Skocz do zawarto艣ci

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj si臋 lub Zarejestruj by otrzyma膰 pe艂en dost臋p do naszego forum.

Zdj臋cie

O robieniu zdjec podczas wedkowania - wydzielone z watku Sandacze 2011


  • Zaloguj si臋, aby doda膰 odpowied藕
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • Lokalizacjap艂ock

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 09:17

Widz臋 排篹 kto艣 wywali艂 moje sandaczyki,jestem ciekaw dlaczego?

#2 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 post贸w
  • LokalizacjaO艣wi臋cim Ma艂opolska

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 09:25

wobek,je排篹li chodzi o zdj臋cie sanda艂a na glebie,to si臋 nie dziw 排篹 znik艂o,na forum jest sporo o traktowaniu ryb i estetyce zdj臋膰,poczytaj i po膰wicz robienie fotek zwierzakom.Forum jest czujne i uczulone na takie sprawy. ;)

#3 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 post贸w
  • LokalizacjaWa艂brzych/Wroc艂aw
  • Imi臋:Kamil

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 09:25

Widz臋 排篹 kto艣 wywali艂 moje sandaczyki,jestem ciekaw dlaczego?

Mo排篹 dlatego?
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=5362& ;start=0&

pkt.5 ?

#4 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 post贸w

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 09:27

[quote]
Widz臋 排篹 kto艣 wywali艂 moje sandaczyki,jestem ciekaw dlaczego?
[/quote]
Mo排篹 dlatego?
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=5362& ;amp ;start=0&

pkt.5 ?
[/quote]


Dok艂adnie dlatego.

Bujo

#5 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 post贸w
  • LokalizacjaO艣wi臋cim Ma艂opolska

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 09:31

A pisa艂em 排篹 ma si臋 zainteresowa膰 tematem i poszuka膰 na forum,podali艣cie mu odpowiedz na talerzu :mellow:

#6 OFFLINE   Kamil Z.

Kamil Z.

    Ekspert

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPipPip
  • 5317 post贸w
  • LokalizacjaWa艂brzych/Wroc艂aw
  • Imi臋:Kamil

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 10:32

Mea maxima culpa...
;)

Koniec offtopa

#7 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • Lokalizacjap艂ock

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 11:49

and67 to jedno zdj臋cie nie by艂o na glebie i my艣l臋, 排篹 wi臋ksz膮 krzywd臋 rybie zrobi艂em trzymaj膮c ja za szcz臋k臋. Ale spoko naprawi臋 sw门俲 b艂膮d, jak w nast臋pnym wcieleniu zmieni臋 orientacj臋 i zaczn臋 chodzi膰 na rybki z koleg膮.Zdj臋cia b臋d膮 wtedy przepi臋kne jak wi臋kszo艣膰 tu pokazanych.

#8 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • Lokalizacjap艂ock

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 11:52

salamon1977 dla Ciebie jest odpowiedz taka 排篹 z wobkami koledzy usun臋li fotki. Widz臋 排篹 pisanie tu to strata czasu. Chyba prezentujemy inne poziomy. Pozdrawiam i 排簓cz臋 wzajemnego cukrowania.

#9 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 post贸w
  • LokalizacjaI艅sko-STARGARD
  • Imi臋:GrzehU

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 12:12

Nie przejmuj sie B)
Ja nawet ryby ktore zabieram rowniez staram sie doprowadzic do porzadku,robie zdjecia przede wszystkim dla siebie-dlatego krew,traw itp.zawsz mozna poswiecicminutkeaby rybe doprowadzic do porzadku ale rozumie..emocje :mellow:
艁ow dalej przede wszystkim dla siebie magiczne wieczorowe 艂owy.. B)

#10 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 post贸w
  • LokalizacjaO艣wi臋cim Ma艂opolska

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 12:37

wobek czu艂em 排篹 zechcesz dr膮排簓膰 temat,je排篹li zadaje si臋 pytanie to mo排簄a si臋 spodziewa膰 odpowiedzi,nie pisa艂em po z艂o艣ci,i nie dra排簄ij mnie ,jam nie Tw门俲 wr门俫 :D nie ja tu ustalam zasady i regulaminy,tak to w 排簓ciu jest 排篹 do panuj膮cych norm, zasad i pewnych zachowa艅 trza si臋 dostosowa膰,zobacz na forum ile jest zdj臋膰 wstawianych na forum bez koleg门倃 nie trzeba orientacji zmienia膰 :lol:i zawsze mo排簄a bra膰 kole排篴nk臋 zawsze zrobi fotke i nie tylko <_< Nie zabieram w tej sprawie wi臋cej g艂osu bo to w膮tek o rybach,sorki

#11 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 21:09

@wobek, nie pekaj mnie przywitali tak samo. Kolege z zachodu jeszcze gorzej. Wiesz co jest w tym najlepsze? Lepiej nie bedzie Kolega Ci nic nie da bo czepia sie swiatla, ze zle rybe trzymasz, etc. Dopoki nie bedziesz biegal z profesjonalnym fotografem i obrabial fotek w photoshopie beda nikle szanse na akceptacje

#12 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5838 post贸w
  • Imi臋:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 21:23

Gugcio, poziom zdj臋膰 na j.pl by艂 zawsze wysoki, a doprowadzi艂y do tego pewne s艂uszne ograniczenia. Chyba lepiej d膮排簓膰 do lepszego ni排 gorszego. Niekt门俽zy koledzy zrobili naprawd臋 du排篹 post臋py w tym temacie.
pozdrawiam
wujek

#13 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 17 grudzie艅 2011 - 21:35

Wujek nie mowie ze nie ale oprocz fotek mozna by poprawic poziom wypowiedzi gory. Nie kazdy ma mozliwosci i srodki do tego by cykac fotki jak pro, a niektorym nawet jak sie uda to Ci tzw. spece i tak go pojada. Przykladow podawac nie chce ale czasem mozna lagodniej wytlumaczyc. Jest grupa uzytkownikow ktora trzyma poziom w fotkach jak i w wypowiedziach ale wielu ktorych uwaza sie za elite raza swoim poziomem i mniemaniem o wlasnej osobie.

#14 OFFLINE   Elton

Elton

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 389 post贸w
  • LokalizacjaTarn贸w

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 07:31

Tu chyba nie do konca chodzi czym i w jakim programie poprawia (o ile w ogole), tylko o zachowanie jakiejkolwiek schludnosci obiektu i minimalnego wyczucia smaku :unsure:

#15 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • Lokalizacjap艂ock

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 10:31

Widz臋 排篹 nie jestem sam. Nie nale排篴艂em do k门偱俴a fotograficznego wi臋c zdj臋cia mo排簂iwe 排篹 nie dor门倃nuj膮 jako艣ci膮 do wymog门倃 na tym forum.Napisa艂em tu bo my艣la艂em 排篹 to jest 艣rodowisko w臋dkarskie.A teraz wiem 排篹 jako ma艂y ch艂opiec powinienem zamiast w臋dki kupi膰 aparat i ucz臋szcza膰 na k门偱俴o fotograficzne.I nie s膮dz臋 bym sandaczowi zrobi艂 krzywd臋 trzymaj膮c za szcz臋k臋.K艂ad膮c obok w臋dki na trawie. Ciekawe jak samemu nad wod膮 w nocy mo排簄a pstryka膰 zdj臋cia by zachowa膰 dobry smak.Zreszt膮 nie chce mi si臋 ju排 tu pisa膰 to nie moja liga,a tam gdzie mnie nie chc膮 nie b臋d臋 si臋 pcha艂.Pozdrawiam i 排簓cz臋 Panom mi艂ej zabawy.

#16 OFFLINE   lesiewicz

lesiewicz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1765 post贸w
  • LokalizacjaKalisz
  • Imi臋:Dariusz
  • Nazwisko:Lesiewicz

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 12:12

Widz臋 排篹 nie jestem sam. Nie nale排篴艂em do k门偱俴a fotograficznego wi臋c zdj臋cia mo排簂iwe 排篹 nie dor门倃nuj膮 jako艣ci膮 do wymog门倃 na tym forum.Napisa艂em tu bo my艣la艂em 排篹 to jest 艣rodowisko w臋dkarskie.A teraz wiem 排篹 jako ma艂y ch艂opiec powinienem zamiast w臋dki kupi膰 aparat i ucz臋szcza膰 na k门偱俴o fotograficzne.I nie s膮dz臋 bym sandaczowi zrobi艂 krzywd臋 trzymaj膮c za szcz臋k臋.K艂ad膮c obok w臋dki na trawie. Ciekawe jak samemu nad wod膮 w nocy mo排簄a pstryka膰 zdj臋cia by zachowa膰 dobry smak.Zreszt膮 nie chce mi si臋 ju排 tu pisa膰 to nie moja liga,a tam gdzie mnie nie chc膮 nie b臋d臋 si臋 pcha艂.Pozdrawiam i 排簓cz臋 Panom mi艂ej zabawy.

Widz臋 排篹 nie rozumiesz o co chodzi z tymi zdj臋ciami albo nie chcesz zrozumie膰.
Zdj臋cia nie musz膮 by膰 w super jako艣ci, robione lustrzank膮 ze szk艂em za 5000z艂, chodzi o pokazanie 排篹 ze z艂owion膮 ryb膮 mo排簄a obchodzi膰 si臋 delikatnie i nie babra膰 jej w piasku,b艂ocie i suchej trawie.Wystarczy wcze艣niej przygotowa膰 aparat i samowyzwalacz , a z艂apan膮 ryb臋 od艂o排簓膰 na wcze艣niej przygotowan膮 mat臋 (cho膰by wi臋kszy worek foliowy) co ustrze排篹 ryb臋 przed obtaczaniem w nieczysto艣ciach.Wystarczy tylko chcie膰.


#17 OFFLINE   wobek

wobek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 343 post贸w
  • Lokalizacjap艂ock

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 13:00

Tu nie ma co rozumie膰.Ja je排篸排耗 na ryby. Ciep艂y ciuch,w臋dka,kilka przyn臋t i jak chc臋 zrobi膰 zdj臋cie to aparat. Nie pokaza艂em ryb ubrudzonych w piachu.I my艣l臋 排篹 jak po艂o排耗 ryb臋 obok w臋dki na trawie i szybko wypuszcz臋 to zrobi臋 rybce mniejsz膮 krzywd臋 ni排 ustawianie tego wszystkiego by strzeli膰 艂adny u艣miech przy rybie.Czym szybszy powr门倀 do wody to chyba lepsze dla ryby ni排 g艂askanie by si臋 czym艣 popisa膰.Takie jest moje zdanie i nikt nie musi si臋 z nim zgadza膰.Dla mnie temat jest zamkni臋ty. Nie dlatego 排篹 mi si臋 nie podoba co艣 lub czego艣 nie chc臋 zrozumie膰. Tylko ja nad wod膮 mam wypocz膮膰 a nie zabiera膰 tragarza. My艣la艂em 排篹 pisz膮c tu mo排篹 doj艣膰 do dyskusji na tematy w臋dkarskie. Dotycz膮ce po艂owu ryb. By wymienia膰 swoje spostrze排篹nia dotycz膮ce np. techniki prowadzenia przyn臋ty,wyboru miejsca itp. Taka dyskusja czasami powoduje 排篹 stajemy si臋 lepszymi w臋dkarzami. A koledzy zrobili ze mnie morderc臋 ryb. Z racji wykonywanego zawodu spotka艂em nad wod膮 kilku koleg门倃 pisz膮cych na takich forach i mog臋 wiele ciep艂ych s艂门倃 o nich powiedzie膰. Tylko nie widzia艂em w nich skutecznych w臋dkarzy, mo排篹 fotograf门倃 tak ale nie w臋dkarzy.A wymieniaj膮c si臋 spostrze排篹niami zwi膮zanymi z technikami w臋dkowania pewnie wi臋cej by potrafili nad wod膮. Nie pisz臋 tego z艂o艣liwie. Bo kto ma wypu艣ci膰 ryb臋 to j膮 wypu艣ci, a kto nie to po pi臋knej sesji zdj臋ciowej i tak ubije. Pozdrawiam i 排簓cz臋 mi艂ych chwil nad wod膮.

#18 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2076 post贸w
  • LokalizacjaHanau
  • Imi臋:Kamil

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 13:04

[quote]
Widz臋 排篹 nie jestem sam. Nie nale排篴艂em do k门偱俴a fotograficznego wi臋c zdj臋cia mo排簂iwe 排篹 nie dor门倃nuj膮 jako艣ci膮 do wymog门倃 na tym forum.Napisa艂em tu bo my艣la艂em 排篹 to jest 艣rodowisko w臋dkarskie.A teraz wiem 排篹 jako ma艂y ch艂opiec powinienem zamiast w臋dki kupi膰 aparat i ucz臋szcza膰 na k门偱俴o fotograficzne.I nie s膮dz臋 bym sandaczowi zrobi艂 krzywd臋 trzymaj膮c za szcz臋k臋.K艂ad膮c obok w臋dki na trawie. Ciekawe jak samemu nad wod膮 w nocy mo排簄a pstryka膰 zdj臋cia by zachowa膰 dobry smak.Zreszt膮 nie chce mi si臋 ju排 tu pisa膰 to nie moja liga,a tam gdzie mnie nie chc膮 nie b臋d臋 si臋 pcha艂.Pozdrawiam i 排簓cz臋 Panom mi艂ej zabawy.
[/quote]
Widz臋 排篹 nie rozumiesz o co chodzi z tymi zdj臋ciami albo nie chcesz zrozumie膰.
Zdj臋cia nie musz膮 by膰 w super jako艣ci, robione lustrzank膮 ze szk艂em za 5000z艂, chodzi o pokazanie 排篹 ze z艂owion膮 ryb膮 mo排簄a obchodzi膰 si臋 delikatnie i nie babra膰 jej w piasku,b艂ocie i suchej trawie.Wystarczy wcze艣niej przygotowa膰 aparat i samowyzwalacz , a z艂apan膮 ryb臋 od艂o排簓膰 na wcze艣niej przygotowan膮 mat臋 (cho膰by wi臋kszy worek foliowy) co ustrze排篹 ryb臋 przed obtaczaniem w nieczysto艣ciach.Wystarczy tylko chcie膰.

[/quote]

Mimo ze jestem zwolennikiem metody C&R uwazam ze wielu uzytkownikow przesadza. Z jednej strony pisza ze rozerwany luk skrzelowy to nie powod do usmiercania bo juz nie jednokrotnie ryby z taka wada byly lapane i mialy swietna kondycje. Z 2 strony kawalek suchej trawki na sandaczu jest nie dopuszczalny. Rozumiem ze panierka z piachu to nie tylko estetyka ale w wielu przypadkach popadacie w taka skrajnosc ze polecilbym Wam zmienic Hobby. Zaden z Was nie mysli o tym jaki stres przyzywa ryba podczas holu, wychaczania etc. Sam sie wiele nauczylem o sposobie fotografowania ryb ale w sposob w jakim mi to wytknieto na poczatku byl Chamski. Tyle ode mnie bo taka dyskusjia raczej nie ma sensu ale chcialem swoje zdanie powiedziec bo po to podobno jest te forum.


#19 OFFLINE   W臋dkarz87

W臋dkarz87

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1347 post贸w

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 15:13

W艂a艣nie z uwagi na to 排篹 ryba podczas holu prze排簓wa stres i w niekt门俽ych przypadkach mo排篹 zosta膰 zraniona (oderwane skrzele itp.) powinni艣my przy pozosta艂ych czynno艣ciach na kt门俽e mamy wi臋kszy wp艂yw kierowa膰 si臋 g艂门倃nie jej dobrem. Po podebraniu od nas zale排簓 co si臋 z ryb膮 stanie dalej,wi臋c trzeba zadba膰 o to 排篹by przecierpia艂a jak najmniej i w jak najlepszej kondycji wr门俢i艂a do domu.

#20 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1565 post贸w
  • LokalizacjaI艅sko-STARGARD
  • Imi臋:GrzehU

Napisano 18 grudzie艅 2011 - 15:16

Widzieliscie dzis na discovery program o extremalnych polowach na wedke?Rekin z oseka w pysku :unsure: niez艂y hardcor...




U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten temat: 4

0 u偶ytkownik贸w, 4 go艣ci, 0 anonimowych