnikiem + ponadprzeci臋tnie rybna i nieprze艂owiona woda + 偶yczliwy gospodarz skory do pomocy i bed膮cy zawsze na miejscu), nie jest zadaniem 艂atwym. Przejrza艂em znowu kilka szwedzkich portali z domkami nad wod膮 i naprawd臋 nie ma tam zbyt wiele nowego ani jakich艣 szczeg贸lnych atrakcji - od lat prawie to samo. Oczywi艣cie ka偶dy mo偶e zrobi膰 sobie tak膮 analiz臋 samemu, do czego zach臋cam.

Ciesz臋 si臋 tak偶e, 偶e zamieszczono tu informacj臋 o firmie Rimpact jako oferuj膮cej dobry produkt w po艂udniowej Szwecji. Ju偶 dawno to zauwa偶yli艣my i obecnie moje biuro jest przedstawicielem niekt贸rych 艂owisk tej firmy na Polsk臋. Oferujemy ich 艂owiska po dok艂adnie tych samych cenach co na miejscu, a dodatkowo dajemy 20% upustu na promy do Szwecji (jako jedyni w Polsce, sporo ludzi o tym nawet nie wie). Czyli w sumie jest z nami sporo taniej! Dla niejednego w臋dkarza ma to zapewne niema艂e znaczenie, wi臋c pisz臋 o tym... jak kto艣 jest zainteresowany to na pewno znajdzie do nas kontakt. Pozdrawiam wszystkich!


#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6183 post贸w
  • Imi臋:Krzysztof

Napisano 25 listopad 2010 - 18:05

Podtrzymuj臋 jednak, patrz膮c z perspektywy wieloletniej praktyki i wielu dziesi膮tek wypraw do Skandynawii, 偶e znalezienie dobrej klasy produktu dla bardziej wymagaj膮cych turyst贸w-w臋dkarzy (wygodny domek blisko wody + dobra 艂贸d藕 z mocnym silnikiem + ponadprzeci臋tnie rybna i nieprze艂owiona woda + 偶yczliwy gospodarz skory do pomocy i bed膮cy zawsze na miejscu), nie jest zadaniem 艂atwym.


Zgoda. A 艂贸d藕 (najlepiej gumow膮 ) i silnik lepiej wzi膮膰 ze sob膮. Wiem, wiem, nie wszyscy chc膮 inwestowa膰. Ja mam tak膮 zasad臋, 偶e wesp贸艂 w zesp贸艂... i przed po艂ow膮 koszt贸w mo偶na uciec.


#10 OFFLINE   rocky

rocky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 730 post贸w
  • LokalizacjaStarogard Gda艅ski

Napisano 25 listopad 2010 - 19:25

Wyjazd z biurem wcale nie oznacza produktu dobrej jako艣ci. Przekona艂em si臋 o tym osobi艣cie dwa lata temu na wyspie Torrons. Obej艣cie pe艂ne 艣mieci, gruzu, z艂omu, pustych flaszek(szwed lubi艂 艂ykn膮膰). 艁odzie pozostawia艂y wiele do 偶yczenia. Mia艂y byc co najmniej 10-cio konne silniki a by艂o 15 i 5. Fakt 艣rednia si臋 zgadza艂a.By艂a druga 艂贸dka z 15-k膮ale t膮 szwed da艂 ekipie kt贸r膮 przyjmowa艂 poza biurem na lewo (Biuro zapewnia艂o 偶e nikogo pr贸cz nas tam nie b臋dzie)艁贸dka z 5-k膮,aluminiowa -przecieka艂a, silnik ci膮gle si臋 psu艂, rupel tak sztwny 偶e musieli艣my si臋 zmaienia膰, bo wieczorem gwarantowany b贸l r臋ki.Uszkodzi艂em sobie bark przy pr贸bach odpalenia. Wsz臋dzie musieli艣my p艂ywa膰 razem, bo przez tydzie艅 tylko dwa dni oby艂y si臋 bez holu na linie. Z musu kr臋cili艣my si臋 niedaleko bazy, wi臋c efeky te偶 kiepskie-ci膮gle k艂ute te same szczupaki.A archipelag Vasterwik znam b.dobrze. Niestety wspania艂e miej艣c贸wki by艂y w tej sytuacji poza zasi臋giem bo przecie偶 nie zostawi臋 kumpli na hu....j 艂odce a sam pop艂yn臋 si臋 na艂owi膰. Interwencje telefoniczne w biurze niczego nie zmieni艂y. Szwedowi nawet ci臋偶ko by艂o wymieni膰 sparcia艂膮 gruszk臋 przy zbiorniku paliwa,wszystko zlewa艂 ciep艂ym moczem, ci膮gle na rauszu. Wko艅cu chyba dostrzeg艂 nasze wkurwienie pod koniec pobytu i zacz膮艂 przeprasza膰 i kitowa膰 ,偶e jak przyjedziemy nast臋pnym razem to b臋d膮 super 艂贸dki.Jako organizatorowi wyprawy by艂o mi g艂upio przed kumlami, bo ka偶dy jak jedzie na urlop to chcia艂by go przyjemnie sp臋dzi膰.
Po powrocie do Polski biuro poinformowa艂o mnie, 偶e zerw膮 ze szwedem umow臋, a mi zaproponowano zni偶k臋 przy kolejnym wyje偶dzie z ich oferty. Tylko jako艣 nie mam ochoty ani odwagi korzysta膰 ponownie z ich us艂ug.

#11 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 post贸w

Napisano 25 listopad 2010 - 20:36

ja osobi艣cie nie do艣wiadczy艂em,ale kolega by艂 w Norwegii ze znanym biurem,wedle zapewnie艅 艂贸dz mia艂a byc taka 偶e czterech mi艂o 艂owi膰 spokojnie pojechali we trzech i nie mogli si臋 zmie艣ci膰 na niej,艂owienie by艂o katorg膮,nie reklamowali stwierdzili 偶e nie ma sensu.z doj艣ciem do 艂贸dki te偶 by艂a przeprawa jak wszyscy wsiedli to niestety nie mo偶na by艂o wyp艂yn膮膰 bo za p艂ytko,a pomostu 偶adnego.Ja by艂em tylko raz z biurem w 2000 r potem je偶di艂em tylko prywatnie

#12 OFFLINE   rogu

rogu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Rogowiecki

Napisano 25 listopad 2010 - 21:38

Znam Torrons i w艂a艣nie z tych powod贸w, o kt贸rych piszesz nigdy nie mieli艣my tego w ofercie. Je艣li produkt wzbudza cie艅 podejrze艅, po prostu nie decydujemy si臋 na wsp贸艂prac臋 - zale偶y nam na powracaj膮cych co roku, zadowolonych Klientach, a nie na jednorazowej obs艂udze. W okolicy Vastervik skupiamy si臋 na pewnych miejscach, cho膰 nie tak daleko od Torrons po艂o偶onych (Syrsan, Smago). Ubolewem, 偶e w艣r贸d biur z naszej bran偶y zdarzaj膮 si臋 firmy ma艂o rofesjonalne i zra偶aj膮 zorganizowan膮 przez siebie wycieczk膮 w臋dkarzy do wszystkich innych biur. No nic, mam nadziej臋, 偶e by膰 mo偶e kiedy艣 skorzystasz z naszych us艂ug i to zatrze to niemi艂e wra偶enie :D

#13 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2417 post贸w

Napisano 26 listopad 2010 - 18:19

obecnie moje biuro jest przedstawicielem niekt贸rych 艂owisk tej firmy na Polsk臋.

Coz za eufemizm! :huh:
Wozicie tam po prostu.

#14 OFFLINE   witek

witek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 960 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2010 - 19:11

Odwieczny problem: 偶y艂ka czy plecionka?
Z biurem czy bez?
Ka偶dy musi odpowiedzie膰 sam sobie... :mellow:

#15 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 post贸w

Napisano 27 listopad 2010 - 21:02

moge jechac,moge nie jechac :mellow:

#16 OFFLINE   _ronin

_ronin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Jacek

Napisano 27 listopad 2010 - 21:41

I jak wtr膮c臋 swoje trzy grosz臋.

Wyjazdy z biura, w kt贸rym pracuj rogu nigdy mnie nie zawiod艂y. Oferta skrojona ma miar臋, kontakt z klientem w 100% wzorowy, obs艂uga wyjazdu przez Pani膮 Justyn臋 profesjonalna. Z rybami bywa r贸偶nie raz lepiej raz gorszej ale to jest wkalkulowane w ryzyko wyjazdu i nie mam do nich najmniejszej pretensji... co najwy偶ej do swoich w艂asnych u艂omno艣ci w 艂owieniu....

Zawsze by艂em zadowolony z oferty biura bo ceni臋 sobie: wygod臋, komfort, pe艂n膮 obs艂ug臋 klienta i mam ma艂o czasu na organizacj臋 prywatnych wyjazd贸w.

W tym roku na wiosn臋 jad臋 do Szwecji bez biura podr贸偶y. Chc臋 spr贸bowa膰 czego艣 innego, a je艣li b臋dzie przys艂owiowa lipa to biuro podr贸偶y ponownie wr贸ci do 艂ask....

Zgadzam si臋 z „Witkiem”: 偶y艂ka czy pleciona, z guma czy bez, stara czy m艂oda. Gdzie dw贸ch polak贸w to trzy opini臋, wszystkim nie dogodzimy ale wszyscy mamy wyb贸r i to jest pi臋kne.



p.s a do Szwecji jad臋 bez biura poniewa偶 nie musz臋 tego wszystkiego organizowa膰


#17 OFFLINE   kruszyn

kruszyn

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 post贸w

Napisano 27 listopad 2010 - 22:42

w艂a艣nie ta roznica z biurem czy bez, za domek prywatnie +艂贸dka bez silnika zap艂acisz ok 3000-4000 sek tj.ok 1200-1600pln za 4 os+prom.za prom zap艂acisz 20 %wi臋cej jak w biurze kt贸re ma zni偶ki co daje nam ok.1000 domek/os= prom ok 400 co si臋 r贸wna 5600.prywatnie domek masz za 1600/4 os +艂贸dka + prom niech b臋dzie z kajutami ok 2000 to masz 3600,za t膮 sam膮 us艂g臋 w biurze masz ok 1000/os + prom zale偶y gdzie jedziesz.Wyb贸r jest prosty za艂e偶y co kto co chce :D

#18 OFFLINE   szwagier.janusz

szwagier.janusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Janusz
  • Nazwisko:**********

Napisano 28 listopad 2010 - 01:05

I ja wtr膮c臋 swoje trzy grosze.

Wyjazdy z biura, w kt贸rym pracuj rogu nigdy mnie nie zawiod艂y. Oferta skrojona ma miar臋, kontakt z klientem w 100% wzorowy, obs艂uga wyjazdu przez Pani膮 Justyn臋 profesjonalna.

Zawsze by艂em zadowolony z oferty biura bo ceni臋 sobie: wygod臋, komfort, pe艂n膮 obs艂ug臋 klienta i mam ma艂o czasu na organizacj臋 prywatnych wyjazd贸w.



A ja dorzuc臋 czwarty grosz.

Niestety, nawet wyje偶d偶aj膮c z biurem @rogu trzeba mie膰 troch臋 szcz臋艣cia. By艂em na wyprawach organizowanych przez to biuro cztery razy. Dwa razy odby艂o si臋 bez 偶adnych niespodzianek.
Raz - zapomniano poinformowa膰 nas o odwo艂anym rejsie powrotnym promem z Nynashamn. Dowiedzieli艣my si臋 o tym przypadkiem od ekipy z s膮siedniego domku (ich powiadomiono) na dwa dni przed powrotem. Nie by艂o mo偶liwo艣ci przed艂u偶enia pobytu w domku do nast臋pnego rejsu z Nynashamn, natomiast by艂a szansa, 偶e b臋d膮 bilety na prom z Karlskrony (700 km!). Pr贸ba rozwi膮zania problemu poprzez biuro okaza艂a si臋 bezowocna - obydwaj koledzy zajmuj膮cy sie wyjazdami w臋dkarskimi byli akurat poza Polsk膮, wi臋c uznano, 偶e musimy to sami jako艣 rozwi膮za膰.
Drugi raz - dostali艣my jedn膮 z 艂odzi z niesprawnym silnikiem (nominalnie 10 hp, praktycznie po艂owa tego, przy konsumpcji paliwa o po艂ow臋 wy偶szej ni偶 na drugiej sprawnej 艂odzi). Zg艂oszenie tego rezydentowi biura kosztowa艂o nas dodatkowo p贸艂 dnia bezczynno艣ci (bezskuteczna pr贸ba naprawy przez sprowadzonego mechanika). Efekt - silnik pozosta艂 ma艂o sprawny, cho膰 ci膮gle czaso- i paliwo偶erny, do ko艅ca wyjazdu. A by艂o to na 艂owisku, gdzie dojazdy na dobre miejsc贸wki by艂y dosy膰 d艂ugie.

Tak wi臋c ten pe艂ny profesjonalizm biura jest nieco dyskusyjny, je艣li rozumiemy przez to nie tylko przyzwoity komfort oferowanych miejsc za spore pieni膮dze. Dla mnie oznacza on przede wszystkim spos贸b podej艣cia do pr贸by rozwi膮zania problem贸w klient贸w w sytuacjach kryzysowych. W moim przypadku, w艂a艣nie tego profesjonalizmu dwukrotnie zabrak艂o.

I pewnie dlatego organizuj臋 sobie ostatnio wyprawy sam. Za te same pieni膮dze, a na og贸艂 znacznie taniej, mo偶na znale藕膰 r贸wnie komfortowe warunki. I je艣li co艣 jest nie tak (cho膰 nie pami臋tam takich przypadk贸w, no mo偶e poza rybami, ale tego to i biuro nie mo偶e zagwarantowa膰), to mam pretensje sam do siebie. Cho膰 wcale to nie oznacza, 偶e ju偶 nigdy z oferty tego biura nie skorzystam. Mo偶e nast臋pnym razem b臋d臋 mia艂 wi臋cej szcz臋艣cia.

#19 OFFLINE   andrew

andrew

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 669 post贸w
  • LokalizacjaWies w miescie

Napisano 28 listopad 2010 - 01:34

http://www.rimpact.se

Najlepszy jest ten kibel w banerze na glownej stronie. A moze to sauna ktora wyglada jak latryna? Anyway wole z Eventurem. Wolny czas jest zbyt cenny zeby go tracic na eksperymenty. Sorry....


#20 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 post贸w
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Napisano 28 listopad 2010 - 10:08

Dodam od siebie,
Mj鰈knabbens Camping nad jeziorem Asnen
www.mjolknabben.com
W艂a艣ciciele o艣rodka Amy i Sven-Olof
Przywoite ceny, dobry szwecki standard, kompleksowo, 艂odzie z silnikami, licencje, zakwaterowanie. O samym jeziorze i jego walorach napisano ju偶 wiele...

pozdrawiam





U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 0

0 u偶ytkownik贸w, 0 go艣ci, 0 anonimowych