Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zabezpiecznie do łodzi przed kradzieżą


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 15 grudzień 2017 - 19:34

Nigdzie nie napisałem, że nie dostaniesz odszkodowania !

Dostaniesz, tylko że w 99,9999%  nie tyle, na ile LICZYSZ, kiedy się ubezpieczasz.

Bez względu na to czy to PZU czy AXA czy NN.

Zapytaj brata, chociaż brat bratu może - jak to się mówi - pójść na rękę.

Na Twoim miejscu też bym się ubezpieczył (u brata).

Ukradli mi auto, dostałem 100% ubezpieczenia. Pewnie powinni dać 100,0001 % - taki tok rozumowania sobą zaprezentowałeś.

Czym się równi AC auta od AC łódki?

Jaką polisę wykupisz i jeszcze ją przeczytasz i się zastosujesz do warunków przed podpisaniem, tak będziesz miał.

 

Pewnie Ci się ciężko żyje myśląc na każdym kroku że ktoś chce Cię wy....ać. 


  • Kuba (50cm+Perch Tracker) lubi to

#42 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 19:39

Ukradli mi auto, dostałem 100% ubezpieczenia. Pewnie powinni dać 100,0001 % - taki tok rozumowania sobą zaprezentowałeś.

Czym się równi AC auta od AC łódki?

Jaką polisę wykupisz i jeszcze ją przeczytasz i się zastosujesz do warunków przed podpisaniem, tak będziesz miał.

 

Pewnie Ci się ciężko żyje myśląc na każdym kroku że ktoś chce Cię wy....ać. 

 

Żyje mi się bardzo dobrze Szanowny Kolego, nie jesteś zbyt grzeczny.

Nikogo nie obraziłem.



#43 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 15 grudzień 2017 - 19:42

Żyje mi się bardzo dobrze Szanowny Kolego, nie jesteś zbyt grzeczny.

Nikogo nie obraziłem.

Wybacz, ale nie lubię jak ktoś banialuki pisze i jeszcze ich broni.



#44 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 grudzień 2017 - 19:46

Na szczęście takie ubezpieczenia nie są przymusowe. Nikt nikomu tego nie zabrania. Ja też.

 

 

Skąd 99,9999% ?

Proste. Z własnego doświadczenia i doświadczenia moich bliskich i znajomych. To jest nawet 100%.

Mam prawie 60 lat i doświadczenia mi nie brakuje. 

 

Widzę, żeś z Holandii, brat inna część Europy - zapewne też zachodnia. Być może tam u Was są uczciwsi.

 

Pracuję w przedsiębiorstwie, które jest beneficjentem odszkodowań wypłacanych z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Mogę jedynie powiedzieć, że podejście ubezpieczycieli do wypłat odszkodowań korporacjom i osobom fizycznym różni się (niestety na korzyść tych pierwszych), ale zdecydowanie nie mogę potwierdzić Twoich rewelacji.

Rynku ubezpieczeń środków pływających nie znam, a Ty? Chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach.



#45 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 19:54

Wybaczam.

Słowo przeciwko słowu. I co ? Będziemy się tak okładać ?

Dla Ciebie banialuki, bo raz dostałeś 100% sumy ubezpieczenia za pojazd? Może to była nówka ?

Nie będę się pytał o szczegóły Twojego przypadku odszkodowania, bo to nie ma nic do rzeczy.

 

Miałem w swoim życiu  kilka szkód z samochodami, dwie z mieszkaniem. Nie będę wyliczał spraw znajomych. Raz poszedłem do sądu z PZU. Bez skutku.

 

Odpowiedz mi na jedno proste pytanie: 

 

Jak 1 stycznia 2018 roku ubezpieczysz swój samochód (nie nóweczka z salonu) na kwotę 30.000 wg jakiegoś tam Eurotaxu i Ci go ukradną to ile dostaniesz 1 lipca 2018 roku ?

 

 

Poza tym: nikomu nie zabraniam się ubezpieczać i nic mi do tego. Każdy robi to na swoją odpowiedzialność i ja to rozumiem.


Użytkownik bankroot edytował ten post 15 grudzień 2017 - 20:09

  • Biesan lubi to

#46 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 15 grudzień 2017 - 20:02

Pracuję w przedsiębiorstwie, które jest beneficjentem odszkodowań wypłacanych z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych. Mogę jedynie powiedzieć, że podejście ubezpieczycieli do wypłat odszkodowań korporacjom i osobom fizycznym różni się (niestety na korzyść tych pierwszych), ale zdecydowanie nie mogę potwierdzić Twoich rewelacji.

Rynku ubezpieczeń środków pływających nie znam, a Ty? Chętnie poczytam o Twoich doświadczeniach.

kolega @Pietruk niedawno napisał: czym się różni AC auta od AC łódki ?

Chcesz naprawdę poczytać o moich doświadczeniach z Ubezpieczycielami ?

Możemy się spotkać, mam  - nie wiem czy jesteś w stanie uwierzyć - papiery z wszystkich spraw.

 

Cóż, wygląda na to, że rzeczywiście jestem ( i znajomi) wyjątkiem. Poddaję się. Motorowodniacy wszystkich krajów - ubezpieczajcie się !

 

Przepraszam za zamieszanie i wprowadzenie fermentu.



#47 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6189 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 15 grudzień 2017 - 20:37

Otóż różni się zasadniczo, ponieważ przy szkodzie kradzieżowej samochód jest wyceniany wg. notowań Infoexpert na dzień zdarzenia. To mniej więc połowa Eurotax sprzedaż/zakup. Rynek wtórny na auta istnieje, na łódki jest śladowy.



#48 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 15 grudzień 2017 - 20:55

https://www.jachting...pantaenius-nowy



#49 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 15 grudzień 2017 - 21:10

Otóż różni się zasadniczo, ponieważ przy szkodzie kradzieżowej samochód jest wyceniany wg. notowań Infoexpert na dzień zdarzenia. To mniej więc połowa Eurotax sprzedaż/zakup. Rynek wtórny na auta istnieje, na łódki jest śladowy.

Mylisz się. Ubezpieczenie było na określoną kwotę w dniu ubezpieczenia, zgodziłem się na nią.
Taką mi też wypłacono, mimo ze minęło kilka miesięcy od daty początku ubezpieczenia.

 

Łódź ma wartość np. wg faktury, tak samo jej wyposażenie.

Ostatecznie można wziąć rzeczoznawcę do wyceny.
 


Użytkownik Pietruk edytował ten post 15 grudzień 2017 - 22:00


#50 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 09:23

Otóż kolega @krzysiek się wcale nie myli. Jest dokładnie tak jak napisał.

 

@Pietruk

 

To Ty się mylisz. Raz piszesz, że AC łódki i samochodu się niczym nie różni, a potem to negujesz.

Odpowiadam sam sobie na pytanie, które zadałem Tobie (nie wiem czy Ci umknęło czy było niewygodne): 1 lipca jak Ci ukradną samochód dostaniesz nie 30.000 a kwotę równą (pi razy drzwi) połowie różnicy tych 30.000 i wartości samochodu, która byłaby w grudniu tego roku.

Samochód też ma wartość wg. faktury i co z tego ?

 

Fakt, że po paru miesiącach oddali Ci kwotę ubezpieczenia jest darem niebios.

 

Ubezpieczyciel musi zakładać ryzyko nieuczciwości klienta i dzielić to ryzyko. czysto HIPOTETYCZNIE można w ten sposób kupować sobie co roku nowszy silnik/łódkę - prawda ?

 

PS. Nie mam nic przeciwko DOBROWOLNEMU ubezpieczaniu się.



#51 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4824 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 16 grudzień 2017 - 15:35

@bankroot chyba nie do końca dobrze napisałeś. Z twoich słów wynika, że jeżeli samochód był ubezpieczony na 45000 a wg. wartości rynkowej oszacowanie na koniec roku jest 30000, to dostajesz 7500. Podejrzewam, że chodziło ci o wartość z końca roku, powiększoną o połowę różnicy między pocżatkiem a grudniem - czyli w sumie 37500 ?



#52 OFFLINE   bankroot

bankroot

    Forumowicz

  • Oczekujący na akcept
  • PipPip
  • 246 postów

Napisano 16 grudzień 2017 - 18:55

@psulek

 

Dokładnie tak. Pomerdało mi się.



#53 OFFLINE   Pietruk

Pietruk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2313 postów
  • LokalizacjaŁomża
  • Imię:Piotr

Napisano 17 grudzień 2017 - 13:26

Otóż kolega @krzysiek się wcale nie myli. Jest dokładnie tak jak napisał.

 

@Pietruk

 

To Ty się mylisz. Raz piszesz, że AC łódki i samochodu się niczym nie różni, a potem to negujesz.

Odpowiadam sam sobie na pytanie, które zadałem Tobie (nie wiem czy Ci umknęło czy było niewygodne): 1 lipca jak Ci ukradną samochód dostaniesz nie 30.000 a kwotę równą (pi razy drzwi) połowie różnicy tych 30.000 i wartości samochodu, która byłaby w grudniu tego roku.

Samochód też ma wartość wg. faktury i co z tego ?

 

Fakt, że po paru miesiącach oddali Ci kwotę ubezpieczenia jest darem niebios.

 

Ubezpieczyciel musi zakładać ryzyko nieuczciwości klienta i dzielić to ryzyko. czysto HIPOTETYCZNIE można w ten sposób kupować sobie co roku nowszy silnik/łódkę - prawda ?

 

PS. Nie mam nic przeciwko DOBROWOLNEMU ubezpieczaniu się.

 

Auto miałem ubezpieczone we wrześniu na kwotę XXX, ukradli mi w lutym, wypłacili w marcu kwotę XXX.

To nie "dar niebios" taką miałem polisę AC. I teraz też taką mam.

 

Kwota składki AC jest od wartości przedmiotu - auto może być z faktury wycenione lub wg Eurotaxu, łódka czy inny przedmiot może być z faktury lub rzeczoznawcy.

 

W każdym wypadku szacują ryzyko i Twoje wymagania i podają Ci kwotę do zapłaty.

Chciałem ubezpieczyć swoja Skylle i silnik (mam faktury) - ocena ryzyka po moich wskazaniach była taka że nie kupiłem go, było drogo. Ale jest to możliwe. 

Kobiety cycki ubezpieczają, a co to taka łódka. :lol:

 

Żadna filozofia.

 

A to że czegoś nie dopatrzyłeś/nie doczytałeś i podpisałeś taką umowę, a teraz wymagasz od ubezpieczyciela odszkodowania które Ci się nie należny (przegrałeś w sądzie z PZU) to chyba coś jest nie tak z Twoim tokiem myślenia.

 

Za darmo nic nie dają, żeby dostać w mordę też czasami trzeba zasłużyć   ;)

 

EOT


Użytkownik Pietruk edytował ten post 17 grudzień 2017 - 13:28


#54 OFFLINE   pingvinas

pingvinas

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 449 postów
  • LokalizacjaSochaczew
  • Imię:Giedrius

Napisano 20 kwiecień 2021 - 07:26

Dobry patent na kradzież sprzętu.Kto jest wstanie coś takiego zrobić?Oglądać od 35 min.



#55 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 kwiecień 2021 - 18:23

Jak miałbym się tak pitoluć z kablami to już bym wolał spać w pontonie i zapiąć linkę od silnika do dużego palca u nogi.☺

Użytkownik binio1111 edytował ten post 20 kwiecień 2021 - 18:24

  • Radbraw i pawlo29 lubią to

#56 OFFLINE   cormoran

cormoran

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 20 kwiecień 2021 - 21:07

Pan Pietruk ma rację i samochód nie musi być nowy. Na polisie ubezpieczeniowej wykupił 100% wartości pojazdu prze cały okres ubezpieczenia ( czyli rok trwania polisy). Tym co mają kłopoty z uzyskaniem odszkodowania lub mają beznadziejne polisy polecam zmienić doradcę ubezpieczeniowego. Proszę nie pisać głupot i zniechęcać ludzi do zabezpieczania swojego majątku jeśli nie znacie tematu, nie każdy zna się na wszystkim.  :D