Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
325 odpowiedzi w tym temacie

#181 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 27 maj 2018 - 16:56

Zebranie z powierzchni jak u rozwścieczonego bolenia😉
Załączony plik  IMG_20180527_132334_554.JPG   102,24 KB   40 Ilość pobrań
Załączony plik  IMG_20180527_133615_228.JPG   43,38 KB   40 Ilość pobrań

#182 OFFLINE   Mariano Mariano

Mariano Mariano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1945 postów
  • LokalizacjaNiemcy/Warszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 27 maj 2018 - 18:45

Piękny kleń. Gratuluję.
Rozumiem, że miła niespodzianka przy poszukiwaniu boleni.
Napiszesz w jakich okolicznościach przyrody się trafił?

Pozdrawiam
Mariusz
  • miras1983 i czocho lubią to

#183 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 27 maj 2018 - 19:33

Dokładnie przyłow przy boleniach...branie zaraz za Odrzańskim przelewem, przyłow, ale ucieszył bardziej niż 10 boleni😉

 

Trochę przesadzona fotka😉 57cm


  • Mariano Mariano lubi to

#184 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 27 maj 2018 - 22:38

Załączony plik  DSCN0137b 1600x1200.png   866,11 KB   38 Ilość pobrań

Złapany na czarną osę Bartka Chmurzyńskiego

Załączony plik  DSCN0138ab 1600x1200.png   1,14 MB   37 Ilość pobrań

Złapany na żuka majowego "ImagoLures"

 

Bardzo trudna woda dzisiaj szła. Mnóstwo spływających traw z dopiero co koszonych łąk.

Na powierzchni zero życia -mimo to właśnie z powierzchni złowiłem jedyne dwa klenie.

Jak na tą wodę kiepsko, jak na te warunki ok.

Wszelkie próby prowadzenia przynęty w toni, kończyły się na dwóch pierwszych metrach

zebraniem sporego snopka zielska.

 

Sprzętowo bez zmian;

Wędka 2,9m/12lb żyłka 0,16 i 0,22mm, kręciołek 2500.

 



#185 OFFLINE   ziom7

ziom7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisano 28 maj 2018 - 06:16

klenik na krąpika od Oleixa

DSC_0204_x.jpgfree image uploading



#186 OFFLINE   maroni26

maroni26

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • LokalizacjaPolskie wody
  • Imię:Wojtek

Napisano 28 maj 2018 - 22:07

kluseczka w samo południe

Załączone pliki



#187 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1450 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 czerwiec 2018 - 12:20

Wczoraj urodził się w głowie plan, żeby dzisiaj wraz ze wschodem słońca być już nad Wisłą.

W ręce kij boleniowy  i to tym rybom miałem dzisiaj poświęcić kilka godzin łowienia. Na miejscu przeszywająca cisza, o dziwo upstrzona zazwyczaj lasem gruntówek piaszczysta łacha była zupełnie pusta. Buty grzęzną w mokrym piachu, powoli schodzę po osuwającej się plaży, obserwując czy jakiś "rekin" nie patroluje wypłycenia w poszukiwaniu uklei. 

Kilkanaście metrów poniżej faktycznie jakiś grzbiet tnie taflę wody na "kancie", drobnica co chwilę czmycha na boki. Na agrafce bezsterowa ósemka, pomyślałem, żeby zmienić ją na coś subtelniejszego, przeciąłem jednak drogę przepływającej rybie, ta gwałtownie uderza i po krótkim młynku się spina. Podejrzewałem niewielkiego bolka, tym lepiej, że spadł pomyślałem. Za kilka minut sytuacja się powtarza, tym razem widzę dwie płynące w około metrowym odstępie ryby. Rzut sporo poniżej, przecinam trasę domniemanemu bolkowi i na wodzie po kostki solidne łupnięcie !

Spora ryba kotłuje wściekle, skracam dystans i ku mojej uciesze podbieram ręką grubego, blisko półmetrowego klenia :) Zagadka się rozwiązała, ryby po niedawno odbytym tarle solidnie żerują. Nie zmieniam jednak planów i wciąż wypatruję ataku "godnego" bolenia, niestety na wodzie nie widać uderzeń nawet małych "kotów". Obławiam mimo wszystko co ciekawsze mety i kończy się na niewymiarowym bolku.

Po kilku godzinach słońce zaczyna męczyć, postanawiam obłowić na koniec ciekawą główkę, z której udało się kilkakrotnie w minionych latach oszukać fajne rapy.

Z wolna, krok po kroku zbliżam się do samego szczytu i w ciemno obławiam napływ. Bolenia ni widu, ni słychu za to spod nóg ucieka mi spory kleń. Po chwili w najmocniejszym nurcie napływu widzę coś jakby zbiórkę. Gdzieś w pudełku boleniowym zaplątał się stary, jaziowy "krąpik". Posyłam go nieco pod prąd, wobler napływa na szczyt i ostre łupnięcie prawie wyrywa kij z ręki. Ryba zeszła do dna i nawet delikatnie uruchamia hamulec. Po chwili na powierzchni pokazuje się piękny kleń, w ostatniej chwili chwytam go za kark i przynęta wypada z pyska. Ten pół metra nawet przekroczył :)

Mam dość wrażeń na dziś, upał robi swoje i nakazuje odwrót, a wyprawa pomimo braku boleni jak najbardziej na plus.

Załączony plik  DSC00104-2_jzzpl.jpg   44,84 KB   35 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC00109-2_jzzpl.jpg   51,09 KB   35 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC00113-2_jzzpl.jpg   49,91 KB   35 Ilość pobrań

Załączony plik  DSC00134-2_jzzpl.jpg   33,4 KB   34 Ilość pobrań

 

 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 12:22


#188 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 02 czerwiec 2018 - 14:34

Czerwiec nastał na dobre , rozlał się falą upałów i nastała era łódki , opadingu , echosondy i tego wszystkiego , za czym tęskniłem blisko pół roku ... Ale uzmysłowiłem sobie przy tym , że nie zrobiłem tak na dobrą sprawę podsumowania wiosennego mojego leśnego strumyczka , który niejednokrotnie już był przytaczany zarówno w tym , jak i przyłowowym wątku . Dużych ryb nie złowiłem niestety , tak jak to bywało jeszcze w latach ubiegłych . Miałem niewątpliwą przyjemność podziwiać misterium tarła na malutkim bystrzu , do którego ciągnęły chyba wszystkie ryby z bliższej i dalszej okolicy . Widoki były fascynujące i miałem szansę obserwować tarło praktycznie z odległości około pięciu metrów , kiedy to schowany za krzaczkiem nie wzbudzałem popłochu wśród i tak ogarniętych amokiem miłosnym ryb . Nie widziałem wśród nich smoków w rozmiarze 50 i plus , ale i tak grube czterdziechy pobudzały wyobraźnię  ;) . Prawdziwe smoki udało mi się zaobserwować na dolnym odcinku ciurka , znacznie spowolnionym i pełnym drzew powalonych w korycie rzeczki i tworzących praktycznie niedostępne dla wędkarza ostoje . Kilka z takich około pięćdziesięciocentymetrowych wyszło mi do wobka , ze dwa walnęły wyrywając kij z ręki , jednak zabrakło odrobinę szczęścia do finału z fotką w tle  :rolleyes: .

Jednak to , co najciekawsze dotyczyło ryb rozmiarowo niezdjęciowych jeszcze . Otóż w okolicach kwietnia miałem kilka wyjazdów , które absolutnie zburzyły moje wyobrażenia o intensywnym łowieniu kleni . Jakimś tam zwiastunem był mój nieoczekiwany wyskok jesienią nad ten ciurek , który pozwoliłem sobie opisać w roku ubiegłym . Ale tej wiosny były jakieś trzy wyprawy , które skończyły się wynikiem ponad dwudziestu ryb . Ryb niewielkich , takich do trzydziestu kilku centymetrów . W większości kleni , czasem płoci , okoni , boleników . Ale nigdy wcześniej nie miałem takich wyników ilościowych nad wiosenną rzeczką , jakby nie patrzeć . W roli głównej woblerek z jajem w postaci gajosikowego killer egga oraz czarny , calowy twisterek na około dwugramowej główce . Wobek prowadzony najczęściej wachlarzem po rzucie pod przeciwległy brzeg . Brania praktycznie tuż po wpadnięciu do wody i pierwszym błysku . Później kolejnym dobrym momentem był subtelny twitch nadawany samą szczytóweczką na łuku , w pierwszej fazie wachlarza i później podobne zaburzenie pracy woblerka już przy prowadzeniu pod prąd , z lekkim ( albo całkiem sporym :) ) odpuszczeniem szczytówki z prądem i późniejszym delikatnym , acz zdecydowanym pociągnięciem . W ogóle zabawa z tego typu przynętą pochłania mnie już którąś wiosnę z rzędu i żałuję tylko , że tak późno wyważyłem te otwarte na oścież drzwi  :D . Praca jigiem natomiast to już klasyka opadu , wprawdzie bardzo delikatnego i też w wachlarzu pod  prąd , z elementami podrygiwań szczytówki i jej odpuszczeń chwilowych , jednak taka okoniowa mimo wszystko  :P . Kijek mój leciwy już powoli , ale  w 100% ogarniający to spektrum przynęt , ryb i łowiska to FX 902-2 od Dąbka . Narzędzie stworzone do tego typu łowów . 

Jedyny zdjęciowy klenik z tego łowiska tej wiosny pyknął klasycznie już na bzyka , wyprzedzając znacznie większą sztukę niestety w miejscu już znajomym  :) .

1527946097dsc04963.jpg
Okoliczności przyrody towarzyszące łowom na tej właśnie rzeczułce , jej kameralność i akwariowość  są natomiast nie do przecenienia bez względu na wyniki , jakie za tym idą . Mam nadzieję , że jeszcze zaglądnę tu w tym roku , kiedy będzie niosła nieco więcej wody .
1527946373dsc04970.jpg
 
1527946424dsc05030.jpg
 
 

NOMINACJA DO KONKURSU  "OPIS MIESIĄCA"            :good:


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 04 czerwiec 2018 - 12:22


#189 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 02 czerwiec 2018 - 15:04

Był czas, była mucha, był kleń, była burza...

 

E2WEbNI.jpg

 

6InqjpZ.jpg

 

4ytNlBg.jpg

 

 

Załączone pliki



#190 OFFLINE   szaker

szaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 158 postów

Napisano 02 czerwiec 2018 - 15:34

Woda niska, ale kolor kawy z mlekiem. Mimo to udało się kilka zachęcić do skosztowania piankowego żuczka. Ten na załączonym zdjęciu wynużył się za płynącą powoli przynętą i równie powoli ją połknął. Widok klenia wychodzącego tak do przynęty, bezcenny.

 

1_20180602_132143.jpg


Użytkownik szaker edytował ten post 02 czerwiec 2018 - 15:35


#191 OFFLINE   marekn

marekn

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 606 postów

Napisano 04 czerwiec 2018 - 19:27

Taki średniak z szybkiej wody na pływającego woblerka własnej roboty.

Załączone pliki



#192 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 czerwiec 2018 - 21:56

Po solidnym łupnieciu liczyłem na suma.. Ty czasem szybko wyjechał niezły klenik..:)

Załączony plik  20180601_020829_resized-2.jpg   32,65 KB   39 Ilość pobrań

Mikado Mistic 300/Technium 4000FA/PP 0,41...wobler

#193 OFFLINE   szymanek69

szymanek69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 614 postów
  • LokalizacjaGorzów Wlkp
  • Imię:Jarek
  • Nazwisko:Szymankiewicz

Napisano 06 czerwiec 2018 - 21:24

*
Popularny

Niedzielny wypad który miał służyć chłodzeniu organizmu w nurtach rzeczki dostarczył zgoła odmiennych wrażeń po holu takiej "kluski"  ;) Nadszedł fajny czas gdy można Je kusić wszelkimi odmianami suchych much - o yeh !!

Sprzętowo : szklak 5/6 Eagle Claw Featherlight  , Cortland DT 7 F  - na mniejszych dystansach fajnie się rzuca

P6031710.jpg

By móc się cieszyć kolejną możliwością spotkania - obowiązkowo C&R



#194 OFFLINE   hanz

hanz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 286 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Marcin

Napisano 06 czerwiec 2018 - 21:31

Piękny klusek ... I pierwsza fota - bajka
  • szymanek69 lubi to

#195 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 06 czerwiec 2018 - 22:28

Klenio , zdjęcie i filmik super , ale rzeka - absolutnie magiczna   :wub: .


Użytkownik malinabar edytował ten post 06 czerwiec 2018 - 22:29


#196 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 08 czerwiec 2018 - 09:27

Kto rano wstaje temu Pan Bóg daje. Wstałem więc o świcie i chwilę po 4:00 byłem nad Wisłą. W planie miałem popróbować się z okoniami i kleniami. Zaczęło się nieźle bo okonki współpracowały od pierwszego rzutu. Rozmiarem niestety nie zachwycały. Po wyciągnięciu kilku glutów brania się skończyły, czas zatem na klenie. Przez godzinę przerzucałem zawartość pudełka z przynętami, próbując na zmianę woblerów, smużaków, gumek i... nic. W końcu zrezygnowany wróciłem do paprochów, jak się chwilę później okazało było warto! Czerwony twisterek spodobał się kleniowi i to nie byle jakiemu. Mocne przytrzymanie niedaleko od brzegu, zacięcie i jazda na hamulcu. Szczęśliwie klenisko zamiast uciekać na środek rzeki ruszyło w moją stronę i za pierwszym podejściem udało mi się gagatka wylądować w podbieraku. Wyjście na brzeg z kołaczącym sercem, miara zdjęta drżącą ręką i... jest nowy PB - 57cm, stary poprawiony o 1cm :D

 

Załączony plik  klen57.jpg   115,29 KB   33 Ilość pobrań

 

Super, choć oczami wyobraźni widziałem już moje wymarzone 60cm. No nic, przecież wiem, że gdzieś tam pływa taki dziadek i tylko czeka aż kiedyś przyjdę i mu coś podrzucę ;)

Klenior wrócił żwawo do swojej matni, niech rośnie, może jeszcze kiedyś wyśrubuje moje PB :)

 

 

Zostałem jeszcze chwilę na łowisku, dołowiłem trzy okonki, bażant przeleciał mi nad głową a Wisła na niżówce pożegnała mnie odkrywając ciekawą skamielinę. 

 

Załączony plik  skamielina.jpg   93,4 KB   32 Ilość pobrań

 

Do zobaczenia Królowo rzek!

 

Sprzęt:

Major Craft Crostage CRK S764M

Shimano Biomaster 2000S

Plecionka chyba PP + FC sunline.


Użytkownik coma edytował ten post 08 czerwiec 2018 - 09:28


#197 OFFLINE   G r e g

G r e g

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 647 postów
  • LokalizacjaOpole
  • Imię:Grzegorz

Napisano 08 czerwiec 2018 - 11:06

Super!
  • coma lubi to

#198 OFFLINE   malinabar

malinabar

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2298 postów
  • Lokalizacjapłd.-zach.
  • Imię:Bartek

Napisano 08 czerwiec 2018 - 14:50

Świetnie się czytało i oglądało ( moment wypuszczenia byka bezbłędny ) - przy takiej rybie emocje muszą sięgać zenitu  :good: . Gratulacje nowego PB ! 


  • coma lubi to

#199 OFFLINE   Remicki

Remicki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaPomorze Zach.
  • Imię:Remigiusz

Napisano 08 czerwiec 2018 - 16:45

Brawo :clappinghands:

57 to również mój PB

Co sezon udaje mi się 2-3ryby wyjąć właśnie 57 wyrównując mój best.

I chociaż łowię w rzeczce gdzie wiele razy widziałem klocki pod70cm i nieraz rzucałem im przynęty pod pysk,

nic z tego! Nigdy tych magicznych 57 nie udało mi się przeskoczyć.

Gratulacje, i życzę Ci tych 60 :D  ...to tak blisko, zaledwie 3cm :P

 


  • malinabar i coma lubią to

#200 OFFLINE   FRS1985

FRS1985

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 921 postów
  • LokalizacjaZachód

Napisano 08 czerwiec 2018 - 21:07

Disiaj zakupiłem smar do kołowrotków marki Penn , po kilku nieudanych testach innych producentów. Po pracy Obiad w trakcie obiadku mycie suszenie i nakładamy , sprawna ręką zamykam robotę dokręcając korbę do mojej Daiwy Excelera Plus , podpinam szybki 7calowy kijek do 25g z 10lb linką i lecę chociaż na godzinkę nad wodę .Mija chwila jestem już na miejskim odcinku , a tam jakieś dni Miasta ... ludzie piwo muza i opór hałasu , hmmmm myślę nie nie nie . zawijam w górę rzeki prosto w krzaki które teraz są jak sekwoje. znajduję szczelinę która prowadzi stromą skarpą na dół do rzeki a że jest niżówka to wystaje kawałek opaski nie wiem jak się tam dostałem , ale jednak jestem staje na kamlota mieści mi się jedna noga a drugą się tylko podpieram od czasu do czasu na nodze japonka , muszki rąbią mnie po kostkach tak że krew się polała :) . Mowie wytrzymam godzinę , Pokazał się boleń bo to jego właśnie dziś wieczór szukam , jedna przynęta , druga , trzecia ... guma wobler , obrotówki smuże , z prądem pod prząd wachlarzem NIC, po chwili pokazuje sie klucha powyżej mojego stanowiska później druga , Znów mieszam wodę z prądem czym fabryka mi dała nic. Mówię trudno widocznie tak musi być ale w duszy łowcy mówię nieeeee i zakładam Mizera Pst 7 moze 8 cm . I macham na odchodne spuszczając go jeszcze kawałeczek , podkręcam tempo w mojej daiwie aż wieloletnie tryby czuję na dłoni BUM i jest to co lubimy najbardziej "dźwięk hamulca :)" mowię jest kolega boleń to na niego czekałem , po kilku chwilach pompuje rybke na klate i wpadam w zdziwienie bo melduje się klusek i to taki w + - 60cm co bardzo mnie cieszy oczywiście. Szybka fota i woda. Takie wypady lubię bo jestem podwójnie zadowolony i z ryby i ze smaru Penn który naprawdę robi robotę. Pozdrawiam z nad wody Hejj.

Załączone pliki

  • Załączony plik  aaaaaa.jpg   38,94 KB   31 Ilość pobrań





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych