Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

AVET MC


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 00:15

Kieruje zapytanie do uzytkownikow Avetow.
Czy jest na forum ktos, kto uzywa Aveta z hamulcem rzutowym (MC) ?
Jesli tak to jak to sie sprawuje ?
Jak skutecznie eliminuje ryzyko splatan ?
Ogolnie bede wdzieczny za jakies komentarze z pola walki z tym AVETem MC.

Pozdrawiam

 <a href='http://www.7seasproshop.com/~proshop/Product_Img/image/Previ' class='bbc_url' title='Zewnętrzny odnośnik' rel='nofollow external'></span>http://www.7seaspros...Img/image/Previ</a> ew_Reel/Casting/Avet/tackle_2065_10573901%5B1%5D.jpg

#2 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1201 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 18 grudzień 2011 - 11:20

Miałem i sprzedałem. Na szczęście znalazłem chętnego. :lol:


Guzu . Zmień markę B)



Myślę że ten hamulec jest o to aby szpula się nie rozpędzała zbyt mocno podczas opuszczania przynęty. Rzuca się ciężko i bardzo blisko. Ale to moje zdanie

#3 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 13:03

Ja wiem ze wolisz tajwanczykow

ale powiedz o samym MC. zle dziala ? placze ?
jakimi linkami lowiles z nim ? jakie przynety ?



#4 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 13:13

Miałem w tym roku okazję łowić tuńczyki i mahi-mahi na Pacyfiku tym multikiem. Według mnie bardzo fajna maszynka. Magnetyczny hamulec fajnie działa i w tego typu multikach myślenie o dużych odległościach rzutowych przy łowieniu jest raczej nieporozumieniem, gdyż nie do tego jest on stworzony. Przy łowieniu morskim nie rzuca się daleko, gdyż albo troluje się za łodzią, łowi wertykalnie z dna lub toni, albo wypuszcza makrelę/sardynkę przy łodzi lub ostatecznie rzuca na bliskie dystanse przynętą sztuczną, kiedy łódź stanie w dryfie koło skupiska glonów pod którym stoją tuńczyki i mahi-mahi. Wtedy maksymalny potrzebny rzut blachą to około 30 metrów (zwykle 10-15), co ten multik osiąga bardzo łatwo. Ważniejsze jest by nie zrobiło się gniazdo, gdyż atak następuje zwykle prawie natychmiast po wrzuceniu przynęty do wody. Jakiekolwiek problemy z żyłką w tym momencie to w najlepszym wariancie strata ryby, a w najgorszym paluchy pocięte do kości, albo jeszcze gorzej. I tutaj zapobieganie gniazdom jest głównym przeznaczeniem tego multika. Na słodkie wody i występujące w nich ryby są jednak chyba lepsze multiki o podobnej wytrzymałości i jakości (Calcutta, itp). Fajnym rozwiązaniem w Avetku jest dźwignia hamulca, która zastępuje gwiazdę, co przy dużej rybie na haku znacznie ułatwia kontrolę.

#5 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 13:41

Dzieki drago za opinie :D

To jest tak jak sobie wyobrazalem.
Rozwazam tego Aveta MC jako kolowrotek do spiningu (baitcastingu) za sumem na duze gumy.
Walka z ryba ma charakter juz morski, a na pewno sumy maja rozmiary malo srodladowe.
Mowie o sumownianiu na Ebro...



#6 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:00

No jeśli chodzi o sumy z Ebro to ok.... ;) Avety jako, że robione są w USA cieszą się bardzo dużym uznaniem wśród morskich wędkarzy w tym kraju ze względu na solidność, niezawodność, ciekawe rozwiązania techniczne i design. A kolorki też mają zabójcze. I jeszcze jedno, rączka typu power handle daje bardzo duży komfort w czasie holu i jest bardzo wygodna. Ceny Avetów też są niczego sobie. Obok Penn, Accurate to chyba najpopularniejsza marka multików do łowienia morskiego jakie widziałem na łodziach.

#7 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1201 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 18 grudzień 2011 - 18:41

Miałem obydwa . Został czarny :lol:
http://img513.imageshack.us/img513/3686/zdjcieh.jpg

Uploaded with ImageShack.us



sory za porównanie ale
przy czarnym Avet jest jak ruski Delfin przy siemano stella.
perfekcyjnie spasowany i masełko podczas zwijania. Hol ryby rzędu 10 kg jest całkowicie nie odczuwalny na korbie.
Dodatkowo hamulec. Masakra. Jest tytanem w tak małym korpusie. ten ze zdjęcia ma 50 lb hamulca. A wyższe modele oferują nawet 100 lb.
I ta hipnotyzująca terkotka. Osobiście jestem wrogiem jakichkolwiek terkotek czy tryczek ale w tym ? Jest cudowna.
To trzeba zobaczyć poczuć , usłyszeć.
Jak na razie jest to najlepiej wykonany kołowrotek jaki miałem i widziałem. :huh:




#8 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 19:42

Jestes kolejna osoba, ktora o tych Jiggmasterach sie wypowiada w samym superlatywach.
Ale moje lowienie jest inne.
Ja albo trollinguje - wowczas kolowrotek sluzy do zwijania zestawu i podczas walki z ryba.
Nie jiguje tak jak wy w morzu.
Teraz mysle nad rozwiazaniem w zakresie rzucania za sumem.
Ale nie wiem czy nie zdecyduje sie jednak na kolowrotek z kablakiem...



#9 OFFLINE   Drago

Drago

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 18 grudzień 2011 - 19:56

Guzu

Stella SW 6000 lub 8000 powinna być ok dla twoich sumowych zabaw. Spełni wszystkie wymagania i narzekać chyba nie będziesz ;)

#10 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14839 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 18 grudzień 2011 - 20:04

Guzu

Stella SW 6000 lub 8000 powinna być ok dla twoich sumowych zabaw. Spełni wszystkie wymagania i narzekać chyba nie będziesz ;)


Juz cos tam mi po glowie chodzi





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych