Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Ponton Kolibri na Clio


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 grudzień 2011 - 07:52

PlanujÄ™ kupić ponton Kolibri 280 i wozić go napompowanego na dachu samochodu Clio. Wiem samochÃÅ‚d maÅ‚y, ale jest na razie taki. Czy da siÄ™ wozić w miarÄ™ bezpiecznie do 10 km. OgÃÅ‚lnie ponton bÄ™dzie sÅ‚uÅźyć do obskoczenia maÅ‚ych jeziorek ( do 70 ha)w okresie wiosennym i pÃłźnojesiennym. Pompowanie i spuszczanie powietrza odpada w okresie pÃłźnojesiennym. DziÄ™ki z gÃÅ‚ry za wszystkie rady i uwagi. Pozdrawiam

#2 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 19 grudzień 2011 - 08:47

Ja woÅźę Kaimana 360 bezpoÅ›rednio na dachu Mondeo liftback. Dach niewiele wiÄ™kszy, a ponton?... sam oceÅ„. Czasem po kilkadziesiÄ…t km.

#3 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 19 grudzień 2011 - 09:32

Ja woÅźę Kaimana 360 bezpoÅ›rednio na dachu Mondeo liftback. Dach niewiele wiÄ™kszy, a ponton?... sam oceÅ„. Czasem po kilkadziesiÄ…t km.


Krzysiek, masz fotkÄ™ tego zestawu?

#4 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 19 grudzień 2011 - 09:55

Oj, chyba nie :(
Dodam, Åźe z przodu mocno zachodzi na szybÄ™, ale widoczność jest, a z tyÅ‚u nie wystaje poza obrys auta (ew. minimalnie). Przypinam dwoma pasami Å‚adunkowymi - przez otwarte drzwi. Potem spokojnie moÅźna je zamknąć. Na dach kÅ‚adÄ™ kocyk, Åźeby nie rysować lakieru.

#5 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 19 grudzień 2011 - 09:58

Czyli na mają corollę taki trochę ponad 3 m będzie pasował Chyba w przyszłym roku pośmigam po zatokach Atlantyku.

#6 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 19 grudzień 2011 - 10:00

Pewnie, Åźe bÄ™dzie, nic siÄ™ nie bÃÅ‚j. Grunt to dobrze zÅ‚apać pasem. Acha, no i wozić do gÃÅ‚ry nogami. Wtedy aerodynamika jest taka, Åźe opÃÅ‚r powietrza dodatkowo go dociska, a nie podnosi. 80-90km/h pÃÅ‚jdziesz na miÄ™kko.

#7 OFFLINE   Voldemort

Voldemort

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1305 postów
  • LokalizacjaMaÅ‚opolska
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 19 grudzień 2011 - 10:13

Ja natomiast o maÅ‚o nie oberwaÅ‚em deskÄ… serfingowÄ…, ktÃÅ‚ra odpadÅ‚a z dachu wyprzedzajÄ…cego mnie mercedesa (W123 kombi) :angry: PoleciaÅ‚a w gÃÅ‚rÄ™ i gdyby nie ostre hamowanie i unik w prawo miaÅ‚bym deskÄ™ wbitÄ… w dach (dosÅ‚ownie metr od mojego auta pierwszy raz siÄ™ odbiÅ‚a). Pietra teÅź mieli motocykliÅ›ci jadÄ…cy grupÄ… z naprzeciwka.
A gość nawet przepraszam nie powiedziaÅ‚ tylko biadoliÅ‚ Åźe deska byÅ‚a droga :angry:
Tak wiÄ™c Panowie z gÅ‚owÄ… przymocowujcie na dach pontony, wszak generujÄ… duÅźy opÃÅ‚r powietrza przy zwiÄ™kszajÄ…cej siÄ™ prÄ™dkoÅ›ci.
Pozdrawiam.

#8 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3529 postów
  • LokalizacjaIre
  • ImiÄ™:Tomek

Napisano 19 grudzień 2011 - 10:23

Ja natomiast o maÅ‚o nie oberwaÅ‚em deskÄ… serfingowÄ…, ktÃÅ‚ra odpadÅ‚a z dachu wyprzedzajÄ…cego mnie mercedesa (W123 kombi) :angry: PoleciaÅ‚a w gÃÅ‚rÄ™ i gdyby nie ostre hamowanie i unik w prawo miaÅ‚bym deskÄ™ wbitÄ… w dach (dosÅ‚ownie metr od mojego auta pierwszy raz siÄ™ odbiÅ‚a). Pietra teÅź mieli motocykliÅ›ci jadÄ…cy grupÄ… z naprzeciwka.
A gość nawet przepraszam nie powiedziaÅ‚ tylko biadoliÅ‚ Åźe deska byÅ‚a droga :angry:
Tak wiÄ™c Panowie z gÅ‚owÄ… przymocowujcie na dach pontony, wszak generujÄ… duÅźy opÃÅ‚r powietrza przy zwiÄ™kszajÄ…cej siÄ™ prÄ™dkoÅ›ci.
Pozdrawiam.


Tak mi siÄ™ przypomniaÅ‚a scena z deskÄ… z ZabÃÅ‚jczej Broni :D PamiÄ™tacie?

#9 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 19 grudzień 2011 - 10:30

Jacku,
Konia z rzÄ™dem temu, kto mi zdejmie ponton z dachu, bez odpinania pasÃÅ‚w. Ponton dociÄ…gniÄ™ty pasami przylega do krzywizny dachu, nie ma mowy, Åźeby siÄ™ zsunÄ…Å‚.


#10 OFFLINE   fryc203

fryc203

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów

Napisano 19 grudzień 2011 - 11:11

Ja kiedyś na youtube znalazłem taki filmik
i teraz swojego 3,2m woÅźę na dachu Audi a4, KÅ‚adÄ™ tylko foliÄ™ bom belkowÄ… i spinam pasami jak kolega wyÅźej :D

#11 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 19 grudzień 2011 - 11:12

Dokładnie, nie ma co kombinować

#12 OFFLINE   SÅ‚awek.Sobolewski

SÅ‚awek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu WisÅ‚y i rzek pobrzeża BaÅ‚tyku

Napisano 19 grudzień 2011 - 12:05

Ja rÃÅ‚wnieÅź woÅźę swojego 3,60 na dachu mundka, nie ma Åźadnego problemu, jest stabilnie i wygodnie, paski trochÄ™ furczÄ… powyÅźej 90km/h ale 50-100km z takim pakunkiem to nie problem. Mniej wiÄ™cej tak to wyglÄ…da.

http://img522.imageshack.us/img522/8979/imagehht.jpg

#13 OFFLINE   Pike1

Pike1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 169 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 19 grudzień 2011 - 12:20

Krzychu bezpoÅ›rednio na dachu? Bez Åźadnego bagaÅźnika ? MÃÅ‚j Clio relingÃÅ‚w teÅź nie ma. MoÅźesz zdjÄ™cie na priva wrzucić. DziÄ™ki z gÃÅ‚ry.

#14 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 19 grudzień 2011 - 12:24

ZdjÄ™cia nie mam, ale wyglÄ…da to tak samo, jak u SÅ‚awka. Jeno nasuwam bardziej na przedniÄ… szybÄ™. WidocznoÅ›ci nie ogranicza, zasÅ‚ania co najwyÅźej nisko przelatujÄ…ce Tupolewy. Na kilkudniowe wyprawy, kiedy nie trzymam gumiaka na wodzie, a i dojechać muszÄ™ kawaÅ‚ek, jest jak znalazÅ‚.

#15 OFFLINE   tomas

tomas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaElblag
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:SieÅ„ski

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:37

Ja w tym roku kupiłem Pro Marine 320 i trochę mnie męczy jego ciągłe rozkładanie.
Miejsce do jego przechowywania bym znalazÅ‚ i teÅź myÅ›lÄ™ nad bezpoÅ›rednim transportem na dachu.MyÅ›laÅ‚em o pasach przeÅ‚oÅźonych przez szyby,tylko nie wiem co moÅźna poÅ‚oÅźyc na dach,Åźeby go nie porysowac.JakiÅ› koc,plandekÄ™?

#16 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 grudzień 2011 - 20:53

ja na passata kombi klade 320 ponton i nie ma strachu mam relingi do nich zrobiÅ‚em sobie deski klinujÄ…ce siÄ™ miedzy relingami na rzeke mam 3 km wiec nie ma strachu z braku pasow mocujÄ™ go linkÄ… od kotwicy 60 km/h moÅźna smiaÅ‚o jechać

ps przepisy o ruchu drogowym mÃÅ‚wiÄ… Åźe chyba poza obrys samochodu nie moÅźe nic wystawać dalej niÅź 50 cm z kaÅźdej strony

#17 OFFLINE   patronservice

patronservice

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaKielce

Napisano 21 grudzień 2011 - 19:52

Kolibri 330 odleciaÅ‚ z Astry kombi, przymocowany byÅ‚ do relingÃÅ‚w. Pas byÅ‚ sÅ‚aby nie wytrzymaÅ‚. Lecz kolega przesadziÅ‚ z prÄ™dkoÅ›ciÄ… 120 :lol:, ani pontonowi ani nikomu nic siÄ™ nie staÅ‚o. Mocniejsze pasy zakupione jest OK.

#18 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6194 postów
  • ImiÄ™:Krzysztof

Napisano 21 grudzień 2011 - 21:37

TroszkÄ™ za szybko

#19 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • ImiÄ™:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 22 grudzień 2011 - 08:45

A ja Krzysiu mam kilka zdjęć z naszych akcji desantowych :D

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  DSC_7782.jpg   64,97 KB   440 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  DSC_7783.jpg   62,91 KB   442 Ilość pobraÅ„


#20 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • ImiÄ™:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 22 grudzień 2011 - 08:48

I nawet jedno z pontonem do gÃÅ‚ry nogami. Nie pamiÄ™tam dlaczego akurat tak go wtedy woziliÅ›my. MoÅźe dlatego, Åźe to byÅ‚o w Szwecji :lol:

Załączone pliki

  • ZaÅ‚Ä…czony plik  DSCF5891.jpg   38,4 KB   446 Ilość pobraÅ„
  • ZaÅ‚Ä…czony plik  DSC_7784.jpg   63,9 KB   440 Ilość pobraÅ„





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych