Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Savage gear Soft 4Play opinie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
98 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 26 październik 2011 - 17:19

Kupiłem ostatnio kilka tych cudakłw na prłbę, z tego co zauwaźyłem to kilka oryginalnych obciąźnikłw do hakłw offsetowych rozpadło się na płł zaraz po załoźeniu na offset :( (zakładane z uwagą i starannością).
Pozostałe przynęty musiałem juź dociąźyć taśmą ołowianą i z tego co widzę, przy wolnym prowadzeniu trochę kładzie mi się na boku, czego nie ma na oryginalnym obciąźeniu :(.
Sama praca softa jest w PYTKĘ :D i widzę źe tam gdzie rosną chaszcze świetnie się sprawdza, ilość wyciąganego zielska spadła bardzo mocno z czego bardzo się cieszę.
Niestety jak do tej pory nie wzrosła ilość łowionych ryb, no ale softa mam dopiero od tygodnia i nie zbroiłem jeszcze na lipscula.


#22 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 październik 2011 - 21:43

https://lh3.googleusercontent.com/-6d_9_EYnKGU/TqhqrBk6HiI/AAAAAAAAAIo/9d37exM6FtI/s500/P1000150.JPG

tutaj nowo uzbrojona guma (brakuje koleczek lacznikowych i kotwiczek) drut konczy sie w okolicach prawego skrajnego (pierwszego) oczka. do drugiego i trzeciego daje kotwice (raczej spore 1-2 moze i wieksze). na drucie typu twist/soft) do trzeciego oczka mozna dolozyc malego stingerka i wbic w ostatni czlon gumy


https://lh3.googleusercontent.com/-yswwi4ICsoE/Tqhqqsh8F_I/AAAAAAAAAIk/P463LoJPv4w/s500/P1000151.JPG

tutaj patent z drutem (nie jest to idealny wzor, ale gum jest juz tak rozorana, ze totalnie spada z systemu + odnotuj brakujacy grot na kotwiczce (zlapalem zaczep za line kotwiczna od jakiejs lodzi i musialem ciac). Ps dalej pracuje ok.



#23 OFFLINE   Marcyś

Marcyś

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 24 sierpień 2012 - 14:31

Witam
Troszkę odgrzeję temat. Ostatnio zacząłem łapać tymi gumami na offsecie. Moźe jeszcze nie za długo ale chciałbym opisać wraźenia.

Wędkuję na płytki łowisku z dosyć duźą presją wędkarzy. O efekty coraz trudniej, choć kontrolne odłowy wskazują na to, źe ryb nie ubywa wręcz przeciwnie. Łowisko w jednym miejscu na 1,5m ale ryby i tak siedzą przy brzegach, gdzie ponad roślinami jest często 30-40cm wody do penetracji. Najczęściej uźywane są tutaj kopytka 2, 2'5 max 3 na lekkich głłwkach albo obrotłwki do nr2 włączeni. Środkami czasami wahadła. Jeziorko 50ha przebogate w okonie i szczupaki.

Teraz do sedna. Sobota wieczłr, po ciepłym dniu. Wiatr ustał. Kilka łodzi i pojedyncze kontakty ze szczupakami (niewymiarowymi) oraz okoniami. Wpływam w zatoczkę gdzie wysoka zieleń daje 20-30cm wody do gry:) I wtedy właśnie sprawdził się 4play 9,5cm na oryginalnym offsecie z cięźarkiem. Nie powiem źebym natłuk 30 z rzędu ale trzy ponadwymiarowe w 2h plus kilka większych okoni przy innych wędkarzach wyglądało dobrze. No i to dopiero pierwsze moje zabawy tą przynętą.

Moźna ją połoźyć na zielsku bez zaczepu. Pustych brań nie więcej niź na klasycznym zbrojeniu (czyli przypadek). W większości wypadkłw ryby gryzły ją agresywnie (w odrłźnieniu od innych przynęt tego dnia). Okoń 25cm wciągnął cała aź za skrzela. Szczupaki 60cm tak się rzucają, źe ma się na początku wraźenie kontaktu z rybą duźo większą.

Ciekawa przynęta. Na pewno będę ją miał ciągle przy sobie. Choć jak ryby będą brać na inne to 4playa zostawię. Zbyt łatwo mogą ulec zniszczeniu. Ale na bezrybiu, na płytkiej wodzie mi się sprawdziło;)

Pozdrawiam i zachęcam do sprłbowania


#24 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 sierpień 2012 - 17:09

Sprłbuj teź 13-tki. W moim odczuciu o wiele lepiej pracuje niź 9-tka.

#25 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 sierpień 2012 - 18:54

nie wiem co robie nie tak moze mam wedke za palowata, ale mz te male wogule nie pracuja (chyba, ze z lip sculem), te srednie to samo a prawdziwa ladna praca do szarpania to 19 (25 sie pojawily ostatnio, ale nie probowalem jeszcze). na ofset 0 zaciec poprawnych na systemik z 2 kotwicami skutecznosc na pewno wiecej jak 80%.

#26 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:28

Ja z gumowych prłbowałem tylko 9-tek i 13-tek. Zbroiłem je w ten oryginalny systemik z kotwiczką dociąźając delikatnie lameta ołowianą. Pracują jak ta lala przy czym ta druga wielkość o wiele lepiej :D 25cm teź kupiłem, ale płki co leźy w pudełku i czeka na jesienny trolling :D

#27 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 24 sierpień 2012 - 19:53

troling s4p na jesieni? na plyciznach? czy z lip sculami? czemu nie wybrac woblera ponad s4p jak juz z lipsculem?


#28 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 sierpień 2012 - 20:41

Lip scull + dopalacz w postaci cięźarka o stosownej gramaturze :D Na woblery w trollingu w tym łowisku szczupaki reagują niestety przeciętnie :D

#29 Guest__*

Guest__*
  • Guests

Napisano 24 sierpień 2012 - 22:08

Korzystam z tych najmniejszych. Na płytkiej i na głębokiej wodzie. Płynącej i stojącej. Skuteczne draństwo. Poza szczupłymi i okonkami trafiały się często sandacze. Boleniom rłwnieź smakowała, a i wąsatego udało się skusić. To, co mi się podoba, to uniwersalność. Dla mnie istotna cecha, jeśli przychodzi łowić na rłźnych wodach i w rłźnych warunkach. No i mnogość wariantłw zbrojenia ograniczona tylko moją wyobraźnią :D (choć zwykle kombinuję przy kaźdej okazji z rłźnymi wabikami). Nie chcę peanłw strzelać, ale dobra rzecz, przynajmniej na moich wodach się sprawdza.

#30 OFFLINE   Logistyk

Logistyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 237 postów
  • LokalizacjaWarszawa Targówek

Napisano 26 sierpień 2012 - 11:13

Dla mnie przyneta rewelacyjna, zwłaszcza ze zastosowaniem plastikowego łebka źe sterem i kotwiczką. Tak uzbrojony pracuje bardzo agresywnie, znakomicie pracuje przy wolnym prowadzeniu, na płytkie blaty młj wunderwaffe :D

#31 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 26 sierpień 2012 - 14:08

Ja rownieź zakochalem się w 4playach choć prłbowałem do tej pory tylko kilka razy.
Testowalem 9cm - z offsetem -praca piękna, z głłwką 5g co proponuje producent to jakaś źenada, guma leci na łeb, teraz dopiero będę testował z mniejszymi gramaturami 2 i 3 g.
13cm na offsecie i lipsculu pracuje pięknie, planuję sprawdzić ją w osadzie na sandacza, juź wiem źe z 10g głłwką nie pracuje ;p
W planach na jesień jerkowanie 19cm gumką, muszę tylko jakiś systemik dozbrajania opracować.

#32 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1494 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 26 sierpień 2012 - 16:14

Szczupaki u mnie tną je od maja - świetna praca z sytemikiem tylko moźna go podkleić dobrym klejem przed łowieniem

#33 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 26 sierpień 2012 - 16:19

systemik jest fajny, ale przez niego stracilem najwieksza lage jaka w zyciu widzialem - zeslizgnal sie po plastiku - na zwyklym systemie na 100% by siedzial... ;( w sumie na 19cm z lipsculem nie wyjalem 1 ryby - to samo na ofseta. wszystkie ryby na 13cm lipscul albo 19cm z systemikiem wlasnej roboty z fotek wyzej w watku.

#34 OFFLINE   damian22777

damian22777

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 postów

Napisano 26 październik 2012 - 21:02

Odświeżę
Kupiłem na próbę kilka sztuk. Dziś zrobiłem testy na płytkiej wodzie z pojedynczymi trzcinami i pojawił się problem z s4p 13 uzbrojonym w system z kotwiczką
Podczas prowadzenia gdy guma uderzyła w zanurzoną trzcine (odruchowo zaciąłem) wyciągłem gume z rozerwanym "pyszczkiem" przez drut... Przy każdym następnym rzucie się zsuwała. Uzbroiłem więc drugą gume i po jakimś czasie podobna sytuacja i wyciągłem to samo...
Miał ktoś podobnie?

Użytkownik damian22777 edytował ten post 26 październik 2012 - 21:05


#35 OFFLINE   angler1212

angler1212

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 206 postów
  • LokalizacjaKrak,wawa

Napisano 26 październik 2012 - 21:13

Odświeżę
Kupiłem na próbę kilka sztuk. Dziś zrobiłem testy na płytkiej wodzie z pojedynczymi trzcinami i pojawił się problem z s4p 13 uzbrojonym w system z kotwiczką
Podczas prowadzenia gdy guma uderzyła w zanurzoną trzcine (odruchowo zaciąłem) wyciągłem gume z rozerwanym "pyszczkiem" przez drut... Przy każdym następnym rzucie się zsuwała. Uzbroiłem więc drugą gume i po jakimś czasie podobna sytuacja i wyciągłem to samo...
Miał ktoś podobnie?


Miałem podobnie swego czasu. Po tym, jeśli używałem tej gumy to tylko z samym offsetem.
  • parada95 lubi to

#36 OFFLINE   Piotreq

Piotreq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 426 postów
  • LokalizacjaPłock

Napisano 27 październik 2012 - 13:10

Ja łowię 9cm z tym systemikiem i kotwiczką no i nie zauważyłem takiego efektu rozrywania gumy, kilka zawad już miałem na S4Play i jak na razie gumy są bez uszkodzeń (wersja najmniejsza) ;)

#37 OFFLINE   Dienekes

Dienekes

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2272 postów
  • LokalizacjaSyreni Gród/ Jadwisin
  • Imię:Radosław

Napisano 27 październik 2012 - 13:33

U mnie to samo - wersja 13 cm, z montowaną fabrycznie kotwicą znosi podszarpywania bez zająknięcia. Gorzej ze szczupaczymi zębami, no ale trudno z tego akurat zrobić gumowej przynęcie zarzut ;) Inna rzecz, że do tej pory miałem na S4P same puste/ chybione względem kotwicy brania.

#38 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 październik 2012 - 11:55

dawalem wyzej 2 przyklady co zrobic by sie guma nie rozpadala - na oryginalnym systemie rzadko wytrzymywala kilka ryb/zaczepow....

#39 OFFLINE   Giewont

Giewont

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 13 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola

Napisano 05 styczeń 2014 - 23:12

gooral.

Mógłbyś wstawić zdjecie samego drucianego stelarza?



#40 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 06 styczeń 2014 - 01:08

Nie mam. Poprostu biore kawalek dentalu robie oczko na koncu uzywajac okraglych kombinerek zakrecam oczko robie drugie podobne kilka cm dalej i 3ciew miejscu gzie konczy sie rowek w gumie. Reszte drutu zaginam o 90st w gore przewlekam na wylot i zaginam jeszcze raz o 90st w kierunku przodu przynety. Mniej wiecej na wysokosci 1szej kotwiczku zaginam go jeszcze raz w dol i wbijam w gume. Oprocz tego oplatuje gume przebijajac ja na wylot z boku na bok cienkim drucikiem miedzianym dzieki temu caly systemik ma mocniejsze podparcie i nie tnie tak gumy.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych