Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędki Westin - informacje, opinie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#101 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 21 styczeń 2021 - 22:33

Klenie dobrze mi się łowi kijkiem W4 lightspin 2.10 3-15, choć główne przeznaczenie to pstrąg. Dlaczego ten? Bo jest czteroczęściowy. Kieszonkowy. Rzuca każdą małą przynętą, 1,5 g smużakiem też (żyłka 16 i 20 i Abu revo sx10 albo Penn 2000)
Okonie i szczupaczki też wyciąga.Załączony plik  IMAG0556-03.jpeg   120,61 KB   32 Ilość pobrań

Użytkownik Rochs edytował ten post 21 styczeń 2021 - 22:34


#102 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 23:56

Piękna rybka...

Nie uważasz, że wędka jest co nieco "przygaszona" i nie przenosi brań zbyt wyraźnie?

Mam jej dłuższą wersję i jeżeli chodzi o wyrzut to katapulta, ale czułość tak se...



#103 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 styczeń 2021 - 10:12

Krótsza może być nieznacznie czulsza.
Powiedziałbym czułość wystarczająca. Przy pstrągach gdy głównie (w moim przypadku) wobler przeciska się przez zarośniętą rzeczkę (wymieniłem kotwice na haki, które nie zaczepiają się tak bardzo), stuka o kamieniste lub piaszczyste dno, przeciska się przez konary, gałęzie, rozróżnienie brania ma znaczenie. Nie miałem z tym problemu. Mam dużo czulszy kijek, który też czasami biorę na pstrągi więc mogę porównać. Dużo większa czułość nie jest niezbędna. Przy westinie jest wystarczająca. Czasami mam "przyłów" W postaci małych okonków lub pstrążkó. Nie mam problemu z wyczuciem tak delikatnego brania I zacięciem. Kijek ma natomiast dużą zaletę, moc dzięki której szybko mogę wyciągnąć rybę by się zanadto nie zmęczyła. Mam też dłuższego westina spin 300 7-30, ktorego czasami zabieram W specyficznych sytuacjach ale też jestem zadowolony.

#104 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 styczeń 2021 - 10:41

A to taki "przyłów" jaki się zdarza na rzekach pstrągowych niewiele większy od wobka.

Czasami brania prawie niezauważalne, jakby wobek stuknął łodygę jakiejś rośliny. A mimo to nie man problemu z rozróżnieniem. Czasami zakładam grubszą żyłkę 0.22 gdy spodziewam się poważniejszego przeciwnika. Ale wtedy bardzo duża czułość nie jest potrzebna.

Załączone pliki



#105 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 styczeń 2021 - 10:51

Tu duża czułość nie była potrzebna. Piękna walka, wrócił do wody, ma piękną kryjówkę pod dużym starym pniem leżącym W poprzek rzeki. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy.

Załączone pliki


  • drChlubicz lubi to

#106 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 styczeń 2021 - 11:17

Jedyna wada krótkiego Westina 210 3-15 to długi dolnik. Częściej łowię W sytuacjach gdy tak długi dolnik przeszkadza. Długo zastanawiałem się Co z tym zrobić. Można zrobić dolnik odkręcany/wysuwany ale zmiana kosztowałaby tyle Co połowa wędki. Długo zastanawiałem się Co zrobić. Tym bardziej, że ewentualna zmiana miała by być nieodwracalna. I wczoraj podjąłem decyzję. Cięcie piłką. Usunięcie korka na długości 3cm I nałożenie kawałka drewienka z wywierconym otworem. Drewienko to kupiony W sklepie zoologicznym Patyk z drzewa kawowego. Poszedłem po Korek (są jako zabawki dla psa) ale akurat nie było. Najtrudniejsze było precyzyjne frezowanie wnętrza otworu tak by z pewnymi oporami nasuwał się na koniec blanku pozbawiony korka (make drobiny Korka na blanku zostawiłem). Drewienko jest zdejmowalne, może jeszcze coś innego wymyślę. Pozostaje kwestia wyważenia, np. Obciążenie do wnętrza blank.

Załączone pliki



#107 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 23 styczeń 2021 - 15:12

Hej! Dzięki za wiele informacji. Piękne trofea :=)

Ja także już sporo rybek na W4 wyciągnąłem lecz większość brań czuje się właśnie jakby przynęta stuknęła coś miękkiego- jest to bardzo delikatne. Potem okazuje się 79cm szczupakiem lub 65cm sandaczem... Przy tym teleskop od shimano (STC) to jakby miał wzmacniacz wbudowany i brania czuje się jakby kto pałką przywalił po wędce.

No taki już ten westin jest. Hol ryby natomiast to (jeśli się ewidentnie tego nie spieprzyç dając rybie luz na lince) to praktycznie formalność. Ta wędka "przykleja" się do ryby.

Problem mam zaciąć sandacza. Ciągnę go jak krowę na postronku do brzegu a potem wyślizgiem i jako finał ryba wypluwa przynętę :) praktycznie są nie zacięte--.

Co do dolnika to też tak sądzę. Przydaje się przy zarzucaniu a da się tą wędką (2,85m) wystrzelić jak z armaty nawet 5-8g przynęty. W holowaniu pomaga ale w prowadzeniu przynęty przeszkadza. Ja też upitoliłem parę cm. a na końcu dałem nasadkę z obciążnikami w środku (jakieś 50g) od fuji. (musiałem zrobić małą drewnianą przelotkę) i wędka jest wyważona idealnie. Aha zdarzyło mi się że ostatni człon wędki przy zarzucie poleciały za przynętą. Trzeba co jakiś czas sprawdzić gdy się mocno ładuje wędkę czy się od tego miotania nie obluzował spigot.



#108 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 23 styczeń 2021 - 16:33

Faktycznie, ryby spadały mi tylko przez moją nieuwagę gdy była poluzowana żyłka. Przy zakupie brałem pod uwagę tą dłuższą wersję ze względu na jak mi się wydaje lepsze prowadzenie przynęty ale często łowię na małych zadrzewionych ciurkach W krzaczkach stąd wybrałem krótszą.
Miałem tydzień temu odwrotną sytuację. Zmontowałem kijek na mrozie przy minus 11stopniach i po powrocie W domu nie chciał się rozłożyć. Musiałem go wystawić na balkon I po 30min udało się. Wydaje mi się że łączenia są bardzo precyzyjnie wykonane. Mam kilka wędek typu travel różnych firm I taka przygoda że wyskoczyła mi końcówka zdarzyła się u savage gear. Sądzę że to kwestia siły jaką używamy.

#109 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 16 luty 2021 - 11:36

Nowa modyfikacja dolnika tego samego Westina.Załączony plik  IMAG1559-01.jpeg   28,59 KB   33 Ilość pobrań
Też drzewo kawowe ale inny kawałek.
  • dnk lubi to

#110 OFFLINE   dnk

dnk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Damian

Napisano 16 luty 2021 - 13:03

Nowa modyfikacja dolnika tego samego Westina.attachicon.gif IMAG1559-01.jpeg
Też drzewo kawowe ale inny kawałek.

Dolnik z funkcją pałki do ogłuszania ryb
  • Biesan i konopaa lubią to

#111 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2640 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2021 - 15:32

Nowa modyfikacja dolnika tego samego Westina.
Też drzewo kawowe ale inny kawałek.

de gustibus ... ale ... ech :wacko:

A poza tym pakowanie ciężaru w dolnik ... to nienajlepszy pomysł :rolleyes:


Użytkownik Fatso edytował ten post 16 luty 2021 - 15:35


#112 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 16 luty 2021 - 16:25

Pałka W celach obronnych -nie pomyślałem o tym.
Świetny pomysł gdyby ktoś chciał zabrać rybę

A dodatkowy ciężar potrzebny po operacji skrócenia trzy razy dłuższego dolnika który przeszkadzał na małych zakrzaczonych ciurkach -zdjęcia W poprzednich postach.
Poza tym krztałt dopasowany do ręki przy rzutach dwuręcznych.
Poza tym podoba mi się.
Poza tym lubię dłubać, majsterkować I zmieniać.
  • dnk lubi to

#113 OFFLINE   volfi

volfi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaRuda Slaska

Napisano 16 luty 2021 - 19:07

pięsc wikinga :lol:



#114 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 16 luty 2021 - 23:07

To jest to, podoba mi się, a może młot Thora? Choć musiałby mieć nieco inny kształt. 

Zrobię częściową syntezę - Pięść Thora i tak go nazwę. Dzięki za pomysł.


  • Biesan i volfi lubią to

#115 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 17 luty 2021 - 16:54

Tylko nie zmieniaj napisu z Westin na Marvel :D

#116 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 17 luty 2021 - 17:23

Kto wie czy w ramach dywersyfikacji poziomej Westin nie zacznie produkować filmów i za parę lat będzie nam się kojarzyć z np filmem Iron Fish.
Przy okazji tak wygląda wyważenie, bardzo lekko leci przodem.
Załączony plik  IMAG1599-01.jpeg   32,13 KB   26 Ilość pobrań
Gdy tak trzymam wędzisko.
Załączony plik  IMAG1601-01.jpeg   36,13 KB   26 Ilość pobrań
  • popper, Karpiu95 i Kaziq lubią to

#117 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 18 luty 2021 - 00:30

...dziwnie wygląda--- ale jak spełnia swoją rolę to świetnie.

Trochę za bardzo wg. mnie skrócona. 2 tyg. temu oparcie o biodro pomogło mi wyciągnąć 11kg amura. Westinek 3-15 nawet nie jęknął.



#118 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1110 postów

Napisano 18 luty 2021 - 06:31

Moim zdaniem długi kleniowy kij powinien mieć długi dolnik,a bynajmniej ułatwia to dalekie rzuty i lepiej wyważa całą wędkę. Na małe ciurki lepiej kupić krótki kij który fabrycznie będzie miał krótki dolnik.

#119 OFFLINE   Kaziq

Kaziq

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów

Napisano 18 luty 2021 - 13:47

Rochs- malutki ten kołowrotek... Nie robi Ci bród na lince? Pytam, bo mam również takie maleństwo w torbie, ale na spinning to on się nie nadaje z tego powodu. Wyważenie moim zdaniem idealne.


Użytkownik Kaziq edytował ten post 18 luty 2021 - 13:48


#120 OFFLINE   Rochs

Rochs

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 54 postów
  • Imię:Rafał

Napisano 18 luty 2021 - 22:55

Bardzo długo zastanawiałem się o ile skrócić. Przymiarek i testów było co nie miara i trwały ładnych kilka miesięcy. Wydaje mi się, że na warunki w których łowię jest ok. 

Na zdjęciu jest z 1000, częściej zakładam 2000 i wyważenie jest odrobinę lepsze.

Ta 1000 faktycznie sprawia czasami trochę problemów  (brody) ale zależy to od żyłki, wagi wobka  i częstości używania. Gdy wypady są co kilka dni żyłka się rozkręca i brody nie powstają. 

Powstawały gdy leżała 3-4 miesiące nieużywana i rzucałem wobkami 2-3 gramowymi. 

Z 2000 nie było takich problemów ale paradoksalnie do 1000 mam większy sentyment i przyzwyczajenie. Mam też na niej cieńszą żyłkę która daje możliwość rzucenia nawet 1 g.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych