Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw castingowy na duuuże szczupaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   hose4ras

hose4ras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaDarłowo
  • Imię:Arkadiusz
  • Nazwisko:<’)))>{

Napisano 22 styczeń 2018 - 22:55

Chciałbym ci pomóc ale nie miałem nigdy nic wspólnego z Fox-em ja mam na oku tak jak w temacie Svartzonker nie wiem dlaczego ,tu jest dość popularny a i cenowo wygląda nie źle na początek. A powiem ci,że ten twój kijaszek wygląda ciekawie i obiecująco ale jak z pracą to nie wiem i się nie wypowiem w tym temacie.


FOX wyglada bardzo fajnie, napewno przetestuje jeden z modeli swimbait-owych tylko jeszcze nie wiem na który się zdecydować.
Dziwi mnie ze producent nie podaje mocy kija, wydaje mi się ze cw. Dla tych wędek jest mocno niedoszacowany.

#22 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 23 styczeń 2018 - 22:54

Jak chcesz zacząć przygodę z castem to trochę podnieś próg finansowy ,inaczej kupisz gniota  i się zrazisz do metody.Bo albo nie leci albo , albo ....

Były trzy sugestie wszystkie ok moim zdaniem czyli Tatula 200,Curado 200 , Revo Sx i kolejność nie jest przypadkowa .Sam zaczynałem od Curado a Tatulką śmigam teraz tylko Customem



#23 OFFLINE   radoo

radoo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 23 styczeń 2018 - 23:22

JohnyKriss w kwesti młynków koledzy juz Ci doradzili-zgadzam sie w 100% -podnies budzet:)

Drugi temat -kijek-jak guma 6 cali brał bym 2-2,2 max (zakładam ze z łodzi bedziesz łowił) 2,4 zdecydowanie mało poreczny.

Plecionka ,moje zdanie jest takie ze 20 lb to drugi max bez problemu ogarnie duze gumy i slaidery czy fatso 10,według mnie 30 lb to juz naprawde do rzucania cegłą:) 

Miałem podobne dylematy 12 lat temu ,zaczynałem pałowata wedka z chinskim młynkiem:)



#24 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 23 styczeń 2018 - 23:46

Na giełdzie stoi ładny Abu Record 41, niewiele ponad 400 zl. Wystarczy poszukać...

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

#25 OFFLINE   kolo807

kolo807

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 225 postów

Napisano 24 styczeń 2018 - 20:23

Witam Szanowne grono wędkarzy jestem nowy i zielony w temacie castingu.Mieszkam w Szwecji i chciałbym stworzyć jakiś zestaw na duże szczupaki muszę być gotowy na maj bo będziemy mieć wypad z grupy Polscy wędkarze w Szwecji na Szkiery w Blekinge,Ronneby. Dokładnie w to miejsce gdzie wy organizujecie we wrześniu. Będzie to moja pierwsza przygoda z castingiem i proszę was o porady. Budżet do 400zł na casting i tak samo na multic,mam zamiar łowić na ciężkie i duże gumy 20-25cm oraz jerki wszystko w przedziale 30-120g z przewagą tych cięższych. Casting chcę dł.2.20/240 i jakiś dobry multic który ogarnie przynęty ok 100g i będzie łatwy do nauki.Mam na oku kij Svartzonker Black Series 7'9'' 30-90g Casting (DownSizer)-*nie wiem co to znaczy,a multic mam na aukcji nie drogo Gunki BCR 400 HD nie znalazłem na polskim forum żadnej opinii na jego temat konstrukcja mocna tylko że to bęben a wolałbym niskoprofilowy, przełożenie 4;7;1 więc można bardzo wolno poprowadzić gumę.,duże obciążenie pewnie ogarnie tylko jak z lżejszymi noi czy będzie łatwy do nauki na początek.O castingu Svartzonker coś tam było że pała więc też nie wiem doradźcie coś.Bo citici czy curado w tej cenie nie kupie a wogóle to jaki rozmiar młynka musiałby być citici lub curado do takiej gramatury. Czy moglibyście jakiś niskoprofilowy bo nie ukrywam lepszy design multic do nauki polecić.Może są gdzieś odpowiedzi na moje pytania, szukałem wybaczcie nie znalazłem jak wiecie gdzie to dajcie linka z góry wszystkim dziękuję.

Witam a moze abu C4 5601 i svartzonker cast 40/140 g powinno sie fajnie zgrac 



#26 OFFLINE   Alaryk

Alaryk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 880 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Jarek

Napisano 24 styczeń 2018 - 21:13

Ostatnio mam Westina Powershada W4 218 cm do 150 g i Tatulę 200 HD  i daje radę łowić cały dzień, chociaż wędka lepsza byłaby trochę dłuższa, tak z 2,30-2,40.



#27 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 25 styczeń 2018 - 20:43

Na giełdzie stoi ładny Abu Record 41, niewiele ponad 400 zl. Wystarczy poszukać...

Wysłane z mojego BND-L21 przy użyciu Tapatalka

 

dzięki ale nie chcę bębna



#28 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 25 styczeń 2018 - 20:50

Dzięki Pany zdecydowałem się na takie zestawienie Svartzonker Black Series 7'9'' 30-90g Casting (DownSizer) i do tego Tatulka 200 HD,tylko jakie przełożenie 6.3 czy 7.3 hmmmm doradzicie

 

????????



#29 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 25 styczeń 2018 - 20:52

Mnie bardzo pasuje to większe przełożenie pod jerki a w szczególności te szeroko chodzące



#30 OFFLINE   lukaszannopol13

lukaszannopol13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów

Napisano 26 styczeń 2018 - 09:33

Poszukaj kolego posezonowych wyprzedaży w szwedzkich sklepach ze sprzętem wędkarskim. Możesz teraz coś ciekawego za psie pieniądze znaleźć.

Wysłane z mojego H60-L04 przy użyciu Tapatalka
  • golsyl i BOB lubią to

#31 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 26 styczeń 2018 - 17:01

Svartzonker Black Series 7'9'' 30-90g Casting (DownSizer)- co oznacza to DownSizer????



#32 OFFLINE   AliH

AliH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Aleksander

Napisano 26 styczeń 2018 - 22:23

Svartzonker Black Series 7'9'' 30-90g Casting (DownSizer)- co oznacza to DownSizer????


Że 90g jak na kije svartzonkera to rozmiar w dół ;)

#33 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 26 styczeń 2018 - 22:30

6.3 to już wysokie przełożenie i tyle wystarczy do wszystkiego ;)



#34 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 27 styczeń 2018 - 09:28

Dzięki Panowie.



#35 OFFLINE   JohnyKriss

JohnyKriss

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 26 postów
  • LokalizacjaSzwecja
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Buras

Napisano 27 styczeń 2018 - 09:34

Że 90g jak na kije svartzonkera to rozmiar w dół ;)

A mógłbyś trochę uprościć tą odpowiedź bo nie wiem może jestem nie kumaty i nie bardzo rozumię chodzi o to że 90g jest zaniżone i ma dużo większy zapas mocy czy jak co rozmiar w dół???



#36 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10144 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 27 styczeń 2018 - 10:53

6.3 to już wysokie przełożenie i tyle wystarczy do wszystkiego ;)

Tu bym dyskutował ;)

A przede wszystkim nie liczą się cyferki przełożenia (a tak często porównujemy poszczególne modele) tylko ile faktycznie cm linki  na pokręcenie korbą :)


  • HaDe i erqgth lubią to

#37 OFFLINE   AliH

AliH

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Aleksander

Napisano 27 styczeń 2018 - 13:25

A mógłbyś trochę uprościć tą odpowiedź bo nie wiem może jestem nie kumaty i nie bardzo rozumię chodzi o to że 90g jest zaniżone i ma dużo większy zapas mocy czy jak co rozmiar w dół???

To jest takie określenie które się na polski zgrabnie nie tłumaczy. Wszystkie kije svartzonkera to mają raczej dobrze powyżej 100g wyrzutu i ten do 90 to wg producenta krok w..dół czyli wędka do lżejszego łowienia. I tak sobie nazwali.,Przynajmniej tak ja to rozumiem.



#38 OFFLINE   mancio

mancio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów

Napisano 18 luty 2018 - 08:58

Podepnę się pod temat, bo ja podobnie jak kolega zakładający temat... Panowie czy ktoś miał do czynienia z kijem St. Croix wild river cast WRC80HF2, są filmiki na yt corona fishing i tak właśnie jakby to było to, co mi się wydaje, że może mi podpasować. Nie chciałbym aż tak mocnej pały, raczej chciałbym, żeby kij pracował już pod rybą 60-70cm. Chciałbym spróbować używać go z jerkami do 100gr max , większymi gumami fox river 23 z obciążeniem, SG trout 20... ogarnie to ten kijek? Co do multika, to po przeczytaniu powyższych postów chyba zdecyduję się na tatulę 200... W zasięgu moich możliwości. I jeszcze jedno, pletka power pro 30lb wystarczy, czy za słaba? A może coś innego? Podpowiedzcie co myślicie...



#39 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 18 luty 2018 - 09:43

Możemy podyskutować, liczy się przełożenie + średnica szpulki,w multikach które używamy powiedzmy od rozmiaru 150 szpulki  nie są małe 36 mm+ -.Nawój wychodzi ponad 70-80cm /obrót i to jest dużo moim zdaniem.


  • sucks_one lubi to

#40 OFFLINE   Goliat

Goliat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 369 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Imię:Michał

Napisano 09 marzec 2018 - 10:08

Kupiłem niedawno tu na forum multika Curado 201 DPV z myślą budowy pierwszego zestawu castingowego pod jerki. Teraz szukam do niego patyka, narazie moją uwagę zwróciły 2 pozycje:

 

Dragon Guide Select Skinner Cast 1,95m/40-80g

Savage Gear Black Savage Trigger 2,2m/30-70g

Savage Gear Butch light XLNT2 Cast 2,05m/40-100g

 

Dragona miałem w ręce, strasznie sztywny, ale też bardzo lekki i sprawia wrażenie czułego. Po ugięciu sądzę że może być niedoszacowany.

Moim faworytem na razie jest Black Savage, miałem kijek tej serii spinningowy kiedyś w łapie i zostawił bardzo pozytywne wrażenie po sobie. Czy ktoś użytkuje ww kij castingowy?

Jeśli macie jakieś ciekawsze opcje w podobnej kasie to jestem otwarty. Nie ukrywam że jestem laikiem jeśli chodzi o casting, gdybym był w stanie ogarnąć jerki które robię klasycznym spinem pewnie bym w to nie poszedł. Ale rozmiary rosną...

Jerki które ma obsłużyć kijek są przedziale 50-100g

 

Z góry dzięki za pomoc. Pozdro


Użytkownik goliatwielki edytował ten post 09 marzec 2018 - 10:09





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych