Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

100% C&R przy połowie drapieżników.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
485 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Karas06

Karas06

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 402 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2017 - 07:52

Jestem na nie co stronę temu napisałem i widzę że mnie kolega pominął 😂😁

#82 OFFLINE   Mik

Mik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 260 postów
  • Lokalizacja1km od Bałtyku
  • Imię:Michał

Napisano 26 grudzień 2017 - 08:24

Za



#83 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4555 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 26 grudzień 2017 - 09:18

Jak robisz coś to proszę dokładnie ok?

 

A po co ...



#84 OFFLINE   rybson

rybson

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1121 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 26 grudzień 2017 - 09:40

Bo z szacunku do kolegi Godski dokonałem wpisu podobnie jak mniejsza większość ;)

#85 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 26 grudzień 2017 - 10:02

Pewnie, że za. Ale pozwolicie, że wstrzymam się od komentarza, dlaczego - bo jeszcze ktoś poczuje się urażony.

 

P.S dziwne, że tak wiele osób "na nie" świadomie uczestniczy w forum, którego głównym założeniem jest wspieranie C&R (a nie "trochę C&R").


  • hm62 lubi to

#86 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 grudzień 2017 - 10:21

P.S dziwne, że tak wiele osób "na nie" świadomie uczestniczy w forum, którego głównym założeniem jest wspieranie C&R (a nie "trochę C&R").


Dziwię się, że się dziwisz...
Uważasz, ze jak ktoś złowi 400 sandaczy przez rok i 7 z nich weźmie, to jest przeciwnikiem C&R?
I te siedem to nie bedą największe sztuki, tylko takie 55-65 cm np.
Uważasz, że ta osoba propaguje mięsiarstwo?


Pozdrawiam
Daniel

#87 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 grudzień 2017 - 10:44

P.S dziwne, że tak wiele osób "na nie" świadomie uczestniczy w forum, którego głównym założeniem jest wspieranie C&R (a nie "trochę C&R").

 

Również się dziwię, że Kolega jest zdziwiony. Dla mnie, tak jak wcześniej pisałem C&R to idea, nie religia. Uwalniam 99,9% złowionych ryb, w tym roku zabrałem, bo musiałem, 3 okonie.

Zdjęć ryb nie robię ponieważ złowione ryby zawsze staram się uwalniać w wodzie "bezdotykowo", wywlekanie ryb na brzeg i panierowanie ich w piachu lub trawie w celu zrobienia foteczki do albumu "C&R" to dla mnie nieporozumienie. Czasami trafia się ryba tak pechowo zacięta, że według mnie jej szanse na przeżycie są zerowe albo wręcz ciągnie się do brzegu/łodzi trupka, w takich przypadkach rybę zabieram ze sobą i uważam, że jest to zgodne z zasadami C&R, bo dla mnie C&R to szanowanie ryb i wód.



#88 OFFLINE   olo86

olo86

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjabrzegi mazowieckich rzek..
  • Imię:Olaf

Napisano 26 grudzień 2017 - 11:24

Dziwię się, że się dziwisz...
Uważasz, ze jak ktoś złowi 400 sandaczy przez rok i 7 z nich weźmie, to jest przeciwnikiem C&R?
I te siedem to nie bedą największe sztuki, tylko takie 55-65 cm np.
Uważasz, że ta osoba propaguje mięsiarstwo?


Pozdrawiam
Daniel

 

Nie - nie uważam, że propaguje mięsiarstwo, ale nie uważam tez, że propaguje wtedy C&R. Każdy ma prawo do własnych norm -nie neguję.

Również się dziwię, że Kolega jest zdziwiony. Dla mnie, tak jak wcześniej pisałem C&R to idea, nie religia. Uwalniam 99,9% złowionych ryb, w tym roku zabrałem, bo musiałem, 3 okonie.

Zdjęć ryb nie robię ponieważ złowione ryby zawsze staram się uwalniać w wodzie "bezdotykowo", wywlekanie ryb na brzeg i panierowanie ich w piachu lub trawie w celu zrobienia foteczki do albumu "C&R" to dla mnie nieporozumienie. Czasami trafia się ryba tak pechowo zacięta, że według mnie jej szanse na przeżycie są zerowe albo wręcz ciągnie się do brzegu/łodzi trupka, w takich przypadkach rybę zabieram ze sobą i uważam, że jest to zgodne z zasadami C&R, bo dla mnie C&R to szanowanie ryb i wód.

i właśnie o tym mówię - wielokrotnie widziałem jak takie podejście było usprawiedliwieniem dla nieetycznych zachowań - "zabiorę 40-cm szczupaczka, bo tak był zacięty, że nie przeżyje" "ojej, te okonie dzisiaj tak głęboko zażerają.. znowu muszę zabrać".

To nic personalnego Kolego - mówię tylko  o pewnym wzorcu zachowań, który z niesmakiem obserwuję na moich wodach u "umiarkowanych zwolenników C&R".


  • godski i Bułka lubią to

#89 OFFLINE   olabo

olabo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaŚródziemie(Midlands)

Napisano 26 grudzień 2017 - 11:40

Nie - nie uważam, że propaguje mięsiarstwo, ale nie uważam tez, że propaguje wtedy C&R. Każdy ma prawo do własnych norm -nie neguję.

i właśnie o tym mówię - wielokrotnie widziałem jak takie podejście było usprawiedliwieniem dla nieetycznych zachowań - "zabiorę 40-cm szczupaczka, bo tak był zacięty, że nie przeżyje" "ojej, te okonie dzisiaj tak głęboko zażerają.. znowu muszę zabrać".

To nic personalnego Kolego - mówię tylko  o pewnym wzorcu zachowań, który z niesmakiem obserwuję na moich wodach u "umiarkowanych zwolenników C&R".

tyle samo wspólnego ma z CR rezanie sandaczy z 20+ metrów co wiele osób czyni.Wiedząc lub nie że ponad połowa ginie przez dekompresję.To samo tyczy sie szczupaków latem,fotografowanych przez 10 min i wypuszczanych(lub wrzucanych do wody).O wyrywaniu okoniom szczęk chwytem za żuchwę i majtaniem 5 kg szczupakiem w powietrzu nawet nie wspomnę.



#90 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 grudzień 2017 - 11:46

i właśnie o tym mówię - wielokrotnie widziałem jak takie podejście było usprawiedliwieniem dla nieetycznych zachowań - "zabiorę 40-cm szczupaczka, bo tak był zacięty, że nie przeżyje" "ojej, te okonie dzisiaj tak głęboko zażerają.. znowu muszę zabrać".

To nic personalnego Kolego - mówię tylko  o pewnym wzorcu zachowań, który z niesmakiem obserwuję na moich wodach u "umiarkowanych zwolenników C&R".

Sytuacja, która opisujesz to zwykła patologia - RAPR jasno określa wymiary ochronne i zabieranie 40cm szczupaków to zwykłe łamanie regulaminu, dla mnie niedopuszczalne.

Napisałem, że zabrałem 3 okonie, wszystkie ryby 30cm+:

- jeden był już martwy po doholowaniu do brzegu - grot kotwicy pomiędzy oczami,

- drugi miał rozpruty brzuch od kotwicy Slidera 10, jelito poza rybą

- trzeciego w trakcie holu zaatakował szczupak - przegryziony kręgosłup, ryba ruszała tylko oczami.

Uważam, że wypuszczenie takich ryb to znęcanie się nad zwierzętami, w "akcie łaski" skróciłem ich cierpienia i według mnie takie zachowanie nie urąga zasadom C&R.

Na moich wodach również można zaobserwować dziwne odmiany C&R np. jak kolega stoi to uwalniam a jak nikogo nie ma to pstrąga do siaty i w wodery. Tutaj potrzeba zmiany mentalności bo niektórym po prostu "się należy" w ramach opłaty za kartę.



#91 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 26 grudzień 2017 - 12:28

 

 

Uważasz, ze jak ktoś złowi 400 sandaczy przez rok i 7 z nich weźmie, to jest przeciwnikiem C&R?
I te siedem to nie bedą największe sztuki, tylko takie 55-65 cm np.

Cóż zatem w sytuacji, gdy złowię w roku tylko 7 sandaczy 55-65cm i zjem wszystkie?


  • Rodu i olo86 lubią to

#92 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 grudzień 2017 - 12:40

Cóż zatem w sytuacji, gdy złowię w roku tylko 7 sandaczy 55-65cm i zjem wszystkie?


W takiej sytuacji... cóż... Smacznego!
  • popper lubi to

#93 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1898 postów
  • Imię:Robert

Napisano 26 grudzień 2017 - 13:04

Cóż zatem w sytuacji, gdy złowię w roku tylko 7 sandaczy 55-65cm i zjem wszystkie?

Ale propagować C&R możesz oczywiście nadal  ;)


  • popper i Bułka lubią to

#94 OFFLINE   DanekM

DanekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 745 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 26 grudzień 2017 - 13:10

Zapraszam do PZW Suwałki, będzie nowa patroszarnia i fileciarnia , po co zabierać jak można kupić, proszę poczytać nowe uchwały ZG PZW, te kupne sandacze rosną w doniczkach :


Suwałki to nie cały kraj. Jesteśmy na forum ogólnopolskim a nie lokalnym więc proponuję patrzeć na problemy odrobinę szerzej. Oczywiście nie oznacza to że nie ma problemu

#95 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 26 grudzień 2017 - 13:13

Pewnie, że za. Ale pozwolicie, że wstrzymam się od komentarza, dlaczego - bo jeszcze ktoś poczuje się urażony.

 

P.S dziwne, że tak wiele osób "na nie" świadomie uczestniczy w forum, którego głównym założeniem jest wspieranie C&R (a nie "trochę C&R").

 

Powinno się ich wykluczyć z Forum? Twoim zdaniem? Byłem jednym z pierwszych użytkowników tego Forum, przeszedłem tu z zielone strony Salmo. Dla mnie to Forum to platforma wymiany doświadczeń o jerkowaniu, sprzęcie i przynętach. Jak Ci nie pasuje, że tu jestem to napisz do Admina, aby mnie zbanował... Była taka stronka i forum - "złów i wypuść". długo się nie utrzymała, to samo z " ratuj szczupaka".... To gdzie Ty teraz pójdziesz?


  • popper lubi to

#96 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 grudzień 2017 - 13:16

Aktualizacja:

 

Pytanie brzmi: Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie pojętych zasad C&R?

 

 

Kto za:

 

 

- godski

- michal7709

- alexspin

- qcyk

- barthez204

- pisarz

- danekm

- siarq

- koval75

- nero htf

- rodu

- zbrojarz

- andru 77

- junakflyfishing

- czebaczek1

- erka

- marcinspin

- marek_moto

- kwinto

- rav00

- milijon

- rybson

- mik

- olo86

 

Kto przeciw:

- krzysiu

- bułka

- szymon82

- gadda

- night walker

- tomek o

- olabo

- trzeci79

- pursuit

- karas06

 

 

 

Niezdecydowani i neutral:

- pit1982

- delbanka


  • rybson lubi to

#97 OFFLINE   Bułka

Bułka

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaTOSiek
  • Imię:Wojtek

Napisano 26 grudzień 2017 - 13:30

Pytanie brzmi: Czy jesteś za wypuszczaniem wszystkich ryb drapieżnych w PL według ogólnie pojętych zasad C&R?

 

Może powinniśmy uściślić te ogólnie pojęte zasady C&R? Czy C&R obejmuje wypuszczanie każdej złapanej ryby, bez względu na jej stan i ogólnie pojętą kondycję? Czy wypuszczanie ryb pływających do góry brzuchem, wyciąganie sandaczy lub okoni w ekspresowym tempie z dna, męczenie sumów na żyłeczce 0,18 i później chwalenie się zdjęciami i 50 minutowym holem to dalej C&R? Stosowanie haków i kotwic z zadziorami, brak nawyku używania podbieraka, męczenie łososiowatych w celu zrobienia dziesiątek zdjęć to też element C&R? Łażenie po gniazdach jednych ryb w celu złowienia, sfotografowania i wypuszczenia innej ryby to C&R?

Tak jak wcześniej pisałem, dla mnie Catch & Release to idea ale mało kto pamięta, że nie zaczyna i nie kończy się na uwalnianiu złowionych ryb ale wyraża się sposobem w jaki ryby i wody traktujemy.

Idę na spacer, zdenerwowałem się :)


Użytkownik Bułka edytował ten post 26 grudzień 2017 - 13:32


#98 OFFLINE   G_rzegorz

G_rzegorz

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1342 postów
  • LokalizacjaKujawsko pomorskie
  • Imię:Grzegorz

Napisano 26 grudzień 2017 - 14:10

A jaki w ogóle jest cel tej "ankiety"?

#99 OFFLINE   HighRider

HighRider

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 676 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Darek

Napisano 26 grudzień 2017 - 14:39

100 winnych rozstrzelać, a jak się nie uda tylu znaleźć to się dobierze z niewinnych....


  • Dano., jozef.wielki.98 i Bułka lubią to

#100 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2315 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 26 grudzień 2017 - 15:08

Nie - nie uważam, że propaguje mięsiarstwo, ale nie uważam tez, że propaguje wtedy C&R. Każdy ma prawo do własnych norm -nie neguję.

 

Dlaczego nie propaguje C&R wypuszczając 393 ryby z 400 a zabierając 7?

Bo nie jest ortodoxem? 


  • HighRider i Krzysiu lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych