Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowy RAPR - Czyżby coś drgneło?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
192 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 24 wrzesień 2019 - 22:49

Z tego, co słyszałem, mogą zniknąć całkowicie wymiary, limity, okresy ochronne. W zamian pojawi się odniesienie do ustawy i warunków połowu ustalonych przez zarządzającego wodą.

Trochę racji w tym jest. Dzisiaj każdy dzierżawca ustala własne zasady i w tym zakresie RAPR nieco się zdewaluował. Ustawa zezwala na zaostrzanie regulaminów, więc narzucanie w RAPR traci sens.

no i wykrakałeś www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/3/wiadomosci/39226/pliki/w_sprawie_zatwierdzenia_nowego_regulaminu_amatorskiego_polowu_ryb.docx

 

teraz jest obawa, że w wielu okręgach nie zdążą na czas przygotować logicznych i mądrych przepisów i będzie "wielkie żarcie" bo ktoś o czymś zapomni


  • ezehiel lubi to

#162 OFFLINE   ezehiel

ezehiel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3591 postów
  • LokalizacjaLa La Land
  • Imię:Marcin

Napisano 25 wrzesień 2019 - 12:49

Dżizas jakie guano stworzyli...

 

będzie się działo


  • Alexspin lubi to

#163 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 25 wrzesień 2019 - 20:29

Wszystkie ryby w tym kraju powinny trafić do czerwonej księgi zagrożonych gatunków i tyle w temacie.No może oprócz karpi .


Użytkownik Tomy edytował ten post 25 wrzesień 2019 - 20:29

  • jurkan, Alexspin i morrum lubią to

#164 OFFLINE   ShadowStalker

ShadowStalker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 80 postów
  • LokalizacjaBdg/Gd

Napisano 26 wrzesień 2019 - 12:58

Ee czyli w skrócie zwalili wszystko na okręgi? Przecież to jest parodia... Teraz się okaże że co 2 zbiornik będzie miał inne zasady i zamiast normalnie łowić człowiek będzie czytał regulaminy całymi dniami.



#165 OFFLINE   venom_666

venom_666

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1831 postów
  • LokalizacjaRypin
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Stępniewski

Napisano 26 wrzesień 2019 - 13:29

Był krzyk że RAPR niedobry, że zły bo niezgodny z ustawą (chociaż wolno dzierżawcy wody to zrobić w przypadku zaostrzenia przepisów), że okręgi powinny mieć więcej możliwości itp itd...

Teraz znowu źle??

Z tego co wiem, to w każdym Okręgu wydawane jest corocznie coś co się nazywa Zasadami Połowu na Wodach Okręgu. Z wyszczegonieniem wymiarów (często zaostrzonych w stosunku do RAPR), z ograniczeniami co do metod i okresów, lub miejsc.

Czy coś się w takim Okregu zmieni ?? Czy znikną nagle zasadu ustalone uchwałami zarządów??

Co z Wami ludzie?? Narzekacie na złych Onych, a jak Oni dają Wam więcej samodzielności to znowu źle...


  • eRKa lubi to

#166 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1278 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 26 wrzesień 2019 - 14:28

Ee czyli w skrócie zwalili wszystko na okręgi? Przecież to jest parodia... Teraz się okaże że co 2 zbiornik będzie miał inne zasady i zamiast normalnie łowić człowiek będzie czytał regulaminy całymi dniami.

Tak jest na większości łowisk we Włoszech. Regulamin jest pod konkretną wodę. Łowiącego obowiązkiem jest zapoznanie się z obowiązującymi zasadami.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  • eRKa lubi to

#167 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 wrzesień 2019 - 05:32

Proszę tylko nie mówić, że będzie burdel! W burdelu jest porządek! :doh:  :angry:

 

Ps

Najgłupszy punkt:

"3. Wędkarz zobowiązany jest utrzymać w czystości brzeg w promieniu 5 m od zajmowanego

stanowiska wędkarskiego, bez wzglądu na stan, jaki zastał przed rozpoczęciem połowu."

Spinningując na małej rzeczce szerokości 2-3m, brodząc środkiem, powinienem ciągnąć za sobą dwa odkurzacze uliczne po obydwu brzegach o szerokości pasa oczyszczania 3,5-4m. Łowiąc z brzegu na tej samej rzeczce powinienem za każdą zmianą stanowiska (czyli co około 15-30minut) przedostawać się na drugi brzeg i posprzątać , bo tam jeszcze na 2-3m sięga promień 5m, a jeśli przejdę na drugi brzeg w celu posprzątania to nawet kolejne 5m, bo nie udowodnię, że "ja tu tylko sprzątam".

:doh:  :doh:  :doh:


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 wrzesień 2019 - 06:28


#168 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 wrzesień 2019 - 07:00

Umiejętność czytania nie jest równoznaczna z rozumieniem czytanego.. jednak zdecydowanie łatwiej jest spróbować zabłysnąć tym pierwszym.. :)  


  • fish28 i sucks_one lubią to

#169 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 27 wrzesień 2019 - 07:13

Umiejętność czytania nie jest równoznaczna z rozumieniem czytanego.. jednak zdecydowanie łatwiej jest spróbować zabłysnąć tym pierwszym.. :)  

Góra urodziła mysz... Podobnie jest z pisaniem, w czym jesteś leaderem tego Forum... ;)  :D

 

Ps

Na studiach, moja Pani Profesor od filozofii, o takich przepisach mawiała "debilitas ad mentalis"...


Użytkownik Alexspin edytował ten post 27 wrzesień 2019 - 07:16


#170 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4891 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 27 wrzesień 2019 - 07:31

Dawaj, dawaj.. widzę - umiesz czytać.. :)



#171 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 30 wrzesień 2019 - 10:24

Alex, ten przepis jest w RAPR od wielu lat. Dotyczy wędkowania "na stanowisku", czyli stacjonarnego i tak jest egzekwowany.


  • eRKa i Alexspin lubią to

#172 OFFLINE   wuran

wuran

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2151 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Marcin

Napisano 30 wrzesień 2019 - 15:20

@Alexspin, w przepisie jest napisane "brzeg" - liczba pojedyncza, nie mnoga. Czyli brodząć środkiem hipotetycznej rzeki o szerokości 2-3 metrów wystarczy Ci jeden odkurzacz aby posprzatać jeden brzeg. NIe dzielmy włosa na czworo, jest mnóstwo nieprecyzyjnych zapisów, jeśli chcesz to zmienić to zamiast je komentować napisz do ZG PZW o ich zmianę. Nie na zasadzie jest źle i zmieńcie, ale niech to będzie krytyka konstruktywna czyli zaproponuj swoj rozwiązanie.


  • Alexspin lubi to

#173 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 październik 2019 - 10:32

Alex, ten przepis jest w RAPR od wielu lat. Dotyczy wędkowania "na stanowisku", czyli stacjonarnego i tak jest egzekwowany.

Wiem, ale brak precyzji zapisu może powodować konflikty, zwłaszcza gdy trafi się strażnik-beton.

 

@Alexspin, w przepisie jest napisane "brzeg" - liczba pojedyncza, nie mnoga. Czyli brodząć środkiem hipotetycznej rzeki o szerokości 2-3 metrów wystarczy Ci jeden odkurzacz aby posprzatać jeden brzeg. NIe dzielmy włosa na czworo, jest mnóstwo nieprecyzyjnych zapisów, jeśli chcesz to zmienić to zamiast je komentować napisz do ZG PZW o ich zmianę. Nie na zasadzie jest źle i zmieńcie, ale niech to będzie krytyka konstruktywna czyli zaproponuj swoj rozwiązanie.

Myślisz, że to coś dałoby? Jestem w tym zakresie bardzo sceptyczny. Jeśli Zarząd "Gówny" ma w "wielkim poważaniu" kilka tysięcy wędkarzy, to myślisz, że przeczytają co sądzi o przepisach i ich "tfurcah" jakiś jeden tetryk? Wątpię... :angry:



#174 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 02 październik 2019 - 11:02

Jeśli trafisz na debila, to nie przyjmiesz mandatu i z głowy  


  • venom_666 i Alexspin lubią to

#175 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3696 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 02 październik 2019 - 12:25

To wiem i nigdy nie poddaję się presji idioty, ani nadgorliwca. Na szczęście będąc prawnikiem daję sobie radę. :good: Jednak nie wszyscy tak podchodzą do sprawy. Przepisy powinny być jasne i klarowne, ale gdyby tak było z czego bym żył... ;)  :P



#176 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 227 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 07 październik 2019 - 08:51

....a lecąc paralotnią 2 osobową nad rzeką (szerokość 3m) na wysokości 2m nad lustrem wody, gdzie jeden zajmuje sie nawigacją, a drugi łowi na troling trzeba też sprzątać brzeg ?

 

Kuźwa ale cudujecie, chodzi by syfu po zanętach, robakach, przyponach i puszek piwa się pozbyć z naszych wód.

 

PS. Też tak macie, skradam się przez chaszcza wysokości 2m, zbliżam się do rzeki dziewiczym szlakiem. Mam w głowie, że zaraz zaskoczę klenia 60++, stawiam kolejne kroki ku lini brzegowej. Nagle jeb.... dźwięk uginającej się pod trawą puszki lub butelki po Coli. Myśle oho! kuźwa ktoś tu jednak łaził. Mam tak 20x w sezonie.


  • strary i coma lubią to

#177 OFFLINE   Archanioł

Archanioł

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • LokalizacjaRzeszów

Napisano 28 maj 2020 - 12:46

W starym  RAPR był zapis o tym że jeżeli pierwszy albo ostatni dzień okresu ochronnego wypada w dzień ustawowo wolny od pracy - to o ten dzień okres ejst skracany.

W nowym tego zapisu nie ma.

W niedziele będę łowił w wybitnie sandaczowej miejscówce wybitnie sandaczowymi przynętami . I żeby nie mieć problemu, to co - powoływać się na rozporządzenie Ministra Rolnictwa z 12.11.2001 roku paragraf 7 pkt 2?

Czy jak to teraz jest?

Czy sandaczowanie zostawić do poniedziałku 01.06.2020?



#178 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 28 maj 2020 - 13:04

Zasady ustala dzierżawca wody, poczytaj zezwolenie, które masz. Jeśli nie ma wyraźnego zapisu, że okres jest skracany, tzn że nie jest i czekasz do pierwszego



#179 OFFLINE   Janusszr

Janusszr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1341 postów
  • LokalizacjaSuwałki
  • Imię:Janusz
  • Nazwisko:Ja_to_ja

Napisano 05 październik 2020 - 22:43

Zaskoczył mnie jeden wędkarz na Wigrach. Łowił  na cztery wędki spławikowe. Na moją uwagę, czy nie przesadza, odpowiedział, że wykupił dwa zezwolenia i robi tak od lat. Zszokowała mnie ta odpowiedź. 



#180 OFFLINE   bartsiedlce

bartsiedlce

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 6254 postów
  • LokalizacjaSiedlce
  • Imię:Bartek

Napisano 06 październik 2020 - 09:51

Zarządca wody ustala zasady wędkowania, jeśli godzi się na taki proceder, to nic nie zrobisz






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych