Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

DAIWA SMAK 100, DAIWA AIRD 100L


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 06 październik 2006 - 23:49

Witam,

Przeglądając ofertę na Ebayu, znalazlem dwa nieznane mi wcześniej multiplikatory Daiwy. SMAK 100 i AIRD 100L. Z opisu wnioskuję, ze to kolowrotki do lekkiego castingu. Może ktoś coś wie na ich temat. Dla precyzji dodam, że sprzedaje je ginrinpeche
pozd jerzy :D

#2 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 07 październik 2006 - 07:18

Daiwa Smak jest z tego co się orientuję japońską wersją TD Viento. O tej drugiej nic nie wiem.

#3 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 październik 2006 - 10:55

Jurku, różnic jest kilka. Spróbuję dzisiaj opisać to bardziej szczegółowo wieczorkiem :D (po przyjeździe :D).

Pozdrawiam
Remek

#4 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 październik 2006 - 11:24

trzymam za sŁowo Remek :mellow: :mellow: :mellow: ... i czekam

JW

#5 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 07 październik 2006 - 13:57

mam opisana probe daiwa smak 100l, ogolnie probe przeszedl z dobra ocena ale jedna z wad jest slaby chamule walki ale pisza ze mogla to byc wada akurat tego modelu , no i posiada nowy wynalazek daiwa ten sam co i viento przekladnia 6.3 do 1 , i 67cm na jeden obrot korbka,lorzysk 6+1 ,konstrukcja metalowa ,szpula aluminiowa. I cos dziwnego pojedynczy uchwyt u korbki.Cena za nowy okolo 250 €

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 07 październik 2006 - 14:42

Niezły kręcioł :D 1,67 cm na jeden obrót korbką. Ja to bym pewnie podniósł na nim kilka setek kilogramów :D
Pozdrawiam

#7 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 07 październik 2006 - 15:01

Sławku, Przecinek nie zawsze musi oznaczać miejsca dziesiętne. Czasami używa się go jako znak interpunkcyjny :lol: Zwłaszcza jak zaraz po nim jest spacja :D <_<

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 październik 2006 - 16:00

Cześć,
Może zacznę od SMAK'a. To rzeczywiście japońska wersja Daiwy Viento ale z małymi zmianami. Po pierwsze została ona zakwalifikowana przez Daiwę jako multiplikator klasy Boat Reel co oznacza, że nie poleca się jej do łowienia finezyjnego na lekkie przynęty. Kołowrotek ten w wersji japońskiej ma inną korbkę zakończoną tylko jednym trzymadełkiem, z drugiej strony jest balans. Ponadto w pudełku SMAK'a znajdziesz tzw. pierścień korkowy. Pierścień ten służy do prowizorycznego zmniejszenia pojemności szpuli - czyli ponownie Daiwa przyznaje się, że przy tej pojemności szpuli i przy tej konstrukcji nie da się wygodnie rzucać lekkimi przynętami. Dla bardziej wymagających firma I'ZE FACTORY przygotowała płytszą szpulkę do tuningu. Oryginalna szpulka to #3-100m a w przypadku ZPI #1,5-100m. Ponadto SMAK ma ten głupkowaty TWITCHIN BAR. W naszych warunkach jest on zupełnie nieporzebny. Powiem więcej on przeszkadza. SMAK został przygotowany do połowów w wodzie słonej (CRBB). Dane katalogowe to:

waga: 250g
Hamulec: 3kg
Długość linki ściąganej: 67cm
Przełożenie: 6.3
Pojemność szpulki: #2-150, #3-125, #3-100, #4-90

AIRD to Daiwa SOL z płytszą szpulką. Głębokość szpulki mogłaby świadczyć, że to coś podobnego do Presso czy Pixy. Nic z tego. Szpulka jest bardzo ciężka. Kołowrotek w porównaniu do SOL'a ma zmienioną korbkę (tak jak w SMAK'u) oraz ma, jak już nadmieniłem płytszą szpulkę. Można nim łowić w słonej wodzie (CRBB). Niestety ze względu na masę szpulki nie nadaje się do lekkich przynęt. Dane katalogowe to:

waga: 210g
hamulec: 4kg
Długość linki ściąganej: 60cm
Przełożenie: 5.8
Pojemność szpulki: #1.5-120, #2-125, #3-85

Ponadto w tej klasie istnieje sporo innych kołowrotków, które nie zdobyły popularności ze względu na swe nie castingowe właściwości np. dynamic 159sf, lasheed, preed.

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 październik 2006 - 16:15

Dzieki Remku, powiedz mi tylko w jakim celu do kołowrotka klasy TD sol wkłada się szpulę o mniejszej pojemności ale bardzo cieżką? :huh:
jakie zastosowanie ma taka konstrukcja?
pozd Jerzy :D

#10 OFFLINE   luksaj

luksaj

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 144 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 07 październik 2006 - 17:38

zwracam sie do Remka , moglbys opisac tez daiwa fuego ? widze ze masz dobry dostemp do dokladnych zrodel.

#11 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 07 październik 2006 - 20:32

Dzieki Remku, powiedz mi tylko w jakim celu do kołowrotka klasy TD sol wkłada się szpulę o mniejszej pojemności ale bardzo cieżką? :huh:
jakie zastosowanie ma taka konstrukcja?
pozd Jerzy :D



Nie wiem dlaczego tak wymyślili. Fakt jest taki, że szpulka płytka ale ciężka. Tak więc jak zauważłeś jedno wyklucza drugie ale tak jest.

Daiwę Fuego widziałem tylko raz. Nie rzuciła mnie na kolana. Wyglądała dość delikatnie. Trudno mi się wypowiadać na jej temat ale model ten nie zyskał na świecie wielkiej popularności w porównaniu z innymi modelami Daiwy.

Pozdrawiam
Remek

#12 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3201 postów

Napisano 07 październik 2006 - 20:48

Remek napisał:

Nie wiem dlaczego tak wymyślili. Fakt jest taki, że szpulka płytka ale ciężka. Tak więc jak zauważłeś jedno wyklucza drugie ale tak jest.

faktycznie dziwne.

Mam tez pytanie z innej beczki, Przeglądalem ofertę wędzisk ze sklepow w USA i zwrocił+em uwage na wedziska castingowe o długosci 6,6 o cw 1/4 -1/2 oz, ale o mocy linki do 15 lb a nawet 17 lb. Do czego służą tak mocne kije o tak niewielkim cw? Jaka może być akcja takiego kija? Pytam nie bez powodu gdyż szukam wedziska na okonie i zastanawiam sie czy kupić jakiegoś gotowca czy zlecić montaż w FC?
pozd jerzy :D

#13 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 09 październik 2006 - 06:53

Chciałbym zdementować pogłoski jakobym był konstruktorem modelu Smak :lol: - Smaczek.
PS. Na milicję zapodam za bezprawne używanie mojego nazwiska.

#14 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 09 październik 2006 - 07:04

Smaku,wiemy że to nie Ty jesteś konstruktorem tego multika,tylko twój tata :D .Ty wykombinujesz coś mniejszego i będzie sięnazywało Daiwa Smaczek :mellow: .


Pozdrawiam Gromit

#15 OFFLINE   Smaczek

Smaczek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 09 październik 2006 - 07:45

@ Gromit
Spoko, szpulka będzie z karmelu, korbka z piernika ;) .
Przewidziana też jest wersja KEBAB :D .

#16 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 09 październik 2006 - 10:47

Ta druga wersja jest bardzo sympatyczna :mellow: .

Pozdrawiam Gromit

#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 09 październik 2006 - 17:39

Słyszałem,że do tej drugiej wersji W zestawie będzie dodawany niebieski polarek :mellow: :mellow: :mellow:

#18 OFFLINE   Trout

Trout

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 643 postów
  • LokalizacjaTrzcianka,tymczasowo Manchester,UK
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Kolatorski

Napisano 09 październik 2006 - 17:44

Nie Mifek z tego plarku poszyjemy pokrowce do daiwy smaczek :mellow: :D

#19 OFFLINE   Gromit

Gromit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 268 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 09 październik 2006 - 19:17

Panowie,polarek jest dla tych co chodzą na kebaby raniutko we dwa :D.

Pozdrawiam Gromit

#20 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 10 grudzień 2009 - 00:43

Odkurzę staaary wątek.
Nie interesuje mnie multik z tytułu, ani piernikowo-kebabowy offtop :lol:
Chociaż Święta tuż, a i na kebab o świcie, zdarzało się kiedyś pójść
Tzw. czas sailingu <_<

Interesuje mnie to:

Przeglądalem ofertę wędzisk ze sklepow w USA i zwrocił+em uwage na wedziska castingowe o długosci 6,6 o cw 1/4 -1/2 oz, ale o mocy linki do 15 lb a nawet 17 lb. Do czego służą tak mocne kije o tak niewielkim cw? Jaka może być akcja takiego kija? Pytam nie bez powodu gdyż szukam wedziska na okonie i zastanawiam sie czy kupić jakiegoś gotowca czy zlecić montaż w FC?
pozd jerzy :D


Sporo wody w Warcie upłynęło, więc ciekawią mnie spostrzeżenia z nierozwinietego watku.
Czy wędki tego typu, mają coś wspólnego z -ogólnie- hotshotami ?
Czy to tego rodzaju akcja ? Czy może to kwestia ustępliwości materiału, stąd niskie CW i duża moc ?

No i pytanie do @Jerzego wprost:
Jakie okonie wtedy miales zamiar lowic kijkiem 15-17lb ?!?!? :huh: Nilowe ? :D

Ja pytam, bo obok przegladania zasobow o multikach, mysle bardzo rownolegle, o wedce na szczupaki pod nielotne, ale duze przynety (soft jerki, niedociazone obrotowy, cienkie wahadla) i opis potencjalnej okoniowki @Jerzego pasuje mi jak ulal ;)

Pozdrawiam
Grzesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych