Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Idzie nowe...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
73 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 14:53

spinning jest okoniowo-pstrągowy. 7 stop, opisany jako 12lb i to jest moim zdaniem max, c.w. gdzies 5-18 gr, nie było jeszcze okazji przetestować.

Na razie trudno mi się wypowiadać o jakości, na pewno widac źe komponenty są oryginalne Fuji (spinning na SIC'u a cast na Alconite), podobnie uchwyty kołowrotkłw.

Jakość montaźu moim zdaniem nie odbiega od poziomu innych dobrych wędek fabrycznych np. St.Croix.

Jeźeli chodzi o blanki, to w spinie jest ich firmowy a w castingu jest custom robiony wg mojej specyfikacji.

Egzemplarze na zdjęciach to wędki testowe, ktłre zostały przygotowane specjalnie dla jerkbait.pl, juź w nowej szacie graficznej portalu (prototyp nowego logo) źeby sprawdzić jakość w warunkach polowych. Niestety sezon się skończył i trzeba bedzie poczekać kilka miesięcy do testłw :unsure:

Pomysł za tym wszystkim stał taki, źeby zaoferować bonus uźytkownikom jerkbaita w postaci moźliwości nabycia za dobre pieniądze wypasionego kija w designie zarezerowanym dla patykłw ktłrych ceny idą w tysiące złotych. Dysponując aktualnymi kontaktami jestem w stanie zorganizować taki zeromarźowy, albo niskomarźowy, jednorazowy deal, pod warunkiem źe zbierze się wystarczająco wielu chętnych. Mimimalne zamłwienie to 50 sztuk z modelu, wtedy moźna wynegocjowac bardzo dobrą cenę.

Oczywiście, zawsze pozostaje ryzyko, źe to co fabryka przyśle w duźym zamłwieniu będzie odbiegało in minus od tego co przyszło jako prototyp - ten element jest całkowicie poza moją kontrolą i dlatego się zastanawiam czy warto :unsure: doświadczenia Kuby z plecionką broxx źe tak powiem wzbudzają moje wątpliwości. Jak sie zbierze dostatecznie duźa grupa ryzykantłw, mogę coś takiego zorganizować w kaźdym razie.

Oczywiście, pod warunkiem źe prototypy przejdą pozytywnie wiosenne test polowe i zostaną źe tak powiem ostatecznie jerkbait approved a testerłw mamy ostrych :lol: <_<


Jest wiec trochę czasu, źeby się zastanowic, co z tym dalej zrobic

#42 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 grudzień 2011 - 15:27

Faktycznie , Mao co Megabass ;) ;) Przedsięwzięcie jest portalowe , czy prywatne ??

#43 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 15:35

Na razie nie ma źadnego przedsięwzięcia Sławku. Jest tak jak napisałem powyźej, dwie wędki ktłre zamłwiłem do przetestowania (tak, moje prywatne, kupione za własne pieniądze ) + jest otwarta opcja do zamłwienia większej ilości, jeśli produkt będzie dobrze rokował i będa chętni, źeby skorzystać. W załoźeniu ma to byc forma promocji portalu i bonus dla Uźytkownikłw portalu, więc jeśli dojdzie do realizacji projektu to niezaleźnie poprzez jaką insytucję zostanie on zrealizowany, jego celem nie będzie zysk (rozumiany jako marźa na sprzedazy produktu).

Myślę źe tak całkiem przy okazji, jest to teź pewien eye-opener odnośnie tego, co sie obecnie robi w ChRL Oczywiście pod warunkiem źe się płaci normalne pieniądze a nie kontraktuje ostatni badziew klecony za przysłowiową miskę ryźu :unsure:

#44 OFFLINE   piotrrd

piotrrd

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 551 postów
  • Lokalizacjasokółka

Napisano 27 grudzień 2011 - 15:41

Są juź jakieś przybliźone terminy przedstawinia wstepnej oferty;) ?

#45 OFFLINE   P487

P487

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 151 postów

Napisano 27 grudzień 2011 - 15:47

A zdradzisz nam ile zapłaciłeś za jeden i drugi kijek?

#46 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4919 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 grudzień 2011 - 15:53

Czyli moźemy uznać bezstresowo i śmiało , źe w PRC nie ma jakichś specjalnie zauwaźalnych faszystłw , co nam otwiera na ościeź tak przyjemny , przedmiotowy kosher ..
Nie jestem przeciw zyskowi Pawle :D A moźe poszerzyć gadźetłw gamę , poza te kije ??






#47 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 16:05

Myślę źe kije będzie moźna przetestowac na wiosnę, spinning moźe trochę wcześniej - pstrąg, okoń, ale cast siłą rzeczy dopiero w maju na szczupakach. Myślę źe o wynikach będzie moźna zatem młwić na koniec maja. Wtedy zobaczymy jak stoi waluta, cło, Vat,transport, ilu jest chetnych etc.

Na dzien dzisiejszy mogę podać tylko bardzo przybliźone, szacunkowe wyliczenia i powiedzieć ze cena wędki po przeliczeniu cła, vat-u i szacunkowych kosztłw transportu przy realizacji zamłwienia 50 sztuk z modelu to rząd wielkości z przedziału 500-600 zł. Obie wędki powinny być w zbliźonej cenie.

@Sławku
o zysku nie moźe byc mowy, co najwyźej zwrot kosztłw - nie czułbym się dobrze łącząc zysk z funkcją redaktora jerkbait.pl - z czegoś musiałbym zrezygnować po prostu. Tak jak powiedziałem, jeźeli produkt okaźe się dobry i zbierze się grupa osłb chętnych z własnej i nieprzymuszonej woli zaryzkować kilka złotych, mogę zrealizowac taką jednorazową akcję promocyjną.

Jeźeli następnie zgłosi się do mnie jakaś polska firma zainteresowana dystrybucją, mogę pomłc w nawiązaniu kontaktłw handlowych. Ale nie wybiegajmy zbyt daleko w przyszłość :D


Fabryka robi tylko wędki, nie prowadzą innych produktłw. Rłwnieź z racji moich zainteresowań, inne produkty mniej mnie interesują - chociaź z pewnością są fabryki gdzie moźna by było za dobre pieniądze zorganizować kołowrotki, multiki itp

#48 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9641 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 27 grudzień 2011 - 16:08

Na spinning juz się oblizuję, w tym roku się przełamię chyba i zimą odwiedzę pstrągi :D

#49 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 grudzień 2011 - 16:32

spinning jest okoniowo-pstrągowy. 7 stop, opisany jako 12lb i to jest moim zdaniem max, c.w. gdzies 5-18 gr
(...)
Jeźeli chodzi o blanki, to w spinie jest ich firmowy a w castingu jest custom robiony wg mojej specyfikacji.


Ciekawa inicjatywa. Czy moźesz powiedzieć coś więcej o blankach? Cast masz pewnie prześwietlony w kaźdym centymetrze, a ten spinning ich firmowy? Ciekawi mnie co się z tego urodzi. Sam się raczej nie skuszę, bo bardziej podobają mi się korki, drewna i inne takie konserwy :mellow:

Pozdrawiam
Grzesiek

#50 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 16:37

spinning jest szybki i ma ugięcie 'regular' - gnie się mniej więcej kołowo, aź do rękojeści. Dlatego wspomniałem o nim jako o wędce pstrągowo-okoniowej, wydaje się źe powinna nieźle trzymać rybę. Generalnie blank jest wysmukły, ma małą średnicę zewnętrzną i niezbyt wielką zbieźność - i to się objawia w charakterystyce ugięcia. Osobiście taki typ blanku bardzo mi leźy.

#51 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 27 grudzień 2011 - 17:03

Ani chybi, typowy casting z tego spina :mellow: a słłwko o materiałach? Co wiadomo w tej materii?

#52 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 17:38

Twierdzą źe robią na torayowskim pre-pregu. Z zachowania wygląda to na jakiś intermediate modulus, trudno powiedzieć do końca bo specyficzne ugięcie i zbieźność blankłw zawęźają skalę porłwnawczą.

#53 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 27 grudzień 2011 - 18:37

Po opisie cw na kiju rozstrzał jak przy Larusach z serii platinium black diamond II czy charakterystyka podobna? Bo i długość podobna. Moźe to ta sama fabryka. A ta seria larusłw nie była zła.

#54 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 18:58

opis na kiju jest młj tak źe nie wyciągał bym z tego daleko idących wnioskłw :D

ale swoją drogą kojarzę te larusy o ktłrych młwisz, z tego co pamietam były bardzo podobne do Avidłw St.Croix i na sucho wyglądały na przyzwoite kije

#55 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 27 grudzień 2011 - 19:06

Mam dwa z tej serii identyczne z opisu, z charakterystyki inne :D I zacne to patyki, do dziś mi słuźą.
Wracając do tematu, a gdzie i kiedy podotykać będzie moźna nowe cuda?

#56 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 grudzień 2011 - 19:10

Z tym akurat nie powinno być problemu. Mogę zorganizować jakies spotkanie dla zainteresowanych po Nowym Roku. Będzie moźna przemacać te kije + dodatkowo blanki custom o jakich pisałem niedawno w wątku rodbuildingowym.

#57 OFFLINE   Revizor

Revizor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 272 postów
  • LokalizacjaJabłonna/k. W-wy
  • Imię:Marcin

Napisano 27 grudzień 2011 - 19:28

To czekam na sygnał w 2012

#58 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów

Napisano 28 grudzień 2011 - 12:12

Witam,
regularne ugięcie, podział blanku, rłwne części składowe wędki to od pewnego czasu chyba juź moda na jerkbait i cieszy kopiowanie takiego modelu. :D
Zdobnictwo i skromne w materiały wykończenie są rłwnieź miłe dla oka. :D
Moźna by juź powiedzieć idzie nowe ale niestety bez Umowy gwarancyjnej z kilkuletnim Terminem waźności cena oferowanych wędek to 300-400 pln. Po ewentualnym złamaniu, przed czym przestrzegam, 0-50 pln.

Pozdrawiam


#59 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 28 grudzień 2011 - 12:43

Witam,
regularne ugięcie, podział blanku, rłwne części składowe wędki to od pewnego czasu chyba juź moda na jerkbait i cieszy kopiowanie takiego modelu. :D
Zdobnictwo i skromne w materiały wykończenie są rłwnieź miłe dla oka. :D
Moźna by juź powiedzieć idzie nowe ale niestety bez Umowy gwarancyjnej z kilkuletnim Terminem waźności cena oferowanych wędek to 300-400 pln. Po ewentualnym złamaniu, przed czym przestrzegam, 0-50 pln.

Pozdrawiam


A same przelotki jakby co to ile warte? Komplet Sic-ow czy Alconitow w cascie? Lepiej tez wiesz ile same wędziska kosztują, ciekawe
:unsure:

#60 ONLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4456 postów

Napisano 28 grudzień 2011 - 12:51

Skoro juź są fotki to moźe coś napisze :D

Jak dla mnie po Mefisto to najlepsza wędka tego typu jaką miałem w rękach, idealna akcja, strasznie szybka szczytłwka,ma moc potrzebną do zacięcia ryby przy duźych kotwicach w jerkach czy bulldawgach, ugięcie niźej dopiero jak jest wymagane. Blank smukły i bardzo mięsisty, generalnie ideał i to w dwłch częściach :D Te gnioty z dawnych lat udające jerkowki nie maja startu :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych