Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

jakas oslonka na zylke zamiast stalki?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 15:15

Sporo lapie na duze muchy (takie 15cm+) i z racji rozmiarow dokladam im dozbrojke na koncu. Do tej pory uzywalem drutow takich samych jak do stalek (czyli fox'a carboflex i barkleya jakiegos takiego czarnego blyszczacego), ale juz mi 2 takie kotwiczki odpadly (stalka pekla bez zaczepow normalnie w trakcie lowienia - kotwiczki sie plataly we wlosy stad je odzyskalem i stalki wygladaja jakby je ktos obcial obcinaczkami.
Mysle, ze albo zardzewialy pod spodem pod plastikiem, albo diabli je wzieli od zmeczenia materialu co obstawiam.
Cokolwiek by nie bylo nie chce juz ich uzywac.
Mialem pomysl by kupic gruby (,9-1,0 fluorocarbon), ale jest ciupke drogi... (jakies 100pln+/50m). a i tak w ogolnym rozrachunku moglby nie byc dlugowieczny.
Stad pomyslalem o zwyklej grubej zylce (,70-,80?) i jakiejs nie koniecznie elastycznej oslonce chroniacej ja od zebow na wierzch (no termokurcz odpada.. ;P

ma ktos jakies doswiadczenia z tego typu problemem?

#2 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3688 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 29 listopad 2011 - 16:10

A bez dozbrojki nie da rady? Mam muchy i takie po 15-20cm bez, działa całkiem dobrze :D

#3 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 16:22

A bez dozbrojki nie da rady? Mam muchy i takie po 15-20cm bez, działa całkiem dobrze :D


w lecie pewnie da rade, ale w zimie jak muche prowadzisz bardziej w pionie niz poziomie szczupaki czesto chwytaja za sam koniuszek, ze nawet czasami dozbrojka nie pomaga. Nie ma szansy na nagly atak zimna woda = powolne szczupaki niemal im trzeba na nosie klasc muche...

#4 OFFLINE   Tomek.M

Tomek.M

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3688 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 29 listopad 2011 - 16:25

Z zimowymi szczupakami mam raczej maÅ‚e doÅ›wiadczenie. W zasadzie tylko jako przyÅ‚ÃÅ‚w w czasie polowania na trocie w pomorskich rzekach. Ale tam inne muchy, a i szczupaki raczej mocno braÅ‚y :D

#5 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3423 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 29 listopad 2011 - 16:35

Z zimowymi szczupakami mam raczej maÅ‚e doÅ›wiadczenie. W zasadzie tylko jako przyÅ‚ÃÅ‚w w czasie polowania na trocie w pomorskich rzekach. Ale tam inne muchy, a i szczupaki raczej mocno braÅ‚y :D


W zimie much uzywam na plytkim kanale (mysle 1-3m max) (zima w irlandii lod rzadko wystepuje I szczupaki ruszaja sie bardzo niechetnie jak w smole - doslownie trzeba muche podszarpywac do gory by max 1-2cm do przodu sie ruszyla bo na nic co prowadzilem szybko jeszcze ataku nie mialem - czasami jak podciagam muche gora-dol szczupak stoji 1cm od niej i jakby ja wachal/smakowal - lapie tylko za pojedyncze wloski a jak nagla szarpniesz to odplywa.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych