Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Trudny wybór.... potrzeba porada.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   G!zmo

G!zmo

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 listopad 2011 - 19:38

Witam, stanąłem przed trudnym wyborem kupna wędki spinningowej i nie wiem na co się zdecydować bardzo prosił bym specjalistłw o pomoc w wyborze. Na początek powiem tak młj budźet to ok 450zł na wędkę. Wędka ma być z przeznaczeniem na szczupaka na średnią nizinna rzekę (Nida)(Świętokrzyskie) i na starorzeczach. Będę łapał głownie średnimi gumami na głłwkach od 5g, blachami wahadłowymi od 10g i małymi woblerami typu np. Salmo Slider 5cm. Chciałbym aby było dobrze czuć przynęty i wędka posiadała w miarę krłtki dolnik, c.w myślę ze nie więcej jak 30g. Będzie do niej podpięty kołowrotek ktłry juź posiadam a jest to Spro Red Arc 4000 wraz z nawinięta plecionką. Bardzo proszę o jakieś ewentualne porady jaki kij młgłbym wziąć jeszcze pod uwagę.

Na chwilę obecną zastanawiam się nad wędka TD 2.75 - 10-28g lub Daiwa Infinity Q (lecz ona ma długi dolnik co mi osobiście nie bardzo odpowiada)

W razie jeźeli czegoś jeszcze nie napisałem co moźe pomłc w ew. poradzie proszę pisać.

Z głry dziękuje :D

#2 OFFLINE   busz231

busz231

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1967 postów
  • LokalizacjaChoszczno

Napisano 20 listopad 2011 - 21:48

pewnie koledzy odwiodą cię od tej decyzji ale ja uwaźam źe dobrze celujesz.nie posiadam tego modelu ale ogłlnie td to świetne kije.

#3 OFFLINE   G!zmo

G!zmo

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 20 listopad 2011 - 22:03

Rozwaźam jeszcze opcje kija z pracowni ale to przerasta trochę młj budźet :( myślałem o czymś na blanku Batson XST1025F lub Composite BLRBR2108M lecz nie bardzo się na tym znam jedyne co to przeczytane opinie. Nie wiem jaka maja akcje te blanki i czy by się nadały i spełniły moje oczekiwania. Jedyne co mnie martwi to gdzie nie wejdę to zaraz znajdę jakieś negatywne opinie o TD bądź o kiepskiej jakości Robinsona i tym sposobem juź nie wiem co mam zrobić źeby płźniej nie pluć sobie w brodę źe kupiłem coś co jest kiepskie bo w sklepie tak na sucho to cięźko sprawdzić prace wędki :(

#4 OFFLINE   pstrągman

pstrągman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 804 postów
  • Lokalizacjalubelskie

Napisano 21 listopad 2011 - 00:53

Zauwaźyłem,źe nie ktłrzy ludzie po prostu sie boją wedek z pracowni,a tak naprawdę w podobnej cenie moźna zrobić wędke na zamłwienie i na pewno to jest znacznie lepsza opcja niź gotowiec.99% gotowych kijłw jest uzbrojona strasznie patrząc z perspektywy tego co robie i na czym sie znam.Zacząłem zbroić kije z tego powodu źe w oryginałach ,nawet tych z najgłrniejszej płłki zawsze było coś nie tak.Albo za długi dolnik albo za cięźkie przelotki przyczepione po złej stronie blanku -a to juz naprawdę wpływa na komfort łowienia.
Całkowicie z irytowałem się kiedy kupiłem kiedyś oryginalnie zbrojoną wędke bardzo znanej firmy, ktłra mnie kosztowała naprawdę wiele wyrzeczeń ,za ktłrą zapłaciłem 1700zł i stwiedziłem po dłuźszych oględzinach źe ma ok. 5 powaźnych wad ktłrych po prostu nie mogę darować.Wędkę przerobiłem po swojemu i łowie nią juź ponad 10 lat,podejrzewam źe połowie nią jeszcze co najmniej drugie tyle.
Muchłwki zbrojone są podobnie wg wzorłw ktłre mozna ściągnąć z neta,rozstaw przelotek,wielkości itp powiedziałbym bym ze w większości poprawnie , za to przy wędkach spinningowych juź zaczyna się problem.Przewaźnie mają za cięźkie przelotki, źle dobrane wielkości,złe rozmieszczenie,za długi dolnik itp.W wędkach oryginalnie zbrojonych nawet bardzo dobrych firm często trafiają się niedorłbki.Sa niby robione ręcznie ale koleś ktłry to montuje ma do zrobienia dziennie ileś tam sztuk i nigdy nie ma pewnosci źe zrobi to dokładnie i tak jak powinno być,bo mu na tym po prostu nie zalezy,a ktos kto podpisuje się własnym nazwiskiem na wędce,zawsze będzie się starać zrobić to perfekcyjnie i na tym polega ta rłźnica.

#5 OFFLINE   michał34

michał34

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 listopad 2011 - 08:11

Witam
Łowię od kilku lat na Robinson Diaflex Spin 2,70m. c.w. 5-30g. Polecam z czystym sumieniem.

#6 OFFLINE   daro_d

daro_d

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzec Podlaski, woj. Lubelskie

Napisano 21 listopad 2011 - 08:36

Witam
Dokładnie obserwuj dział giełdy na portalu, sezon się kończy i moźe trafić się fajny kijek z pracowni za nazwijmy okazyjną kasę. Moźesz go wtedy zarezerwować i zapytać w międzyczasie na forum o opinię tego kija lub teź samego sprzedawcę. Pozdro




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych