Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zestaw castingowy na duuuże szczupaki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
260 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 maj 2018 - 08:31

:lol: :lol:

No właśnie nie chciał bym aby tak to wyglądało.

Druga sprawa ja łowie z łajby i łatwiej mi operować krótkim kijem.Tak się przyzwyczajałem :)

Musze znaleźć złoty środek na ten ból :lol:

Konrtad, ale my wszyscy łowimy z łódki tymi długimi kijami. Popatrz chociażby na serię Fly vs Jerk.


  • BOB lubi to

#162 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 09 maj 2018 - 09:31

Weź Svartzonkera Black 40-150 gr -> https://www.angel-do...des--27315.html

 

W opisie jest błąd, ten kij ma dokładnie 7'2" czyli 218 cm długości i 37 cm od pazura do końca dolnika, także długość robocza wychodzi identyko jak przy spinningu 210 cm z 30 cm odległością od stopki do końca dolnika. To taki uniwersał, ogarnie i duże gumy i jerka też poprowadzi jak trzeba (ugięcie jest płynniejsze niż ta podstawowa pałka Svartzonkera z dolnikiem z korkogumy, tj. 213 cm 40-140 gr). Kolega z forum ma tego czarnego i jest bardzo zadowolony. Sam miałem go zamawiać, ale w końcu wziąłem coś innego, przy czym jestem średnio zadowolony i pewnie niedługo też go łyknę.



#163 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 maj 2018 - 09:46

Ja się cały czas przekonuje że bronienie się przed lagami 2,5m przy kiju do dużych gumiaków było wielkim błędem.Teraz lowie 2,55 i to jest dzień do nocy,zarówno jeśli chodzi o prowadzenie jak i rzuty.Prowadzenie na przykład gumiaka na wkrętce i systemie o wadze ok.100g.  na płytkiej wodzie przy długim kiju-komfort i łatwośc operowania w porównaniu do króciaka jest....bez porównania.Ta długość na łódce to blokada tak naprawdę tylko psychologiczna.Mnie tej długości kij,nawet przy łowieniu we dwóch nie sprawia zadnego dyskomfortu.Próbowałem operować takimi gramaturami(100-120g)kijami do 7" i nie było to ani komfortowe ani przyjemne.



#164 OFFLINE   norbik_FSL

norbik_FSL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 28 postów
  • LokalizacjaLubuskie
  • Imię:Norbert

Napisano 09 maj 2018 - 10:17

Ja się cały czas przekonuje że bronienie się przed lagami 2,5m przy kiju do dużych gumiaków było wielkim błędem.Teraz lowie 2,55 i to jest dzień do nocy,zarówno jeśli chodzi o prowadzenie jak i rzuty.Prowadzenie na przykład gumiaka na wkrętce i systemie o wadze ok.100g.  na płytkiej wodzie przy długim kiju-komfort i łatwośc operowania w porównaniu do króciaka jest....bez porównania.Ta długość na łódce to blokada tak naprawdę tylko psychologiczna.Mnie tej długości kij,nawet przy łowieniu we dwóch nie sprawia zadnego dyskomfortu.Próbowałem operować takimi gramaturami(100-120g)kijami do 7" i nie było to ani komfortowe ani przyjemne.

Czyli jakim kijem ogarniasz teraz te gumiaki ?



#165 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 09 maj 2018 - 10:31

Temat wraca jak bumerang. Nie ma co kombinować tylko posłuchać osób, które łowią często na grubo z łódki i mają dobre wyniki. 

 

8'0'' - dla wędek do gum i hybryd 60/70g

8'6'' - dla wędek do gum i hybryd powyżej 60/70g

 

Wędki 6'6''-7'0'' zostawmy sobie pod jerki (jeżeli na długiej wędce nam nie wychodzi).

 

To co jest pomiędzy 7'0'' a 8'0'' z cw do 140/150 g to są wędki tzw. multi pike trochę jerkowe trochę pod gumy. A jak coś jest multi to komfort łowienie jerkami i gumami kończy się o wiele szybciej.   

 

Co do konkretnych modeli to w tym wątku jak również w  Długi cast pod duże gumy opisano niemal wszystkie dostępne i sprawdzone na rynku modele + customy. 


Użytkownik MarCinFin edytował ten post 09 maj 2018 - 10:36


#166 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 09 maj 2018 - 11:10

Czyli jakim kijem ogarniasz teraz te gumiaki ?

Budżeciakiem o którym już wspominałem-Dam Impulse w dwóch kawałkach,2,55   cw.30-150.


  • norbik_FSL lubi to

#167 OFFLINE   Marcin1991

Marcin1991

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 917 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:.

Napisano 09 maj 2018 - 23:28

Dokladnie jak kolega wyzej pisze im dłuższy kij tym lepiej sie rzuca duzymi gramaturami. Dla mnie jerki np moja Xzoga 6,6 tak 100g + juz nie jest komfortowo. A mam 8 stopową phenixa i 150g gumy lataja aż miło i nic nie meczy mnie to przy lowienu calodniowym . Mowa oczywiscie z łodzi. 30cm rożnicy takiej nie robi na lodzi a w komforcie lownienia Mega.



#168 OFFLINE   Tu nie ma ryb.

Tu nie ma ryb.

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1200 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 10 maj 2018 - 22:07

7'9-8'3 mi starczy , 8'6 jakoś dziwnie lecą na  pysk a ostatnio łowie sporo na płytkiej wodzie gdzie kij trzeba trzymać do góry, i wtedy zaczynają sie problemy :) 

 

Całkiem fajnie ostatnio macha mi się 30lb swimbaitem classic  w długości 230cm z nieco krótszą rękojeścią niż zwykle , bo tylko 42cm. Na kajak :) mega! pare metrowych ryb już miał od majówki. Więc śmiało,moge powiedzieć ze przyjemniejszy od m1.

 

 

 Dorwałem też dwa seryjniaki  savage gear custom predator trigger do 240g , 259cm fajny mocny kij z długą rękojeścią ale  lekko za sztywny. I swartzonkera do 140g przyjmeny lekki kij w tej kasie bardzo fajna propozycja. 

 

 

 



#169 OFFLINE   erqgth

erqgth

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 333 postów
  • LokalizacjaOLSZTYN
  • Imię:Krzysiek

Napisano 10 maj 2018 - 23:14

Co rozumiesz przez przyjemniejszy od m1? Mógłbyś napisać kilka słów więcej? Ile ogarnia itd. 🙂

#170 OFFLINE   PerchJunky.bln

PerchJunky.bln

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaBerlin (niemcy)
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 maj 2018 - 10:37

Witam,

 

Kupiłem jednak większy model (Prorex XR 300) do jerkowania. I powiem ze jestem bardzo zadowolony. Jedyne co mnie zdziwiło to wyciek takiej ilości smaru po pierwszych sześciu godzin na wodzie. Czy uważacie z to normalne i wystarczy nadmiar smaru wytrzeć i będzie dobrze? Spotkał się już ktoś z was z takim czymś??

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Załączone pliki



#171 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2018 - 10:43

Jeśli nie było tego smaru na zewnątrz jak kupowałeś to dziwna sprawa. Zatankowali do pełna smarem?


  • szczupak1 lubi to

#172 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1887 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 11 maj 2018 - 10:44

Kupiłeś multiplikator jako nowy? Bo w nowych często ilość smaru jest znikoma. 

Edit. Andrzej mnie ubiegł. Jak używka, to żeby zadowolenie nie malało proporcjonalnie do ubytku smaru.


Użytkownik Koincydencja edytował ten post 11 maj 2018 - 10:46


#173 OFFLINE   PerchJunky.bln

PerchJunky.bln

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaBerlin (niemcy)
  • Imię:Piotrek

Napisano 11 maj 2018 - 10:50

Kupiłeś multiplikator jako nowy? Bo w nowych często ilość smaru jest znikoma. 

Edit. Andrzej mnie ubiegł. Jak używka, to żeby zadowolenie nie malało proporcjonalnie do ubytku smaru.

 

Kupilem nowy. dwa dni temu jeszcz tak wygladal. nic bylo widac. Ani troche smaru nie bylo. Daltego mnie to troche zdziwilo  :unsure:

Załączone pliki



#174 OFFLINE   maykel

maykel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • Imię:Michał

Napisano 11 maj 2018 - 10:56

Producent czyta jerka i wziął do siebie uwagi o małej ilości smaru w młynkach...
  • Sebalos i szczupak1 lubią to

#175 OFFLINE   Durzy

Durzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 634 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Andrzej

Napisano 11 maj 2018 - 11:06

Lexa, którą kupiłem jako nową, była sucha niemal zupełnie.
Takie wycieki nie są normalne.
A.

Użytkownik Durzy edytował ten post 11 maj 2018 - 11:07


#176 OFFLINE   about

about

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów

Napisano 11 maj 2018 - 11:07

Mój tranx też był dobrze nasmarowany, ale tutaj to już grubo przesadzili

#177 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 11 maj 2018 - 11:35

Mieli rozmach :)

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
  • sucks_one lubi to

#178 ONLINE   bartolo

bartolo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 maj 2018 - 12:38

Całkiem fajnie ostatnio macha mi się 30lb swimbaitem classic  w długości 230cm z nieco krótszą rękojeścią niż zwykle , bo tylko 42cm. Na kajak :) mega! pare metrowych ryb już miał od majówki. Więc śmiało,moge powiedzieć ze przyjemniejszy od m1.


Przyłączam się do pytania.
Napisz Łukasz coś więcej na temat różnic...

#179 OFFLINE   Sebalos

Sebalos

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1249 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Seba

Napisano 11 maj 2018 - 21:51

Witam,

 

Kupiłem jednak większy model (Prorex XR 300) do jerkowania. I powiem ze jestem bardzo zadowolony. Jedyne co mnie zdziwiło to wyciek takiej ilości smaru po pierwszych sześciu godzin na wodzie. Czy uważacie z to normalne i wystarczy nadmiar smaru wytrzeć i będzie dobrze? Spotkał się już ktoś z was z takim czymś??

 

Pozdrawiam

Piotrek

 

Zagrzałeś go aż się spienił,musiał dobrze dostać co? ;)  :D  Z reguły jest bardzo symboliczne smarowanie fabryczne a tu się chyba komuś kapnęło zdrowo smalcem.Wytrzyj  to wszystko i łap dalej ,obserwuj co się dzieje ,wygląda jakby zareagował z wodą.Czasem  tak się dzieje ,po sezonie daj komuś albo sam zrób serwis i wymień smar



#180 OFFLINE   PerchJunky.bln

PerchJunky.bln

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów
  • LokalizacjaBerlin (niemcy)
  • Imię:Piotrek

Napisano 12 maj 2018 - 11:09

Odesłałem do producenta. Dostanę nowy młynek. Wysłałem fotki do Daiwy i twierdzą ze to napewno nie jest normalne. Zobaczymy nowy kołowrotek jak się zachowa po pierwszej wyprawie.....




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych