Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#861 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3535 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 20 czerwiec 2020 - 21:02

Ja również po prawej i jest ok.

#862 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 czerwiec 2020 - 12:05

Ech, Motorguide... kolejna porcja problemów oprócz braku poprawnej komunikacji z echem.. To, o czym wspomnieli koledzy powyżej, czyli zrywanie pozycji gps ustanowionej z poziomu echa jest zjawiskiem powszechnym. Starsze silniki są bezpieczne, te z końca 2018 i później- już nie. Na fejsbukowej grupie MG mnóstwo ludzi to zgłasza....

To nie jest śmieszne zdecydowanie. Z ciekawszych newsów- ponoć w 2021 ma być pilot z wyświetlaczem- i bardzo dobrze, bo to pilot jest jedynym urządzeniem sterującym tymi silnikami....



#863 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5482 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 czerwiec 2020 - 12:30

Na pilocie to buja. A z siecią jak czytam ,to zasługuje na miano żal.pl... pytanie do użytkowników. Czy przy plynieciu w.funkcji "trzymaj kurs" z pilota , to płynięcie "wężykiem" ? Wszystkie dziobowce tak mają? czy tez to przypadłość mg? U mnie cały majdan wazy prawie 500kg, więc masa jest

#864 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 czerwiec 2020 - 12:49

Potwierdzam, u mnie też nie jest tak pięknie jak na reklamach MG gdzie łódź płynie prosto.
Prosto w miarę płynie jak sam ustawie łódź prosto i wtedy wcisnę trzymaj kurs.
Normalnie wężyk to mało powiedziane - Wąż.
Ogólnie silnik działa tylko na pilocie - coś jest nie tak.

#865 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 czerwiec 2020 - 13:09

Potwierdzam, u mnie też nie jest tak pięknie jak na reklamach MG gdzie łódź płynie prosto.
Prosto w miarę płynie jak sam ustawie łódź prosto i wtedy wcisnę trzymaj kurs.
Normalnie wężyk to mało powiedziane - Wąż.
Ogólnie silnik działa tylko na pilocie - coś jest nie tak.

Pomaga stopniowe zwiększanie prędkości, przy dużym przyspieszeniu- jest niewesoło. Btw ,jak zedy u ciebie? Gryzą?



#866 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 czerwiec 2020 - 13:20

Byłem w piątek około 17 do wieczora i widać na echo, że są ale nie chciały współpracować. Złowiłem jednego krótkiego około 38-40cm, w tym dwa brania (pstryki), z 3 brania w przyduszeniu, i kilka takich jak by uderzenie ogonem lub pyskiem, tak jak by nie były zainteresowane. Zmieniałem miejscówki co 15-20 minut, może z 15 miejsc i tylko jak wyżej pisałem jeden krótki. Chyba pogoda im nie pasuje, bo słyszę, że prawie wszędzie ciężko o sandacza.

#867 ONLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 czerwiec 2020 - 13:22

Byłem w piątek około 17 do wieczora i widać na echo, że są ale nie chciały współpracować. Złowiłem jednego krótkiego około 38-40cm, w tym dwa brania (pstryki), z 3 brania w przyduszeniu, i kilka takich jak by uderzenie ogonem lub pyskiem, tak jak by nie były zainteresowane. Zmieniałem miejscówki co 15-20 minut, może z 15 miejsc i tylko jak wyżej pisałem jeden krótki. Chyba pogoda im nie pasuje, bo słyszę, że prawie wszędzie ciężko o sandacza.

U mnie lipa jest, nie potrafię ich zlokalizować teraz, albo nie umiem się wstrzelić z przynętami. Jesienią nie było źle, ale to zupełnie inne łowienie. 


  • ZIKU lubi to

#868 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 czerwiec 2020 - 13:27

To witaj w klubie. Przerzucam przynęty kolorowe, naturalne, podłużne, grube itd. Teraz będę próbował na trzęsienie ziemi, lub bardzo lekko. Zastosuje przynęty 15cm w górę.
Jakby nie były zainteresowane braniem, tylko jakieś odtrącania, przyduszenia.

#869 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 24 czerwiec 2020 - 13:41

Ech, Motorguide... kolejna porcja problemów oprócz braku poprawnej komunikacji z echem.. To, o czym wspomnieli koledzy powyżej, czyli zrywanie pozycji gps ustanowionej z poziomu echa jest zjawiskiem powszechnym. Starsze silniki są bezpieczne, te z końca 2018 i później- już nie. Na fejsbukowej grupie MG mnóstwo ludzi to zgłasza....

To nie jest śmieszne zdecydowanie. Z ciekawszych newsów- ponoć w 2021 ma być pilot z wyświetlaczem- i bardzo dobrze, bo to pilot jest jedynym urządzeniem sterującym tymi silnikami....

Niech lepiej smartfona z mapami dorzuca bo mam powoli tego dosc, trzeba na grupie MG, podac pomysl meiedzynarodowego pozwu, nadal to lansuje az sie poprawi :)



#870 Guest_Michal Sz_*

Guest_Michal Sz_*
  • Guests

Napisano 24 czerwiec 2020 - 13:43

Pomaga stopniowe zwiększanie prędkości, przy dużym przyspieszeniu- jest niewesoło. Btw ,jak zedy u ciebie? Gryzą?

Echo chyba nie ma kompasu i tu moze byc problem jedyne wytlumaczenie.



#871 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 czerwiec 2020 - 13:59

Ciekawe czy pozew zbiorowy coś by im zrobił. Kupiłeś sprzęt nie zgodny z opisem, reklamą itd.

#872 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 24 czerwiec 2020 - 14:14

Zapewne tak ale w USA

#873 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5482 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 czerwiec 2020 - 14:43

w USA... jak masz czas , ochote i $ to u nas tez wywalczysz zwrot - towar niezgodny z opisem.



#874 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1576 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 24 czerwiec 2020 - 15:11

Ale tam wywalczą zwrot i odszkodowanie

#875 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5482 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 czerwiec 2020 - 15:13

tam jest ziemia obiecana... :)



#876 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 24 czerwiec 2020 - 18:45

Na pilocie to buja. A z siecią jak czytam ,to zasługuje na miano żal.pl... pytanie do użytkowników. Czy przy plynieciu w.funkcji "trzymaj kurs" z pilota , to płynięcie "wężykiem" ? Wszystkie dziobowce tak mają? czy tez to przypadłość mg? U mnie cały majdan wazy prawie 500kg, więc masa jest

Jak nie ma wiatru to płynie prosto
Jak jest np boczny wiatr, to wpada w przesterowany rezonans i płynie wezykiem (przydalby się zaimplementowamy softwareowo regulator pid, ale wyraźnie go nie brak)
Tylko zaznaczam że ja mam xi3 "starego" (z 2018)

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

#877 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5482 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 czerwiec 2020 - 19:12

Nie pamiętam czy na flaucie jest też efekt "weza", sprawdze przy najbliższej okazji. Wczoraj np. Plynelem centralnie pod fale , ale spora, rozstrzal na boki +-2m od kursu. Silnik z tego roku , sterowany tylko pilotem. Ogólnie działa poprawnie, ale ideał nie jest
  • Maciek_7 lubi to

#878 OFFLINE   gumowy

gumowy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaDelta Odry
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Skywalker

Napisano 24 czerwiec 2020 - 20:33

Proszę o podpowiedź, gdzie teraz najlepiej kupić xi3 ? Podobno brak w magazynie. Albo ceny jakieś 7 z przodu. Może ktoś ostatnio kupił i może polecić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#879 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5482 postów
  • Imię:adam

Napisano 24 czerwiec 2020 - 20:40

Importer niema xi3 na półce, więc zostają "lezaki" po sklepach w cenach katalogowych...

#880 OFFLINE   Maciej_K

Maciej_K

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4667 postów
  • LokalizacjaKrajna

Napisano 24 czerwiec 2020 - 20:43

Importer niema xi3 na półce, więc zostają "lezaki" po sklepach w cenach katalogowych...

Ciekawe, czy chcą przeczekać kryzys softowy, czy po prostu wystrzelali się z zamówionych....






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych