Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zlot nad Bugiem - propozycje, komentarze


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 15 wrzesień 2006 - 15:06

Witam,

Jakiś czas temu padła propozycja zrobienia zlotu castingowo-spinningowego nad Bugiem i... co nieco rozmawiałem z towarzyszem drodoxem na ten temat. I co się okazało. Jest już ogólny plan, można powiedzieć szkielet. Zlot miałby się odbyć na początku lipca w przyszłym roku. Metody które byłyby dopuszczalne to casting i spinning. I tu pojawiają się dwie opcje:

1. Mieszkanie w domkach, łowienie z podlaskiego brzegu na 3-7 dni

lub (co bardziej mi pasuje)

2. Spływ tratwami/tratwą, mieszkanie w namiotach, pełen survival (może nie do końca), nocowanie na wyspach, ogniska na 3-7 dni

Teraz pytam Was: Kto byłby zainteresowany zlotem i jaką opcję by wybrał (z dwóch powyższych)?? Czekamy na komentarze.

Pozdr.

Salmo




#2 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 wrzesień 2006 - 15:28

@Salmo,

a co to za zlot? Pierwsze słyszę...
Kto jest organizatorem i pomysłodawcą? Kto to będzie obsługiwał, itp.?


#3 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 15 wrzesień 2006 - 16:09

Pomysł narodził się na forum multiplikator.pl . Organizatorem głównym jest @drodox, ja jedynie mu pomagam, jak będzie trzeba. Co do reszty przyjdzie z czasem jeżeli będzie kilka osób chętnych. Dlatego też daję propozycje do wyboru bo ja i drodox chętnie byśmy popływali. Tylko nie wielka niewiadoma czy będą inni chętni.

Pozdr.

Salmo

#4 OFFLINE   Thymallus

Thymallus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1837 postów
  • Lokalizacjainternet

Napisano 15 wrzesień 2006 - 17:13

Rzeka Bug to około 585 km w samej Polsce. Czy można prosić o jakiś cykl informacji o jakimś wybranym kawałku rzeki. Jak tam wygląda, jak szybko woda płynie, jak jest szeroko,głęboko jakąś serię zdjęć i może jakieś namiary nawigacjne na ten wybrany kawałek. Chodzi o to, żeby zobaczyć jak to wygląda, jakie ryby występują.

#5 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 15 wrzesień 2006 - 18:06

To tak.

W załaczniku jest mapka z proponowanym odcinkiem rzeki. Na mapce znajduje się:

- miejsce startu w miejscowości Niemirów (czerwony krzyżyk)
- miejsce gdzie stały by samochody w czasie trwania spływu (podkreślona nazwa)
- miejsce w którym kończą się plany czyli w tym punktcie mielibyśmy skończyć spływ - oczywiście zależy na ile byśmy płynęli (czarny krzyżyk).

Wiele zdjęć można obejrzeć na stronie http://www.mojepodlasie.friko.pl/ . Proszę także zajrzeć do zakładki Ciekawe Strony i odnaleźć wątek na temat Podlasia.

Do do charakteru rzeki to oferuje ona wszystko to co dzika rzeka nizinna czyli szybki i wolny nurt, płytkie blaty, zatoczki, zastoiska, starorzecza, przykosy, głebokie rynny przy skarpach, dołki w nurcie, powalone drzewa, kamieniste i ilaste dno itd. itd.

Co do ryb to stawkę zaczyna sum, szczupak, boleń, sandacz, kleń, jaź, brzana, okoń a kończą ryby spokojnego żeru: leszcz, karp. tołpyga, amur, płoć, wzdręga, krąp itd.
Co do ryb

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 15 wrzesień 2006 - 18:11

A o samej głebokości powie Ci Drodox. Ja nie znam tamtych odcinków od strony wędkarskiej, byłem tam raz na spływie.

Pozdr.

Salmo




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych