Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Kije Jaxon Grey Stream


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
814 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 24 wrzesień 2018 - 16:25

U mnie tego problemu z wypadaniem nie było. Spróbuj zwykłym woskiem ze świeczki natrzeć złącze.
  • rataj81 lubi to

#362 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 24 wrzesień 2018 - 17:41

Hej, jutro odbieram z poczty wersję 5-23 2.4 i Seriniusa gtx200, kij docelowo pod "lekkie" szczupaki, drugi chciałbym pod okonia, i chyba będzie to 2-12 2,10/2,28 powinny się dobrze uzupełnić, do tego możliwe że powyższy Serinius 200 a do 5-23 zamówię seriniusa 300. Dobrze kombinuję z gramaturami ? Obecnie mam Alivio dx 270 14-40, katastrofalnie ciężki kij, ale to był pierwszy niedoświadczony zakup za 60zł  :P



#363 OFFLINE   Maciek.

Maciek.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1016 postów

Napisano 24 wrzesień 2018 - 18:09

Jaxon miał jeden dobry kołowrotek czyli ZX Machine, ale poza tym to imho raczej ryzykowne zakupy. Do tego wysokie przełożenie ma ten Serinius. Jak ma być budżetowo bez zapasowej szpuli to polecam Passion 720 i 730, jak ze szpulą to Ninja 2500 i 3000, a za +- 250 zł to już można kupić zauberowate, np. tego nowego pro i wtedy też 2000 i 3000.


  • mariusz! lubi to

#364 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 24 wrzesień 2018 - 18:48

Hmm...może i tak, z jaxonem zawsze była loteria, aczkolwiek 10 letni astor match śmiga na odległościówce bez najmniejszego uszczerbku na zdrowiu ;) Kurde, tak przeglądam kręcioły w granicach 250-300zł i jest tego za dużo.



#365 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 25 wrzesień 2018 - 11:36

Krótko używałem serinusa w rozmiarze 200 później oddałem kumplowi i wrażenia bardzo pozytywne.Ladnie nawija plecionke, kręci bardzo przyjemnie i sprawia wrażenie wiele droższego młynka.
Kumpel łowi tym rozmiarem sandacze i szczupaki i po całym sezonie nadal świetnie kręci.

#366 OFFLINE   adamklin

adamklin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 106 postów
  • LokalizacjaGdzie biorą ;)

Napisano 25 wrzesień 2018 - 11:39

Jedyny minus te najmniejsze rozmiary swoje ważą i do ul średnio się nie nadaja.
Ale bardzo ładnie spasowane młynki, korba wkręcana w przekładnie i 2 metalowe szpulki w komplecie.Moim zdaniem bardzo ciekawa propozycja do tych 250 zł

Użytkownik adamklin edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 11:40


#367 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 25 wrzesień 2018 - 14:43

Przyszły taile. Kijaszek bardzo ok jak na 100zł, jedynie szczytowa przelotka minimalnie ucieka z osi, ale to może sam kiedyś ogarnę jak mi coś do łba strzeli. Kołowrotek sprawia wrażenie solidnego, bardzo koherentny jak na 200zł. Martwi mnie tylko wyważenie tego zestawu,
T2iT4WE.jpg
Jak mam stopkę pomiędzy palcami to leci strasznie na pysk, dłoń zaraz za stopką już bardzo poprawia równowagę, a pełna jest dopiero w miejscu ze zdjęcia. Ruszę się w tygodniu nad wodę, zobaczę czy nie będzie mi to przeszkadzać. I pewnie kilka metrów pletki 0.10 tego nie zmieni.

Użytkownik katystopej edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 14:57


#368 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 25 wrzesień 2018 - 15:00

Moim zdaniem wyważenie zestawu jest niemal właściwe. Większość moich zestawów podobnie się wyważa i nie powoduje to dyskomfortu, ani nadmiernego zmęczenia. Wolę żeby zestaw lekko przeważał na szczytówkę, niż miałby przeważać na dolnik. Ale to moja osobista opinia i subiektywne odczucia. Jak napisałeś najlepszą ocenę da Ci użytkowanie nad wodą.

3-setka powinna Ci wyważyć ten zestaw idealnie i po kłopocie, a ta 2-setka będzie pasowała do planowanej przez Ciebie okoniówki.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 15:05


#369 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 wrzesień 2018 - 16:08

Kolega zachwalał.
Aż się skusiłem.2,5 ćw 2-12g
W ub.piatek przyszedł kijek.
Ładnie się prezentuje z TD 920 iz.
Cały tydzień pogoda babie lato.
Sobota deszcz plucha, zawierucha.
Ale co tam.Nie w takich warunkach się łowiło.Super miota małymi wobkami,czucie przynęty to znów mile zaskoczenie.2 okonie z opaski takie po 23-25 cm.Zmiana miejsca główka w napływie widzę dwa ataki myślę boleń.
Do 0,18 daje agrafka z kretlikiem meppsa nr 1 i walczę po 10 minutach bach z wirem na wodzie, szybki ruch nadgarstka i siedzi.
Kijek pięknie pracuje,amortyzując odjazdy ryby.Po pierwszej świecy już wiem z kim walczę.
2 odjazdy parę wyskoków i trochę zrywów.Po około 10 minutach w podbieraku 😁.
66 cm pięknie ubarwiony.
Kij pracuje po całości.
Jedyny minus to brak zaczepu.
Jakość przewyższa cenę parokrotnie.

Załączone pliki


Użytkownik TOMIS1975 edytował ten post 25 wrzesień 2018 - 16:12


#370 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 26 wrzesień 2018 - 09:36

A ja bym osobiście dopłacił 100 zł więcej do tego kija ale żeby ktoś lekko nad nim popracował. Głównie przelotki prosto i ten spigot.



#371 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 26 wrzesień 2018 - 10:24

Ale za 200zł nie byłoby takiego oh i ach, byłby tylko poprawmy, do 200 zawsze można dołożyć te 30-50zł i kij o 2 klasy lepszy znaleźć.
  • Alexspin lubi to

#372 OFFLINE   robert7704

robert7704

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 166 postów
  • LokalizacjaDolnoslaskie
  • Imię:Robert

Napisano 26 wrzesień 2018 - 10:54

Ale za 200zł nie byłoby takiego oh i ach, byłby tylko poprawmy, do 200 zawsze można dołożyć te 30-50zł i kij o 2 klasy lepszy znaleźć.

Witam. Jaki kij za 250 zł jest lepszy ??? Bo bym sobie kupił takowy. Cena za Jaxona 2-12gr 228cm ===99zł . 100 ryb zaciętych i 99 wyholowanych. Jedna spadła. Może wina wędki może moja. Przelotki osadzone prosto, złącze idealne. Jak coś Kolega lepszego przetestował proszę o info. Pozdrawiam. ;)


  • eRKa, Alexspin i Przemek_M lubią to

#373 OFFLINE   nalewator

nalewator

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 436 postów
  • LokalizacjaGóry Sowie

Napisano 26 wrzesień 2018 - 11:58

Robinson wypuścił serie Maverick w podobnych pieniądzach , jakościowo i użytkowo pewnie podobnie.



#374 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 26 wrzesień 2018 - 12:38

Witam. Jaki kij za 250 zł jest lepszy ??? Bo bym sobie kupił takowy. Cena za Jaxona 2-12gr 228cm ===99zł . 100 ryb zaciętych i 99 wyholowanych. Jedna spadła. Może wina wędki może moja. Przelotki osadzone prosto, złącze idealne. Jak coś Kolega lepszego przetestował proszę o info. Pozdrawiam. ;)

Czyli nic specjalnego nie ma w granicach 200-250zł co mogło by konkurować/być minimalnie lepsze od grey stream'ów ? Dopiero wchodzę w ten 'rynek' ;)
  • Gnat lubi to

#375 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 26 wrzesień 2018 - 13:06

Robinson wypuścił serie Maverick w podobnych pieniądzach , jakościowo i użytkowo pewnie podobnie.

Nie znam Mavericka, ale z doświadczenia znając wędki zarówno Robinsona, jak i Jaxona, wątpię w to. Robinson to żadne cudo.

 

Czyli nic specjalnego nie ma w granicach 200-250zł co mogło by konkurować/być minimalnie lepsze od grey stream'ów ? Dopiero wchodzę w ten 'rynek' ;)

KONGER seria Troker. Bardzo przyzwoite wędziska wykonane ze starannością co najmniej dwukrotnie wyższą niż Jaxonki.

Z nieco droższych też kongerowa seria World Champion. Bardzo dobre wędki robi też OKUMA, teraz dystrybucja przejęta przez DRAGONA - seria Black Rock.

 

Zaznaczam, że przez wiele lat byłem zagorzałym wyznawcą Jaxona i w ich ofercie można natrafić na prawdziwe perełki, ale prawda jest taka, że nawet w tej samej serii, dwa takie same wędziska czy kołowrotki mogą być zarówno super, jak i niemal szmelcowatą niedoróbką. Zależy jak się trafi. Trzeba też zaznaczyć, że są na to przygotowani, bo sprawy reklamacji są załatwiane bez problemu, a serwis mają chyba najlepszy z firm polskiego rynku.


Użytkownik Alexspin edytował ten post 26 wrzesień 2018 - 13:14

  • eRKa i Przemek_M lubią to

#376 OFFLINE   granvorka

granvorka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 424 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 29 wrzesień 2018 - 07:05

Kurczę, Alexspin, przewijają mi się Twoje posty czasami na forum i zawsze miałem Cię za dobrego fachowca i doradcę. Tak się składa, że mam zarówno wędkę z serii Troker, Black Rock i Grey Stream, moim zdaniam to kije od Jaxona wygrywają rywalizację z wymienionymi przez Ciebie modelami. Dodam od siebie, że Trokera i Black Rocka mam z większym ciężarem wyrzutowym, a Grey Streamy mam dwa 1-7 i 2-12g. O ile troker do 30g jeszcze jako tako mi się sprawdza, to długi Black Rock z cw powyżej 40 gram jest jedną z najgorszych wędek jakie miałem. Ciężki, tragicznie wyważony, brak jakiejkolwiek czułości itd itd.... 

pozdrawiam !


  • jkos i Karas06 lubią to

#377 OFFLINE   katystopej

katystopej

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • LokalizacjaMysłowice
  • Imię:Rafał

Napisano 02 październik 2018 - 19:29

Trochę już pomachałem kijem  - 5-23g 2.4m - i wydaje mi się, że cw jest "kapkę" zawyżone, fishunter 13cm + główka 10g strach było machnąć mocno co by ze szczytówką nie poleciało, basuński bezsterowiec 18g można machać ile sił w łapach, 4.5g wobki kleniowe bardzo daleko lecą, czuć wyraźnie ich pracę. CW realnie gdzieś pomiędzy 4 a 20g max, bałem się wyważenia ale niepotrzebnie, bardzo przyjemny zestaw, można machać bez bólu nadgarstka godzinami. Aaa druga przelotka od dołu krzywa, no ale za 100zł przy tej pracy i wadze może być co druga krzywa  :lol:



#378 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 03 październik 2018 - 07:35

Kurczę, Alexspin, przewijają mi się Twoje posty czasami na forum i zawsze miałem Cię za dobrego fachowca i doradcę. Tak się składa, że mam zarówno wędkę z serii Troker, Black Rock i Grey Stream, moim zdaniam to kije od Jaxona wygrywają rywalizację z wymienionymi przez Ciebie modelami. Dodam od siebie, że Trokera i Black Rocka mam z większym ciężarem wyrzutowym, a Grey Streamy mam dwa 1-7 i 2-12g. O ile troker do 30g jeszcze jako tako mi się sprawdza, to długi Black Rock z cw powyżej 40 gram jest jedną z najgorszych wędek jakie miałem. Ciężki, tragicznie wyważony, brak jakiejkolwiek czułości itd itd.... 

pozdrawiam !

Mam Kongera World Champion 10-35g/300cm, Trokera 15-40g/228cm, Black Rocka 3-18g/198cm (jednoskład) i Black Rocka Cast 10-35g/213cm. O żadnym z nich nie mogę powiedzieć złego słowa, zwłaszcza ten jednoskład ma nieprzeciętną dynamikę co przekłada się na odległości rzutów porównywalne z wędziskami 240cm. Na każdym z nich wyczuwalna jest praca przynęty - oczywiście dobranej w zakresie cw. Te wędziska miałem na myśli i uważam, że są na poziomie co najmniej dobrym.

O Robinsonie nie mam dobrego zdania i już dość dawno pozbyłem się sprzętu tej marki.

Do niedawna używałem jaxonowego Feroxa 5-20g/270cm i uważam go za bardzo udany technicznie model. Po trzech latach użytkowania odziedziczył go po mnie wnuczek w miejsce poprzednio używanego dragonowego Vipera o zbliżonych parametrach i jest bardzo zadowolony ze zmiany. Dla tego pisałem o jaxonowych "perełkach".



#379 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1563 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 03 październik 2018 - 14:46

Uzywa ktos 2-12 g .na pstrąga? Myślę o dł.250cm.
  • j-23 i killer_bagienny lubią to

#380 OFFLINE   CR33D

CR33D

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 105 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Michał

Napisano 03 październik 2018 - 15:35

Panowie ten jaxon do 12g ile realnie obsłuży? Szukam budzetowej okoniowki do 10-12g a z opinii widze ze do 200-250zl lepszego nic nie znajde

Pozdrawiam,
Michał
Szybki tap




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych