Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowrotki Ryobi Zauber - prośba o opinie, uwagi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1470 odpowiedzi w tym temacie

#1441 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 marzec 2023 - 19:59

Ksiądz lubi Magdę, a Magda pierogi. A Ty Andzej masz gust wybrany. Wyjątkowy.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 10 marzec 2023 - 20:01

  • Andżej lubi to

#1442 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 10 marzec 2023 - 20:33

Cóż…
Kolor, jak kolor, mi osobiście absolutnie to nie przeszkadza ale jak już w temacie koloru jesteśmy, to Red Arc tez był czerwony, natomiast nowy Zauber, jak to moja córka określiła jest w odcieniu malinowym wiec czerwony, jak czerwony ale Panowie malinowy +10 pkt do respektu na łowisku :D

Użytkownik PatLove edytował ten post 10 marzec 2023 - 20:34

  • Andżej lubi to

#1443 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 10 marzec 2023 - 21:41

Cóż…
Kolor, jak kolor, mi osobiście absolutnie to nie przeszkadza ale jak już w temacie koloru jesteśmy, to Red Arc tez był czerwony, natomiast nowy Zauber, jak to moja córka określiła jest w odcieniu malinowym wiec czerwony, jak czerwony ale Panowie malinowy +10 pkt do respektu na łowisku :D

I tak dobrze wiadomo, że ryba nie patrzy na kolor kołowrotka, tylko na cenę, dlatego zamiast przynęty, na hak zawsze nabijam paragon ukradziony z kubła w sklepie Shimano. :P

Ogólnie, to w sumie nie da się ukryć, nasze hobby, choć pełne mitów i legend, to jednak niemal każdy traktuje sprzęt jak narzędzia, a tu kolor czarny i srebrny ujdzie, a malinowym już tak sobie.


Ryobi tak czy siak, robi ukłon w stronę Sławka i się kanonu nie trzyma. Chwała im za to? Cholera wie
Za parę miesięcy dam znać, czy Zauber łoi kołowrotki z Aliexpress, to może wreszcie pojawi się jakaś dodatkowa nuta kontrowersji :)

Użytkownik Andżej edytował ten post 10 marzec 2023 - 21:45

  • Biesan, hi-lo i Darek_W lubią to

#1444 OFFLINE   KRZYCHU SZ-EK

KRZYCHU SZ-EK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 122 postów
  • LokalizacjaSzczecinek
  • Imię:Krzysztof

Napisano 30 marzec 2023 - 17:54

Witam czy ktoś użytkuje Zaubera Pro i był by w stanie coś o nim napisać czy warto kupić.



#1445 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 31 marzec 2023 - 08:18

Wrzucę tylko poglądowe zdjęcia nawoju w nowym czereśniaku . Praca elegancka , pod obciążeniem sprawdziłem i pracuje bardzo dobrze bez dziwnych odgłosów i wyczuwalnej pacy mechanizmu - zobaczymy jak długo i czy po miesiącu się coś nie zepsuje ;) Na pewno ciężej startuje w porównaniu z moimi Daiwami i Shimano , ale to dla mnie nie problem bo z fotela ryb nie łowię i nie jestem fanem oglądania puszczonych luzem korbek.Zresztą o czym mowa , fotka poglądowa z Daiwą Regal LT 2500 - dwa kosztują taniej niż śmieszny Stradic , wymagania trzeba trochę sprowadzić na ziemię i można się miło zaskoczyć.

Załączone pliki



#1446 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 31 marzec 2023 - 10:11

Ale nawija zajebiście ! Z drugiej strony cały metalowy młynek w tej cenie według mnie to dobry wybór.
  • Szymon82 lubi to

#1447 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 31 marzec 2023 - 15:26

Posiadam zaubera pro4000 tylko srebrny korpus złota szpula.Kupiony z ciekawości nawój bardzo fajny jak to zauber praca zauberowata beż oporów i stuków w tej cenie myślę że warto .Przynajmniej jest t-knob a nie ta spora gałka które była spora ale biła po oczach.Czuc że ma moc w przeciwieństwie do konstrukcji modelowo podobnych ale sporo lzejszych jak modele lt.
  • KRZYCHU SZ-EK i Darek_W lubią to

#1448 ONLINE   afro555

afro555

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • Lokalizacjawielkopolska
  • Imię:Waldemar

Napisano 09 kwiecień 2023 - 03:12

Witam posiadam od pół roku KOŁOWROTEK RYOBI ZAUBER 3000 RED worm-shaft ZAU. Całe 300zł za kołowrotek który kręci bardzo przyzwoicie, układa linkę bez zarzutu i dysponuje hamulcem bardzo precyzyjnym (choć wolałbym jako spinningista hamulec krótki czyli szybsze przejście z maksymalnego oporu hamulca do minimalnego). Gdyby jeszcze wyprofilować i poszerzyć szpulę aby osiągnąć dłuższy zakres rzutów to byłbym kontent. W tej cenie nadal jest to mój faworyt w stosunku cena jakość. Sytuacja jest o tyle dziwna że aby nabyć coś lepszego należy wydać dwa razy więcej( a nie otrzymuję się kołowrotka dwa razy lepszego) co najwyżej 20%. Wniosek jest dla mnie następujący .... po co coś więcej skoro to i tak b. dobry sprzęt. Zakładając że stać mnie na coś więcej to i tak to kwestia bardzo niuansowa, snobistyczna, itp.



#1449 OFFLINE   dyliog

dyliog

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 kwiecień 2023 - 06:13

Red arc (ten stary) był dostępny ze szpulą match w rozmiarze 4000. Zauber i Red to były klony i ten nowy czerwony zauber zapewne wiele części dzieli ze starym redem i starym zauberem, więc szpule pewnie też pasują zamiennie. To wszystko klepie jedno korpo tylko się znaczki i kolorki zmieniają. To samo się tyczy tańszych modeli typu arctica. Dobrze, że poszli w wkręcana korbę 😀.
Stare redy i zaubery to były nad polskimi wodami kiedyś takie passaty B5 i golfy MK4.

#1450 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 698 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 09 kwiecień 2023 - 06:57

Nowy, czerwony Zauber wyglada identycznie, jak Spro Red Arc The Legend…

#1451 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4908 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 kwiecień 2023 - 21:12

Czy nowy zauber ma w rozmiarze 3000 i 4000 przekładnię tej samej wielkości?

Użytkownik guciolucky edytował ten post 17 kwiecień 2023 - 21:13


#1452 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 18 kwiecień 2023 - 06:23

Jakubie wygląda że tak parametry środka są te same.Minimalne różnice są poza środkiem.
  • S.N. lubi to

#1453 OFFLINE   Andżej

Andżej

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 kwiecień 2023 - 11:29

Czy nowy zauber ma w rozmiarze 3000 i 4000 przekładnię tej samej wielkości?

Wagowo to niemal to samo, więc oczekiwałbym, że tak.
Ja czekam aż zrobią hybrydę LT (masa) i czerwonego (wkręcana korba i ogólnie wygląd), a do tego z  płytką szpulą, bo powstanie najlepszy budżetowy kołowrotek do intensywnego łowienia na UL. :)



#1454 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4908 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 kwiecień 2023 - 12:31

Liczyłem, że w kolejnej odsłonie zrobią większe body i kupię zaubera do morskiej roboty ale przekładnia 3000 jest trochę za mała do ściągania ciężkiego, morskiego złomu.
  • Qcyk, Andżej i Darek_W lubią to

#1455 OFFLINE   uzytkownikcasta123

uzytkownikcasta123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 21 kwiecień 2023 - 11:59

zauber 4000 do ile gramow pozwija przynety (raczej glownie gumy)? -  zeby nie bylo zajazdu przez jeden sezon

 



#1456 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 22 kwiecień 2023 - 07:06

Nikt nie chce wróżyć z fusów jak intensywny to będzie sezon .Z moich obserwacji i doświadczeń z poprzednimi zauberowatymi to standardowy średni spinning tak do 25 g nie robi na 3000/4000 wrażenia.Moje osobiste kalkulacje zakładają wykorzystanie tego kołowrotka do główek max 25 g + guma czyli powiedzmy 35 g masy łącznej max przestrzegając podstawowe zasady eksploatacji i konserwacji sprzętu.
  • tomi101 lubi to

#1457 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 22 kwiecień 2023 - 07:15

A co sądzicie o Ryobi Applause. Mam takowego i zastanawiam się czy go nie zostawić do kija na belly. Przynęty to raczej cykady do 25g i top watery do 20g i od czasu do czasu gumy.

#1458 OFFLINE   uzytkownikcasta123

uzytkownikcasta123

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 24 kwiecień 2023 - 12:03

hej, jakie gramatury(chodzi glownie o zwijanie gum) zauberek 4000 (2021) jest w stanie ogarnac;
szukam jakiegks mlynka pod kij 90 cw
ew jakies propozycje?



#1459 OFFLINE   Kamyk88

Kamyk88

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 49 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Kamiński

Napisano 24 kwiecień 2023 - 12:54

Do kija z takim ciężarem wyrzutu zauber padnie po 1 dobrym wyjeździe.
W zależności od zasobności portfela można spojrzeć na Slammera 260 /360, Spinfishera albo Daiwa BG 4000. Te młynki dadzą radę na pewno.



#1460 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 232 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 24 kwiecień 2023 - 18:37

Slammer 360 w Plecionie jest za 256pln, BG4000 około 550PLN




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych