Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Petycja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 17 listopad 2011 - 08:52

Szanowni Panstwo prosimy o poparcie.

Wystarczy wejsc na strone z linku, wpisac swoje imie i nazwisko,(po prawej stronie u gory) nic wiecej i kliknac SIGN

Jeżeli sześć milionów obywateli Polski mogło oddać swoje życie podczas drugiej wojny światowej, to myślę, że milion Polaków może teraz złożyć swoje podpisy, aby ich w ten sposób uhonorować - podkreśla w rozmowie Alex Storożyński, prezes Fundacji Kościuszkowskiej i znany amerykański dziennikarz polskiego pochodzenia, który jest pomysłodawcą petycji.

Celem inicjatywy jest doprowadzenie do tego, by największe amerykańskie redakcje - takie jak New YorkTimes, Wall Street Journal, Washington Postczy Associated Press - wprowadziły do tzw. Stylebooków (dziennikarskich podręczników, które określają, jak należy i jak nie należy pisać) zapis o tym, że nie wolno używać terminu polski obóz koncentracyjny.Zamiast tego powinno się używać oficjalnie zaakceptowanej przez UNESCO nazwy obozu Auschwitz-Birkenau, a więc niemiecki, nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Czy Polakom uda się zebrać milion podpisów przeciw polskim obozom?

Link do strony z petycją:

www.thekf.org/events/news/petition/

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9640 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 17 listopad 2011 - 13:02

Dobra akcja, już ćwiartka jest :D
Myślę ze na tak lubiącym te tematy forum znajdzie się więcej chętnych do podpisu.

#3 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 13:42

Super sprawa lukomat !

#4 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 listopad 2011 - 13:45

To funkcjonuje już od dłuższego czasu. Rok, Dwa? Podpisałem dawno temu. Każdy powinien ! No może prócz tych którym patriotyzm myli się z nacjonalizmem.
U.

#5 OFFLINE   Tomasz K

Tomasz K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 839 postów

Napisano 17 listopad 2011 - 21:54

Podpisane, mam nadzieję że ta akcja przyniesie skutek.

Jak będzie podobna z zakazem wjazdu niemieckiej hołoty do Polski, to również poproszę o link.

Pozdrawiam
Tomasz

#6 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4905 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 19 listopad 2011 - 00:52

Panowie i koledzy ..
Jesteśmy jednak narodem kryptofaszystów , co czarno odziane brygady szwabskich antyfaszystów , wezwanych z odsieczą dla lokalnego postępactwa , nam dobitnie czynem - 11.11 udowodniły . Sam Pszoniak się cieszył z oplucia :unsure: Tomasz Gross w zadymę naturalnie się nie wmieszał , jako cadyk sprawiedliwy i polski napletek zastępczy ..
Nie wykręcimy się więc tanio sianem , jakże pomijalnego wobec nowych faktów , błahego podpisu - my żydożercy :wacko: :wacko:
Aczkolwiek osobiście nawet Tuwima nie jadłem , chociaż go bardzo lubię ..