Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Savage gear Soft 4Play opinie?


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
98 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Patrinho

Patrinho

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 137 post贸w
  • Lokalizacjawawa-bemowo

Napisano 28 kwiecie艅 2011 - 14:34

A wi臋c jak w temacie mia艂 kto艣 kontakt z t膮 przyn臋ta i czy by艂a by skuteczna w polskich wodach? Zastanawiam si臋 nad kupne g艂ownie na szczupaki? tu dam link...


#2 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Tw贸rcy
  • PipPipPip
  • 2905 post贸w
  • LokalizacjaZgierz
  • Imi臋:Kamil

Napisano 28 kwiecie艅 2011 - 14:55

Szczupak门倃 na polskich wodach to raczej nikt jeszcze nie mia艂 okazji na nie po艂awia膰, bo to jest nowo艣膰 dost臋pna od stycznia.

#3 OFFLINE   dawca

dawca

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 179 post贸w
  • LokalizacjaSilesia
  • Imi臋:Przemek
  • Nazwisko:Z.

Napisano 28 kwiecie艅 2011 - 15:08

Dok艂adnie. Z kumplem co prawda kupili艣my wcze艣niej na e - bay par臋 sztuk ale nie by艂o okazji ich przetestowa膰 i jeszcze dziewicze le排耗 w pude艂ku czekaj膮c na otwarcie sezonu. My艣l臋, 排篹 za jaki艣 czas zaczn膮 pojawia膰 si臋 opinie na temat ich 艂owno艣ci (b膮d藕 te排 nie)

#4 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Jacek

Napisano 28 kwiecie艅 2011 - 20:23

testowali艣my je ju排 w tym roku podczas dwoch wypad门倃 na wersminie ale wynik门倃 wielkich nie by艂o w moim przypadku triumf 艣wi臋ci艂 per艂owy twister w brokacie.Savage mieli艣my w rozmiarze 9,5cm w kolorze okonia.

#5 OFFLINE   okno

okno

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 post贸w
  • LokalizacjaKo艂o Kolbud

Napisano 28 kwiecie艅 2011 - 21:11

Witam
W ubieg艂ym sezonie 艂apa艂em na tego rodzaju jerki. Przy jednostajnym zwijaniu pracuj膮 tak jak na filmie, a jerkuj膮c zachowuj膮 si臋 jak slidery. Sza艂u nie by艂o, czepia艂y si臋 same maluchy.

Pozdrawiam
Jan

Za艂膮czone pliki



#6 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 post贸w
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Napisano 04 sierpie艅 2011 - 21:17

Odkopa艂em temat bo po dzisiejszym wyj艣ciu na ryby b臋d臋 zagorza艂ym zwolennikiem Soft4play'a :D. Wyniki nie by艂y imponuj膮ce, ale 艂owi艂em w takim miejscu gdzie cokolwiek innego po ka排篸ym rzucie zostawa艂oby w wodzie :D.
Soft4play'a uzbroi艂em hakiem offsetowym, kt门俽y owin膮艂em lamet膮 o艂owian膮 i wrzuca艂em w ka排篸e oczko mi臋dzy kapelonami/gr膮排篹lami/ liliami w jakie si臋 tylko da艂o. Byleby tylko z metr poprowadzi膰 przyn臋t臋. Gdzie艣 przeczyta艂em, 排篹 przyn臋ty zbrojone hakami offsetowymi to jakie艣 50% skuteczno艣ci zaci臋cia. U mnie wszystkie sensowne brania zosta艂y wykorzystane. Z艂owi艂em w sumie 3 szczupaczki takie ~40cm, z kt门俽ych ka排篸y pi臋knie zagryz艂 gum臋 i by艂 idealnie zahaczony w ryjka. Ka排篸y z nich na tyle 艣cisn膮艂 przyn臋t臋, 排篹 haczyk si臋 wy艂ania艂 i wbija艂 tam gdzie powinien. Co wi臋cej, brania bardzo widowiskowe bo 艂owi艂em na czystej wodzie i wida膰 by艂o jak przyn臋ta ginie w szcz臋kach :D. 艁owienie prawie tak fajne jak na Bromb臋 :D.
Mia艂em jeszcze co艣 na kiju, ale by艂o tak ma艂e, 排篹 nie za艂apa艂em, 排篹 to by艂o branie :D.
艁owi艂em najmniejszymi modelami z hakiem (chyba) VMC.

#7 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3419 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 04 sierpie艅 2011 - 21:57

heh widze, ze nastepny wsiakl
ja po pierwszym uzyciu wydalem z kolega 500pln+ na zapas tych gumek (w pl 9pln w irl 7,5eur sztuka

uzywam glownie 19cm i siadaja nawet szczupaki<40cm.
szkoda tylko, ze to oryginalne mocowanie z drutu jest kiepskie (rozrywa przynete co zaczep/ryba) i jeszcze rzadna nei przezyla u mnie wiecej jak 4 holi. + mniejsze rozmiary po uzbrojeniu w glowki jigowe juz tak ladnie nie pracuja (no chyba, ze dac lekkie glowki).
rozwiazaniem moze byc lip scull, ale nie lubie woblerow.
ps zaplanowalem taki maly patent (nie wiem jak sie sprawdzi bo to pomysl dopiero) i obralem z izolacji kilka metrow cat5 - mieki miedziany drucik powinien nie zaklucac pracy przynety i dodatkowo mocowac drut do gumy. (w przypadku offsetowych hakow to chyba nie potrzebne).

#8 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 post贸w
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 04 sierpie艅 2011 - 22:01

Heh:)
Ja r门倃nie排 po zakupie pierwszych 2 sztuk na pr门俠臋 i godzinie 艂owienia na ma艂ym pobliskim stawie zrobi艂em du排簓 zapas. P门偱簄iej ju排 takich rewelacji nie by艂o, ale nie 排篴艂uj臋, bo widz臋, 排篹 to niez艂a przyn臋ta i na pewno zapasik si臋 nie zmarnuje :D

#9 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2536 post贸w
  • LokalizacjaGdynia / Tobo艂owo
  • Imi臋:艁ukasz

Napisano 05 sierpie艅 2011 - 06:48

Ja r门倃niez kupi艂em na pr门俠臋 dwie 13cm w kolorze Fungus Roach. Po艂owi艂em nimi max 10 min, po tym czasie 排篴dna z nich nie mia艂a ju排 ogona :mellow: Tak jak pisze @gooral, mocowanie stela排簎 jest kiepskie, natomiast mo排簄a kupi膰 sobie kilka sztuk ze stela排篹m, a pozosta艂e Loose Body i je p门偱簄iej tymi stela排篴mi uzbraja膰.

#10 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3419 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 05 sierpie艅 2011 - 07:56

Ja r门倃niez kupi艂em na pr门俠臋 dwie 13cm w kolorze Fungus Roach. Po艂owi艂em nimi max 10 min, po tym czasie 排篴dna z nich nie mia艂a ju排 ogona :mellow: Tak jak pisze @gooral, mocowanie stela排簎 jest kiepskie, natomiast mo排簄a kupi膰 sobie kilka sztuk ze stela排篹m, a pozosta艂e Loose Body i je p门偱簄iej tymi stela排篴mi uzbraja膰.


tak zrobilem + sam sobie zrobilem stelarz z dentalu (nakupilem go kiedys jak mi sie wydawalo, ze bede woblery robil

#11 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 post贸w
  • LokalizacjaIre
  • Imi臋:Tomek

Napisano 25 pa藕dziernik 2011 - 17:39

Sezon zbli排篴 si臋 powoli ku ko艅cowi, jakie艣 nowe opinie o soft 4Play'ach?

#12 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 post贸w
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 25 pa藕dziernik 2011 - 19:44

Mia艂em kilka fajnych bra艅 na wolno prowadzone, podszarpywane. Du排簅 zaci臋膰 jednak chybionych, bo bra艂y baaardzo delikatnie. Na pewno dalej b臋d臋 u排簓wa艂, bo s膮 dni kiedy to kilery.

#13 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9500 post贸w
  • LokalizacjaDolny 艢l膮sk
  • Imi臋:Waldek

Napisano 25 pa藕dziernik 2011 - 20:16

Na dziewi膮tki to i kropaski da si臋 ;)

#14 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3419 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 pa藕dziernik 2011 - 20:31

Sezon zbli排篴 si臋 powoli ku ko艅cowi, jakie艣 nowe opinie o soft 4Play'ach?


killery, ale fabryczne zbrojenie jest do D**y

zarowno lip scull'e (ktorych nawiasem mowiac nigdzie nei ma - Irlandzki przedstawiciel twierdzi, ze zrobili tylko 5000 sztuk czy cos...) jak i te druciane systemy maja za malo kotwic (mowa o gumach 19cm). na systemy z dentalu na wzor oryginalow dokladam dodatkowa kotwice tuz przzy glowie (czasami mala w najdalszej czesci ogona na cieniutkiej stalce). Tylko co z tego jak mi ryba zycia spadla z lipsculla (wcale nie byla zacieta - chwycila za sama glowe - od zaciecia mam tylko rysy na plastiku).
malych nie uzywalem na duze zlapalem mysle kilkadziesiat szczupakow). mniejsze rozmiary bede na Ennellu testowal w weekend.
Ps. nie widzialem jeszcze ryby zacietej na weedless hook a bran widzialem naprawde sporo.

#15 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 post贸w
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Jagodzi艅ski

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 06:26

W dni, kiedy ryby skubi膮, nie s膮 pewne - odradzam - szkoda gum <_< Je艣li jest nieco lepiej - tak by艂o u mnie w maju - to zagryzaj膮 je super, ca艂e i bezproblemowo. Ile to razy p艂ywa艂em s kumplem - ja onlny 4play kolega kontra reszta 艣wiata, wszystko co mo排簂iwe... Nieraz by艂o tak, 排篹 mia艂em po 10szt., a on ani brania :blush:Napewno warto j膮 mie膰, tylko ta cena i szybko艣膰 uszkodzenia...

#16 OFFLINE   damianowy

damianowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 90 post贸w
  • Lokalizacja艢l膮sk
  • Imi臋:Damian
  • Nazwisko:D

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 06:51

Witam, ja 4play tesh przetestowa艂em. Wyniki ca艂kiem dobre. Stosowa艂em je przy zaro艣lach ale tak排篹 na czystej wodzie g艂臋boko艣ci 2-3m. Tam tesh przynios艂y dobry efekt, prowadzi艂em skokami imituj膮c w zasadzie zdech艂膮 ryb臋 niesion膮 przez ruch wody. Rewolucji te gumy nie przynios艂y, jest poprostu na co wyda膰 kase ;P suma sumarum lepsze 4Play ni排篹mi rewolucja Barkleja - Nanofil

#17 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 post贸w
  • LokalizacjaI艅sko
  • Imi臋:Tomasz

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 08:46

Jak dla mnie odkrycie roku,skuteczno艣膰 zaci臋膰 to ok 98%,rewelacyjna guma,gdy nikt nie 艂owi艂 ona pokazywa艂a co potrafi a mo排篹 to moje umiej臋tno艣ci :unsure: na pewno zamieszka u mnie na d艂u排篹j :D

#18 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3419 post贸w
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 10:19

Napewno warto j膮 mie膰, tylko ta cena i szybko艣膰 uszkodzenia...


Ja mam jedna, ktora przezyla juz kilkanascie szczupakow - pozbawilem izolacji kilkadziesiat cm sztywnej skretki cat 5
i owinalem gume (poprzebijalem ja na wylot etc)..
Ps po tym jak zaczalem je zbroic sam to przestaly mi sie rozpadac po 2ch rzutach.

#19 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 post贸w
  • LokalizacjaIre
  • Imi臋:Tomek

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 13:53

[quote]
Napewno warto j膮 mie膰, tylko ta cena i szybko艣膰 uszkodzenia...
[/quote]

Ja mam jedna, ktora przezyla juz kilkanascie szczupakow - pozbawilem izolacji kilkadziesiat cm sztywnej skretki cat 5
i owinalem gume (poprzebijalem ja na wylot etc)..
Ps po tym jak zaczalem je zbroic sam to przestaly mi sie rozpadac po 2ch rzutach.
[/quote]

No to dawaj fotk臋 tego systemiku


#20 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 post贸w
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Jagodzi艅ski

Napisano 26 pa藕dziernik 2011 - 15:59

Te排 sam je zbroj臋 :D Ale podobnie do orygina艂u, kilka zmian i najwa排簄iejsze - doci膮排篹nie.