Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

curado 201e7 czy abu revo stx?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   didi

didi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • Lokalizacjatarnobrzeg/madrid

Napisano 19 listopad 2011 - 20:32

witam wszystkich!mam pytanie ponieważ nosze się z zamiarem kupna któregoś z kręciołków,wiem ze wielu z was posiada trakowe wiec chciałbym się dowiedzieć który z nich będzie lepszym wyborem,chodzi mi przede wszystkim o lotność zestawu no i oczywiście płynność pracy bo o wytrzymałość się nie martwię wiem ze to mocne maszynki,przynęty jakie by obsługiwał to przeważnie gumy 20-70 gram,z góry dzięki za odpowiedzi!!!

#2 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2305 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 19 listopad 2011 - 20:59

dolny zakres lepiej Ci obsłuży curado, 70g też nie jest zbytnim wyzwaniem dla tego młynka. ja brałbym curado.
pozdrówka

#3 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15617 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2011 - 21:40

Zacząłem od Curado 201E7, a teraz doszły trojaczki z rodziny ABU -SX,STX i Inshore i wkrótce pod młotek prawdopodobnie pójdzie Curado.
Przede wszystkim dwa miesiące po zakupie zaczęło szumieć łożysko,
Moim zdaniem przy podobnych odległościach rzutowych bardziej brodogenne jest Curado .
Zaznaczam, że u mnie przy castie najlżejsze przynęty to 30 g.
Gdyby to były przynęty około 20 g. to przewagę osiągnął by ze względu na lekką szpulkę Curado.

Za to przy przynętach w okolicach 70 g. Abu powinno dłużej pociągnąć.

To są tylko moje spostrzeżenia oparte na niewielu wyprawach podczas 3 lat używania multików, więc mogą być zupełnie do d... B)
  • ms80 lubi to

#4 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 750 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 19 listopad 2011 - 21:52

Mam oba. Dłużej użytkuje STX (od 2008), ale jakoś przyjemniej łowi mi sie Curado. Trwałość raczej obstawiał bym jak @Godski STX, choć z moim Cu nie było i niema żadnych problemow. Dla mnie zdecydowanie bardziej brodogenny jest STX, choć podejrzewam, że to kwestia użytej plecionki niż młynka.
U.

#5 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15617 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 listopad 2011 - 22:48

2:1 dla Curado 201E7. Może ktoś jeszcze użytkuje/użytkował je?

Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z castem ma właśnie taki dylemat. A cena podobna, chociaż jeszcze 2 miesiące temu dorwałem STX-a nowy model za 370,00 zł.
Inshore z USA z opłatami :( wyszedł mi prawie 600,00.

#6 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 19 listopad 2011 - 22:59

Nie tak dawno rozpocząłem przygodę z castem i dylematu już nie mam bo mam i curado 201E7 i SXa :mellow: SXa stosuję do cięższych przynęt szczupakowych do 80 g i cięższych gum na Wiśle 30-50g ,moim zdaniem chyba mocniejszy od Curado dak mi się wydaje i ciepnie dalej cięższymi wabikami.Curado zakładam do sandaczówki pod gumy 15-25g lepiej sobie radzi z przynętami w dolnej granicy :D

Pzdr
Rafał

#7 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3699 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 20 listopad 2011 - 20:00

Używam curado 201e7 do średnich i ciężkich gum już od dawna. Nic mi w nim nie trzeszczy, szumi czy puka. Polecam, bo to naprawdę dobra maszynka.

#8 OFFLINE   boor

boor

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaLwow
  • Imię:Witalij

Napisano 23 listopad 2011 - 22:09

STX mocnej zrobiony, do tego, novy model Styxa ma hamulec odsrodkowy na dodatek do magnesow-niema co sie martwic o brody.
Curado niezla jest, ale 70g-to nie zart. A naprawde-zawsze myslialem, ze maxymum Styxa 35-40g. Jak na mnie-20-70g to robota dla okragliaka albo Toro

#9 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15617 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 listopad 2011 - 00:04

Według moich obliczeń remis 3:3.
Im niżej z wagą to Curado rządzi, wyżej ABU.

#10 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 17:04

Mam pytanie odnośnie tych młynków a mianowicei jakie można przybliżone maksymalne odległości nimi uzyskiwać i przy jakich ciężarach przynęt dla każdego z nich(oczywiście przybliżone) i czy łatwiej jest rzucać plecionką czy żyłką?

#11 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 grudzień 2011 - 17:55

Mam pytanie odnośnie tych młynków a mianowicei jakie można przybliżone maksymalne odległości nimi uzyskiwać i przy jakich ciężarach przynęt dla każdego z nich(oczywiście przybliżone) i czy łatwiej jest rzucać plecionką czy żyłką?


latwiej sie (przynajmniej mi) rzuca plecionka.


maxymalne odleglosci zaleza PRZEDE WSZYSTKIM od TWOIM UMIEJETNOSCI rzutowych a nie od mozliwosci multika -- choc i one nie sa bez znaczenia... trzeba jeszcze pamietac o ODPOWIEDNM ZGRANIU calego zestawu...

#12 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 888 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 grudzień 2011 - 18:00

A jakie odległości są dla Ciebie zadawalające?Swoim Curado gumami ok.30 gram miotam nie gorzej niż zwykłym spinem a myślę,że nawet dalej.Żyłka czy plecionka ?Oczywiście -plecionka

#13 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 18:42

Mnie właśnie dzisiaj przyszedł Curado opisywany w poście i ja jak to ja oczywiście nawinąłem biegiem żyłkę z gruntówki i dawaj na ogródek najpierw delikatnie a potem trochę mocniej raz zrobiła się broda ale w godzinkę rozplątałem, podjechałem nad zalew i już było tylko dobrze z tym że leci około 10m mniej niż kołowrotkiem czyli ja wiem może z 50m przynętą 20g. Musze jeszcze popracować nad trzymaniem przy zwijaniu bo jakoś dziwnie jest ale jak na pierwszy dzień to nawet zadowolony jestem, jutro dalsze próby :D.
Musze poszukać czego o konserwacji multików bo ten to naturalnie używka a ja jestem zielony czyli pod kolor do niego.

#14 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3699 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 grudzień 2011 - 18:49

Nawiń plecionkę, do nauki rzucania lepsze wyjście. Później jak już będziesz czuł, że Ci dobrze wychodzi możesz sobie nawijać żyłkę.

#15 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 07 grudzień 2011 - 20:42

Plecionka będzie tak czy inaczej, docelowo zdecyduje jeszcze jaki rozmiar i jaka marka. Zawsze łowie na plecionkę na spinning ale pomyślałem ze jak mają się brody robić i mam coś ciąć czy niszczyć to lepiej zużytą i tanią żyłkę jak plecionkę.
Pytałem o różnice między plecionką a żyłką bo na żyłce wiem jak mi wychodzi i chce wiedzieć czy żuty będą choć troszkę dalsze.

#16 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3699 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Tomek

Napisano 07 grudzień 2011 - 20:46

Na początku dłuższe rzuty powinieneś mieć z plecionki. Później jak się naprawdę nauczysz rzucać, nie powinno być różnicy.

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 grudzień 2011 - 22:20

WAZNA RZECZ - plecionka w przeciwienstwie do monofilu nie puchnie!!!

#18 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 07 grudzień 2011 - 22:25

Chyba powinno byc: ''zylka...'' :unsure:

#19 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 07 grudzień 2011 - 22:36

Chyba powinno byc: ''zylka...'' :unsure:


oczywiście - dzięki za czujność - juz poprawiłem...


#20 OFFLINE   djpablox

djpablox

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów

Napisano 08 grudzień 2011 - 23:44

Może wyda się to śmieszne ale nie wiem co może znaczyć że żyłka puchnie?
Dziś udało się rozdziewiczyć komplecik czyli wędkę castingową i multika przy okazji bo złapały się szczupaczek 50cm w plusie i sandaczyk powyżej 30cm. Jak na ciężkie warunki bo wiatr był naprawdę duży i deszczyk rosił to dość zadowolony jestem. Kolejna rzecz jaka mnie czeka to wybór marki i grubości plecionki no i doskonalenie rzutów bo popróbowałem włączać i wyłączać kolejne bloczki oraz próbować z dociskiem rzutowym szpuli i różnie to wyglądało, stanęło na tym że tego ostatniego bloczka wyłączyć nie potrafię bo się broda zapuszcza do mojego multika :D .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych