Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki Ryobi Zauber - prośba o opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1470 odpowiedzi w tym temacie

#761 OFFLINE   Brambor

Brambor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 231 postów
  • LokalizacjaWlkp

Napisano 08 listopad 2015 - 05:15

Zauber 4000 czyba trochę mniej nawija, bo ma mniejsze przełożenie, może z 80-82cm na orót korbki.



#762 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 08 listopad 2015 - 05:57

Ja mam zaubera 3000 i daje radę zarówno na boleniach jak i na szczupakach bo te dwa gatunki główniej łowię, zapięty do kija 25 funtowego zrobionego przez Hubertusa na blanku Blassa, na 3000 dając 150 metrów pletki 0,15 musiałem dać sporo podkładu a 4000 ma zdaje się pojemniejszą szpulę. Kupując drugi raz też wziął bym model 3000 i jeśli już to wyłącznie z dystrybucji Dragona nie z Kongera, dlatego że te z Dragona nie mają korby składanej tym przyciskiem tylko skręcaną tzn składaną przez rozkręcenie nakrętki z przeciwnej strony młynka. Ponadto po opiniach wyczytanych przed zakupem zdecydowałem się na dystrybucję Dragona bo te z Kongera ponoć zdecydowanie częściej ulegały jakimś awariom, miały jakieś luzy, stuki, puki, szumy (nie wiem na ile to prawda bo to tylko wyczytane).



#763 OFFLINE   Tomasinio

Tomasinio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 21:31

Taka w tym prawda, ze obie firmy biora z jednej fabryki w Chinach a Dragon daje swoja korbke, zeby w serwisie zadymy nie mieli z tymi z Kongera i viceversa)

#764 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 13:26

Orientuje się może ktoś ile wejdzie plecionki Power Pro 15lb oraz 10lb? Na Zauberka 4000?



#765 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 01 grudzień 2015 - 15:45

Orientuje się może ktoś ile wejdzie plecionki Power Pro 15lb oraz 10lb? Na Zauberka 4000?

A co Ty chcesz całą szpulę wypełnić plecionką?

#766 OFFLINE   Zandermasterr

Zandermasterr

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 406 postów

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:28

Całą to nie bo wiadomo jakie są tego skutki. Chcę wypełnic coś około 90%.

#767 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 01 grudzień 2015 - 21:34

Całą to nie bo wiadomo jakie są tego skutki. Chcę wypełnic coś około 90%.

Ale po co Ci tyle plecionki. Robisz podkład z żyłki i reszta plecionki. Ja nawijam 150m.

#768 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 09:24

A stukaja Stelki, Existy, Twinki, Turki...a taki Zauber nie ma prawa stukac 😈

#769 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 02 grudzień 2015 - 11:13

Całą to nie bo wiadomo jakie są tego skutki. Chcę wypełnic coś około 90%.

A jakie to są skutki?

10lb pp  250m powinno wejść



#770 OFFLINE   coloumb

coloumb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 670 postów

Napisano 02 grudzień 2015 - 15:38

Skutki jak od picia wodki, moze sie krecic...tyle ze nie w glowie, a dookola osi szpuli 😉
  • Zandermasterr lubi to

#771 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 15:42

Podepnę się pod temat.

Pytanie do użytkowników zauberów 3000, 4000. Jak z trwałością rolki? Standard Ryobi czy może jakimś códem trochę lepiej? W mojej Arktice szum to norma. Mycie, smarowanie pomaga na jeden wypad. W innym kołowrotku (Spro Gold Arc 4000) już mi dwa razy rolkę, łożysko i podkładki wymieniali. W nim dwa razy dałem radę przeciąć rolkę na pół. Co z tego, że mi to wymieniali za darmo, jak zachodu sporo, bo trzeba kołowrotek wysłać? A samych części za cholerę nie sprzedadzą. Kupiłbym parę kompletów i było by ok, bo z mechanizmami czy chamulcem wszystko gra. I co to kuźwa za materiał, że daje się przeciąć, a może raczej przegnieść na pół? Nie ma szans, żebym łowił na zatartej rolce - czyszczone, smarowane, a i tak długo nie pociągną. Fakt, że intensywnie kręcone, ale bez przesady. Mam starą daiwę i tam bebechy się powoli rozlatują i poszła do federa, ale rolka git a nie z jakiegoś gównolitu. To jak z tą rolką w Zauberze? Mam jednego 1000 ale do takiego łowienia, że tródno na jego podstawie trwałość rolki ocenić.



#772 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 16:08

Podepnę się pod temat.

Pytanie do użytkowników zauberów 3000, 4000. Jak z trwałością rolki? Standard Ryobi czy może jakimś códem trochę lepiej? W mojej Arktice szum to norma. Mycie, smarowanie pomaga na jeden wypad. W innym kołowrotku (Spro Gold Arc 4000) już mi dwa razy rolkę, łożysko i podkładki wymieniali. W nim dwa razy dałem radę przeciąć rolkę na pół. Co z tego, że mi to wymieniali za darmo, jak zachodu sporo, bo trzeba kołowrotek wysłać? A samych części za cholerę nie sprzedadzą. Kupiłbym parę kompletów i było by ok, bo z mechanizmami czy chamulcem wszystko gra. I co to kuźwa za materiał, że daje się przeciąć, a może raczej przegnieść na pół? Nie ma szans, żebym łowił na zatartej rolce - czyszczone, smarowane, a i tak długo nie pociągną. Fakt, że intensywnie kręcone, ale bez przesady. Mam starą daiwę i tam bebechy się powoli rozlatują i poszła do federa, ale rolka git a nie z jakiegoś gównolitu. To jak z tą rolką w Zauberze? Mam jednego 1000 ale do takiego łowienia, że tródno na jego podstawie trwałość rolki ocenić.

Co do łożysk sprawa jest znana i sprawdzona organoleptycznie- do bani, na szum pomaga smarowanie ale na bardzo krótko. Można kupić np.EZO i się nie martwić ale czy warto??? Jak dobrze pamiętam rozmiar to 4x7x2.5. Takie same łożyska w rolce są na pewno w Zauberach i klonach, Excia i jej klony, Arctica. Mi się nie udało przeciąć, ale widać że to nie jest mocny punkt tych kołowrotków.



#773 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 04 grudzień 2015 - 21:11

Podepnę się pod temat.
Pytanie do użytkowników zauberów 3000, 4000. Jak z trwałością rolki? Standard Ryobi czy może jakimś códem trochę lepiej? W mojej Arktice szum to norma. Mycie, smarowanie pomaga na jeden wypad. W innym kołowrotku (Spro Gold Arc 4000) już mi dwa razy rolkę, łożysko i podkładki wymieniali. W nim dwa razy dałem radę przeciąć rolkę na pół. Co z tego, że mi to wymieniali za darmo, jak zachodu sporo, bo trzeba kołowrotek wysłać? A samych części za cholerę nie sprzedadzą. Kupiłbym parę kompletów i było by ok, bo z mechanizmami czy chamulcem wszystko gra. I co to kuźwa za materiał, że daje się przeciąć, a może raczej przegnieść na pół? Nie ma szans, żebym łowił na zatartej rolce - czyszczone, smarowane, a i tak długo nie pociągną. Fakt, że intensywnie kręcone, ale bez przesady. Mam starą daiwę i tam bebechy się powoli rozlatują i poszła do federa, ale rolka git a nie z jakiegoś gównolitu. To jak z tą rolką w Zauberze? Mam jednego 1000 ale do takiego łowienia, że tródno na jego podstawie trwałość rolki ocenić.

Ale Ty mówisz o rolce, czy o łożysku w niej? Łożysko kupujesz japońskie nierdzewne i masz spokój do końca życia.....kołowrotka. Jeżeli chodzi o rolkę to pierwszy raz słyszę, żeby ktoś przeciął ją na pół.

#774 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 04 grudzień 2015 - 21:20

Ale Ty mówisz o rolce, czy o łożysku w niej? Łożysko kupujesz japońskie nierdzewne i masz spokój do końca życia.....kołowrotka. Jeżeli chodzi o rolkę to pierwszy raz słyszę, żeby ktoś przeciął ją na pół.

Żeby ją przeciąć, musiała się zaklinowac. Czasami co jakiś czas potrafi się zaciąć. Co nie zmienia faktu że materiał też szału nie robi.



#775 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 10:39

No właśnie pytam o materiał samej rolki. Łożysko czy podkładki to oczywiście nie problem bo można sobie wymienić w każdej chwili. Z rolką gorzej, bo jej nie dokupisz. W każdym razie nie wiem gdzie. Co do przecinania rolki. Na bank nie chodzi o łowienie na zatartej rolce. Piszę o Spro choć wygląda identycznie jak Ryobi. Pierwsza rozlazła mi się na dwie połówki w palcach podczas mycia. Druga, wymieniona w serwisie, dokonała żywota w czasie łowienia. Gdybym łowił na zatartej, gdzieś by się wcinała nierównomiernie. A w obu było coraz cieniej i cieniej i .... Wydaje mi się, że rolka wcale nie musi się zatrzymywać. Na pewno co chwilę następuje jakiś poślizg plecionki. Łowię głównie na Wiśle i tam wiadomo, że woda niesie zawsze choć trochę zawiesin. Plecionka jest zawsze mniej czy bardziej zabrudzona i działa trochę jak taka piła linowa do cięcia granitu. W tym momencie trzecia rolka w Spro w rowku, po którym jeździ żyłka czy plecionka nie jest już złota ale srebrna. Czyli kolejna się przetnie. Tak więc kołowrotek pójdzie do innej wędki. W Arktice kupionej w tym roku bodaj w maju wygląda to lepiej. Może tu trochę inny materiał? Muszę coś kupić. Po pierwsze nie chcę wydawać 1000+. Po drugie szpule powinny pasować. Cóż, kupię Zauberka i ze dwa łożyska. A potem zostaje "kręcić i obserwować" :)



#776 OFFLINE   tadekb

tadekb

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 614 postów

Napisano 05 grudzień 2015 - 18:33

No i pomacałem i porównałem dokładnie Zauberki :)

Nowy (czarno-złoty) ma inną rolkę i kabłąk niż stary. Ma dokładnie taką samą jak mam w spro i ryobi arktice. Tak więc za wiele dobrego to bym się po tym nie spodziewał. Ale plus taki, że przynajmniej mi zapasowe szpule pasują. Wybór padł na starszego. Zobaczymy ile przy mnie wytrzyma :)


Użytkownik tadekb edytował ten post 05 grudzień 2015 - 18:35


#777 ONLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1963 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 06 grudzień 2015 - 12:49

To ja nie wiem co Ty na te kołowrotki nawijasz, że Ci się rolki rozjeżdżają, może drut kolczasty. Ja mojego Reda już 7 lat katuje na plecionce i rolka wygląda jak nowa, tylko łożysko wymieniłem.



#778 OFFLINE   wiwaldi1970

wiwaldi1970

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 640 postów
  • Lokalizacjapomorskie/Warszawa

Napisano 06 grudzień 2015 - 15:53

Pierwsze słyszę że rolki się rozjezdzają w kolowrotkach. Parę ładnych lat mam spro i od 2 arcticę i żadnego takiego problemu nie zauważyłem a łowie sporo w każdym sezonie.

#779 OFFLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 19 grudzień 2015 - 14:02

Witam mam pytanko: posiadam ryobi zauber 4000 szumi mi rolka kabłąka już od nowości ...w jaki sposób ją przesmarować (jakim smarem) i czy stosować klej na śrubę ?



#780 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 19 grudzień 2015 - 15:08

Klej na śrubę, raczej nie. Wymień lożysko i bedzie spokój. Smarowanie to tylko rozwiązanie na krótką metę.