Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

Alaska 2011 – Ryby, misie i my - nowy artyku艂


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 26 listopad 2011 - 11:38

Cze艣膰,
Trzyna艣cie d艂ugich miesi臋cy kazali艣my Alasce na siebie czeka膰. Ostatnie dwa dni przed odlotem s膮 troch臋 nerwowe. Okazuje si臋, 排篹 linie lotnicze KLM zmieni艂y op艂aty za dodatkowy baga排 i 排篹by ograniczy膰 wydatki zwi膮zane z podr门偱藕膮 decydujemy si臋 zrezygnowa膰 z du排篹j tuby w臋dkarskiej na rzecz mniejszej, spe艂niaj膮cej wymagania. A w ten spos门俠 zaoszcz臋dzone pieni膮排簁i po dotarciu do Anchorage mogli艣my z czystym sumieniem przeznaczy膰 na dokupienie ”ca艂kowicie niezb臋dnego” sprz臋tu w臋dkarskiego.

Zapraszam Was serdecznie do lektury nowego artyku艂u na naszej stronie. Tym razem pierwsza cz臋艣膰 opowie艣ci Lukomata o ... rybach, misiach i w臋dkowaniu na Alasce.

Pozdrawiam
Remek

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 listopad 2011 - 16:55

Lukomat, jak w zesz艂ym roku - fajny klimat, kolorowe ryby. Lubi臋 czyta膰 te historie.
Pytanie, troch臋 sier艣ci grizzly na muchy? Papa polish mafia jakiego艣 nie stukn膮艂?
<_<

#3 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 listopad 2011 - 20:03

make my day :lol: juz za ten cytat masz ode mnie du排簓 +

Moj膮 uwag臋 w artykule przyku艂a jedna rzecz, mianowicie opis tego jak wygl膮da profesjonalnie zorganizowane przewodnictwo w臋dkarskie.

Przewodnik najwyra藕niej nie zajmuje si臋 wy艂awianiem ryb sprzed nosa swoim klientom, wr臋cz przeciwnie :o Mo排簄a nawet odnie艣膰 wra排篹nie 排篹 nie przyjecha艂 na ryby :o tylko wykonuje swoj膮 prac臋 polegaj膮c膮 na tym 排篹by u艂atwia膰 艂owienie innym :huh: Poza tym zapasowy sprz臋t, selekcja przyn臋t etc. Dla Polaka to musi by膰 szok :lol: bo kontrast z tym jak u nas zorganizowane s膮 us艂ugi tego typu jest doprawdy, uderzaj膮cy :unsure:

艢wietny artyku艂, poch艂on膮艂em jednym tchem - czekam na kolejn膮 cz臋艣膰

#4 OFFLINE   wobler129

wobler129

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4453 post贸w
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imi臋:Maciej
  • Nazwisko:Jagodzi艅ski

Napisano 26 listopad 2011 - 20:16

Taka wyprawa to moje marzenie. Super opisane i 艣wietne zdj臋cia :D Pozdrowienia

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z g艂upota nie ma wygranych, s膮 tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 post贸w
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 listopad 2011 - 20:55

make my day :lol: juz za ten cytat masz ode mnie du排簓 +

Moj膮 uwag臋 w artykule przyku艂a jedna rzecz, mianowicie opis tego jak wygl膮da profesjonalnie zorganizowane przewodnictwo w臋dkarskie.

Przewodnik najwyra藕niej nie zajmuje si臋 wy艂awianiem ryb sprzed nosa swoim klientom, wr臋cz przeciwnie :o Mo排簄a nawet odnie艣膰 wra排篹nie 排篹 nie przyjecha艂 na ryby :o tylko wykonuje swoj膮 prac臋 polegaj膮c膮 na tym 排篹by u艂atwia膰 艂owienie innym :huh: Poza tym zapasowy sprz臋t, selekcja przyn臋t etc. Dla Polaka to musi by膰 szok :lol: bo kontrast z tym jak u nas zorganizowane s膮 us艂ugi tego typu jest doprawdy, uderzaj膮cy :unsure:

艢wietny artyku艂, poch艂on膮艂em jednym tchem - czekam na kolejn膮 cz臋艣膰

Friko, a u nas to wygl膮da inaczej?
Pytam z czystej niewiedzy, jako 排篹 do tej pory nie wynajmowa艂em gajda, a gdy sam gajdzi艂em, t膮 mnogo艣膰 razy :lol: rozk艂ada艂em w臋dk臋 tylko na wyra藕n膮 pro艣b臋 klienta, wozi艂em ze sob膮 kije tylko w razie W, gdyby cz艂owiek w臋dk臋 z艂ama艂.
Podobnie z tego co wiem dzia艂a to u znajomych przewodnik门倃, cho膰 nie dzia艂aj膮 w PL, kije wo排耗 albo na zapas, albo dla klienta, albo, zeby wreszcie po kilku dniach pokaza膰 najbardziej zatwardzia艂ym paproszkowcom, ze przyn臋ty ponad 10cm te排 s膮 skuteczne

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imi臋:Remek

Napisano 26 listopad 2011 - 23:44

Korxysta艂em z ameryka艅skego guida - Bena, na musky. 艁owi艂 z nami ale ..... my byli艣my dla niego najwa排簄iejsi. Nawet odda艂 mi swoj膮 JEDYN膭 takiego rodzaju przyn臋t臋, na kt门俽膮 tego dnia wychodzi艂y musky. Zerwa艂em j膮 - nie pisn膮艂 s艂owem. Moim zdaniem odda艂by wszystko bym z艂owi艂 u niego ryb臋. A jak z艂owi艂em .... by艂 szcz臋艣liwszy chyba ode mnie. <_<

#7 OFFLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3529 post贸w
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 27 listopad 2011 - 00:35

Moim zdaniem nie powinno by膰 tak,排篹 na rybach Przewodnik robi sobie z klienta pole do popisu,i z przed nosa wyci膮ga wszystkie ryby,mo排篹 my艣li wtedy jaki to on fajny i zawodowiec?Osobi艣cie nie moja sprawa,ale pomy艣lny 排篹 kto艣 kto niema du排篹go do艣wiadczenia wynajmuje Giuda by ten co艣 mu pokaza艂 co gdzie i jak,a ten mu 艂oi dupsko na swojej bank门倃ce ,nie m门倃i臋 o przewodnictwie ala masz pan holuj bo ju排 Panu zaci膮艂em,ale my艣l臋 排篹 rola przewodnika powinna si臋 skupia膰 na pomocy we wskazaniu wcze艣niej namierzonych miejsc ryb,na wskazaniu wcze艣niej sprawdzaj膮cych si臋 przyn臋t,by klient,je艣li ju排 wybra艂 tak膮 drog臋 wsp门俵nych poszukiwa艅i zap艂aci艂 za to nie ma艂o,to by m门俫艂 co艣 urobi膰 :mellow: Mi osobi艣cie by nie przeszkadza艂o je艣li przewodnik 艂owi razem ze mn膮,ale s膮 i tacy kt门俽zy wol膮 艂owi膰 sami.

#8 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 post贸w

Napisano 27 listopad 2011 - 03:56

....jesli tylko zalatwie urlop na lipiec....jesli tylko zalatwie urlop na lipiec....jesli tylko zalatwie urlop na lipiec.. :wacko: :wacko: :wacko:

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 post贸w
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 listopad 2011 - 08:16

na rybach Przewodnik robi sobie z klienta pole do popisu,i z przed nosa wyci膮ga wszystkie ryby,mo排篹 my艣li wtedy jaki to on fajny i zawodowiec?Osobi艣cie nie moja sprawa,ale pomy艣lny 排篹 kto艣 kto niema du排篹go do艣wiadczenia wynajmuje Giuda by ten co艣 mu pokaza艂 co gdzie i jak,a ten mu 艂oi dupsko na swojej bank门倃ce



#10 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 post贸w
  • LokalizacjaElbl膮g
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 27 listopad 2011 - 17:59

@Kuba, tata misia nie stuknal, ale malo brakowalo a sam by dostal kulke w posladki od uzbrojonych wedkarzy, ktorzy chcieli stanac w jego obronie przed namolnym grizzly :lol:

@Friko, na lodce nie ma takiej opcji, zeby przewodnik sobie polapal, poprostu jest zbyt zajety. Nawet gdyby byl z nim tylko jeden klient, to i tak cala swoja uwage skupilby na tym, zeby wszystkie ryby w zasiegu rzutu byly tylko dla klienta. Wiem, ze przy lapaniu z brzegu Josh czasami bierze wedke, ale tylko po to, zeby ewentualnie cos pokazac klientowi albo szybko sprawdzic przynete czy dziala. Przeciez przewodnik nie idzie nad wode, zeby sobie polapac, tylko zajmowac sie klientem. W Szkocji jest podobnie, nie widzialem ani razu zeby ghillie lapal w obecnosci klienta, ale rzeki lososiowe to inna para kaloszy.

@Darecki72, lepiej zebys zalatwil, bo jak nie to bedziesz zalowal do konca swiata :lol:

#11 OFFLINE   Dr. Steel hammer

Dr. Steel hammer

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 37 post贸w
  • LokalizacjaChicago

Napisano 29 listopad 2011 - 01:07



#12 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 post贸w
  • LokalizacjaElbl膮g
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 29 listopad 2011 - 12:17

Skonczylem cz II i musze ja tylko jeszcze przeslac do Remka. Nie bede sciemnial, bylo ciezko i na kazdego steela mocno sie napracowalismy. Niektorym ciezko bylo sie przestawic po teczakach i dolly, ale nie bede uprzedzal faktow.

#13 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk

Napisano 01 grudzie艅 2011 - 17:18

Pami臋tam jak rozmawia艂em z Piotrkiem w dniu jego powrotu z tej wyprawy i zdecydowanie w pami臋ci mia艂 Misie. Wywar艂y na Nim wi臋ksze wra排篹nie ni排 艂ososie (tak mi si臋 zdawa艂o)
Ale po przeczytaniu artyku艂u i obejrzeniu zdj臋膰 nie dziwi臋 si臋 :lol:
Wyprawa marzenie tylko wywi门倆艂 by te misiaczki kto艣 gdzie艣 :lol:


#14 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2747 post贸w
  • LokalizacjaElbl膮g
  • Imi臋:艁ukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 grudzie艅 2011 - 00:29

Az tak strasznie nie jest. Ataki zdarzaja sie niezwykle zadko. Trzeba uwazac, a w razie spotkania poprostu zejsc im z drogi. Pewnie z bronia palna czulibysmy sie bezpieczniej, ale musielismy sie zadowolic gazem.

#15 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 post贸w
  • LokalizacjaChicago

Napisano 03 grudzie艅 2011 - 06:43

Mi sie szykuje na nastepny rok nowy strumien z brookami w stanie Michigen . Okazuje sie ze mozna spotkac tam misia czarnego i stado wilkow , poniewaz nie mam pozwolenia na bron zaciekawil mnie ten gaz musztardowy w razie czego . Chyba sie zaopatrze gdyby doszlo do smyczenia w strumieniu , dzieki wiec za wskazowke :D

#16 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk

Napisano 03 grudzie艅 2011 - 11:42

Az tak strasznie nie jest. Ataki zdarzaja sie niezwykle zadko. Trzeba uwazac, a w razie spotkania poprostu zejsc im z drogi. Pewnie z bronia palna czulibysmy sie bezpieczniej, ale musielismy sie zadowolic gazem.


Raz w 排簓ciu us艂ysza艂em w lesie misia. To by艂o na p门偱俷ocy Kanady. Mieszka艂em nad jeziorem z kt门俽ego wyp艂ywa艂a rzeka z pstr膮gami i 艂ososiami. Te dwa czy trzy ryki wyleczy艂y mnie z pstr膮gowania. Fakt 排篹 by艂o to daleko od osad a ja by艂em sam. Nie mia艂em nawet gazu :lol:
Przyznam bez bicia 排篹 ci膮艂em do domu w podskokach :lol:


#17 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 post贸w

Napisano 03 grudzie艅 2011 - 20:32

Jesli bede jechac na Alaske napewno zabiore ze soba przyjaciela w postaci magnum 44 bo jedynie to moze powstrzymac szarzujaca bestie. Oczywiscie jest to ostatecznosc ale wszystko moze sie wydarzyc.
http://img15.imageshack.us/img15/3909/29782619743019664001508.jpg

#18 OFFLINE   Wiktor

Wiktor

    Zaawansowany

  • Gie艂da komercyjna
  • PipPipPip
  • 1304 post贸w
  • LokalizacjaGda艅sk

Napisano 03 grudzie艅 2011 - 22:31

Jesli bede jechac na Alaske napewno zabiore ze soba przyjaciela w postaci magnum 44 bo jedynie to moze powstrzymac szarzujaca bestie. Oczywiscie jest to ostatecznosc ale wszystko moze sie wydarzyc.
http://img15.imageshack.us/img15/3909/29782619743019664001508.jpg


Darek tu jest w艂a艣nie ca艂y szkopu艂. Jestem przyzwyczajony od dziecka 排篹 nad rzek膮 to ja stoj臋 na ko艅cu 艂a艅cucha pokarmowego.Na Alasce i p门偱俷ocy Kanady te proporcje s膮 zachwiane :lol:
To mi nie pasuje.....
Chocia排 z magnum 44 szanse zdaj膮 si臋 wyr门倃nywa膰 <_<




#19 OFFLINE   ...not here

...not here

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 906 post贸w

Napisano 05 grudzie艅 2011 - 04:25

Trafne stwierdzenie Wiktor :D Przyzwyczajenia jednak szybko sie zmienia jesli chodzi o wlasne bezpieczenstwo. Pamietam jak kilka lat temu sam zaczalem jezdzic na polnocne tereny Michigan gdzie niedzwiadki (tylko czarne), wilki to zadna nowosc i chociaz spalem w domu (srodek lasu) to obok lozka stal zaladowany shootgun. Spi sie spokojniej :mellow:

#20 OFFLINE   skius

skius

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 348 post贸w
  • LokalizacjaCiechan贸w

Napisano 25 kwiecie艅 2012 - 21:00

Wrzesie艅 tak排篹 sp臋dzi艂em na Alasce.Najwi臋ksze 艂oso艣ki pad艂y niestety nie na rzece ,tylko mi臋dzy zacumowanymi jachtami w zatoce Valdez.Zreszt膮 by艂o ich tam tyle 排篹 gotowa艂a si臋 woda;-).Zdj臋cia wstawi臋 p门偱藕niej.




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 2

0 u偶ytkownik贸w, 2 go艣ci, 0 anonimowych