Jump to content

  •      Sign In   
  • Create Account

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Photo

Top 10 przyn臋t szczupakowych


  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#1 OFFLINE   boseib

boseib

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 posts
  • LokalizacjaWroc艂aw

Posted 29 September 2011 - 06:41

Witam serdecznie wszystkich. Od dosy膰 dawna chodzi mi po g艂owie stworzenia pude艂ka idealnych przyn臋t na szczupaka. Propozycja do was drodzy w臋dkarzy niech ka排篸y, kto posiada w swoim arsenale przyn臋t, przyn臋ty pewniaki na szczupaka napisze wymieni a ja postaram si臋 podliczy膰 owe pomys艂y i pierwsze top 5 b臋dzi臋 odemnie nagroda dla 艂owcy najwi臋kszego szczupaka na jesiennym wroc艂awskim zlocie Jerkbait.

#2 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,210 posts
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Posted 29 September 2011 - 06:48

Witam.
M门俲 top to tak naprawd臋 dwie przyn臋ty, z czego jedna (chyba) ju排 nieprodukowana.
Top uzasadniam ilo艣ci膮 z艂owionych szczupak门倃 na dan膮 przyn臋t臋. Pierwsza to obrot门倃ka HRT long rozm. 3 ze srebrn膮 paletk膮, a drugia to klasyczny ripper Mansa - bia艂y lub zielony z czarnym grzbietem.


#3 OFFLINE   pitt

pitt

    Jad臋 na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9,353 posts

Posted 29 September 2011 - 08:46

ten watek powraca regularnie od 6 lat ... zamiast generowac temat po raz setny proponuje uzyc wyszukiwarki

#4 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,619 posts
  • LokalizacjaOstr贸w Wielkopolski / Toru艅

Posted 29 September 2011 - 09:15

Relaxowe Kopyto L4 - 排好艂艂te fluo, bia艂e, bia艂e z czarnym grzbietem, niebieski grzbiet z brokatem.

#5 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,187 posts
  • Imi臋:Krzysztof

Posted 29 September 2011 - 11:03

@boseib - jakie przyn臋ty proponujesz?

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14,825 posts
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imi臋:Daniel

Posted 29 September 2011 - 11:07

Ja nie posiadam w moim pudelku szczupakowych 10 roznych przynet.
Wiec chyba ciezko by mi bylo przedstawic TOP 10 :unsure:

Zaznaczam : mowie o pudelku do spiningu za szczupakiem. Trolling ma oddzielne pudelka :D



#7 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,347 posts

Posted 29 September 2011 - 11:17

Jak dla mnie absolutnym topem jest obrot门倃ka Mepps Aglia nr. 4 w kolorze fluo tiger.

#8 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,187 posts
  • Imi臋:Krzysztof

Posted 29 September 2011 - 11:29

Wybi门俽cza przyn臋ta. Szczupak nie zawsze reaguje na wir门倃ki :D

#9 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Posted 29 September 2011 - 12:04

Nie ma czego艣 takiego jak Top 10 przyn臋t na .. zbyt wiele jest zmiennych.

Na p门偱俷ocy Szwecji widzia艂em lokalnego w臋dkarza kt门俽y mia艂 w pude艂ku 5 wobler门倃 12 centymetrowych i 艂owi艂 z powodzeniem. Na jeziorze Wygwizdowo Ma艂e mo排篹sz mie膰 milion przyn臋t w pude艂ku a wyniki b臋d膮 排篴dne. Grunt to wierzy膰, 排篹 przyn臋ta na kt门俽膮 si臋 艂owi jest skuteczna i wystarczaj膮co cz臋sto jej u排簓wa膰 a staje si臋 skuteczna.

Pozdrawiam
S艂awek

#10 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,210 posts
  • LokalizacjaJelenia G贸ra/Horten

Posted 29 September 2011 - 12:08

Wybi门俽cza przyn臋ta. Szczupak nie zawsze reaguje na wir门倃ki :D

Wg mnie to jest troch臋 inaczej i widz臋 to tak:
Szczupak nie zawsze reaguje... albo go nie ma to nie ma co reagowa膰.

pitt :D
no nie 排篴rtuj sobie, wiesz ile nowych przyn臋t mo排篹 si臋 w ci膮gu 6 lat pojawi膰 :D?

#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,187 posts
  • Imi臋:Krzysztof

Posted 29 September 2011 - 12:17

Nie ma czego艣 takiego jak Top 10 przyn臋t na .. zbyt wiele jest zmiennych.

Na p门偱俷ocy Szwecji widzia艂em lokalnego w臋dkarza kt门俽y mia艂 w pude艂ku 5 wobler门倃 12 centymetrowych i 艂owi艂 z powodzeniem. Na jeziorze Wygwizdowo Ma艂e mo排篹sz mie膰 milion przyn臋t w pude艂ku a wyniki b臋d膮 排篴dne. Grunt to wierzy膰, 排篹 przyn臋ta na kt门俽膮 si臋 艂owi jest skuteczna i wystarczaj膮co cz臋sto jej u排簓wa膰 a staje si臋 skuteczna.

Pozdrawiam
S艂awek


Saw, troszk臋 sam sobie przeczysz Milion przyn臋t w pude艂ku i zerowe wyniki, czy wystarczy uwierzy膰 w dowoln膮 i b臋dzie git? Moim zdaniem ani jedno, ani drugie. Czasem jest tak, 排篹 ulubiona przyn臋ta ni cholery nie jest skuteczna, a zmiana na inny, r门偱藕nicy si臋 istotnie wabik (czasem pozornie „od czapy”) daje diametralnie inny wynik. Bywa tak, 排篹 na mega przyn臋ty zeruje si臋 z hukiem. Spytaj np. Frika o tegoroczny wyjazd do SE, to co艣 ci o tym powie. Pewniaki made in USA (na kt门俽e sam 艂owi艂em pi臋kne ryby) nadawa艂y si臋… na podpa艂k臋.

Natomiast w 100% zgadzam si臋, 排篹 bez wiary trudno o sukces. Nie ma te排 czego艣 takiego jak uniwersalny top 10; np.: m门俲 top na Polsk臋 jest w 80% r门偱藕ny od tego na SE, top – powiedzmy :D na Polsk臋 Centraln膮 w 50% r门偱藕ny od tego – powiedzmy :D na Polsk臋 P门偱俷ocn膮, etc., etc.


#12 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,187 posts
  • Imi臋:Krzysztof

Posted 29 September 2011 - 12:21

[quote]
Wybi门俽cza przyn臋ta. Szczupak nie zawsze reaguje na wir门倃ki :D
[/quote]
Wg mnie to jest troch臋 inaczej i widz臋 to tak:
Szczupak nie zawsze reaguje... albo go nie ma to nie ma co reagowa膰.

[/quote]

Podtrzymuj臋. 艁owi臋 czasem tam, gdzie szczupak jest ponad wszelk膮 w膮tpliwo艣膰. Nie zawsze reaguje na wir门倃ki. Nie zawsze na woblery. Nie zawsze na wahad艂门倃ki i nie zawsze na gumy. A ju排 na pewno intensywno艣膰 reakcji mo排篹 si臋 r门偱藕ni膰 drastycznie.

#13 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3,529 posts
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Posted 29 September 2011 - 12:29

Nie zapominajmy o technice 艂owienia ,bo nie tylko przyn臋ta 艂owi.
czasem jednostajno艣膰 ,czasem wolny opad ,czasem agresywne jerkowanie. Czyli jedna przyn臋ta razy X technik prowadzenia,nie jednokrotnie nieskuteczny niby wabik by艂 killerem gdy poprowadzi艂em go inaczej.

#14 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Posted 29 September 2011 - 12:33

Zgadza si臋 @Krzysiek, mia艂em na my艣li pewn膮 przeno艣ni臋, dla jednego w臋dkarza na zbiorniku A przy warunkach B i technice C s艂uszn膮 przyn臋t膮 b臋dzie D a dla kogo艣 przy innych zmiennych przyn臋ta D b臋dzie do D...:lol: tak wi臋c mam na my艣li to 排篹 rozwa排篴nia w ten spos门俠 s膮 pozbawione sensu.

#15 OFFLINE   S艂awek.Sobolewski

S艂awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,336 posts
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wis艂y i rzek pobrze偶a Ba艂tyku

Posted 29 September 2011 - 12:40

Gdyby w膮tek brzmia艂 Twoje top 10 ulubionych przyn臋t na szczupaka by艂oby znacznie ciekawiej :D

#16 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6,187 posts
  • Imi臋:Krzysztof

Posted 29 September 2011 - 15:14

Nie zapominajmy o technice 艂owienia ,bo nie tylko przyn臋ta 艂owi.
czasem jednostajno艣膰 ,czasem wolny opad ,czasem agresywne jerkowanie. Czyli jedna przyn臋ta razy X technik prowadzenia,nie jednokrotnie nieskuteczny niby wabik by艂 killerem gdy poprowadzi艂em go inaczej.


To prawda. S膮 przyn臋ty, kt门俽e prowadzi si臋 na kilka modelowych sposob门倃, inne maj膮 ten jeden w艂a艣ciwy, jako dedykowany, a z艂amanie konwencji sprawia, 排篹 woda si臋 „otwiera”… Trudno prowadzi膰 rozwa排篴nia „Top ten” w oderwaniu od podania wabika.

Saw, w zasadzie przy podaniu listy do ka排篸ej pozycji nale排篴艂oby dopisa膰 „manual”. A ja, mimo wszystko, jako艣 si臋 do tego nie pal臋


#17 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2,387 posts
  • Imi臋:Karol

Posted 29 September 2011 - 20:39

Gdyby w膮tek brzmia艂 Twoje top 10 ulubionych przyn臋t na szczupaka by艂oby znacznie ciekawiej :D



zdecydowanie, ale tylu mamy dywagant门倃...

#18 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,000 posts
  • Lokalizacja艁贸d藕
  • Imi臋:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Posted 30 September 2011 - 08:22

Ja u排簓wam przyn臋t w zale排簄o艣ci od zbiornika w kt门俽ym 艂owi臋 mam takie zbiorniczki zaporowe w 艢wi臋tokrzyskim kt门俽e znacznie si臋 od siebie r门偱藕ni膮, ale zauwa排簓艂em pewn膮 zale排簄o艣膰 np. na jednym ze zbiornik门倃 mega skuteczn膮 przyn臋t膮 by艂 manns 5 cm w r门偱藕nych kolorach (ale tylko w tym rozmiarze) pad艂y na niego szczupaki od 50 do 110 cm i naprawd臋 du排簅 r门偱藕nych ryb , natomiast na innym szczupakowym zbiorniczku hitem okaza艂 si臋 bia艂y twister 7-9 cm , kolejny przyk艂ad na pewnych starorzeczach 7 cm kopotyko tylko w kolorze Marchewki strzela艂y w ni膮 jak z艂e, na kolejnym na kt门俽ych pad艂o mn门俿two ryb oko艂o metra zasada by艂a taka 排篹 trzeba by艂o bardzo daleko machn膮膰 wi臋c najcz臋艣ciej ci臋排簁ie wahad艂门倃ki by艂y skuteczne..Szymanowice.. Na kolejnym zbiorniczku najwi臋cej z艂apa艂em na obrot门倃ki rozmiar 3, wydaje mi si臋 排篹 na r门偱藕nych akwenach ryby maj膮 swoje upodobania albo tak mi si臋 wydaje, mi przynajmniej taka filozofia si臋 sprawdza..

#19 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,938 posts

Posted 30 September 2011 - 09:58

To fakt, 排篹 w poszczeg门俵nych zbiornikach r门偱藕nie szczupak reaguje na przyn臋ty ale dla mnie nr 1 na 艣redni膮 wod臋 stoj膮c膮 i du排耗 rzek臋 to du排簓 ripper (ok 15 cm) w kolorze bia艂o czerwonym.

Na mniejsz膮 rzek臋 lubi臋 za艂o排簓膰 obrot门倃k臋 od 3 w g门俽臋 ze szczeg门俵nym upodobaniem do black furry nr3

O upodobaniach szczupak门倃 w poszczeg门俵nych,zw艂aszcza ma艂ych zbiornikach, mo排簄a by tyle ksi膮排篹k napisa膰 ile jest tych stawk门倃, oczek, piaskowni i innych bajorek... :D



#20 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1,939 posts
  • LokalizacjaLublin

Posted 30 September 2011 - 17:23

I tak to jest paranauka. Nie da si臋 sie naukowo okre艣li膰 , statystycznie preferencji szczupak门倃 zale排簄ie od pogody. Du排篴 liczba zmiennych.A u nas w kraju jest znacznie trudniej. Dlatego kochamy w臋dkarstwo.