Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Photo

Dyskusja o propozycji konieczności filmowania wypuszczania okazów.


  • This topic is locked This topic is locked
100 replies to this topic

#1 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 340 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 29 November 2016 - 16:53

Proponuję inne podejście do sprawy,na portalu wpisujemy w regulaminie ,że można wstawiać tylko zdjęcia złapanej ryby razem z filmikiem,na którym widać jak okaz wraca do wody.Do szanownego admina Remka @remek  i kolegi moderatora Piotra @milupa myślę ,że warto rozważyć taki pomysł,powiem nawet więcej,ten punkt regulaminu można rozszerzyć o comiesięczny konkurs,w którym forumowicze głosują i wybierają najlepszą propozycję,zwycięzca otrzyma nagrody rzeczowe,jeśli będzie problem z nagrodami,ponieważ sam robię wahadłówki i obrotówki,jestem w stanie co miesiąc wyasygnować komplet błystek.Myślę,że koledzy i koleżanki twórcy też by się może dołączyli,ja w każdym razie zgłaszam chęć takiej promocji C&R i możecie mnie trzymać za słowo.


  • esoxlucius1, Eluska, dreadknight and 2 others like this

#2 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Posted 29 November 2016 - 17:06

Całkowite veto. C&R polega również na jak najszybszym wypuszczaniu ryb do wody. Włączanie kamery, ustawianie jej, nocne zdjęcia niskiej jakości, nieudane ujęcia - zaprzeczamy idei C&R i radykalnie zmniejszamy ilość zdjęć zamieszczanych na portalu. Nie widzę tego jako zmiany regulaminowej, a jedynie jako miły dodatek, jeśli ktoś miał przypadkiem włączoną kamerkę, lub np. filmował zaprzyjaźniony wędkarz - operator kamery. Dodatek TAK, wymóg regulaminowy NIE.


  • Friko, Karol Krause, Norbert 78 and 4 others like this

#3 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 340 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 29 November 2016 - 17:17

Rozumiem,że los ryby po zrobieniu zdjęcia jest mało istotny,no to temat upadł jak tylko się narodził,szkoda.



#4 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Posted 29 November 2016 - 17:48

Nic tu "rozkazy" regulaminowe nie pomogą. Niech już będzie jak jest - że wstawiamy zdjęcia ryb wypuszczonych.

Jak ktoś będzie chciał cwaniakować to i tak znajdzie sposób na "zbieranie lajków" i późniejsze wyfiletowanie okazu.

Ale jak widać - przypadek może sprawić, że sprawa się rypnie, a "łowca" popadnie w infamię..

 

Ja z premedytacją nie biorę aparatu nad wodę. a tym bardziej statywu i innego oprzyrządowania, łowię zawsze sam i szkoda byłoby mi czasu na męczenie ryby.

Czasem się zdarzy, że telefonem po partyzancku usiłuję sfilmować wypuszczanie, ale trudno to nazwać "filmem"

(wstawione tylko poglądowo)

https://www.youtube....h?v=o5sykJuw9DU


  • yacaré, jerzy6, Andru77 and 5 others like this

#5 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 340 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 29 November 2016 - 18:02

Wolę taki partyzancki filmik,niż samo zdjęcie cwaniaka,który później filetuje.To nie "rozkazy regulaminowe" tylko próba wykluczenia osób,które nie stosują się do założeń C&R i myślą ,że mogą tak robić cały czas.



#6 OFFLINE   tymon

tymon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 864 posts
  • Imię:Tomek

Posted 29 November 2016 - 18:09

Wolę taki partyzancki filmik,niż samo zdjęcie cwaniaka,który później filetuje.To nie "rozkazy regulaminowe" tylko próba wykluczenia osób,które nie stosują się do założeń C&R i myślą ,że mogą tak robić cały czas.

To wszystko siedzi w psychice ludzkiej. 

Jak będzie chciał się popisać tutaj to uwiąże rybę solidnie, wypuści, zbierze gromkie brawa a tej ryby i tak już nie ma. 

Nie tędy droga. 

 

Chyba, że każdy, kto wstawia fotki musi posiadać na czole jakieś gopro i wstawić może tylko wtedy, kiedy podparte to będzie filmem z całego holu ;) , tylko kto kupi wszystkim jakieś kamerki :D

 

Co byśmy nie kombinowali - nie upilnujesz. Wyjście jest takie, że albo cieszymy oko czasem trupami, albo nie cieszymy się niczym, tylko suche opisy. Wtedy to dopiero fantazja zadziała. 


Edited by tymon, 29 November 2016 - 18:09.

  • popper likes this

#7 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2,201 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Posted 29 November 2016 - 18:33

Filmik to już przesada. Zdjęcie jest szybsze. Poza tym zwykle przy filmach kręci się zbyt dużo szczegółów z miejscówki. Przynajmniej ja tak mam i potem muszę je zostawić w prywatnej kolekcji.


  • jerzy6, Qcyk and David77 like this

#8 OFFLINE   pezet

pezet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,395 posts
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Piotr

Posted 29 November 2016 - 18:43

Tak czy siak i tak wszystko sprowadza się do sumienia samego łowiącego. Jak nie przeszkadza mu zabicie ryby i robi to regulaminowo - trudno. Ma prawo. Niestety.

Ale niech przynajmniej nie epatuje tym tutaj, na forum, które ma ustalone określone zasady.


  • jerzy6 and eRKa like this

#9 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 340 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 29 November 2016 - 19:10

Tak czy siak i tak wszystko sprowadza się do sumienia samego łowiącego. Jak nie przeszkadza mu zabicie ryby i robi to regulaminowo - trudno. Ma prawo. Niestety.

Ale niech przynajmniej nie epatuje tym tutaj, na forum, które ma ustalone określone zasady.

no właśnie,o tym tutaj tak naprawdę mówimy.



#10 OFFLINE   Daaaro

Daaaro

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 267 posts
  • LokalizacjaWrocław

Posted 29 November 2016 - 19:12

Trzeba wyłączyć wątek na kilka dni z powiadomień...

#11 OFFLINE   Tom@son

Tom@son

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 posts
  • Lokalizacja麻疹の近くの町

Posted 29 November 2016 - 19:15

Chyba nie chodzi w tym wszystkim o tym, żeby jeden udowadniał wszystkim, że na 100% wypuścił złowioną rybe.

Jeszcze troche i zrobi się tu watek śledczo-prześladowczy i więcej bedzie dyskusji na tematy nie o rybach, a będą prowadzone śledztwa.

 

Jeżeli ktoś bedzie chciał zabrać rybe, to i tak to zrobi i nie pomogą tu żądne filmiki czy inne sprostowania.

 

Nie ma co komplikować sobie tutaj życia.


  • yacaré, jerzy6, bartsiedlce and 1 other like this

#12 OFFLINE   esox1972

esox1972

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 340 posts
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Posted 29 November 2016 - 19:19

Ja po prostu przestaję go w ogóle obserwować,bo to mija się z celem,to jest walka z wiatrakami,nie chcę dawać się nabierać na zdjęcia C&R,pozdrawiam tych co mają zasady.


  • Karol Krause, Józef Lesniak, Jopek1971 and 3 others like this

#13 OFFLINE   Zed Zgred

Zed Zgred

    Zed Zgred

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,503 posts
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:RA-V

Posted 29 November 2016 - 19:24

Ja po prostu przestaję go w ogóle obserwować,bo to mija się z celem,to jest walka z wiatrakami,nie chcę dawać się nabierać na zdjęcia C&R,pozdrawiam tych co mają zasady.

Napiszę więcej, część osób również zaprzestała wstawiania tu zdjęć między innymi z tego powodu. A ryby się łowi i to piękne :)


  • oland, Jopek1971, paco321 and 1 other like this

#14 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,022 posts
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Posted 29 November 2016 - 19:35

Ciekawe czy za 10, 20 lat problemy będą wciąż te same?A może problemy się skończą,bo nie będzie już co fotografować.W każdym bądź razie zdjęć dużych polskich ryb z roku na rok będzie pewnie ubywać.A już ryb w paski w szczególności...Bo jakoś nie widzę ,żeby liczba speców od białka przez te 11 lat "misji edukacyjnej" jerkbait.pl znacząco spadła.Nie chodzi o to,żeby nagle wszyscy użytkownicy stali się świeci...Wystarczy jak zaczną myśleć bardziej niż przeciętny gumofilec z żywcówką.


Edited by maicke82, 29 November 2016 - 20:04.

  • esox1972 likes this

#15 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,747 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Posted 29 November 2016 - 20:37

Kolego Esox. Nie wyobrażam sobie robienia filmiku z wypuszczania każdej  ładnej ryby. Nie będę gawiedzi udowadniał pewnych rzeczy. Nawet nie ma czym tego filmiku robić, bo nie posiadam smartfona. Znam Daniela, i na pewno nie o to Mu chodzi. Każdy ma swoje sumienie i wędkuje zgodnie ze swoim sumieniem.Swoją własnoręcznie złowioną rybę zjadłem ostatnio 9 lat temu. Tak, to był sandacz, złowiony przeze mnie po raz pierwszy w życiu. Zjadłem go, bo nigdy wcześniej nie jadłem sandacza. Jestem automatem na rybach. Co to znaczy? Wypuszczam wszystko, co złowię. Jest mi z tym dobrze. A łowię w zasadzie tylko same drapieżniki. Ale podoba mi się Twój zapał w tej kwestii. Propaguj go wszędzie i wszystkim, gdzie tylko możesz. Bez urazy. Jestem 50-letnim gościem i nikomu niczego nie muszę udowadniać. To chyba tyle w temacie :D


  • Piotrek Milupa, Kamil Z., Pumba and 7 others like this

#16 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6,867 posts
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Posted 29 November 2016 - 22:49

Wydzieliłem dyskusję z wątku "Sandacze 2016". Nie chcę nikomu kneblować ust, ale apeluję o rozwagę w formułowaniu opinii. Jeśli wątek będzie merytoryczny, zostanie przeniesiony w odpowiedniejsze miejsce. W innym wypadku czeka go bardzo krótki żywot.


  • bartsiedlce likes this

#17 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3,948 posts
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Posted 30 November 2016 - 00:45

Rzeczywiście technicznie jest to trudne do wykonania? Chyba każdy aparat ma funkcję nagrywania nawet nie długich filmików, i jak się chwalić fotą to może filmem też...

Ostatnio wiele takich dyskusji na Jerku, " ten wypuścił,a ten zeżarł , a ten wypuścił ale jednego,a dwa w beret, a ty złowiłeś i chyba zabrałeś,bo nie widziałem jak wypuszczałeś..." - może takie filmiki rozwiewały by wszystkie WĄTPLIWOŚCI.



#18 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Posted 30 November 2016 - 07:16

Całkowite veto. C&R polega również na jak najszybszym wypuszczaniu ryb do wody. Włączanie kamery, ustawianie jej, nocne zdjęcia niskiej jakości, nieudane ujęcia - zaprzeczamy idei C&R i radykalnie zmniejszamy ilość zdjęć zamieszczanych na portalu.

Technologia poszła do przodu, kamerki sportowe są małe, posiadają stosowne uchwyty i włączamy je jednym kliknięciem. Cenowo za nową od 250 zł w po kilka tysięcy. :-)
Jestem za filmami.

#19 ONLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5,357 posts
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Posted 30 November 2016 - 07:17

Niebezpieczny - to jest mechanizm takiego myślenia... Dziś filmik z wypuszczania "jutro" dwóch świadków, a "po jutrze" obecność moderatora z forum? :wacko:

Jakoś trudno mi znaleźć w tej i podobnych propozycjach ducha szlachetności, albo rozdrabniając: koleżeńskości, zaufania...

Za to widzę (być może tylko przez pryzmat tego co czytam w polskiej prasie) ducha kolejnej komisji śledczej, ciągłego udowadniania że nie jest się wielbłądem i pewnego skrzywienia psychicznego które napędza wielu moich rodaków....

Jeśli jest w zamyśle forum choćby jakaś część z myślenia bardziej szlachetnego to jednak się nie pomyliłem, że tu zostałem :) jeśli jednak co do koncepcji forum ewoluuje w drugim nakreślonym kierunku to bardzo uprzejmie proszę o zbanowanie mnie i wtrącenie do jerbaitowego piekła gdyż nie jestem wielbicielem C&R a jedynie tolerują ją jako protezę normalności, i donoszę uprzejmie na samego siebie iż gdy mam ochotę zjeść np: sandacza,- zabijam go i zjadam.

Mimo tego "grzechu śmiertelnego" nie zamieściłem na forum nigdy zdjęcia ryby której nie wypuściłem,- ale czy można takiemu (jak ja) wierzyć?

 

Ps

Przepraszam kolegów, że wziąłem jako przykład tego rozumowania samego siebie,- to oczywista pycha do której zresztą wielokrotnie się przyznawałem publicznie ale jakoś ciągle z trudem przychodzi mi szukanie źdźbła  w oku bliźniego bo ta belka która tkwi w moim, powoduje ze słabiej widzę ;)


  • Friko, psulek, Janusz Wałaszewski and 14 others like this

#20 OFFLINE   wicher_dziki_koń

wicher_dziki_koń

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 posts
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Mateusz

Posted 30 November 2016 - 07:53

Ja natomiast jestem szczupłą seksowną blondynką z dużym biustem. Internet jest szlachetny i sama prawda w nim. Nie wyobrażam sobie że można kłamać kolegów w tak szlachetnej społeczności.
  • Krzysiu likes this