Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Shimano Stella 4000F - wady/zalety


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
155 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 22 wrzesień 2015 - 19:37

Teraz zapolujemy na 2500  98/F  , a na razie trzeba się nacieszyć "BLIŹNIACZKAMI" w rozmiarze 4000 -   oczywiście NÓWKI 

 

Załączony plik  STELLA 4000F X 2 019.jpg   77,99 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  STELLA 4000F X 2 020.jpg   83,41 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  STELLA 4000F X 2 021.jpg   82,53 KB   4 Ilość pobrańZałączony plik  STELLA 4000F X 2 022.jpg   77,57 KB   4 Ilość pobrań

 

Będzie czym pokręcić w długie zimowe wieczory  :D  :lol:  :D ,siedząc w wygodnym ,ciepłym fotelu  ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 22 wrzesień 2015 - 19:53


#62 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 07:52

To chyba najfajniejszy model Stelli,kręci "metalicznie",bezpośrednio,jest jeszcze Milenka,ale tam to już w ogóle nie ma oporów :D . Mam 2500F nówkę i używkę,obie kręcą super,jeszcze tylko dokupię sobie Diaflasha Zandera Special i znów będzie fajny zestawik na szczupca na średnio-lekko :) . Do 4000F idealny byłby Powerloop Spinning.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 23 wrzesień 2015 - 07:56


#63 OFFLINE   Doman

Doman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 453 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Dominik

Napisano 23 wrzesień 2015 - 14:50

A jdm 4000 ze składaną rączką jest gorsza od F?



#64 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 15:35

A jdm 4000 ze składaną rączką jest gorsza od F?

Przecież to jest to samo :) .



#65 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 23 wrzesień 2015 - 16:16

Nie to samo. JDM ma przetykaną korbę a F-ka wkręcaną.



#66 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 19:59

No to tylko ta różnica,reszta jest taka sama,choć niektórzy nadają magiczne właściwości czarnej powłoce na przekładni w wersji JDM.



#67 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14824 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 wrzesień 2015 - 15:59

Idealny kolowrotek do spławikowki.
Na lata
  • jersey i xyzzvpc lubią to

#68 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 wrzesień 2015 - 16:16

Guzu - jak to mówią:  "starość nie radość"  -  wiecznie ze spiningiem biegał nie będę.  ;)  :D


  • Guzu lubi to

#69 OFFLINE   Raffaello

Raffaello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1263 postów
  • LokalizacjaNad Drzewiczką.
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Pakuła

Napisano 25 wrzesień 2015 - 19:55

Żeby nowe stelle tyle wytrzymały!co te F-ki,może mają lepszy nawój ale tylko tyle!mam dwie i raczej na nowe wypusty bym ich nie zamienił! o nowych możemy pogadać za 17lat! :D :D :D


Użytkownik Raffaello edytował ten post 25 wrzesień 2015 - 20:05


#70 OFFLINE   Józef Lesniak

Józef Lesniak

    Józef Leśniak

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1141 postów
  • LokalizacjaSłubice
  • Imię:Józef
  • Nazwisko:Leśniak

Napisano 25 wrzesień 2015 - 20:04

Idealny kolowrotek do spławikowki.
Na lata

Guzu, drwisz sobie,przykro że masz taki pogląd  :( .


  • blackabyss lubi to

#71 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14824 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 wrzesień 2015 - 20:52

Guzu, drwisz sobie,przykro że masz taki pogląd :( .

Zero drwin. Serio.

Taki kolowrotek w stanie super kosztuje tyle co lodowka.

Użytkownik Guzu edytował ten post 25 wrzesień 2015 - 21:06


#72 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 25 wrzesień 2015 - 21:28

..... a za te nowe to można kupić telewizor i pewnie kolorowy  :P  :D



#73 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2015 - 21:52

Zero drwin. Serio.

Taki kolowrotek w stanie super kosztuje tyle co lodowka.

Kosztuje mniej niż nowe modele Stelek a czy jest dużo gorszy? Nie wiem. 



#74 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 23:03

Guzu nie żartuje,ja bym poszedł dalej i zarzucił Stellę do feederka,taki leszcz będzie dumny,gdy zobaczy,jakiego sprzętu użyto do połowu.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 25 wrzesień 2015 - 23:07

  • Guzu lubi to

#75 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 23:17

Nigdy nie bylem fanem tych stellek przede wszystkim z powodow estetycznych. Takie swiecidelko nad woda mi nie pasuje.
Ale technicznie wcale szalem nie jest ( jak to czesto mozna wyczytac, gdy ktos ja sprzedaje).
Owszem to swietny kolowrotek w koncu to stella czyli swego czasu najwyzszy model shimano klepany 98-2004.
Innowacja w stosunku do poprzedniczki to lozysko w rotorze ( tak lozyskowany rotor bedzie posiadala pozniej kazda generacja stelli, a np TP juz nie).
Zmniejszone sily odsrodkowe poprzez wezszy rotor i o zgrozo wezszy korpus ;( Niestety ale nalezy sobie uswiadomic, ze stelle super ship w wersji jdm te z przelozeniem 5.1:1 czyli z przetykanymi korbami i nasze analogiczne F-ki posiadaja ogromne zebiska na glownym kole (wieksze nawet jak pozniejsze modele sw `01). Wlasciwie same kola sa wieczne, ale po czasie uzywania kolo zbliza sie do wodzika i zaczyna w nim rzezbic. Osobiscie mialem interwencje w dwoch stellach F, ktore wygladaly swietnie, ale glowne kolo tak bardzo zblizylo sie do wodzika, ze trzeba bylo go nieco pilowac.. a tak nie mozna w nieskonczonosc, bo w koncu sie go oslabi na tyle, ze os z niego wyleci ;( Mozna probowac dac podkladki dystansowe na prawa strone korby, ale wtedy kompletnie zmienia sie charakterystyka pracy na duzo gorsza ( kolo juz tak nie przylega do piniona jak powinno).

Czyli w skrocie przekladnia w tym glowne kolo jest przyrostem formy nad trescia.
Natomaist wersja jdm z przelozeniem 6.1:1 czyli ta z wkrecana korba ma juz zupelnie inna charakterystyke przekladni min. drobniejsze zeby na kole w wielkszej ilosci ( jak pamietam na szybko to 43 do tych wolneijszych 37).
Roznice sa min.  w pojemnosci szpuli:
4000 F    3-180
4000 jdm 3-200
Roznice sa jeszcze w wadze miedzy np: rozmiarem 4000 F a wersja 4000 jdm z tym samym przelozeniem czyli 5.1:1
4000 F - 325 gr.
4000 jdm - 305gr.
I tutaj na korzysc wersji jdm przemawia lzejsze glowne kolo ( sporo lzejsze, niestety nie pamietam ile) a to daje przy takim samym przelozeniu  lzejszy start. W wersji jdm  lzejsza jest tez chyba neiznacznie szpula, oraz sama korba.

I tu ciekawa sprawa z wkrecanymi korbami wersja jdm. ta z wyzszym przelozeniem tj. 6.1:1 oraz F-ka  - sama korba w tych kolowrotkach posiada bardzo niewygodny nit na skladaniu (srubka ktora bedzie mozna wymieniac  bedzie dopiero w millennium i kazdej innej stelli). Zatem owy nit po czasie sie zwyczajnie wyrabia i powstaje luz ( ten luz raczej w domowym zaciszu sie nie usunie) i jesli ktos nie posiada dobrego warsztatu to..  korba bedzie mial coraz wiekszy luz na samym skladaniu..
Nie musze dodawac, ze w wersjach jdm. tymi z przetykanimi korbami czyli przelozeniem 5.1:1 luz na korbie w zasadzie nie powstaje.

Oczywiscie to wszystko niuanse, ale F-ka choc jest tak naprawde kompilacja dwoch wersji jdm. to wedlug mojego rankingu z tych trzech zasluguje na ostatnie 3 miejsce ;] .. ale kto bogatym zabroni posiadac F-ki ;))


Użytkownik blackabyss edytował ten post 25 wrzesień 2015 - 23:24


#76 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14824 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 wrzesień 2015 - 23:21

Nigdy nie bylem fanem tych stellek przede wszystkim z powodow estetycznych. Takie swiecidelko nad woda mi nie pasuje.
Ale technicznie wcale szalem nie jest ( jak to czesto mozna wyczytac, gdy ktos ja sprzedaje).
Owszem to swietny kolowrotek w koncu to stella czyli swego czasu najwyzszy model shimano klepany 98-2004.
Innowacja w stosunku do poprzedniczki to lozysko w rotorze ( tak lozyskowany rotor bedzie posiadala pozniej kazda generacja stelli, a np TP juz nie).
Zmniejszone sily odsrodkowe poprzez wezszy rotor i o zgrozo wezszy korpus ;( Niestety ale nalezy sobie uswiadomic, ze stelle super ship w wersji jdm te z przelozeniem 5.1:1 czyli z przetykanymi korbami i nasze analogiczne F-ki posiadaja ogromne zebiska na glownym kole (wieksze nawet jak pozniejsze modele sw `01). Wlasciwie same kola sa wieczne, ale po czasie uzywania kolo zbliza sie do wodzika i zaczyna w nim rzezbic. Osobiscie mialem interwencje w dwoch stellach F, ktore wygladaly swietnie, ale glowne kolo tak bardzo zblizylo sie do wodzika, ze trzeba bylo go nieco pilowac.. a tak nie mozna w nieskonczonosc, bo w koncu sie go oslabi na tyle, ze os z niego wyleci ;( Mozna probowac dac podkladki dystansowe na prawa strone korby, ale wtedy kompletnie zmienia sie charakterystyka pracy na duzo gorsza ( kolo juz tak nie przylega do piniona jak powinno).
Czyli w skrocie przekladnia w tym glowne kolo jest przyrostem formy nad trescia.
Natomaist wersja jdm z przelozeniem 6.1:1 czyli ta z wkrecana korba ma juz zupelnie inna charakterystyke przekladni min. drobniejsze zeby na kole w wielkszej ilosci ( jak pamietam na szybko to 43 do tych wolneijszych 37).
Roznice sa min. w pojemnosci szpuli:
4000 F 3-180
4000 jdm 3-200
Roznice sa jeszcze w wadze miedzy np: rozmiarem 4000 F a wersja 4000 jdm z tym samym przelozeniem czyli 5.1:1
4000 F - 325 gr.
4000 jdm - 305gr.
I tutaj na korzysc wersji jdm przemawia lzejsze glowne kolo ( sporo lzejsze, niestety nie pamietam ile) a to daje przy takim samym przelozeniu lzejszy start. W wersji jdm lzejsza jest tez chyba neiznacznie szpula, oraz sama korba.
I tu ciekawa sprawa z wersja jdm. czyli ta z wyzszym przelozeniem tj. 6.1:1 oraz F-ka - sama korba w tych kolowrotkach posiada bardzo niewygodny nit na skladaniu (srubka ktora bedzie mozna wymieniac bedzie dopiero w millennium i kazdej innej stelli). Zatem owy nit po czasie sie zwyczajnie wyrabia i powstaje luz ( ten luz raczej w domowym zaciszu sie nie usunie) i jesli ktos nie posiada dobrego warsztatu to.. korba bedzie mial coraz wiekszy luz na samym skladaniu..
Nie musze dodawac, ze w wersjach jdm. tymi z przetykanimi korbami czyli przelozeniem 5.1:1 luz na korbie w zasadzie nie powstaje.

Oczywiscie to wszystko niuanse, ale F-ka choc jest tak naprawde kompilacja dwoch wersji jdm. to wedlug mojego rankingu z tych trzech zasluguje na ostatnie 3 miejsce ;] .. ale kto bogatym zabroni posiadac F-ki ;))


Naprawdę Twoje analizy i zdolność zestawienia informacji przekracza wartość tych kolowrotkow.
To sa tylko zwijaki do linek. Koniec końców.
Im więcej im czasu i atencji poswiecamy...tym gorzej nam się opłacają :)
  • blackabyss, Rheinangler i Majo lubią to

#77 OFFLINE   blackabyss

blackabyss

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 00:02

Naprawdę Twoje analizy i zdolność zestawienia informacji przekracza wartość tych kolowrotkow.
To sa tylko zwijaki do linek. Koniec końców.
Im więcej im czasu i atencji poswiecamy...tym gorzej nam się opłacają :)

Dzieki za mile slowa.

Wiesz dobrze, ze to nic takiego, takie tam ogolniki, ktore nie wszyscy portafia jednoczesnie skojarzyc i zestawic z soba.

Chcialem zwyczajnie uswiadomic fanow F-ki ze jak wszystko na tym swiecie ma swoj ograniczony czas, tak i stella F dlugowieczna nie jest.

A z tych trzech wersji super ship F-ce kuku  najprawdopodobniej przytrafi sie najszybciej.


  • Józef Lesniak lubi to

#78 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15590 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 wrzesień 2015 - 02:59

Nigdy nie bylem fanem tych stellek przede wszystkim z powodow estetycznych. Takie swiecidelko nad woda mi nie pasuje.
Ale technicznie wcale szalem nie jest ( jak to czesto mozna wyczytac, gdy ktos ja sprzedaje).
Owszem to swietny kolowrotek w koncu to stella czyli swego czasu najwyzszy model shimano klepany 98-2004.
Innowacja w stosunku do poprzedniczki to lozysko w rotorze ( tak lozyskowany rotor bedzie posiadala pozniej kazda generacja stelli, a np TP juz nie).
Zmniejszone sily odsrodkowe poprzez wezszy rotor i o zgrozo wezszy korpus ;( Niestety ale nalezy sobie uswiadomic, ze stelle super ship w wersji jdm te z przelozeniem 5.1:1 czyli z przetykanymi korbami i nasze analogiczne F-ki posiadaja ogromne zebiska na glownym kole (wieksze nawet jak pozniejsze modele sw `01). Wlasciwie same kola sa wieczne, ale po czasie uzywania kolo zbliza sie do wodzika i zaczyna w nim rzezbic. Osobiscie mialem interwencje w dwoch stellach F, ktore wygladaly swietnie, ale glowne kolo tak bardzo zblizylo sie do wodzika, ze trzeba bylo go nieco pilowac.. a tak nie mozna w nieskonczonosc, bo w koncu sie go oslabi na tyle, ze os z niego wyleci ;( Mozna probowac dac podkladki dystansowe na prawa strone korby, ale wtedy kompletnie zmienia sie charakterystyka pracy na duzo gorsza ( kolo juz tak nie przylega do piniona jak powinno).

Czyli w skrocie przekladnia w tym glowne kolo jest przyrostem formy nad trescia.
Natomaist wersja jdm z przelozeniem 6.1:1 czyli ta z wkrecana korba ma juz zupelnie inna charakterystyke przekladni min. drobniejsze zeby na kole w wielkszej ilosci ( jak pamietam na szybko to 43 do tych wolneijszych 37).
Roznice sa min.  w pojemnosci szpuli:
4000 F    3-180
4000 jdm 3-200
Roznice sa jeszcze w wadze miedzy np: rozmiarem 4000 F a wersja 4000 jdm z tym samym przelozeniem czyli 5.1:1
4000 F - 325 gr.
4000 jdm - 305gr.
I tutaj na korzysc wersji jdm przemawia lzejsze glowne kolo ( sporo lzejsze, niestety nie pamietam ile) a to daje przy takim samym przelozeniu  lzejszy start. W wersji jdm  lzejsza jest tez chyba neiznacznie szpula, oraz sama korba.

I tu ciekawa sprawa z wkrecanymi korbami wersja jdm. ta z wyzszym przelozeniem tj. 6.1:1 oraz F-ka  - sama korba w tych kolowrotkach posiada bardzo niewygodny nit na skladaniu (srubka ktora bedzie mozna wymieniac  bedzie dopiero w millennium i kazdej innej stelli). Zatem owy nit po czasie sie zwyczajnie wyrabia i powstaje luz ( ten luz raczej w domowym zaciszu sie nie usunie) i jesli ktos nie posiada dobrego warsztatu to..  korba bedzie mial coraz wiekszy luz na samym skladaniu..
Nie musze dodawac, ze w wersjach jdm. tymi z przetykanimi korbami czyli przelozeniem 5.1:1 luz na korbie w zasadzie nie powstaje.

Oczywiscie to wszystko niuanse, ale F-ka choc jest tak naprawde kompilacja dwoch wersji jdm. to wedlug mojego rankingu z tych trzech zasluguje na ostatnie 3 miejsce ;] .. ale kto bogatym zabroni posiadac F-ki ;))

To mnie uspokoiłeś. Mam wersję JDM....



#79 OFFLINE   miramar69

miramar69

    jadę na ryby i nie będzie mnie trochę , trzeba odpocząć od

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 4961 postów
  • LokalizacjaSANDOMIERZ
  • Imię:MARIUSZ

Napisano 26 wrzesień 2015 - 07:52

A Ja i tak je wolę od tych nowszych :P . Poza tym, zanim je zajeżdżę (a może to nawet nigdy nie nastąpi) czas pewnie bedzie się zbierać do krainy wiecznych łowów  ;) .

 

Twin Powera 4000F katowałem 10lat do wszystkiego, łącznie z łowieniem sliderami, wahadłówkami, gumami itd . Pracował niekiedy 300dni w roku i w lecie i w zimie !!!!  

 

                                                                                                     NIE DAŁEM MU RADY !!!!!  :)

 

PS: Jak wszystko na tym świecie ma jakieś wady, LEXUS I MERCEDES też  ;) .


Użytkownik miramar69 edytował ten post 26 wrzesień 2015 - 08:05

  • CM Punk, Józef Lesniak i Raffaello lubią to

#80 OFFLINE   CM Punk

CM Punk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 689 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 08:31

Dzieki za mile slowa.

Wiesz dobrze, ze to nic takiego, takie tam ogolniki, ktore nie wszyscy portafia jednoczesnie skojarzyc i zestawic z soba.

Chcialem zwyczajnie uswiadomic fanow F-ki ze jak wszystko na tym swiecie ma swoj ograniczony czas, tak i stella F dlugowieczna nie jest.

A z tych trzech wersji super ship F-ce kuku  najprawdopodobniej przytrafi sie najszybciej.

Długowieczność jest pojęciem względnym,ciężko ustalić ramy czasowe długowieczności dla kołowrotków,ale można przyjąć,że 10 lat użytkowania weryfikuje solidność konstrukcji.

Stella 98/F raczej nie ma problemu z przekroczeniem tej granicy,zobaczymy,jak będzie z nowym modelem :) .

Czasami wystarczy wziąć kołowrotek do ręki i czuć,z jakich materiałów i jak jest wykonany,trzymałem nową Stellę i mnie nie powaliła,choć nie uważam,że to zły kołowrotek,ot,zrobiony na miarę naszych czasów,gdzie priorytety się dość szybko zmieniają.

To tak,jak z autami-kiedyś model był sprzedawany po 7-8 lat,a teraz co 3 lata myk i mamy nówkę sztukę,a co potem-byle do końca gwarancji :D .

Trzeba też pamiętać o minimum serwisu,bo wszystko,co jest źle eksploatowane,wcześniej czy później się sypnie.


Użytkownik CM Punk edytował ten post 26 wrzesień 2015 - 08:36

  • Guzu i Józef Lesniak lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych