Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

MotorGuide Xi3 / Xi5


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1573 odpowiedzi w tym temacie

#1261 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 luty 2022 - 18:31

Było już pisane nie raz o tych super automatach marine..., idźcie.do sklepu motoryzacyjnego , kupcie bezpiecznik 60a wraz z podstawa za parę zl i będzie służyć... na zapas wziąść drugi bezpiecznikni po temacie. Jeśli używacie akumulatorow litowych , to bms zalatwia sprawę bezpiecznika


Sądzę że niczego nie załatwia. Zdrowy rozsądek i zasady bezpieczeństwa nakazują zamontować zabezpieczenie w postaci bezpiecznika automatycznego lub topikowego. 60A będzie zgodnie z zaleceniem producenta silnika.

#1262 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 luty 2022 - 18:37

A po czym sądzisz ze niczego nie załatwia bms ? Miałem w rękach setki bms , w tym również uszkodzonych . I żaden przy uszkodzeniu nie był zwarty na wyjściu- stanowił przerwę w obwodzie...

#1263 ONLINE   Mateos_74

Mateos_74

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 132 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 20 luty 2022 - 19:38

nie, nie mam podpiętego żadnego bezpiecznika, sam w sobie ma wbudowane zabezpieczenie. Parę razy zaplątałem się w rośliny - silnik się wyłączył i zasygnalizował to dźwiękiem

nie mam bezpiecznika, bo używałem do tej pory aku od siarq-a (jest na sprzedaż) i nie raz w deszczu i nic do tej pory się nie działo (oczywiście zachowując rozsądek)



#1264 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 luty 2022 - 19:57

Bms podstawa funkcja jest działanie w skrajnych wypadkach - tymi są min. zwarcia. Jak się dołoży bezpiecznik topikowy czy atumatyczny , to przy zwarciu bezpiecznik się przepali/zadziała a bms I tak wylaczy

#1265 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 luty 2022 - 20:05

No nic się nie działo. Bo nic się jeszcze nie wydarzyło. Ok, to przecież wasze łódki i wasza decyzja. Szczerze powiem trudno mi sobie wyobrazić pożar na środku dużego jeziora pomimo że mam gaśnicę.
Co do BMS-a, to zasilacze impulsowe też mają zabezpieczenie przeciwzwarciowe a mimo to nie spotkałem się z pomijaniem zabezpieczeń w postaci bezpieczników czy odłączników nadprądowych. W naszym przypadku pomijam zgodność z certyfikatem CE.

Użytkownik jarbol edytował ten post 20 luty 2022 - 20:07


#1266 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 luty 2022 - 20:49

Schodzmiy z tematu , ale np zasilacze firmy stamos , ( duża.niemiecka firma) niema zabezpieczenia topikowego po stronie wtórnej, a co do CE , to wszytsko co u nas się sie importuje i sprzedaje ,takowe świadectwo ma

#1267 OFFLINE   jarbol

jarbol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • LokalizacjaB-c
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:P.

Napisano 20 luty 2022 - 22:02

Ale zapewne ma po pierwotnej. Po drugie masz odłącznik nadprądowy w instalacji zasilającej do której to urządzenie podłączysz. To jest wystarczające. Dla przykładu np taka lampka nocna - brak jakiegokolwiek zabezpieczenia. Ale instalacja jest zabezpieczona.
W przypadku silnika dziobowego wcale nie chodzi o ochronę i zabezpieczenie samego silnika. Jak co niektórzy zauważyli silnik ma zabezpieczenie.

#1268 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 20 luty 2022 - 22:34

Jeśli ow instalacja to źródło zasilania czyli akumulator z bms a odbiorem tylko silnik , to niema takiej opcji , aby w przypadku zwarcia, bms nie zadziałał. Jeśli chodzi o instalacje bardziej rozbudowane - kilka czy naście odbiorników, to stosuje się zabezpieczenia dobrane do ich mocy - tu się zgodzę. Będzie tych zabezpieczeń kilka czy naście w zależności od ilości odbiorników. Stosując akumulatory kwasowe- gel/agm/acid , które nie posiadają żadnego zabezpieczenia -zwarciowego,przeciążeniowego,termicznego jak najbardziej należy stosować ow zabezpieczenie o których jest dyskusja.
  • Marcin1991 lubi to

#1269 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 25 luty 2022 - 20:24

60A urzywam od lat mam 24v i 190ah wszystko gra i buczy podlaczenie mam track i odpowiednie grube i profesjinalnie zrobione kable 0 problemow

#1270 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 03 kwiecień 2022 - 15:40

Może ktoś podesłać instrukcje jak połączyć pedał nożny z xi3. Z góry dziękuje.



#1271 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1575 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 03 kwiecień 2022 - 19:01

Jal dobrze pamiętam to otworzyć i opuścić silnik i w tym czasie przytrzymać przycisk z kotwicą

#1272 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 04 kwiecień 2022 - 03:58

Na spodzie jest napisane (przykrywka bateri) podlacz motor do zasilania ,
Navisnij i trzymaj kotwice i srube na raz w tym samym czasie jak zapiszczy pusc obydwa

#1273 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 06 kwiecień 2022 - 09:45

Akurat na przykrywce tylko było żeby podłączyć do zasilania
Edit :P
Tak jak pisałem próbowałem prawie wszystkiego :P Żadna z opcji wyżej nie działa, chyba, że je połączymy

Podłączyć silnik do zasilania > Szybko rozłożyć > Nacisnąć i przytrzymać razem kotwice i śrubę > Pojawi się dźwięk, że dziobówka nie ma sygnału > Po złapaniu sygnału już pedał działał :)


Użytkownik mickeN edytował ten post 06 kwiecień 2022 - 09:58


#1274 OFFLINE   sharkfishing

sharkfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • Lokalizacjachicago
  • Imię:bruno
  • Nazwisko:dadej

Napisano 06 kwiecień 2022 - 12:33

MikeN pisze jak pisze ale sie udalo najwazniejsze

#1275 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 06 kwiecień 2022 - 18:51

MikeN pisze jak pisze ale sie udalo najwazniejsze

Dokładnie, dziękuje za podpowiedź :)



#1276 OFFLINE   goldi1231

goldi1231

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 160 postów
  • LokalizacjaKuj-Pom
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 kwiecień 2022 - 11:19

Witam
Panowie mam taki problem:
Silnik xi5 otrzymałem od rodziców w prezencie z Niemiec. Nigdy nie przywiązywałem wagi do faktury czy paragonu zakupu. Rodzice go nie mają, może był w kartonie, ale nie zwróciłem uwagi. Silnik ma problem z brakiem kotwiczenia w wybranym punkcie, nie płynie po trasie itd. Chciałem zawieść silnik do naprawy, ale powiedzieli, że musi być jakiś dokument zakupu, aby wiedzieli ile jest gwarancji. Nie posiadam dokumentu zakupu.
Czy jest możliwość aby ktoś przesłał ksero zakupu abym miał tylko podkładkę do usunięcia awarii. Będę wdzięczny, odpłacę się.

#1277 OFFLINE   mickeN

mickeN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów

Napisano 07 kwiecień 2022 - 13:46

Witam
Panowie mam taki problem:
Silnik xi5 otrzymałem od rodziców w prezencie z Niemiec. Nigdy nie przywiązywałem wagi do faktury czy paragonu zakupu. Rodzice go nie mają, może był w kartonie, ale nie zwróciłem uwagi. Silnik ma problem z brakiem kotwiczenia w wybranym punkcie, nie płynie po trasie itd. Chciałem zawieść silnik do naprawy, ale powiedzieli, że musi być jakiś dokument zakupu, aby wiedzieli ile jest gwarancji. Nie posiadam dokumentu zakupu.
Czy jest możliwość aby ktoś przesłał ksero zakupu abym miał tylko podkładkę do usunięcia awarii. Będę wdzięczny, odpłacę się.

Z tego co pamiętam na fakturze może być numer seryjny taki co masz na silniku, a wtedy może być problem :P



#1278 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 07 kwiecień 2022 - 14:10

Z tego co pamiętam na fakturze może być numer seryjny taki co masz na silniku, a wtedy może być problem :P


.

Użytkownik Sławek77 edytował ten post 07 kwiecień 2022 - 14:11


#1279 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1371 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 07 kwiecień 2022 - 14:12

Witam
Panowie mam taki problem:
Silnik xi5 otrzymałem od rodziców w prezencie z Niemiec. Nigdy nie przywiązywałem wagi do faktury czy paragonu zakupu. Rodzice go nie mają, może był w kartonie, ale nie zwróciłem uwagi. Silnik ma problem z brakiem kotwiczenia w wybranym punkcie, nie płynie po trasie itd. Chciałem zawieść silnik do naprawy, ale powiedzieli, że musi być jakiś dokument zakupu, aby wiedzieli ile jest gwarancji. Nie posiadam dokumentu zakupu.
Czy jest możliwość aby ktoś przesłał ksero zakupu abym miał tylko podkładkę do usunięcia awarii. Będę wdzięczny, odpłacę się.


A nie trzeba kalibrować gps?

#1280 OFFLINE   siarq

siarq

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5480 postów
  • Imię:adam

Napisano 07 kwiecień 2022 - 14:24

Niema zadnych nr silnika.na fakturze , ale.wszytskie nr silnikow sprzedawanych w pl ma importer




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych