Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kołowotek do wklejanki okoniowo-sandaczowej


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDÄ…browa Górnicza \ Sosnowiec
  • ImiÄ™:Bartosz

Napisano 25 listopad 2011 - 13:20

Witam

Ostatnio wziÄ…Å‚em na smarowanie mojego 2 letniego Shimano Exage 300FSB. Nie powiem bo katowaÅ‚em go ostro przez te 2 lata Å‚owiÄ…c na wszystko (doÅźe woblery jak Salmo Perch 12cm , blachy wahadÅ‚owe nr 2,obrotÃÅ‚wki nr 4, koguty do 30g, gumy 3,4,5,6 cali z gÅ‚ÃÅ‚wkami 10-18g) zarÃÅ‚wno na ÅźyÅ‚kÄ™ 0,25mm jak i plecionkÄ™ PowerPro 0,15-0,17mm. WziÄ…Å‚em go do smarowania , bo po zakupie Spro Red Arc 10400 i poÅ‚apaniu nim 10 min po tym jak wziÄ…Å‚em do rÄ™ki wÄ™dkÄ™ z Exage i...

What the f%#@?:! :huh: Co to jest! Chodził jak jakaś kosiarka...

Po nasmarowaniu chodzi jakby lepiej ale sÅ‚ychać lekkie stukniÄ™cie mniej wiÄ™cej na Å›rodku wysuwu szpuli - wychodzi Made In Malesia :wacko:. Linki nadal nawija jak kaÅźde dobre Shimano, czyli bez zarzutu B) , Å‚oÅźyska sÄ… ok...

Ale do rzeczy....

PostanowiÅ‚em zakupić jakiÅ› koÅ‚owrotek do nowej wklejki Dragon Fishmaker 4-21g 2,3m zamiast tego Exage. WÄ™dka super, jestem zadowolony - dobre wykonanie, cienki blank w okuciu FUJI i jest bardzo lekka, waÅźy 120g (Ceramic Graphite Technology) :mellow: .

ZaleÅźy mi na lekkim wagowo zestawie... SprawdzaÅ‚em owy Exage waÅźy 295g i jest jakby ciut za duÅźo (wÄ™dka leci na pysk), Spro Red Arc 10400 wazy 310g i to juÅź stanowczo za duÅźo! PomyÅ›laÅ‚em, Åźe moÅźe Spro Red Arc 10100, ktÃÅ‚ry waÅźy 275g byÅ‚by idealny... co moÅźecie polecić do Å‚apania sandacza na gumy 3-4 cale na gÅ‚ÃÅ‚wkach 7-10-12-15-17 gram plecionka 0,15mm z Å‚ÃÅ‚dki? PotrzebujÄ™ sprawnej maszyny ktÃÅ‚ra podoÅ‚a i ktÃÅ‚rej nie bÄ™dÄ™ musiaÅ‚ wymieniać po 2 sezonach ktÃÅ‚ra ma dobry i precyzyjny hamulec...

Zaznaczam ze wszelkie Shimano Stella, Stradic, TwinPower, Team Daiwa to za duÅźy wydatek jak dla mnie, powiedzmy max 300-400zÅ‚. MyÅ›laÅ‚em o jakimÅ› Team Dragon moÅźe by sie sprawdziÅ‚...

KoÅ‚owrotek bÄ™dzie tylko do tego zestawu tylko do gum na podanych gramaturach gÅ‚ÃÅ‚wkach...

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6186 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 25 listopad 2011 - 13:27

CzegoÅ› tu nie rozumiem: im ciÄ™Åźszy koÅ‚owrotek tym bardziej wÄ™dka leci na pysk? :unsure:

#3 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDÄ…browa Górnicza \ Sosnowiec
  • ImiÄ™:Bartosz

Napisano 25 listopad 2011 - 13:38

CzegoÅ› tu nie rozumiem: im ciÄ™Åźszy koÅ‚owrotek tym bardziej wÄ™dka leci na pysk? :unsure:



W sensie do przodu :D tutaj Å›rodek ciÄ™ÅźkoÅ›ci jest mniej wiÄ™cej na koÅ‚owrotku, ma bardzo krÃÅ‚tki dolnik...

#4 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 25 listopad 2011 - 14:09

.


Użytkownik tench77 edytował ten post 23 grudzień 2013 - 00:02


#5 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDÄ…browa Górnicza \ Sosnowiec
  • ImiÄ™:Bartosz

Napisano 25 listopad 2011 - 14:11

W takim razie ciÄ™Åźszy koÅ‚owrotek winien wywaÅźyć zestaw aby nie leciaÅ‚ na pysk..



300g to max, w przypadku Red Arc 10400 jest caÅ‚ość za ciÄ™Åźka, to ma być przyjemne Å‚apanie a nie siÅ‚ownia :angry:

#6 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 25 listopad 2011 - 15:18

JeÅ›li szczytÃÅ‚wka leci w stronÄ™ ziemi (tak rozumiem pojÄ™cie Åźe leci na pysk) to musisz dać ciÄ™Åźszy koÅ‚owrotek a nie lÅźejszy.



#7 OFFLINE   szeniman

szeniman

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 25 listopad 2011 - 17:37

Jak , tak jest to ciÄ™Åźszy kolowrotek tylko pomoÅźe w lepszym wyraÅźeniu , wedÅ‚ug mnie nie kupisz nic lepszego w tych pieniÄ…dzach od exage , podejrzewam ze , gdybyÅ› smarnowaÅ‚ go przynajmniej raz w sezonie to nic by siÄ™ nie dziaÅ‚o.

Polecam STARE CZARNE SHIMANO AERO GT/ Gtm / super aero /super z , lub slamera 260 .. Ale slamerek juÅź swoje waÅźy .



Niewiem co to za tred z tymi ultra lekkiej kolowrotkami skoro lowisz na 6calowa gumÄ™ z 18gramami oÅ‚owiu czyli koÅ‚o 40g ...... Lekkie konstrukcje tego nie wytrzymajÄ… a juÅź napewno nie kogutowego 30g

Na taka orke polecam slamera reszta moÅźe nie wytrzymać po kolejnych 2 czy 3 sezonach bez smarowania

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • ImiÄ™:Józek

Napisano 25 listopad 2011 - 18:43

WÅ‚aÅ›nie kije z krÃÅ‚kim dolnikiem tak majÄ… Åźe lekki koÅ‚owrotek ich nie wywaÅźa.Dobrze Ci kolega radzi, katowanie gÅ‚ÃÅ‚wkami 30g i gumami 4calowymi slammer jest w stanie wytrzymać a exage po dobrym sezonie bÄ™dzie krÄ™ciÅ‚ jak stara sieczkarnia.

#9 OFFLINE   cru5h

cru5h

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 257 postów
  • LokalizacjaDÄ…browa Górnicza \ Sosnowiec
  • ImiÄ™:Bartosz

Napisano 25 listopad 2011 - 19:37

Niewiem co to za tred z tymi ultra lekkiej kolowrotkami skoro lowisz na 6calowa gumÄ™ z 18gramami oÅ‚owiu czyli koÅ‚o 40g ...... Lekkie konstrukcje tego nie wytrzymajÄ… a juÅź napewno nie kogutowego 30g



Do orki na ciÄ™Åźkiej gumie i kogucie mam Spro Red Arc 10400 - specjalnie kupiÅ‚em najwiÄ™kszy, ktÃÅ‚ry powinien wytrzymać. Widocznie nie miaÅ‚eÅ› nawet Spro Red Arc w rÄ™ku skoro piszesz, Åźe jest to lekka konstrukcja... Zapewniam cie Åźe Red Arc jest jednym z mocniejszych koÅ‚owrotkÃÅ‚w w cenie do 350zÅ‚.

Być moÅźe mnie nie zrozumieliÅ›cie... Szukam koÅ‚owrotka do gumy 3-4 cale na gÅ‚ÃÅ‚wkach 7-18g, czyli okoÅ‚o 10-25g.

#10 OFFLINE   WÄ™dkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 25 listopad 2011 - 19:43

Sam sobie odpowiedziaÅ‚eÅ›,lepszego koÅ‚owrotka do 400zÅ‚ niÅź Red Arc,Team Dragon itp. klonÃÅ‚w Zaubera nie kupisz wiÄ™c jedynym wyjÅ›ciem jest zakup mniejszego Red Arca,minimalna wielkość jaka nadaÅ‚aby siÄ™ do wymienionych przez Ciebie gum i gÅ‚ÃÅ‚wek to 10200,aczkolwiek ja takimi gramaturami miotam kijem z korbÄ… 4000

#11 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3417 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 25 listopad 2011 - 20:05

1. moze go zle zlozyles? Rozbieralem tylko shimano i maja jajowate szpule = swojego exage 4000 nie udalo mi sie zlozyc by nie chodzil jak traktor (bo plastik taki miekki, ze co skrecenie trzeba dawac grubsze sruby... )

2. jak wedka leci na pysk to chyba za lekki kolowrotek?

3. odradzam shimano jako takie (chodz 5 z moich 9 kolowrotkow to shimano) a juz na pewno male modele z przednim hamulcem (pekaja terkotki od hamulca, sa slabo uszczelnione i ciezko je zlozyc do kupy po rozebraniu...

4. nie kumam calego tematu z tym kolowrotkiem. Kup sobie najmniejszego red arca (bo slammer 260 to kawal maszyny) i na pewno nie polegnie. i z dyni.


#12 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 25 listopad 2011 - 20:47

Polecam zakup Team Dragona, ja posiadam 930 i trzeci sezon nie mogÄ™ go zajechać :D a Å‚owiÄ™ nim Å›redniociÄ™Åźko

#13 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 25 listopad 2011 - 22:08

A moÅźe tak zaczÄ…Å‚by Szanowny Autor wÄ…tku od lekkiej modyfikacji kija i tak po prostu sobie go wywaÅźyÅ‚...??? :unsure: Bo tych akcji z wywaÅźaniem kija koÅ‚owrotkiem, to juÅź czytać nie idzie... :mellow: W taki sposÃÅ‚b, to siÄ™ moÅźe okazać, Åźe dopiero kilowa Saltiga wywaÅźy ten caÅ‚y zestaw... <_<
A weźÅźe chÅ‚opie odpowiedni kawaÅ‚ek oÅ‚owiu, wklej na koÅ„cu dolnika i wÄ™dka przestanie lecieć na mordÄ™, a wtedy okaÅźe siÄ™ zapewne, Åźe nie leci z Åźadnym ( i maÅ‚ym, i duÅźym) koÅ‚owrotkiem na pysk...

#14 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam siÄ™ zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 25 listopad 2011 - 23:33

Po nasmarowaniu chodzi jakby lepiej ale sÅ‚ychać lekkie stukniÄ™cie mniej wiÄ™cej na Å›rodku wysuwu szpuli - wychodzi Made In Malesia :wacko:. Linki nadal nawija jak kaÅźde dobre Shimano, czyli bez zarzutu B) , Å‚oÅźyska sÄ… ok...


Mam Exage 3000SFC (265g) ktÃÅ‚rego rÃÅ‚wnieÅź nie oszczÄ™dzaÅ‚em, dwa razy nieopatrznie zamoczyÅ‚em go w wodzie, tak Åźe puÅ›ciÅ‚ soki (piÄ™kne plamy oleju byÅ‚y).
Po drugim razie zaczÄ…Å‚ wyraźnie terkotać co doprowadzaÅ‚o mnie do szaÅ‚u :angry: po przesmarowaniu arcy skutecznym cx-80 krytox-teflon problem zniknÄ…Å‚ pomimo Åźe podobnie jak u ciebie daÅ‚o siÄ™ wyczuć w trakcie krÄ™cenia owo stukniÄ™cie.
Mniej wiÄ™cej po 20 min krÄ™cenia od nasmarowania przestaÅ‚ stukać a na chwilÄ™ obecnÄ… chodzi duÅźo lÅźej niÅź mÃÅ‚j Red Arc :mellow:.
MoÅźe przesmaruj go dokÅ‚adnie i nie bÄ™dziesz musiaÅ‚ inwestować w nowÄ… zabawkÄ™ ;).


#15 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • ImiÄ™:Maciej
  • Nazwisko:JagodziÅ„ski

Napisano 26 listopad 2011 - 09:13

Penn Battle 2000 :D Mocny jak cholera i chyba koło 280g

#16 OFFLINE   Pistol

Pistol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 26 listopad 2011 - 11:12

polemizować moÅźna dÅ‚ugo B)
wniosek jest jeden -Åźaden koÅ‚owotek z tej pÃÅ‚Å‚ki o ktÃÅ‚rej jest mowa nie wytrzyma ciÄ™Åźkiej orki - TYLKO CUSTOM i kropka. ;)

#17 OFFLINE   fedx

fedx

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 postów
  • Lokalizacjawwa

Napisano 26 listopad 2011 - 12:42

@wobler rozkręcałeś tego penna ? Jestem ciekaw jak ta konstrukcja wygląda od środka ?