Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Masa szpuli + masa linki, wpływ na zasięg rzutu.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 14 listopad 2011 - 21:14

Witam wszystkich użytkowników.
Jestem nowy na tym forum i próbuję castingować od około 4 miesięcy.
W związku z tym, że mam coraz więcej wiedzy teoretycznej zaczynam się zastanawiać nad kilkoma rzeczami.

Jak wiadomo na zasięg rzutu bardzo istotna rolę ma masa samej szpuli, jej średnica itd.... Wiadomo, że kupno niskoprofilowego multiplikatora ze stosunkowo leciutka szpulą jest wydatkiem co najmniej nie małym, do tego mam wrażenie, że za każdy następny gram jakiego chcemy się pozbyć z masy naszej szpuli trzeba będzie zapłacić jak za technologię kosmiczną. Załóżmy, że kupimy takową szpulę, która dodatkowo poprawi nam użytkowość naszego cacka. Czy cały ten wkład można zniweczyć przez użycie nie właściwej linki.
Np. w przypadku plecionek. Czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, lub poczynił w tym kierunku jakieś badania by sprawdzić jaki wpływ na masę zestawu szpuli z linką ma rodzaj, marka, typ plecionki. Dokładniej chodzi mi tu o nasiąkliwość plecionki. Mokra plecionka waży dużo więcej niż sucha. Czy są na naszym rynku takie plecionki, które nie są nasiąkliwe?! Jaki wpływ na masę brutto szpuli ma masa samej plecionki?
Pozdrawiam,
fedors.

#2 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 listopad 2011 - 22:09

Witam wszystkich użytkowników.
Jestem nowy na tym forum i próbuję castingować od około 4 miesięcy.
W związku z tym, że mam coraz więcej wiedzy teoretycznej zaczynam się zastanawiać nad kilkoma rzeczami.

Jak wiadomo na zasięg rzutu bardzo istotna rolę ma masa samej szpuli, jej średnica itd.... Wiadomo, że kupno niskoprofilowego multiplikatora ze stosunkowo leciutka szpulą jest wydatkiem co najmniej nie małym, do tego mam wrażenie, że za każdy następny gram jakiego chcemy się pozbyć z masy naszej szpuli trzeba będzie zapłacić jak za technologię kosmiczną. Załóżmy, że kupimy takową szpulę, która dodatkowo poprawi nam użytkowość naszego cacka. Czy cały ten wkład można zniweczyć przez użycie nie właściwej linki.
Np. w przypadku plecionek. Czy ktoś kiedykolwiek zastanawiał się, lub poczynił w tym kierunku jakieś badania by sprawdzić jaki wpływ na masę zestawu szpuli z linką ma rodzaj, marka, typ plecionki. Dokładniej chodzi mi tu o nasiąkliwość plecionki. Mokra plecionka waży dużo więcej niż sucha. Czy są na naszym rynku takie plecionki, które nie są nasiąkliwe?! Jaki wpływ na masę brutto szpuli ma masa samej plecionki?
Pozdrawiam,
fedors.


wiesz, w Twoim przypadku chyba pora zakonczyc juz gromadzenie wiedzy oraz teoretyczne rozwazania i przejsc n apowaznie do czynow :D mam nadzieje ze bedzies zzadowolony :D

#3 OFFLINE   fedors

fedors

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów

Napisano 15 listopad 2011 - 00:24

Haha.
Jasne. Muszę stwierdzić, że coraz bardziej mi się to podoba. Same rzucanie już sprawia przyjemność.
:mellow:

#4 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 15 listopad 2011 - 21:50

ma to raczej sens w przypadku castingu UL.weżmy pod uwagę np.curado 201e7 plećkę pp,jerka 20g i wyłączone fabryczne hamulce.według mnie szpula jest praktycznie nie do opanowania.

#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 15 listopad 2011 - 22:06

ma to raczej sens w przypadku castingu UL.weżmy pod uwagę np.curado 201e7 plećkę pp,jerka 20g i wyłączone fabryczne hamulce.według mnie szpula jest praktycznie nie do opanowania.



eeeeee przesadzasz... jerk jerkowi nierowny :mellow:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych