Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

PJONGCZANG 2018


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
254 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 15:59

Wiem, wiem. A jak kupię kupon lotto to lotto... Jak kupujesz bramę Wiśniowskiego to Wiśniowski :) Wydaje mi się, że rozumiem tę zasadę ;)

To nie to samo. Wiśniowski to prywatna firma i może nawet swoją własną bramę zastawić aby narciarzy wspomóc. Nic mi do tego.

Nie widzisz różnicy pomiędzy sponsorem Wiśniowskim a Orlenem czy Tauronem?



#122 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 16:04

Dominiku, myślami byłem już co prawda przy ognisku ale...Wydaje mi się, że gubisz kontekst. PKOL dorzuca się być może do igrzysk (z publicznych i sponsorskich pieniędzy), ale ci ludzie nie urwali się z choinki. Cztery lata nieróbstwa zwane programem przygotowań olimpijskich, budowanie składu kadry, wyjazdy, puchary świata itd itd. To kosztuje krocie, a jak ktoś zapyta to słychać: igrzyska są imprezą docelową. To trwa non stop. Związki sportowe żyją głównie dzięki forsie z budżetu. Proponuję przypomnieć sobie rozmowę Ochódzkiego z Hofflanderem. Tę o hwlikopterze za pełną stawkę godzinową. A ja chętnie poczytałbym temu towarzystwu Kodeks Hammurabiego do poduszki.

#123 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 16:04

Panowie, co tu dużo gadać. Ja świata nie odkryję stwierdzeniem: jak skoczkowie czegoś nie wyskaczą to będzie "zaszczytne" zero!

Trzymajmy paluch. Mój nochal od początku tej imprezy jest do góry! Może ktoś się otrząśnie w podsumowaniu wyniku końcowego? 

Moim zdaniem NIE! Pozostanie nam cieszyć się takimi perłami jak Justyna, Adam, Kamil bo Brodka czy Fortuna to szczęśliwy traf.

Więc .... nie dajmy się wkręcić w dmuchanie balona ... (i tutaj miałem napisać coś na temat naszej Narodowej Piłki Kopanej, ale nie lubię jak mi wątek zamykają! :( )


Użytkownik BOB1 edytował ten post 16 luty 2018 - 16:06


#124 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 16 luty 2018 - 16:06

Robercie, to tylko kwalifikacje, więc nochal do góry :). Dominiku, poziom sportowy poziomem sportowym. Może faktycznie powinienem łyknąć trzy prozaki i z maślanym uśmiechem słuchać dziennikarza (?) wytłuszczającego teorię, że gdyby Polak nie odwiedził strzelnicy zająłby doskonałe 11 miejsce. Podyskutujemy o tym, jeśli pozwolisz, piekąc kiełbaski na ognisku w Mierzwicach ;).

Możemy przy kiełbaskach i bez kiełbasek. I przy ognisku. I przy jego braku. Nie namawiam do maślanego uśmiechu, namawiam do zmiany tego co frustruje na coś co nie frustruje :) naprawiłeś telewizor swoją drogą? Może bez niego żyłbyś wciąż spokojniej ;)

 

Poczułem zapach tego ogniska... Trzeba opłacić składkę ;)


Użytkownik Fossegrim edytował ten post 16 luty 2018 - 16:18


#125 OFFLINE   Fossegrim

Fossegrim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 298 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dominik

Napisano 16 luty 2018 - 16:11

To nie to samo. Wiśniowski to prywatna firma i może nawet swoją własną bramę zastawić aby narciarzy wspomóc. Nic mi do tego.

Nie widzisz różnicy pomiędzy sponsorem Wiśniowskim a Orlenem czy Tauronem?

Budżet i podatki to jedno, a pieniądze wypracowane przez spółkę to drugie. Nawet jeśli to spółka z udziałem Skarbu Państwa. Także nie wiem co tu widzieć.


  • coma lubi to

#126 OFFLINE   seiken

seiken

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 421 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał

Napisano 16 luty 2018 - 16:45

Ja tam się nie ekscytuję , będzie medal to będzie nie będzie to płakał nie będę , lubię patrzeć jak walczą wszyscy i niech wygrywają najlepsi , rzucać młotem można pod mostem , ale na "górce saneczkowej" się na mistrza nikt nie przygotuje , po za tym co tu ukrywać młodzież się do sportów zimowych nie garnie bo i zim nie ma i obiektów


  • cezar80 lubi to

#127 OFFLINE   grzesiekp.

grzesiekp.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Grzesiek
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 luty 2018 - 17:43

W 55000 tysięcznym słowackim Trenczynie są dwie hale do hokeja! Jedna to hala mistrza Słowacji, gdzie gra zespół i oczywiście szkoli się zawodników od juniorów po seniorów. Druga to prywatna inicjatywa gwiazdy NHL Gaborika gdzie jest tylko szkolenie wszelakich grup młodzieżowych.

W prawie 2 milionowej Warszawie właśnie rozwiązano sekcję seniorską hokeja!wielokrotnego mistrza Polski Legii!!!


Ostatni gasi światło!
  • coma lubi to

#128 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 17:54

O, Robert, proszę nie porównuj Bródki z Fortuną. Facet jechał w tych samych warunkach co pozostali i zdobył złoto, bo się rzetelnie przygotował do najważniejszej imprezy. Profesjonalista. Może nie wybitny, ale na tyle dobry, by być najlepszym w danym momencie. Szacunek. Co do oceny po igrzyskach, to nie widzę potrzeby, żeby czekać z chwaleniem tych, którzy zasłużyli (skoczkowie bez medalu, ale przygotowani i walczący) i wieszaniem psów na pozostałych (wspomniani wcześniej uczestnicy wycieczki ze sztabami oraz ich medialni ochroniarze). Co do spokojnego życia bez telewizora... Z Zegrza wyniosłem się z powodu dyskomfortu wywołanego mięsiarstwem i wyczynami rybaka opłacanego z moich składek. Można zamknąć oczy i polubić Zegrze. Można łowić tam gdzie nie ma ani jednych ani drugich. Można też przestać płacić składki PZW. Można nie płacić 1500,- składki ZUS-u na wspólnotę wyobrażoną ,zgodnie z mitem solidarności społecznej i solennym zapewnieniem, że jako emeryt dostanę figę z makiem. Będę wyluzowany, zamknę firmę. czasu na hobby więcej. Tylko jakoś nieswojo się czuję gdy wkoło słyszę każdego dnia, że nie ma co się stresować, że świat jest tak skonstruowany, że kiedyś było gorzej, że za siedmioma górami mają przesrane jeszcze bardziej, że nie może być NORMALNIE, bo napisali w gazecie, że to jest normalność. Chyba świadomość jest szkodliwa dla zdrowia.

#129 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 18:20

...odchodzisz od tematu.

A ja śmiało do Fortuny i Bródki dodam Łuszczka ... nasze narodowe, farciarskie strzały. I chwała tym Panom za to! Nic nie odbierze im tego sukcesu a nam kanapowym sportowcom radości i dumy :)


Użytkownik BOB1 edytował ten post 16 luty 2018 - 18:20


#130 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 19:07

...bo niespodzianki smakują najbardziej. I najdłużej się o nich pamięta. Jakby wszystko było przewidywalne, to nikt by nie usiadł na kanapie. Schiffrin dziś poza pudłem, a w Szwecji euforia. I kto by przypuszczał? Piękno sportu.

#131 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 16 luty 2018 - 19:22

Poza tematem ale dla wszystkich marudnych.
Mieszkam w jednym ze skandynawskich krajów. Klimat, trochę gorszy niż w strefie geograficznej przynależnej Polsce, ale dzieci i dorośli rowerami do szkół i pracy jeżdżą na potęgę, nizależnie od pogody.
 
W parkach i lasach trasy dla biegaczy narciarskich. Szkolne boiska piłkarskie w zimie są zmieniane w lodowiska ogólnodostępne + boiska hokejowe z bandami, oświetleniem i ocieplanym domkiem do zmiany łyżew. Takie polskie orliki.
 
W moim mieście (185 tyś) są dwie pełnowymiarowe hale hokejowe z trybunami, latem zamieniane na hale sportowe, 3 baseny, hala do sztuk walki, stok narciarski,  lekko  50 km tras narciarski, o które ktoś dba. To infrastruktura nie jest dla profesjonalnych sportowców tylko dla zwykłych ludzi. Ceny biletów normalne, tam gdzie są oczywiście. Boiska hokejowe i trasy narciarskie za free.
 
Wszystko za publiczne pieniądze. Ktoś zapyta i po co to wszystko skoro Finlandia nie jest sportowym gigantem nawet w sportach zimowych (klika medali raptem, w skokach zapaść). A ja odpowiem tak, że to jest jedyny jak na razie kraj na świecie, w którym średnia waga obywateli zaczęła się zmniejszać.
 
Nie róbmy super aren, stadionów dla naszych super sportowców, do których normalny człowiek nie ma dostępu. Największym sukcesem danego kraju jest zdrowe społeczeństwo. Sukcesy sportowe przyjdą same.

Użytkownik MarCinFin edytował ten post 16 luty 2018 - 19:22


#132 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 16 luty 2018 - 19:29


Poza tematem ale dla wszystkich marudnych.
Mieszkam w jednym ze skandynawskich krajów. Klimat, trochę gorszy niż w strefie geograficznej przynależnej Polsce, ale dzieci i dorośli rowerami do szkół i pracy jeżdżą na potęgę, nizależnie od pogody.

W parkach i lasach trasy dla biegaczy narciarskich. Szkolne boiska piłkarskie w zimie są zmieniane w lodowiska ogólnodostępne + boiska hokejowe z bandami, oświetleniem i ocieplanym domkiem do zmiany łyżew. Takie polskie orliki.

W moim mieście (185 tyś) są dwie pełnowymiarowe hale hokejowe z trybunami, latem zamieniane na hale sportowe, 3 baseny, hala do sztuk walki, stok narciarski, lekko 50 km tras narciarski, o które ktoś dba. To infrastruktura nie jest dla profesjonalnych sportowców tylko dla zwykłych ludzi. Ceny biletów normalne, tam gdzie są oczywiście. Boiska hokejowe i trasy narciarskie za free.

Wszystko za publiczne pieniądze. Ktoś zapyta i po co to wszystko skoro Finlandia nie jest sportowym gigantem nawet w sportach zimowych (klika medali raptem, w skokach zapaść). A ja odpowiem tak, że to jest jedyny jak na razie kraj na świecie, w którym średnia waga obywateli zaczęła się zmniejszać.

Nie róbmy super aren, stadionów dla naszych super sportowców, do których normalny człowiek nie ma dostępu. Największym sukcesem danego kraju jest zdrowe społeczeństwo. Sukcesy sportowe przyjdą same.


Świetnie i przede wszystkim mądrze napisane...tylko to chyba Skandynawem trzeba się urodzić, a nie Slowianinem... My ciut inne charaktery mamy...

#133 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10179 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 16 luty 2018 - 19:30

Gdybym nie wiedział i gdybyś nie napisał "Finlandia" to zapytał bym: na jakiej planecie żyjesz? :rolleyes:



#134 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1064 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 19:35

Trzeba chcieć i podchodzić uczciwie do transparentności dokonywanych wyborów. A tak przy okazji, czy nie uważasz, że brak fińskich medalistów to pokłosie afery dopingowej w fińskim narciarstwie (Mika Myllylae i inni). Rząd cofnął wtedy całe dotacje na wyczyn. Wydaje się, że rodzice przestraszyli się o swoje dzieci i o ich zdrowie i zrezygnowali z wyczynowego sportu na rzecz rekreacji. To chyba do dziś odbija się czkawką. Jeśli chodzi o medale, bo mimo to chudną:)

Użytkownik Maciej W. edytował ten post 16 luty 2018 - 19:37


#135 OFFLINE   MarCinFin

MarCinFin

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 846 postów
  • LokalizacjaTurku (FIN)
  • Imię:Marcin

Napisano 16 luty 2018 - 20:21

Trzeba chcieć i podchodzić uczciwie do transparentności dokonywanych wyborów. A tak przy okazji, czy nie uważasz, że brak fińskich medalistów to pokłosie afery dopingowej w fińskim narciarstwie (Mika Myllylae i inni). Rząd cofnął wtedy całe dotacje na wyczyn. Wydaje się, że rodzice przestraszyli się o swoje dzieci i o ich zdrowie i zrezygnowali z wyczynowego sportu na rzecz rekreacji. To chyba do dziś odbija się czkawką. Jeśli chodzi o medale, bo mimo to chudną :)

Może brzmi to dziwnie ale zdrowie publiczne jest ważniejsze. Czysta ekonomia jak popatrzymy na nakłady w leczenu chorób układu krążenia i serca, układu oddechowego i choroby metaboliczne. 



#136 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 luty 2018 - 20:42

Może brzmi to dziwnie ale zdrowie publiczne jest ważniejsze. Czysta ekonomia jak popatrzymy na nakłady w leczenu chorób układu krążenia i serca, układu oddechowego i choroby metaboliczne. 

Pełna zgoda. Zdrowie publiczne ważniejsze od tych wszystkich medali.



#137 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 17 luty 2018 - 12:45

 

W parkach i lasach trasy dla biegaczy narciarskich. Szkolne boiska piłkarskie w zimie są zmieniane w lodowiska ogólnodostępne + boiska hokejowe z bandami, oświetleniem i ocieplanym domkiem do zmiany łyżew. Takie polskie orliki.
 

Przez ostatnie 5 lat biegałem może 4-5 razy na nartach(nie licząc jakiś wyjazdów do Jakuszyc) i to nie jest problem, że nie mam tras. Problemem jest brak śniegu i tego nie przeskoczymy, a ludzie naprawdę chcą i jak pojawi się na kilka dni śnieg to próbują swoich sił z biegówkami. 
Staręga jak by nie było jest naszym najlepszym biegaczem ostatnich lat. Pochodzi z Rawa Siedlce czyli centralnej części kraju, gdzie zawodnicy trenują na obwodnicy Siedlec przy trasie E30. W tym roku klub wzbogacili się o pierwszą armatkę śnieżną  :D Ale co z tego jak zimą nawet nie możemy liczyć na mróz  :(


Użytkownik radek_u edytował ten post 17 luty 2018 - 12:48


#138 OFFLINE   radek_u

radek_u

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 327 postów

Napisano 17 luty 2018 - 12:46

.


Użytkownik radek_u edytował ten post 17 luty 2018 - 12:47


#139 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4642 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 luty 2018 - 14:22

BRAWO Kamil !!!



#140 OFFLINE   pawcio449

pawcio449

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 87 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 17 luty 2018 - 14:23

Pięknie :)

Użytkownik pawcio449 edytował ten post 17 luty 2018 - 14:24





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych