Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Daiwa Exist 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
329 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   wichu79

wichu79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Artur

Napisano 21 październik 2019 - 15:36

Czy ktoś z posiadaczy Exista 3000 może podpowiedzieć jaki rozmiar łożyska siedzi w szpuli pod pokręcajką? Interesuje mnie wysokość. Tylko proszę o dokładny wymiar bez strzelania😉

Użytkownik wichu79 edytował ten post 21 październik 2019 - 15:37


#302 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 21 październik 2019 - 20:39

6x10x2.5 otwarte

#303 OFFLINE   wichu79

wichu79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Artur

Napisano 21 październik 2019 - 21:07

W Exiscie orginalne w szpuli jest otwarte bo na zdjęciu wydawało mi się że widziałem kryte?

#304 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 22 październik 2019 - 07:16

Na 2.5mm to chyba ciezko kupic zamknięte...

#305 OFFLINE   wichu79

wichu79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • LokalizacjaGiżycko
  • Imię:Artur

Napisano 22 październik 2019 - 08:54

No dokładnie.

#306 OFFLINE   albercik2

albercik2

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 690 postów
  • LokalizacjaChotylow
  • Imię:albercik
  • Nazwisko:przemyslaw

Napisano 27 październik 2019 - 12:19

Nie aż tak ciężko

https://gb-fasteddyb...n_US&utm_term=a



#307 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2019 - 12:38

Akurat w to miejsce chromu bym nie wsadzał, może się okazać, że po zimie fabryczna tulejka lepiej by działała ;)

https://www.ebay.com...HIAAOSw8d9Ux0F5

Użytkownik BazyL edytował ten post 27 październik 2019 - 12:40


#308 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 27 październik 2019 - 17:37

Za otwarte i nierdzewne łożysko EZO placilem na miejscu 20zl i nic więcej tam nie potrzeba ;)
  • popper, Jozi i wichu79 lubią to

#309 OFFLINE   rolen

rolen

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 924 postów
  • LokalizacjaWarszawa/Marki
  • Imię:Robert

Napisano 27 październik 2019 - 17:46

https://www.hedgehog...ne/product/4391

#310 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 październik 2019 - 18:00

Za otwarte i nierdzewne łożysko EZO placilem na miejscu 20zl i nic więcej tam nie potrzeba ;)

No, to jak oszczędnościowo. Za to 2 szt. (zapas ;) ) takich https://allegro.pl/o...zViYWUwNzEyMDA=


Użytkownik popper edytował ten post 27 październik 2019 - 18:01


#311 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 27 październik 2019 - 18:43

No, to jak oszczędnościowo. Za to 2 szt. (zapas ;) ) takich https://allegro.pl/o...zViYWUwNzEyMDA=

Panie Waldku nie damy się nabrać na taką cenę. Pojawiły się podróby Made in China tak samo sygnowane jak Ezo. Radzę w łożyska zaopatrywać się u sprawdzonych sprzedawców.



#312 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9493 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 27 październik 2019 - 18:48

Panie Waldku nie damy się nabrać na taką cenę. Pojawiły się podróby Made in China tak samo sygnowane jak Ezo. Radzę w łożyska zaopatrywać się u sprawdzonych sprzedawców.

Tylko, to nie jest EZO :)  Po kilku połowach w morzu, dam znać jak się spisuje/spisywało ;)



#313 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5420 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 27 październik 2019 - 20:31

Ja mam zasmarowane otwarte i nie narzekam
  • Jozi i wichu79 lubią to

#314 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 29 maj 2020 - 13:03

Panowie, wątek uśpiony, A kilku posiadaczy exista jest na forum. Czy ma ktoś porównanie jakości pracy, lekkości startu, głośności exista z wolnym przełożeniem do exista z szybkim przełożeniem? Jakieś nowe opinie po dwóch latach od premiery?

#315 ONLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6215 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 29 maj 2020 - 15:31

Nie chcę się wtrącać... Ale :) to chyba bardziej kwestia konstrukcyjna przekładni niezależnie od modelu. Te z wolniejszym przełożeniem będą startować lżej.
  • Jozi lubi to

#316 OFFLINE   psd27

psd27

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 29 maj 2020 - 16:12

A czy lekkość startu i głośność pracy wpłyną na decyzje, czy kupić wolne, czy szybkie przełożenie? Przecież to kołowrotki do innych zastosowań... Może mnie ktoś oświecić na co ta „lekkość startu” wpływa nad wodą? Przy jakim łowieniu i jakich przynętach jest ona ważna?
  • Jozi i pitiki lubią to

#317 OFFLINE   versicolor

versicolor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Daniel

Napisano 29 maj 2020 - 22:28

Decyzja trochę zależy od kultury obu wersji. Z jednej strony exist w moim ekwipunku ma zadanie zastąpić TP XD XG(który zostaje jako "zapas") lub wypełnić lukę pomiędzy w/w, a TP PG. Teoretycznie wolałbym szybszą wersję ale poradzę sobie również ze standardową. Cały pic polega na tym by kultura pracy była na tyle wysoka jak w TP PG, a przełożenie jak największe. Jest to druga próba zmiany religii z "S" na "D". Być może wydziwiam ale jeśli niesprawdzi mi się top of the top z daiwy utwierdzę się w przekonaniu do Shimano. Wiadomo że eksperyment dość kosztowny, może mam jakieś zaburzenia percepcji ale łowiąc równolegle na stelle 3000hg trochę tracę wiarę w "S"...

#318 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 30 maj 2020 - 06:16

Bo to są dwie inne filozofie "kultury pracy", S. to taki czaruś, gdzie luzy, czy inne niedoskonałości mechanizmu są wytłumiane tak, aby użytkownik miał wrażenie płynności i doskonałości, D. to bezpośredniość i zero kompromisów, co się w środku dzieje to czujesz na korbie, a magnez na obudowie rezonuje jak zły, na kiepskiej lince, od tarcia po przelotkach to myślałem że choroby wibracyjnej dostanę. Rezonuje tarcie mechanizmów, czuć szum łożysk, szczególnie po kilku latach ;) . Ale to głownie na fotelu. Natomiast jakościowo D. miała kilkuletnią czarną dziurę, E. '2018 wygląda obiecująco. To jest inny kołowrotek jak TP., masa, materiały, cena. Nie mam akurat tego modelu, o który pytasz, lecz łowiłem nim kilka godzin i moja ocena jest bardzo wysoka. Do finezyjnych zastosowań ok., ale do czarnej roboty mam Exsenca 4000mxg (Boleń) , Stelki i Ceraty, 5000 D, i hc 2500r czy Force'a. Exist nigdy nie był młynkiem do ciężkiej pracy i choć lt wygląda na wyjątkowo mocną konstrukcje, to miałbym obawy zapinając mu na koniec wirówkę nr 4.

  Odpowiadając koledze psd27, lekkość startu, która jest efektem małej bezwładności elementów rotujących jest ważna (dla niektórych) przy finezyjnym łowieniu na przynęty, które nie stawiają dużego oporu przy prowadzeniu.


Użytkownik klosskuba edytował ten post 30 maj 2020 - 06:25


#319 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5356 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 30 maj 2020 - 07:03

 

  ... lekkość startu, która jest efektem małej bezwładności elementów rotujących jest ważna (dla niektórych) przy finezyjnym łowieniu na przynęty, które nie stawiają dużego oporu przy prowadzeniu.

Tu mysle ze celnie to opisales Kuba, tak mi sie wydaje, ze ci ktorzy o tym wspominaja a i takze ci dla ktorych to jest wazne wowczas to czuja.

Zapewne mam palce kamieniarza czy innego drwala, ktore tego nie czuja i zbyt slaba wyobraznie by sobie wyobrazic, ze moze to faktycznie istniejace zjawisko wplywac na moja koncetracje w trakcie prowadzenia wabia, ktorego trzeba animowac. Skoro jednak ktos o tym wspomina to znaczy jest to dla niego wazne. Mimo to dla wielu ktorzy nie doznali tego niuansu czuciowego, zastanawianie sie nad tym "problemem" przypomina mi troche efekt pojawiajacego sie swadzenia fantomowego gdy ktos opowiada o wszach  ;) dlatego rozumiem dobrze Pawla, ktory przerobil troche mlynkow nad woda i zastanawia sie jak to jest... Ot poprostu Pawel,- to nie jest dostepne dla wszystkich, a na pewno ani Ty ani ja nie nalezymy do tego grona....


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 30 maj 2020 - 07:06


#320 OFFLINE   klosskuba

klosskuba

    Forumowicz

  • PATRON
  • PipPip
  • 112 postów
  • LokalizacjaPyskowice

Napisano 30 maj 2020 - 15:47

E tam, mało kto to czuje, na pewno Japończycy łowiący 15 -  20 cm pstrągi w strumieniach, a raczej rynnach na mikroprzynęty, które u nas by Uklejka zassała po same....no te, wiecie gdzie. Natomiast lepsza transmisja zdarzeń na drugim końcu linki, twardsza praca mechanizmów i niechęć do zmonopolizowania rynku przez S. ma swoich wyznawców.


  • Guzu, TroutFan i psd27 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych