Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Prośba o pomoc w wyborze wedki.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
46 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 21 styczeń 2012 - 22:03

A naprawde Sportfish Mars Cast 300 waży tylko 210gr czy to kolejna ściema


pisalem juz - moj po impregnacji korka wazy 209,4 g - sprawdzalem dwa razy bo sam nie wierzylem ;)

#22 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 21 styczeń 2012 - 22:43

No bo to kijoszek z gornej półeczki...ale z nazwą na naklejce i cena z dolnej...ahahahahha

.

Załączone pliki

  • Załączony plik  1.jpg   48,46 KB   609 Ilość pobrań
  • Załączony plik  2b.jpg   56,87 KB   610 Ilość pobrań


#23 OFFLINE   Kaemel

Kaemel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 22 styczeń 2012 - 18:40

Wydaje się fajny pod bolka, Panowie zna ktoś długość dolnika Sportfish Mars Cast 270cm od pazurka do końca?

Dzięki pozdrawiam

#24 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 24 styczeń 2012 - 12:04

dipablox i jak wypadł kijek w testach? Ładuje przynęty, czy sztywna pała?
Napisz jaką długość ma dolnik od pazura do końca wędki.

Pozdrawiam

#25 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 24 styczeń 2012 - 15:25

Jak dla mnie kijek bajka. Jestem nowy w castingu a i niedługo na niego łowię, ale jak dla mnie to chyba ciężko porównywać blanki wędek castingowych z tradycyjnymi. Do moich przynęt i sposobu łowienia jak na razie wydaję się być idealny. Z tym że ja szukałem czegoś pod koguta 7-25g i to kryterium spełnia doskonale. Wędeczka jest czuła a zarazem sztywna, wydawało mi się to nie do pogodzenia a jednak taka jest :D . Od pazura do końca uchwytu jest 38cm- mnie idealnie kończy się z łokciem, czyli tak jak lubię.

#26 OFFLINE   kmr1

kmr1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaBug i okolice
  • Imię:Krzysztof

Napisano 01 luty 2012 - 11:07

Ja też już mam. Wczoraj dotarł 3,0m. Ładny kijek, cięty i lekki - 210g. Teraz tylko nad wodę.....

#27 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 03 luty 2012 - 12:49

Mam prośbę do posiadaczy tego sportfisha. Czy mógłby ktoś wstawić fotki ugięcia tego kija,jak ktoś jednak ma tą wersję 270 to też jak najbardziej. Jeśli możecie to 2 a najlepiej 3 . Małe, średnie i pełne ugięcie. Jesli dacie radę to pod tym samym kątem. Bardzo proszę :unsure: .

Edit. Jeszcze gdyby ktoś mógł zmierzyć średnicę blanku w najniższym możliwym miejscu przed fore i przed samą szczytówką.

#28 OFFLINE   aero

aero

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaBorne Sulinowo, Berlin

Napisano 03 luty 2012 - 22:25

Jesli bywasz w Zielonej to odezwij sie, mozesz pomacać patyka na zywca

#29 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 04 luty 2012 - 10:10

Bywasz, bywasz. Tylko kiedy będę, to nie wiem :unsure: .

#30 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 luty 2012 - 10:34

Bywasz, bywasz. Tylko kiedy będę, to nie wiem :unsure: .


spoko - aero i tak wszystko wozi w aucie wiec nie ma problemu ;)

#31 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15616 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2012 - 14:32

Ta wersja 2,7 by mnie interesowała. Ma ktoś??? Czy od wersji 3 m różni się tylko długością?

#32 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 luty 2012 - 14:52

Czy te patyki będą się ładować pod wobkami boleniowymi i sandaczowymi ,mam na myśli JAZ 12g i np Husky Jerk 10 cm.Jeśli tak to który polecacie do wobków. :D
Wiem ,że wyżej padło już pytanie ,ale odpowiedzi nie jednoznaczne .Nie chcę kolejnego patyka typowo do gum.Miałem zamiar coś zbroić pod wieczorowe i nocne sandacze ewentualnie bolenia.Ale kijek nie będzie eksploatowany dość często, a propozycja cenowa wydaje się kusząca.

Pozdrawiam

Rafał

#33 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 luty 2012 - 15:17

Czy te patyki będą się ładować pod wobkami boleniowymi i sandaczowymi ,mam na myśli JAZ 12g i np Husky Jerk 10 cm.Jeśli tak to który polecacie do wobków. :D
Wiem ,że wyżej padło już pytanie ,ale odpowiedzi nie jednoznaczne .Nie chcę kolejnego patyka typowo do gum.Miałem zamiar coś zbroić pod wieczorowe i nocne sandacze ewentualnie bolenia.Ale kijek nie będzie eksploatowany dość często, a propozycja cenowa wydaje się kusząca.

Pozdrawiam

Rafał


RAfik zaloz ze kij tak rozsadnie sie laduje od tych 10g... 12g uklejka Jacka bedzie juz w miare ok. co do huskyjerk'a to wobek ejst dosc specyficzny i potrafi platac figle pieeeeeknie koziolkujac :D

#34 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 luty 2012 - 16:26

No właśnie :unsure: I mam dylemat bo mimo iż przestawiłem na kasta ciężkie kije,głównie pod gumy czy z brzegu czy z łódki,to właśnie o te nieloty mi chodzi.Ładnie ładował sie starszy Avid do 35g,w spinie ,rzucałem nawet rapalą oryginal 7cm.Pod gumy na Wisłę mam w Caście Phenixa 7'9, ale kiedy nadchodzą ciemności i tszeba użyć wobka ten jest za sztywny.Ukleję Jaza obleci bo to pocisk ale głównie chodzi ote co koziołkują :mellow:
Cena Marsa kusi, ale jak ma być dłuższą wersją tego co już mam to chyba se odpuszczę .

Pozdro

#35 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 04 luty 2012 - 17:07

No właśnie :unsure: I mam dylemat bo mimo iż przestawiłem na kasta ciężkie kije,głównie pod gumy czy z brzegu czy z łódki,to właśnie o te nieloty mi chodzi.Ładnie ładował sie starszy Avid do 35g,w spinie ,rzucałem nawet rapalą oryginal 7cm.Pod gumy na Wisłę mam w Caście Phenixa 7'9, ale kiedy nadchodzą ciemności i tszeba użyć wobka ten jest za sztywny.Ukleję Jaza obleci bo to pocisk ale głównie chodzi ote co koziołkują :mellow:
Cena Marsa kusi, ale jak ma być dłuższą wersją tego co już mam to chyba se odpuszczę .

Pozdro


no ja bym traktowal marsa przede wszystkim jako jedank dosc mocna i daleeeeeeekosiezna armate... jak masz spinna i sie zastanawiasz czy nie wziasc casta to pozostan przy spinnie. bedzie ci latwiej... ;)

#36 OFFLINE   siacho73

siacho73

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 141 postów
  • LokalizacjaNowy Dwór Gd.
  • Imię:Sylwek

Napisano 04 luty 2012 - 19:17

Tak, spina to ja miałem i się pozbyłem na rzecz sprzętu castingowego.I teraz brakuje mi patyka właśnie do tych zastosowań.Nie wiem czy zbroić coś w casta ,czy jednak w przypadku nocnego woblerowania wrócić do sprawdzonego sprzętu :unsure:

Mifek ,to ja Dąbek ,tylko jestem u Sylwka na małej szklaneczce i się rozpędziłem widząc odpowiedź. :mellow:

#37 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 06 luty 2012 - 13:25

http://images39.fotosik.pl/1297/5b7f97b418f2c188med.jpg
Mam nadzieje że jakieś odzwierciedlenie to da, chociaż to pełne ugięcie raczej nie jest pełna ale wędeczka u mnie za krótko i jeszcze nie wiem na ile mogę próbować.
Jest to długość 300 cm
Pozdrawiam!

#38 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 luty 2012 - 15:18

Dzękuję Pawle za zdjęcia, szczególnie to ostanie. Niemniej, wygląda na ledwo obciążony, przydałaby się fotka bardziej konkretnego ugięcia. :D

#39 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 06 luty 2012 - 15:52

Dzękuję Pawle za zdjęcia, szczególnie to ostanie. Niemniej, wygląda na ledwo obciążony, przydałaby się fotka bardziej konkretnego ugięcia. :D


jak sie dobrze zaprzesz to ugiecie plynnie dojdzie do korka... ale trzeba sie dobrze zaprzec bo kijek trooooooooche mocy ma :D to taka troche ISA904 low budzet ;) jesli chodzi o moc i mozliwosci rzutowe

#40 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 luty 2012 - 16:37

W każdym dojdzie :D , ale przy pełnym uchuli kęs tajemnicy. ISA904 powiadasz. 30lb?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych