Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wobler którego chciałbym a którego nie ma...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 18 grudzień 2011 - 06:28

No Guzu Jakbym miał czas to bym pewnie i szukał rozwiązania Twoich problemów bo chyba to wcale nie musiałoby być strasznie trudne (najtrudniejszy byłby punkt pierwszy bo trzeci to tylko kwestia... a co ja będę zdradzał :D).

#22 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 07:54

A ja bym chcial kilka roznych woblerow od Mikolaja :

1. Uklejoksztaltny 7- 9 cm wobler w wersji SDR. schodzacy na 7 metrow w trolingu (na lince 20 lb).

2. Uklejoksztatlny 5 cm wobler. Lekko tonacy. O bardzo drobnej pracy. Stabilny w najwiekszym nurcie.

3. Jerk (pullbait) jak Salmo Jack plywajacy ale nurkujacy duzo glebiej. A nadal plywajacy.

Takze, MIKOLAJU DO DZIELA!!!

To drugi punkt masz o de mnie na Gwiazdkę.

#23 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5793 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 18 grudzień 2011 - 12:22

Guzu, dwójka to np.rapala countdown, chyba że jeszcze coś drobniejszego. Jeśli o mnie chodzi to chciałbym mieć woblera boleniowego o akcji moich powierzchniówek, ale żeby szedł na głębokości 2-3m, oczywiście prowadzony boleniowym tempem. Jeszcze takiego nie ma i długo chyba nie będzie.
wujek

#24 OFFLINE   WOBLER-W1

WOBLER-W1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1784 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Brzuskiewicz

Napisano 18 grudzień 2011 - 13:08

Guzu, dwójka to np.rapala countdown, chyba że jeszcze coś drobniejszego. Jeśli o mnie chodzi to chciałbym mieć woblera boleniowego o akcji moich powierzchniówek, ale żeby szedł na głębokości 2-3m, oczywiście prowadzony boleniowym tempem. Jeszcze takiego nie ma i długo chyba nie będzie.
wujek

A masz jakiś filmik w którym mógłbym zobaczyć akcję twoich boleniówek ? Może by udało się coś temu zaradzić . Przynajmniej spróbować można . :unsure:

#25 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 13:39

Wujek,

wlasnie drobniejsza.
W rownym ostrym nurcie brzanowych rynien zwykle woblery chodza tak ze bardziej mi plosza moje brzany niz je wabia.
Juz lepiej sie sprawdzaja boleniowki, ktore w normalnej wodzie sa niemal nieruchome a w nurcie wlasnie super drgaja...

Jakos tam te brzany udaje mi sie przechytrzac w miare regularnie :D
Wiec to bylo czyste zyczenie do Mikolaja, a nie rzeczywista potrzeba lub brak :D



#26 OFFLINE   Rapanui82

Rapanui82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaStare Polichno

Napisano 18 grudzień 2011 - 14:15

Od dłuższego czasu marzy mi się konstrukcja bezsterowca boleniowego który wygląda jak ukleja-coś jak Raptor-który pracuje nawet przy ekspresowym prowadzeniu tzn lusterkuje drobno i idzie jak po sznurze,bez odjazdów na boki i wyskakiwania na powierzchnie... :unsure: I najlepiej żeby ważył z 15 gramów :D


#27 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 14:18

A czemu nie moze miec steru ?

Ewentualnie mozesz wylamac ster w hermesie
Ja na takiego bez steru tez pare ryb zlowilem w tym roku (ale brzany, nie bolenie).



#28 OFFLINE   Rapanui82

Rapanui82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaStare Polichno

Napisano 18 grudzień 2011 - 14:33

Miejsca,w których łowię bolenie,obfitują w duże ilości kamieni i stery bardzo często pękają i dlatego konstrukcja bezsterowa byłaby idealna. Lecz jak do tej pory nie spotkałem takiej :D

#29 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 14:36

U mnie jest podobnie (rzeka z brzanami).
Takze sprobowalem lowic bezsterowym i tez sie da.
Nastepnym razem jak wypadnie ster to sprobuj.
Co pomaga znakomicie wabic ryby to jak wobler opada na napietej lince delikatne pstrykniecia w wedke. Zadne podciagniecia. Tylko pukniecia w dolnik...



#30 OFFLINE   Rapanui82

Rapanui82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaStare Polichno

Napisano 18 grudzień 2011 - 14:50

W maju spróbuje :mellow: Z opadu jak do tej pory to na Mutanta siadały bolenie ale jako przyłów w poszukiwaniu sandaczy.

#31 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:00

Miejsca,w których łowię bolenie,obfitują w duże ilości kamieni i stery bardzo często pękają i dlatego konstrukcja bezsterowa byłaby idealna. Lecz jak do tej pory nie spotkałem takiej :D


Dlatego ja wolę siedzieć zaszyty i robić swoje, ale tak to później jest, jak się człowiek nie reklamuje. Po to wymyśliłem tą Shallow-kę, żeby miał małe prawdopodobieństwo na rozwalenie steru o przeszkody, ale tu nie o ster chodzi, a o pracę, która jest... tylko Ci co mają, mogą sobie odpowiedzieć :lol:

http://img72.imageshack.us/img72/6716/us6green.jpg

Mam jeszcze w planach zrobienie takiego, że ster w ogóle nie wystaje. Taki wobler był już testowany i jest super, ale za dużo roboty przy innych zabawkach. Ten z fotki pracuje nie wyczuwalnie na kiju, ale swoje robi w wodzie. Ten z minimalnym sterem to już trochę inna bajka, bo różni się pracą, jest szybsza, delikatniejsza i mniej odskakuje na boki (nie mylić z odskokami na 50cm, to jest coś delikatnego).

@Rapanui82 daleko nie masz, zapraszam na wodne testy :lol:, jutro rano jadę ustawiać woblery.

Co do uklejki SDR o akcji boleniowej to też jest do zrobienia. Temat porzucony, bo nie można wszystkiego obrobić. Dawno temu na zlocie w Poznaniu pokazywałem taką Uklejkę 7 SDR jako prototyp i Szpiegu, Tofik czy też @Włóczykij mógłby się coś wypowiedzieć (no już tak często nie pisze), bo na pewno temat pamięta. Da się zrobić, tylko czasu brak.

#32 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14825 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:04

JAZ,

Z woblerow od Ciebie to cenie sobie tego cienkiego 5 cm.
Jak zreszta sam wiesz
Natomiast jakby ciut wolniej tonal to ...byloby to :D
Uklejka SDR trolingowa taka wlasnie na bazie tego Twojego 7 cm woblera moglaby byc super.
Nie wiem jak to duzo roboty, czy wystarczy zrobic inne stery i gotowe. Dla mnie to moglby byc tonacy. Na pewno przy predkosci 4 kmh by ozywal i pracowal.
To bylby typowy wobler trollingowy. Wiec mialby po prostu rowno i gleboko isc przy rownej predkosci. Zero udziwnien i odskokow. Wlasciwosci rzutowe tez niewazne :D

Znajdziesz czas na przedwiosniu ?



#33 OFFLINE   Rapanui82

Rapanui82

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaStare Polichno

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:15

@Jaz,wiem że mam nie daleko do Ciebie i dziękuje za zaproszenie i bardzo chętnie bym skorzystał lecz obowiązki zawodowe nie pozwalają niestety... :wacko: A co do Shallow-ki to chętnie przeprowadzę warciane testy jak będziesz ją miał na deal,zarówno tą ze zdjęcia jak i nową konstrukcje :D
Mam koło siebie wodę na której uklejka o drobnej pracy w wersji SDR sprawdziła by się znakomicie :D

#34 OFFLINE   J A Z

J A Z

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 815 postów
  • LokalizacjaSłubice

Napisano 18 grudzień 2011 - 15:47

JAZ,

...Z woblerow od Ciebie to cenie sobie tego cienkiego 5 cm.

Znajdziesz czas na przedwiosniu ? ...


Ja cały czas siedzę i zmieniam wobki, tak jak to było z Małym i Cienkim - przez 3-4 lata były zmieniane i teraz już tak zostają, niczego nie zmieniam. Ty dostałeś nawet lekko przeciążone, tzn.chyba o 0,5gr za dużo. To są wobki boleniowe na dużą rzekę i do rzutów na większe odległości (dla takiej wielkości), jeżeli je odchudzę, to może być problem ze spokojnym przeciągnięciem ich po szybkim przelewie. Woblery te są zrobione pod bolenia na szybką jak i spokojną wodę.
Ćwiczę coś ostatnio, czyli uklejka 5cm z umiejscowionym oczkiem jak w moich uklejkach 7cm. Guzu nie myl tylko uklejki 7 te które masz z tą która wyszła coś w połowie tego sezonu. To dwie różne przynęty, teraz nowa uklejka 7cm to już koniec z testami, poprawianiem, jest dopracowana i tak zostaje.
Wracając do uklejki 5 (raczej boleń 5cm, bo z niego zrobiona), to powinna być budowa na taką wodę, czyli można bawić się obciążeniem bez problemów z utrzymaniem jej w silnym nurcie (umiejscowienie oczka i Pb).

http://img412.imageshack.us/img412/1082/uklejka5cm.jpg


Uklejka SDR? Już dziś rzuciłem rękawicę i po woli będę kombinował, bo wobler był zrobiony i super pracował,latał. Raczej na korpusie Shallow-ki, bo są pewne powody. Jeżeli miałoby coś być zrobione, to na pewno zaczynając teraz, to wyszłoby za kilka tygodni(miesięcy :mellow: ) - to musi być przećwiczone nie tylko nad wodą, ale produkcyjnie.

#35 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1890 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:56

Mi brak jest wobka boleniowego o typie „pływający” lub „neutralny” którego można spławiać na dużą odległość w rejon trudnych do podejścia Bolków i ściągać w szybkim boleniowym tempie – i pracę powinien mieć oczywiście drobną boleniową.

A może są takie wobki na rynku tylko nic o nich nie wiem? Czy ktoś może polecić?

#36 OFFLINE   Wędkarz87

Wędkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 21:55

Salmo Sting np.
Nie ma akcji typowo boleniowej ale jest również drobniutka i bolki na niego siadają,są wersje suspending i floating.

#37 OFFLINE   Bajzi

Bajzi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 308 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 23 grudzień 2011 - 16:29

Wideł też robi pływające boleniówki.

#38 OFFLINE   dawidaol

dawidaol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Dawid

Napisano 26 luty 2012 - 18:08

bez sterowy smużak na klonki
Albo jerk w formie żabki
Da się takie cusie wykonać ?

#39 OFFLINE   Frycek

Frycek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 92 postów
  • Lokalizacjamielec

Napisano 26 luty 2012 - 18:27

Ja właśnie pracuje nad bezsterowym żukiem. Pewne jest, że się da. :D

#40 OFFLINE   dawidaol

dawidaol

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaLidzbark Warmiński
  • Imię:Dawid

Napisano 26 luty 2012 - 18:44

Ja właśnie pracuje nad bezsterowym żukiem. Pewne jest, że się da. :D

Fajnie :D
napisz o tym w swoim wątku mam nadzieję że jakieś foto będą <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych