Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BTC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
285 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 15 grudzień 2018 - 10:51

Jak to mówią na jutubie "to nie jest porada inwestycyjna" ;-)

Dużo grubych rybek ma tam zbyt pokaźny kapitał żeby to umarło teraz , ja też mam tak kilkanaście Stelli zainwestowanych. Czekam jeszcze na spadek i będą kolejne małe zakupy :-)


To trzymam kciuki za powodzenie inwestycji.

Pozdrawiam
  • szydłoś lubi to

#122 OFFLINE   Karpiu95

Karpiu95

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 884 postów
  • LokalizacjaTurek/Warszawa
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Karpiński

Napisano 15 grudzień 2018 - 11:59

Ja też mam kilka stelli ale wcale takim optymistą nie jestem :D no ale zobaczymy....

#123 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 15 grudzień 2018 - 19:01

Holdowałeś?

Odbija, już mię pierwszy raz taki spadek, bańka pękła i będzie niebawem nowa z jeszcze większym ATH.

Teraz dobry moment żeby wejść, no może jeszcze chwilę. Ma zejść nawet do 3 tys dolców i niżej.

Jak kto ma wolne zł, dobry czas na inwestycje long, kupić dziś i zapomnieć na dwa lata.

Takie podejście to można zastosować przy inwestycji w spółkę dywidendową wycenianą na c/wk poniżej 0,3 i c/z na poziomie max 3,  a to i tak pod warunkiem że mamy w niej zainwestowana max 10 % kapitału.

Tutaj mamy spekulacyjny instrument który przez ostatnie kilka lat wzrósł z 20 groszy na kilkadziesiąt tysięcy złotych więc takie porady uważam za idiotyczne.


Użytkownik szkutnik edytował ten post 15 grudzień 2018 - 19:02

  • Guzu i S.N. lubią to

#124 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 15 grudzień 2018 - 23:57

Takie podejście to można zastosować przy inwestycji w spółkę dywidendową wycenianą na c/wk poniżej 0,3 i c/z na poziomie max 3,  a to i tak pod warunkiem że mamy w niej zainwestowana max 10 % kapitału.

Tutaj mamy spekulacyjny instrument który przez ostatnie kilka lat wzrósł z 20 groszy na kilkadziesiąt tysięcy złotych więc takie porady uważam za idiotyczne.

 

(..............a jednak wykropkuję)

 

Pożyjemy zobaczymy :)

 

Spekulacyjny ? :D :D

 

A na której giełdzie nie ma spekulacji ? Grube ryby rozdają karty, no chyba że wierzysz że jest inaczej. 


Użytkownik gajosik edytował ten post 16 grudzień 2018 - 00:00


#125 Guest_szkutnik_*

Guest_szkutnik_*
  • Guests

Napisano 16 grudzień 2018 - 15:13

Ja nie mówię że BTC nie może urosnąć, bo każde gow...o może, z tym że ryzyko kupna instrumentu finansowego po wzroście liczonym w milionach %,  z którego nie mamy żadnych dochodów tylko nadzieje kolejny wzrost jest OGROMNE.

 

Co innego jak mamy spółkę ze wskaźnikami tak jak pisałem wcześniej i dzieli się ona zyskiem z akcjonariuszami na poziomie 50% swoich zysków ( uczciwe spółki tak robią)  . To choćby cena akcji spółki spadła o kolejne 50% to i tak wyjdziemy z tego z zyskiem. Wystarczy poczekać te 5 lat i wszystko odbierzemy pod postacią dywidendy, a akcje tej spółki wcześniej czy później wrócą do poziomu przy którym dywidenda wypłacana przez nią będzie procentowo niewiele wyższa niż oprocentowanie obligacji skarbowych.

Oczywiście i ta hipotetyczna spółka pod wpływem spekulacji może chwilowo spaść do jeszcze bardziej absurdalnych poziomów ale nas to nie obchodzi ( a nawet cieszy) bo my bierzemy dywidendę.

A co dostajemy z BTC? nadzieję na wzrosty, a jak wiadomo nadzieją matką głupich.



#126 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 17 grudzień 2018 - 20:13

Ciekawy wywiad



#127 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 grudzień 2018 - 20:30

Wiele stelek gdybym miał to zainwestowałbym w nieśmiertelne złoto i tyle ode mnie, a jak potężna to inwestycja to wystarczy spojrzeć na Chiny ... Niedawno klepali dla największych, (którzy notabene myśleli naiwnie, że ich pukają ... ) a teraz mają petrojuana ... (czyli kto tu kogo puknął ...)



#128 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 grudzień 2018 - 00:07

się opisałem, ale jednak wykropkuję ..........

 

 

BTC

Załączony plik  btc.jpg   33,55 KB   11 Ilość pobrań

 

ETH

Załączony plik  eth.jpg   30,29 KB   11 Ilość pobrań

 

LSK

Załączony plik  lsk.jpg   27,49 KB   11 Ilość pobrań

 

LTC

Załączony plik  ltc.jpg   27,97 KB   11 Ilość pobrań


Użytkownik gajosik edytował ten post 18 grudzień 2018 - 00:41


#129 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 18 grudzień 2018 - 00:23

.


Użytkownik gajosik edytował ten post 18 grudzień 2018 - 00:41


#130 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 grudzień 2018 - 00:35

Holdowałeś?

Odbija, już mię pierwszy raz taki spadek, bańka pękła i będzie niebawem nowa z jeszcze większym ATH.

Teraz dobry moment żeby wejść, no może jeszcze chwilę. Ma zejść nawet do 3 tys dolców i niżej.

Jak kto ma wolne zł, dobry czas na inwestycje long, kupić dziś i zapomnieć na dwa lata.

 

 

Gdy pisałem tego posta

 

BTC 12100zł

 

Dziś 13777zł w chwili obecnej

 

 

fajnie odbiło, może początek większej górki z zakresem na ok 16-17 tys oby :D

 

Ja się już obkupiłem :) czekam na dalszy rozwój sytuacji, na szczycie gonię całość i czekam na korektę gdzie znów kupię i kolejna górka i tak w kółko :D

 

Także jest nadzieja, pozdrowienia dla holderów. Sam część trzymam, ale większością kapitału gram daytrading mniejszą łyżką lepiej się najesz niż dużą chochlą.

 

post-51544-0-08582100-1545176071.jpg

Załączone pliki

  • Załączony plik  511.jpg   17,96 KB   14 Ilość pobrań


#131 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 19 grudzień 2018 - 09:05

To dobre wieści.
Gratki

#132 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 19 grudzień 2018 - 09:37

Krypto to czysta spekulacja o najwyższym poziomie ryzyka - tylko dla odważnych i trzymających ręce na "enterze".

 

Już lepiej chyba pograć na forexie na rzeczywistych aktywach, gdzie ceny są cykliczne, np. różnego rodzaju surowce: ropa, zboża, kawa, metale itd.

Jak  wstrzelisz się na "górce" to masz szanse odbić się w dłuższym okresie, bo cena wróci.

 

Natomiast na krypto, teraz BTC może się wydawać tani, ale nigdy nie wiadomo czy za rok czy dwa nie będzie kursu ~0,0...$

Jest masa krypto, które warte były po kilkadziesiąt $ a dzisiaj ich cena to kilka centów.... i raczej nigdy już nie odbiją.

 

A jak dla kogoś forex to za duże ryzyko to można kupić akcje spółek dywidendowych, ale takich które coś produkują i nie znikną w ciągu dekady. Szerokim łukiem radzę omijać spólki typu: FB, amazon,netflix, google itp.

Ale łaskawie spojrzał bym na spółki notowane np.  u naszych zachodnich sąsiadów:

 

http://www.dividende...ividend-dax.php



#133 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 grudzień 2018 - 09:46

Sprzedane :-D :-D

Teraz czekam na korektę i kolejne zakupy.

Jest ryzyko jest zabawa. Jeżeli kogoś satysfakcjonuje wzrost 6% w skali roku i lubi bezpieczeństwo to czemu nie, złoto spółki to dla jego. Ja lubię dużo i szybko, z ryzykiem się liczę. Duże pieniądze zawsze są obarczone ryzykiem. Nie ma nic za darmo, gdyby BTC tylko rósł i byłby bezpieczny kto by pracował w tym kraju na etacie :-) Wszyscy grali by ma giełdzie :-D

Mnie nie bawi 6% rocznie. Lubię tą grę :-D

Jak tetaz pójdzie w dół będzie kolejna fajna pozycja na longa. Kości żeby postawić teraz shorta.... Ale jeszcze zobaczymy...

Jak spada też da się zarabiać..

Użytkownik gajosik edytował ten post 19 grudzień 2018 - 09:48


#134 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 19 grudzień 2018 - 09:48

Sprzedane :-D :-D

Teraz czekam na korektę i kolejne zakupy.

Jest ryzyko jest zabawa. Jeżeli kogoś satysfakcjonuje wzrost 6% w skali roku i lubi bezpieczeństwo to czemu nie, złoto spółki to dla jego. Ja lubię dużo i szybko, z ryzykiem się liczę. Duże pieniądze zawsze są obarczone ryzykiem. Nie ma nic za darmo, gdyby BTC tylko rósł i byłby bezpieczny kto by pracował w tym kraju na etacie :-) Wszyscy grali by ma giełdzie :-D

Mnie nie bawi 6% rocznie. Lubię tą grę :-D

Hazardzista:)


  • xyzzvpc lubi to

#135 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:14

Powiem Ci szczerze ze to uzależnia. Ja w tym momencuwe nie widzę złotówek tylko wynik, jak w grze. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiecie, ale to jak byście grali w jakąś dobrą pozycję i zdobywali kolejne poziomy.

Nie namawiam na inwestycję oszczędności życia, ale te 200-300 zł mozna sobie przeznaczyć na naukę i poznanie tego rynku. Strata niewielka w razie wpadki a zdobyta wiedza to potęga. Kryotowalut tak naprawdę wbrew temu co wszyscy mówią dopiero się rozwijają, to jest ogromna technologia którą interesuje się bardzo wielu ludzi i instytucji z potężnymi pieniędzmi

Ostatnio nawet PayPal wprowadził swoją wewnętrzna kryptowalute którą są nagradzani pracownicy.
  • szydłoś lubi to

#136 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4556 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:20

Ostatnio nawet PayPal wprowadził swoją wewnętrzna kryptowalute którą są nagradzani pracownicy.

 

Właśnie do tego zmierzają Ci co tę walutę kreują czyli abyśmy w ostatecznym rozrachunku zostali z niczym ;)



#137 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:30

Już dawno jesteśmy z niczym, czy nasz złoty albo dolar ma oparcie w rezerwach złota? To tylko papier, dla mnie bez różnicy czy fizyczny czy w postaci pliku ciągu cyferek.

Z jednym i drugim można zrobić wszystko, jak podpadniesz komuś mocnemu czeka twój kraj hipetinflacja i po temacie.

Użytkownik gajosik edytował ten post 19 grudzień 2018 - 10:33

  • S.N. lubi to

#138 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:30

Powiem Ci szczerze ze to uzależnia. Ja w tym momencuwe nie widzę złotówek tylko wynik, jak w grze. Nie wiem czy mnie dobrze zrozumiecie, ale to jak byście grali w jakąś dobrą pozycję i zdobywali kolejne poziomy.

Nie namawiam na inwestycję oszczędności życia, ale te 200-300 zł mozna sobie przeznaczyć na naukę i poznanie tego rynku. Strata niewielka w razie wpadki a zdobyta wiedza to potęga. Kryotowalut tak naprawdę wbrew temu co wszyscy mówią dopiero się rozwijają, to jest ogromna technologia którą interesuje się bardzo wielu ludzi i instytucji z potężnymi pieniędzmi

Ostatnio nawet PayPal wprowadził swoją wewnętrzna kryptowalute którą są nagradzani pracownicy.

To ja chyba wolę 6% od 10 kilo niż marzyć o 200% od 300zł

..ale mogę się mylić i życzę wszystkim BTC po cenie większej od ostatniego szczytu >20 000 $


Użytkownik tomaszGD edytował ten post 19 grudzień 2018 - 10:31

  • Riqelme i xyzzvpc lubią to

#139 OFFLINE   tomaszGD

tomaszGD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Kot

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:34

Już dawno jesteśmy z niczym, czy nasz złoty albo dolar ma oparcie w rezerwach złota? To tylko papier

Ale mimo, że to papier jest powszechnie akceptowanym środkiem płatniczym za podatki i różne dobra.

 

Krypto to w tej chwili tylko spekulacja.


  • Guzu i S.N. lubią to

#140 OFFLINE   xyzzvpc

xyzzvpc

    Zaawansowany

  • Oczekujący na akcept
  • PipPipPip
  • 1558 postów
  • Imię:Paweł

Napisano 19 grudzień 2018 - 10:38

300zł to kwota do nauki, nie miałem na myśli niewiadomo jakich zysków. Chodź o minimalizacje strat w razie pomyłki, zysk mały ale tak naprawdę zarabiasz zdobywając wiedzę i doświadczenie.

Obracając ok 50tys jak ktoś ma pojęcie można spokojnie zarobić od 5-20% kapitału miesięcznie, grając niekoniecznie ryzykownie.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych