Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rybomania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
388 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18599 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 01 marzec 2023 - 13:06

he he, na jerkbaitowy "garaż" wejście jest za free a praktyka pokazuje że można trafić perełki, jak ktoś nie lubi płacić za wejście do sklepu zapraszam na GS8 ;)



#362 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 977 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 01 marzec 2023 - 13:06

Ludzka naiwność nie zna granic. Płacimy za wstęp na targi, gdzie ktoś coś chce nam sprzedać. Niedługo za wejście do sklepu będą sobie kazali płacić. To chore. W mojej branży klienci zapraszani na targi nawet hotel i imprezę po targach mają gratis. Wszystko na koszt wystawców. Tutaj jakieś rozwolnienie mózgu, ale to niestety nasza wina, daliśmy sobie wmówić że tak ma być.


Kolega myli dwa porządki 😀. Gdy jeździłem na te targi jako tzw. "klient biznesowy" to wejściówki dostarczali wystawcy. Klienci VIP mieli też opłacony pobyt.

Natomiast pan Kowalski, który chce kupić taniej 10 kg peletu, w żadnym wypadku nie załapie się na darmowy hotel i bankiet 😀. Dla niego jest darmowy katalog i darmowy uśmiech hostessy 😀.

#363 ONLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6260 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 01 marzec 2023 - 13:33

Na rybomanię też są gratisowe wejściówki, trzeba być gościem wystawcy i nie ma problemu



#364 OFFLINE   tomuś

tomuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 01 marzec 2023 - 16:20

Kolego JimbeamPK w piątek będą już wszyscy.

Jakby część miała się rozkładać z piątku na sobotę w nocy, byłoby pełno zamieszania i totalny chaos.


  • JimbeamPK lubi to

#365 OFFLINE   Marcin Rafalski

Marcin Rafalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 749 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 marzec 2023 - 18:00

Wszędzie tak jest ! Jak w NL był Efftex to można było wejść tylko jako wystawca czy handlowiec itp akredytacja:150 euro. Jednocześnie jest kilka imprez podobnych do Rybomanii np w Utrechcie czy największa w hali Ahoy w Rotterdamie. Wystawcami są głównie sklepy, które wyzbywają się zapasów nieraz po bardzo korzystnych cenach nawet w porównaniu do PL ale niektóre duże firmy również. Też się płaci za wstęp, nie pamiętam już ile 10 czy 15 erosów

 

Edit: Prawdziwie pełny katalog wystawców tutaj https://katalog.grup...1975.1677616499 a nie tam gdzie linkowano poprzednio


Użytkownik Marcin Rafalski edytował ten post 01 marzec 2023 - 18:18


#366 OFFLINE   rafaldslbi

rafaldslbi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:rafał

Napisano 02 marzec 2023 - 09:46

Dwa razy byłem i widziałem co i jak. Impreza dobrowolna. Nikt nikogo do niczego nie przymusza. Dla jednego zwykły bazarek dla innych knajpa i jeszcze są co widzą biznes a i ciekawscy też są. Ile klientów tyle opinie i nic tego nie zmieni. No a że trzeba płacić to jest osobisty wybór....... Płacić za operę gdzie baba się drze to Nowak ma w domu za darmo ktoś powiedział. Ale nie wszyscy jesteśmy Nowaka i na szczęście
😁😁😁

#367 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1793 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 02 marzec 2023 - 13:14

Nie pitolcie;) fajnie będzie spotkać wszystkich znajomych :)
  • JerryM lubi to

#368 OFFLINE   Expertfloat

Expertfloat

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 03 marzec 2023 - 16:25

Byliśmy , oblecielismy , szybko wrocilismy . Decyzja o rezygnacji z udziału była słuszna .
  • Mateo1989 lubi to

#369 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 03 marzec 2023 - 19:23

Tam się sklepy wędkarskie wystawiają???

#370 OFFLINE   tomuś

tomuś

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 176 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp.

Napisano 03 marzec 2023 - 19:33

Użyłbym raczej czasownika handlują...
Byłem z racji, że mam niezbyt daleko do Poznania.
Najbardziej przypasowała mi strefa rękodzielników (chociaż w porównaniu do Łomianek był to promil).
Janik, Kamilek, Szpiegu, Murki Baits, duży wybór woblerów u Lipińskiego, Kaszub Baits, Melek...
Fajnie pogadało się z chłopakami z Kuźni Wędkarskie, BB Custom Rods-blanki, wędki.
1,5 godziny i można wypić pifko i wracać..

#371 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 03 marzec 2023 - 20:09

Byłem chwile ogolnie to nie te same targi co przed pandemią to ułamek tego co było kiedyś.

Mam jeden bilet na sobotę i niedzielę jak ktoś chce to podać e-mail na priv. wyślę za free.
  • malinabar lubi to

#372 OFFLINE   deichkind

deichkind

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 738 postów
  • Lokalizacjałódzkie

Napisano 04 marzec 2023 - 08:24

Byliśmy , oblecielismy , szybko wrocilismy . Decyzja o rezygnacji z udziału była słuszna .


To najlepsza ocena tego wydarzenia.
Kiedyś targi obecnie targowisko.
  • gulf lubi to

#373 OFFLINE   Expertfloat

Expertfloat

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 50 postów

Napisano 04 marzec 2023 - 10:11

Idea targów już dawno została ubita . Stało się to z edycja na której dopuścili handel . Fakt ze dla wędkarzy może i
Atrakcyjnie bo można kupić , ale dla producentów i
Importerów taka impreza przestała być atrakcyjna . Raz ze jest to droga forma reklamy , jej nośność jest dziś zadna . Duże firmy nie są zainteresowane takim bazarem , na targach dziś wystawiają się głównie sklepy ( są oczywiście i producenci ale to nisza ) które wyprzedają tam wszystko co się da . Organizatorzy przyjęli taka strategie i ja uważam ze targi w starej formie i wielkości to juz przezlosc .
  • gulf lubi to

#374 ONLINE   jachu

jachu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1100 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Skowron

Napisano 04 marzec 2023 - 12:50

O obecności na targach przedstawiciela jednego z naszych największych importerów sam słyszałem, pewnie też inni byli zorientować się jak się sprawy mają. ;)  Dla mnie pozytywne, że można zakupić praktycznie wszystko w jednym miejscu. Taki duży sklep stacjonarny jakiego nie uświadczysz nigdzie. No i możliwość dotknięcia każdej rzeczy i pogadania ze sprzedającym. Rzeczy nam znane najłatwiej kupić przez internet. A w sklepie stacjonarnym często nie bardzo sami wiedzą co sprzedają. Nie mówiąc już o tym, że raczej nie da się tam kupić wszystkiego w jednym. Tu taka możliwość przynajmniej wczoraj była. Producentów jest na Rybomanii niemało, a nikt jak oni nie opowie nam więcej na temat swoich wyrobów. Porozmawiałem z wieloma i taką okazję zawsze bardzo sobie cenię. Od wielu mogłem też usłyszeć, że są bardzo zadowoleni z obecności na targach, bo tylu kupujących przez te trzy dni nie trafi się pewnie wielu przez trzy tygodnie. Sam sceptycznie nastawiony do takich spędów nie żałuję, że dałem się Dokusiowi namówić na pójście. W bonusie miałem okazję spotkać się z kolegami, których całe wieki nie widziałem. :)  


  • Dokuś lubi to

#375 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18599 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 marzec 2023 - 14:48

Ale płacić za wejście do sklepu ?



#376 OFFLINE   Dokuś

Dokuś

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1338 postów
  • Lokalizacjaどこ水と自然!
  • Imię:Dok

Napisano 04 marzec 2023 - 15:04

Byłem w piątek. Miałem nadzieję na większy udział rękodzielników, ale i tak jestem zadowolony z krótkiej wizyty na targach. Jak napisał Jasiu, było z kim porozmawiać, dowiedzieć się o nowościach, wymienić poglądami i spotkać ze znajomymi. Nie wszyscy wystawiający oferowali swój sprzęt na sprzedaż, o niektórych sprzętach można było tylko porozmawiać i pooglądać...

Atmosfera była przednia!... :) - Wszystko zależy od towarzystwa a to miałem wyborne!...  :D

Dziękuję Jasiowi za wspólnie spędzony czas, Mel'owi za gratisy i G. Dereniowi za spotkanie!  :highfive:



#377 OFFLINE   Dawid.K

Dawid.K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 180 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Dawid

Napisano 04 marzec 2023 - 16:41

Też jestem zdania, że to nie te targi co były kilka lat temu. Z tymi zakupami też bym był ostrożny. Szukałem parę rzeczy i nic nie kupiłem. Nie to, że byly na wystawie tylko ich nie było. Brak takich firm jak Rive, Sesnas, Maver, Gut-Mix, Lorpio, Jaxon, Shimano, Daiwa, Garbolino, Mikado, Konger, Browning itd. daje do myślenia. Syn (8lat) zadowolony bo chwilkę porozmawiał z Panem Adamem Tańskim, zobaczył normalnego sandacza (z tym na naszych okolicznych wodach słabo) i już zaczął zbierać na super łódź :).
  • karpiu08 i Darek_W lubią to

#378 OFFLINE   Lucas

Lucas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 994 postów
  • LokalizacjaDolina Środkowej Wisły
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Lucas

Napisano 06 marzec 2023 - 09:04

Nie byłem na targach w tym roku ale byłem na kilku rybomaniach w poprzednich latach i przeważnie pomagałem koledze, który się wystawiał. Byłem na targach chyba z 6 czy 7 razy i nie pamiętam edycji na której nie było handlu. Nie jestem pewny ale chyba byłem też od początku edycji poznańskich i nie tylko. Mieliśmy graty którymi się handlowało i które były pokazowe. Na hasło że można to zamówić, a dziś mamy jako eksponat padały hasła "co to za targi jak nie można kupić" albo "co to za targi co nie można się targować".
Z drugiej strony powiem Wam ze wystawcy ponoszą bardzo duże koszty takich targów, że nawet jeśli handlują często nie są w stanie zrekompensować wydatków, które ponieśli za targi. Także ja ich rozumiem i mi to nie przeszkadza, że ktoś handluje. Duże firmy rezygnują chyba głównie przez koszty stanowiska, opłacenie pracowników, hotel itd.
Z resztą jest duża grupa ludzi, którzy przyjeżdżają, pomacać i się obkupić.
  • Darek_W lubi to

#379 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 265 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 06 marzec 2023 - 15:29

Z drugiej strony powiem Wam ze wystawcy ponoszą bardzo duże koszty takich targów, że nawet jeśli handlują często nie są w stanie zrekompensować wydatków, które ponieśli za targi. Także ja ich rozumiem i mi to nie przeszkadza, że ktoś handluje. Duże firmy rezygnują chyba głównie przez koszty stanowiska, opłacenie pracowników, hotel itd.
Z resztą jest duża grupa ludzi, którzy przyjeżdżają, pomacać i się obkupić.

Majki z Pleciony mówił jeszcze o dodatkowych kosztach. Oprócz stoiska za 50K to jeszcze na ostatnich targach skradziono im sprzętu na 20K :-( to też trzeba brać pod uwagę!

#380 OFFLINE   scOOtt

scOOtt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaLubin
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 marzec 2023 - 15:55

Byłem pierwszy raz na rybomanii w piątek. Pogadałem z kilkoma znanymi osobami. Najbardziej cieszy mnie spotkanie z Jacobem Vagnerem. Wydałem grosze. Mieszane uczucia, spodziewałem się wizyty Daniela Adrianiego i Enrico di Ventury z LMAB. Oni jednak wybrali targi w Anglii, bodaj w Londynie. Mimo wszystko zbyt mało czasu było by porozmawiać z Bartkiem Burskim, LP Rods, Art Rod, Kuźnia Wędkarska. Na chłodno do tego podszedłem ale mimo wszystko i tak brakło czasu.
Tj coś pozytywnego według mnie. Niemniej jednak po pierwsze wejściówka powinna być za darmo. Wszak są to targi dla nas wędkarzy. Więcej jakiś konkursów etc. Szkoda ze nie spotkałem Piotra Piskorskiego, którego bardzo szanuje. Widziałem za to Tomasza Kurnika z partnerka i psem z którym bez problemu chodził po hali. Generalnie widać było ze celebryci trzymają się razem i co niektórym już naprawdę soda mocno do głowy uderzyła.
Za rok pewnie wrócę i będę bardziej zorganizowany. Hej. Pozdrowionka.
a9d0e4a885da98e8755e3b96cc2404f2.jpg
f67314f53380b4aeded94c363575a01a.jpg
ab4dd04598fa2c381c966cb15f3d1afc.jpg
50d71fea693d6b7cac5f20bdb4896074.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk