Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BTC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 11 styczeń 2024 - 22:51

W grudniu '21 zaraz przed swietami, pamietam jak dzis, moja mam poprosila mnie zebym zainwestowal w jej imieniu i za jej pieniadze w "bitcoiny". Cozem uczynil. Niestety nie rozpoznalem czym to wydarzenie naprade bylo czyli szczytem gorki...  :P Jako rosadny investor kupilem ETH z jakims bardziej spekulacyjnym coinem. 50/50 Na dzien dzisiejszy chyba jestem (znaczy moja mama) mniej wiecej polowe w plecy. Mam jednak nadzieje, ze pod koniec tego roku bedziemy na plusie.


Bywa i tak. Każdemu, nawet najlepszemu zdarzyło się kupić górki.

#262 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 styczeń 2024 - 07:58

Załadowałem się więcej jak 6 lat temu. 5k PLN - taki to rynek, że w najgorszym momencie miałem 200 zł a w najlepszym niespełna 15k.

Mam jednego coina - VeChain - sporo dostałem jednostek po przekształceniu. Liczę po cichu, że z tych centów wskoczy na poziom 1$ i wyżej - wówczas będę zarobiony :)


Użytkownik scOOtt edytował ten post 12 styczeń 2024 - 08:00


#263 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 12 styczeń 2024 - 07:59

Załadowałem się więcej jak 6 lat temu. 5k PLN - taki to rynek, że w najgorszym momencie miałem 200 zł a w najlepszym niespełna 15k.


A teraz ile masz?

#264 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 792 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 12 styczeń 2024 - 08:01

A teraz ile masz?

Jestem 3k w plecy. Natomiast trzeba podkreślić jedną rzecz - wchodziłem na ten rynek - nie żeby handlować ale żeby wyciągnąć cokolwiek będzie za 20-30 lat i tego się trzymam


Użytkownik scOOtt edytował ten post 12 styczeń 2024 - 08:02


#265 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 12 styczeń 2024 - 08:28

Jestem 3k w plecy. Natomiast trzeba podkreślić jedną rzecz - wchodziłem na ten rynek - nie żeby handlować ale żeby wyciągnąć cokolwiek będzie za 20-30 lat i tego się trzymam


To biorąc pod uwagę okres oraz inflację to na tą chwilę nie za dobry interes...

#266 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 17 luty 2024 - 05:42

https://youtu.be/JC1...KyYRWs45BiqpG-z

Pozdrawiam Zbigniew

#267 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 02 marzec 2024 - 19:33

BTC zaczął rosnąć, zbliża się do ath a w temacie cisza. Czyli póki co nikt nie gada więc powinno się kupować (bazując na tym co jest napisane wcześniej). Czy tak? ;)

#268 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 02 marzec 2024 - 21:30

BTC zaczął rosnąć, zbliża się do ath a w temacie cisza. Czyli póki co nikt nie gada więc powinno się kupować (bazując na tym co jest napisane wcześniej). Czy tak? ;)


Nikt ci nie zabroni. Ale pomyśl, Btc zrobił już X4. Czy aby na pewno bez ulicy? Teraz ulica ma łatwiej bo kupuje etfy, nie musi bawić się w różne dziwne giełdy itp.

Użytkownik rower26 edytował ten post 02 marzec 2024 - 21:34


#269 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 04 marzec 2024 - 15:18

BTC zaczął rosnąć, zbliża się do ath a w temacie cisza. Czyli póki co nikt nie gada więc powinno się kupować (bazując na tym co jest napisane wcześniej). Czy tak? ;)

Patrząc na wykres roczny, to chyba nie za bardzo dobry moment :)

 

Załączony plik  btc (Małe).jpg   28,88 KB   13 Ilość pobrań

 

Trzeba było brać jak pies nie trącał (hehe wiem że łatwo mówić). W każdym razie, z tego co widzę w internetach, naganianie "inwestorów" do wytrzepania z kasy się już ruszyło.



#270 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 marzec 2024 - 17:11

Bardziej chodziło mi czy to już jest czas na sprzedaż czy jeszcze będzie pompa. Pytam z ciekawości bo nie mam btc. W moim poprzednim poście było i trochę ironii i trochę nawiązania do waszych wcześniejszych wpisow

#271 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 04 marzec 2024 - 18:07

Ja wchodziłem jak BTC był po 200$ i gdyby nie kilka błędnych decyzji, to nie musiał bym brać kredytu na budowę domu, ale cóż... :) Przynajmniej emocji było co nie miara.
Nikt Ci nie powie co będzie. Osobiście obstawiam, że obecnie mamamy pompkę przed halvingiem (dokładniej "pod halving") i do tego czasu spokonie przebije ath zaliczając po drodze korekty. Po tej pompce, wieksza korekta i potem dalsze wlaściwe pohalvingowe wzrosty rozłożone w dłuższym czasie. To tylko moje skromne zdanie, zobaczymy może się jeszcze pośmieję z tego wpisu :) W każdym razie, nie widzę powodów aby w najbliższym czasie pieprznął już na dobre.

#272 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 04 marzec 2024 - 21:34

Dzięki za konkretną prognozę. Z czasem zobaczymy. Póki co z tego co widzę ath pękło już dziś. To będzie jak dobry serial ;) fajnie patrzy się na to z boku. Gdybym miał btc emocje na pewno były by dużo dużo większe :)

#273 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1374 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 marzec 2024 - 23:11

Ath jest już wbite w kilku różnych walutach min. w PLN. .W USD jeszcze nie.

#274 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 10 marzec 2024 - 16:50

Dzięki za konkretną prognozę. Z czasem zobaczymy. Póki co z tego co widzę ath pękło już dziś. To będzie jak dobry serial ;) fajnie patrzy się na to z boku. Gdybym miał btc emocje na pewno były by dużo dużo większe :)

Kup sobie BTC za chociaz 100USD i z biernego widza staniesz sie aktorem tego przedstawienia :) Inaczej to szkoda czasu na takie spektakle.

 

Ps a lepiej to sobie kup za ta stowke pol na pol BTC i ETH. Bedzie sie wiecej dzialo. IMHO nadal jest czas na zarobek. Taki w granicach rozsadku.



#275 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 10 marzec 2024 - 20:44

To chyba lepiej zainwestować w coś nowego co może powtórzyć ścieżkę btc?

Użytkownik PrzemekL edytował ten post 10 marzec 2024 - 20:45


#276 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 10 marzec 2024 - 21:33

Lepiej dać sobie spokój.

#277 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 marzec 2024 - 21:40

Kup sobie BTC za chociaz 100USD i z biernego widza staniesz sie aktorem tego przedstawienia :) Inaczej to szkoda czasu na takie spektakle.

Ps a lepiej to sobie kup za ta stowke pol na pol BTC i ETH. Bedzie sie wiecej dzialo. IMHO nadal jest czas na zarobek. Taki w granicach rozsadku.


Gdzie kupujecie te BTC itd?

#278 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 978 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 10 marzec 2024 - 21:45

To chyba lepiej zainwestować w coś nowego co może powtórzyć ścieżkę btc?

 

A to zalezy od Twojego apatytu na ryzyko i "nosa" do tego co powtorzy sukces BTC. Pamietaj tez, ze BTC potrzebowal wielu lat zeby kosztowac 70k $. Dasz rade czekac?

 

Masz kilka kanalow na YT gdzie chlopaki tlumacza od A do Z jak to robic. Np https://www.youtube.com/@PhilKonieczny


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 10 marzec 2024 - 21:49


#279 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 10 marzec 2024 - 21:49

Najprościej, anonimowo i bez formalności w bitomacie. Bitomaty Shitcoins Club, chociaż nazwa nie brzmi przekonująco, w rzeczywistości działają dobrze :)

Niemniej w przypadku BTC i eth aktualne opłaty transakcyjne są na tyle wysokie, że zakup za niske kwoty raczej mija się z celem. Jutro ma wyjść aktualizacja sieci eth, która ma docelowo obniżyć wysokość opłat, jestem ciekawy jak to będzie wyglądało. Obecnie średnia opłata transakcyjna eth wynosi 22$.
Ze swojej strony, w obecnej sytuacji (kurs+opłaty+zapowiadane regulacje) nie zachęcam do wchodzenia w to.

Użytkownik Grzegorz B. edytował ten post 10 marzec 2024 - 22:16

  • rower26 lubi to

#280 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 11 marzec 2024 - 09:21

Opowiem Wam pewną historię. W trakcie poprzedniej hossy na bitcoinie w 2021 roku, zwrócił się do mnie znajomy (przyjmijmy Pan X) z prośbą o pomoc w zakupie bitcoina. X śledził od pewnego czasu kurs i „nie miał wątpliwości, że cena będzie rosnąć”. Założyliśmy więc konto dla X na giełdzie kryptowalutowej, celem zakupu bitcoinów. Wcześniej uprzedziłem o możliwych ryzykach, a także zwróciłem uwagę, że zakupionych środków nie trzyma się na giełdzie. Także pracownik giełdy był na tyle uprzejmy, że przy weryfikacji konta, poinformował że istnieje ryzyko utraty wpłaconego kapitału.

 

Tymczasem hossa trwała i wszystko szło dobrze. Jednakże X zwrócił wagę, że cena bitcoina rośnie dość wolno w porównaniu do niektórych innych kryptowalut, które miały wzrosty nawet po kilkaset procent. Tak więc celem zwiększenia zysków, wymienił bitcoina na inne monety. Wkrótce wartość wpłaconego na giełdę kapitału wzrosła o 700%! X był zachwycony ale nadal szukał sposobów na skuteczniejsze pomnażanie środków. Zauważył, że na giełdzie pojawiła się nowa rewolucyjna kryptowaluta. Dla doświadczonego i obytego z rynkem kryptowalut inwestora, decyzja była oczywista i nowa kryptowaluta została zakupiona za większość środków. Przy tym X trzymał wszystkie środki na giełdzie i ani myślał o wypłatach na prywatny potfel, gdyż za dużo z tym zachodu, a poza tym przecież i trzeba obracać środkami.

Niestety po jakimś czasie sprawy się skomplikowały. Przyszła bessa, a po niej kryptowalutowa zima. Wartość wszystkich środków Pana X na giełdzie spadła poniżej kwoty wpłaconej przy zakładaniu konta. X się zniechęcił i przestał zaglądać na giełdę, w końcu miał wiele innych spraw na głowie.

 

Ostatnio spotkałem X i zapytałem jak idą inwestycje. Okazało się, że jeszcze nie słyszał ostatnich wzrostach i nowym ath. Kiedy zalogował się na giełdę, spotkała go przykra niespodzianka. Zakupiona rewolucyjna kryptowaluta została usunięta z giełdy i ogólnie poszła na dno, a X stracił swoje środki.  Po ostatnich wzrostach, wartość pozostałych kryptowalut, które miał kupione wynosi zaledwie 25% kapitału, który wpłacił trzy lata temu.


  • rower26 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych