Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Akumulator lifepo4 - zakup, użytkowanie, konserwacja / naprawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2296 odpowiedzi w tym temacie

#1881 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 marzec 2023 - 15:52

Sprawdzał kolega ile tak naprawdę ma Ah ?
Ja kupiłem LiitoKala i zamiast 100Ah jest 80Ah. Gdyby nie odległość to ten akumulator wkomponował bym między skośne oczy sprzedawcy. Ogólnie bateria działa i cena trochę dała mi na wstrzymanie. Tak czy inaczej skończyłem z zakupami na tym portalu

Kupowałeś liitokalę w jakims sklepie typu Liitokala offcial store czy shop231232432232? Bo to robi różnicę. Kupowałem akurat 30Ah w oficjalnym sklepie i pojemność jest jak deklarowana. 


Użytkownik rower26 edytował ten post 09 marzec 2023 - 15:55


#1882 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 09 marzec 2023 - 17:17

Rozładowuje akumulatory urządzeniem skyrc bd200. Rozładowuje to prądem 10A bo przy wiekszym za bardzo grzeja mi sie kable. Można podpiąć pod kompute przez usb. Jest teraz nowy model bd250. Ten bd 200 ma interfejs do podłączenia do kompa i on zlicza zużyte ampery i waty tyle że maksymalnie coś koło 65ah był w stanie zlicYc dla lifepo4 12v ale robiłem to w swoim na raty czyli raz 50ah i potem reszta jeśli chciałem liczyć. Do rozładowania jak znalazl choć jak ma się przetwornicę i aku z bt to też pewnie daje rade

#1883 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 09 marzec 2023 - 17:21

Sprawdzał kolega ile tak naprawdę ma Ah ?
Ja kupiłem LiitoKala i zamiast 100Ah jest 80Ah. Gdyby nie odległość to ten akumulator wkomponował bym między skośne oczy sprzedawcy. Ogólnie bateria działa i cena trochę dała mi na wstrzymanie. Tak czy inaczej skończyłem z zakupami na tym portalu

 

w linku wczesniejszym jest 200ah 12v  za 1788zl... za takie pieniadze to nawet w hurcie nie kupi sie komponetow na akumulator 200ah. Litokala mialem ze 3 na stole i sam kiedys zamowilem kilka ogniw 50ah , ktore mialy w rzeczywistosci 40. Ogolnie sa to chyba albo cele z odzysku - brandowane , oklejane i sprzedawane, badz jakies odpady produkcyjne



#1884 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 09 marzec 2023 - 17:41

Całkiem możliwe, dawałem do ,,fachowca " na sprawdzenie bo coś mi nie pasowało podczas ładowania Victronem i widziałem że coś za mało prądu przyjmuje.
Sprawdziłem jeszcze raz i kupowałem tutaj . Jest jeszcze data i cena , cła i innych dodatkowych opłat nie było.

Załączone pliki



#1885 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 marzec 2023 - 22:50

No dobra to i tak masz 80 ah za tysiaka. W pl za 2k. Jakbyś wziął 120ah za jakieś 1200 to miałbyś 100ah za 1200.

#1886 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 marzec 2023 - 10:44

w linku wczesniejszym jest 200ah 12v  za 1788zl... za takie pieniadze to nawet w hurcie nie kupi sie komponetow na akumulator 200ah. Litokala mialem ze 3 na stole i sam kiedys zamowilem kilka ogniw 50ah , ktore mialy w rzeczywistosci 40. Ogolnie sa to chyba albo cele z odzysku - brandowane , oklejane i sprzedawane, badz jakies odpady produkcyjne

 

Ogniwa grade A 200ah po 70$ na Alibabie od dobrych supplierów, + BMS 30 $ + cover 20$ i co nie złoży się?



#1887 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 marzec 2023 - 10:46

Ogniwa grade A 200ah po 70$ na Alibabie od dobrych supplierów, + BMS 30 $ + cover 20$ i co nie złoży się?


Tak?? To zamów w tej cenie dolicz koszty wysoki , VAT cło, odprawę celna,bdo i w ten czas pogadamy

#1888 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 marzec 2023 - 12:36

Tak?? To zamów w tej cenie dolicz koszty wysoki , VAT cło, odprawę celna,bdo i w ten czas pogadamy

Ale napisałes teraz perspektywy sprzedawcy w pl. Ja napisałem z perspektywy konsumenta w pl który może kupić na alibabie czy aliexpress i zapłaci wysyłkę + ewentualnie VAT. 



#1889 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 10 marzec 2023 - 13:02

No dobra to i tak masz 80 ah za tysiaka. W pl za 2k. Jakbyś wziął 120ah za jakieś 1200 to miałbyś 100ah za 1200.

Gdybym wiedział że 20Ah ucieknie w po drodze to bym może zamówił te 120Ah. Tak jak napisałem wcześniej, cena dała mi trochę na wstrzymanie więc nie płaczę z tego powodu, poprostu piszę jak jest. Wymieniłem też ten mały digital miernik na baterii bo tamten pokazywał cuda a aplikacja na telefon do sprawdzania parametrów to jakieś nieporozumienie.
Tak czy inaczej ostatni raz, tym bardziej że mam firmę i mogę wrzucić w koszty więc dam ludziom w kraju zarobić. Pozdrawiam

Użytkownik mepps edytował ten post 10 marzec 2023 - 13:03

  • siarq lubi to

#1890 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 marzec 2023 - 13:51

Ale napisałes teraz perspektywy sprzedawcy w pl. Ja napisałem z perspektywy konsumenta w pl który może kupić na alibabie czy aliexpress i zapłaci wysyłkę + ewentualnie VAT.


VAT ,cło,odprawa celna jest obowiązkowa, a nie wybiórcza . Koszty wyslki za 20kg samolotem to minimum 200$, kurs dolara brany jest z tabli kursów celnych z danego miesiaca. Poza tym czy to konsument czy firma formalności i tak są zachowywane , a jak zaniża koszty i wpadnie na rewizje to się zaczyna przygoda. Wiec masz min: cenę jakiś ogniw co podałeś 280+pudło 30+Bms 30+ paczka 200 =540$ +3Clo = 555A23% VAT = 664,2 *4,5 = 2988 + odprawa spedycji to na bidę jest 3120, + brak gwarancji +dreszcz emocji. Tyle w temacie

#1891 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 marzec 2023 - 14:12

VAT ,cło,odprawa celna jest obowiązkowa, a nie wybiórcza . Koszty wyslki za 20kg samolotem to minimum 200$, kurs dolara brany jest z tabli kursów celnych z danego miesiaca. Poza tym czy to konsument czy firma formalności i tak są zachowywane , a jak zaniża koszty i wpadnie na rewizje to się zaczyna przygoda. Wiec masz min: cenę jakiś ogniw co podałeś 280+pudło 30+Bms 30+ paczka 200 =540$ +3Clo = 555A23% VAT = 664,2 *4,5 = 2988 + odprawa spedycji to na bidę jest 3120, + brak gwarancji +dreszcz emocji. Tyle w temacie

 

A o magazynach w EU firm z CN słyszałeś? Ile w samym Nadarzynie jest magazynów? 

 

Ok, kończę temat. Juz się kiedyś z Tobą przekomarzałem przy haswingu nt cen. Ty masz swoje racje a  ja przedstawiam swoje racje z perspektywy konsumenta "żydującego". 



#1892 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 marzec 2023 - 14:19

zdrowia i sukcesow wedkarskich zycze


  • rower26 i Maciej_K lubią to

#1893 OFFLINE   psulek

psulek

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 4797 postów
  • LokalizacjaWilcza Dziura :) /Piaseczno/Wa-wa

Napisano 10 marzec 2023 - 14:28

A o magazynach w EU firm z CN słyszałeś? Ile w samym Nadarzynie jest magazynów?

 

Jest różnica w cenieCN  i  PL. Jeżeli liczysz na prezent od obywatela chińskiego dla obywatela polskiego w postaci podatków, kosztów transportu i magazynowania, to hmm....
 


Użytkownik psulek edytował ten post 10 marzec 2023 - 14:30

  • siarq i Maciej_K lubią to

#1894 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 10 marzec 2023 - 14:35

Każdy bierze tam gdzie uważa.
Ja skorzystałem z usług Siarqa drugi raz i nie mam rozczarowania i mam gwarancje i spokojna głowę.
Nie mam zaniżenia co do pojemności 10-20%.
Wrecz odwrotnie zamówiłem 170ah a dostałem 179ah.
  • mario lubi to

#1895 OFFLINE   rower26

rower26

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1377 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 marzec 2023 - 14:40

Jest różnica w cenieCN  i  PL. Jeżeli liczysz na prezent od obywatela chińskiego dla obywatela polskiego w postaci podatków, kosztów transportu i magazynowania, to hmm....
 

A czy ja napisałem że różnicy nie ma? Zostały podane jakieś koszty rzędu 200$ za przesyłkę. Stąd informacja. Kto przy zdrowych zmysłach wysyła relatywnie cieżkie paczki przesyłką lotniczą? 



#1896 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5492 postów
  • Imię:adam

Napisano 10 marzec 2023 - 14:56

A czy ja napisałem że różnicy nie ma? Zostały podane jakieś koszty rzędu 200$ za przesyłkę. Stąd informacja. Kto przy zdrowych zmysłach wysyła relatywnie cieżkie paczki przesyłką lotnicza

skoncz juz ten temat


Użytkownik siarq edytował ten post 10 marzec 2023 - 14:57


#1897 ONLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3538 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 10 marzec 2023 - 15:38

Myślę, koledzy, że już wystarczy - macie własne, odmienne, zdania i na tym poprzestańcie, proszę.


  • siarq i Kozi81 lubią to

#1898 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 11 marzec 2023 - 08:14

Odpowiadam na pytanie zawarte w temacie wątku: na co zwrócić uwagę przy zakupie lifepo4 ?

- zwrócić się do naszego kolegi z forum Adama  @siarq . On sprzeda Ci porządny akumulator lifepo4.

Wiem co mówię, bo kupiłem od niego w kwietniu ubiegłego roku smoka 120 Ah do zasilania silnika Haswing PROTRUAR 1.0 R2 65lb 12V.
Siła i moc !!!!   Akumulator ten przerósł moje najśmielsze oczekiwania.
Nic więcej nie mam do dodania.

 

Pozdrawiam Paweł.



#1899 OFFLINE   maweric

maweric

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1367 postów
  • LokalizacjaRadom
  • Imię:Ryszard
  • Nazwisko:Przybyłowski

Napisano 11 marzec 2023 - 10:43

Założyłem ten wątek w grudniu 2017r, od tego czasu importuję cały czas na początku akumulatory, po dwóch latach tylko ogniwa i komponęty ( ogniwa, pudełka BMS itd ).

Po 5 latach doświadczeń sprowadzeniu kilku setek akumulatorów i pewnie kilku tysięcy ogniw mogę stanowczo stwierdzić.

 

- nikt nie złoży w Chinach taniego i dobrego akumulatora

  powód to cena, która jest najważniejsza w sprzedaży,

  bo jak nawet kupisz tani akumulator w Chinach i coś padnie nie zareklamujesz (koszty wysyłki z Polski do reklamacji); tanie ogniwa, tani bms (nie otworzysz pudełka, nie 

  sprawdzisz jakości, bo się nie znasz po pierwsze, po drugie otwarcie akumulatora w 90% kończy się uszkodzeniem pokrywy lub całego pudełka.

 

- w Chinach dobre ogniwa firmowe w klasie A nie są tanie

  większość akumulatorów ma niższą niż deklarowana pojemność, szczególnie po roku czy dwóch latach da się to już zauważyć, Pakiet się "rozjeżdza" efekt taniego BMS i 

  słabych ogniw. (wiem naprawiam). Akumulator na porządnych ogniwach traci rocznie 0,5 do 1Ah, te słabsze potrafią zgubić nawet 10Ah.

  Akumulator składany w Polsce na dobrych ogniwach ma 5-10% więcej Ah niż deklarowana pojemność

  Co do ilości cykli, akumulator za mało lat na rynku, nie można sprawdzić .

 

- Dobry BMS też troch kosztuje

 

 

 

Podsumowując  :   masz kasę kup w Polsce składany akumulator, ( będziesz pływał )

                             nie bardzo masz kasę kup na aliexpres ( będziesz pływał )

 

Każdy zakup będzie dobry, nie przekonujcie do zakupów nikogo na siłę, tym bardziej jeśli kupiliście jeden akumulator, i nie do końca wiecie co w trawie piszczy :)



#1900 OFFLINE   dkowal

dkowal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów

Napisano 12 marzec 2023 - 21:31

Panowie, jakich aplikacji używacie do monitorowania swoich akumulatorów z BT? Osobiście korzystam od 2 sezonów z Smart BMS, ale po ostatnich aktualizacjach w mojej opinii apka zmieniła się na minus, a i samo odnalezienie i połączenie "odbiornika" jest bardziej kłopotliwe.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych