Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

ASTRA serii G 2000 rok / kombi, 1.7 DTI 16v [isuzu] - potrzebna konsultacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
44 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:36

Miałem to samo 4 lata temu i to w BMW. Jadąc do Zolingen na autobanie coś zaśmierdziało izolacją ja to olałem.Kolega kupił ciężarówkę i na to konto skoczyliśmy do Holandi tam wieczorem nagle zabrakło mi prądu i ledwo dotoczyłem się do hotelu rano serwis i stwierdzono padakę akku więc kupiliśmy nowe akku w servisie gdzie stwierdzono że wszystko gra,wróciliśmy do Zolingen zrobiliśmy papiery na ciężarówkę i do domu, kiedy zapadł wieczór prądu mi starczyło na dwa kilometry jazdy na światłach i pupa okazało się że mam padakę alternatora a on załatwił stare akku jak i nowe.Hotel czekanie na alternator naprawa i po 2 dniach mogłem wracać, w drodze powrotnej w nocy wyszło uszkodzenie nowego akku i powrót do domy z kłopotami i duszą na ramieniu czy dojadę. Także Mifek głowa do góry nie jest tak źle skoro jesteś doma.

#22 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:51

@Tornado napisał;
Także Mifek głowa do góry nie jest tak źle skoro jesteś doma.

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#23 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 02 styczeń 2012 - 20:55

Tez mam ten traktor isuzu tyle , ze 02 w uk i nic mnie tak nie wkur... jak ten vauxhall. Ja mam problem z kluczykiem , byl juz pere razy kasowany blad ale coz z tego jak dalej wyskakuje , malo tego jak stoje na swiatlach , silnik rozgrzany , zegar predkosciomierza :huh: i obrotomierza :unsure: wachluje sobie z gory na dol i tak w kolko - przyczyn moze byc wiele ale rozwiazanie jedno - SPRZEDAC i nigdy wiecej terkoczacych diesli :D Jedyne co lubie w tym zlomie to kolor - czarny jak <_<

#24 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:22

Ten chłopaka to światełko w portfelu zobaczy a nie w tunelu :unsure: alternator pada sam z siebie albo przez akku i tak jedno i drugie do wymiany.Poza tym dokładna kontrola regulatora napięcia wskazana, na napięcie i amperaż resztę zostawcie w spokoju,A po za tym Mifek powinieneś kupić auto dla inteligenta a nie zwykłego robola hi hi hi.



a co jak ktos kiedys byl robolem i lubi proste i oszczedne auta... :D

#25 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:22

Może masa nie łączyć, może być zimny lut itp. pierdoły <_< .
Jak walka z wozem?


masa sprawdzona... nawet jedna EXTRA dorzucona...

#26 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:29

mifciu, posprawdzajcie wszystkie masy, te na zegarach też. No i aku, alternator i regulator nap, tak jak pisze @tornado. Gdzieś tu jest pies pogrzebany. B)


kurde glupieje juz...

dzis ojciec byl juz w drodze do mnie na podmianke (tak to juz jest ze jak moje auto szwankuje to mu swoje zostawiam i jezdze jego ASTRA G 2004 2.0 DTI). niestety w polowie drogi do szczecina - na wysokosci pyrzyc mniej wiecej auto znow padla... znow kontrolki jedna po drugiej... znow slabiunki aku i znow... brak wspomagania...

tel do brata. przyjezdza z drugim akumulatorem... i wszystko zapowiada sie ok.. no prawie... kiedy juz sie wydaje ze chodzilo o akumulator nagle pod niemal samym domem auto... na drugim aku znowu wariuje... SZIT


wiec ojciec wkurza sie jedzie do warsztatu. sprawdza ladowanie - miernik pokazuje 8!!! zamiast 14+... wiec pada haslo JEDNAK ALTERNATOR...

no to biorą się chlopy za niego... sprawdzaja TRZEMA roznymi zabawkami kazda pokazuje WSKAZANIA WZORCOWE dokladnie takie samo jak w przypadku ZUPELNIE NOWYCH alternatorow wzietych swiezo z pułki...



na chwile obecna brak pomyslow...

moze przpiecia jakies... moze nie... a moze cholera wie...

#27 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:30

A po za tym Mifek powinieneś kupić auto dla inteligenta a nie zwykłego robola hi hi hi.


jak mi zalatwisz dotacje na auto dla intelgenta to obiecuje ze kupie jeszcze w tym miesiacu ;)

#28 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:32

Mifciu sprawdź czy Ci regulator szlak nie trafił przy tych kłopotach i posprawdzaj wszystkie bezpieczniki wysoko prądowe czy nie popalone a nie które są mocno ukryte.I wszystkie połączenia kabli prądowych by gdzieś luzu i śniedzi nie miały. To na pewno jest ukryta pierdoła a nie poważna usterka tylko trzeba ją znaleźć.

#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 02 styczeń 2012 - 22:57

[quote]
mifciu, posprawdzajcie wszystkie masy, te na zegarach też. No i aku, alternator i regulator nap, tak jak pisze @tornado. Gdzieś tu jest pies pogrzebany. B)
[/quote]

kurde glupieje juz...

dzis ojciec byl juz w drodze do mnie na podmianke (tak to juz jest ze jak moje auto szwankuje to mu swoje zostawiam i jezdze jego ASTRA G 2004 2.0 DTI). niestety w polowie drogi do szczecina - na wysokosci pyrzyc mniej wiecej auto znow padla... znow kontrolki jedna po drugiej... znow slabiunki aku i znow... brak wspomagania...

tel do brata. przyjezdza z drugim akumulatorem... i wszystko zapowiada sie ok.. no prawie... kiedy juz sie wydaje ze chodzilo o akumulator nagle pod niemal samym domem auto... na drugim aku znowu wariuje... SZIT


wiec ojciec wkurza sie jedzie do warsztatu. sprawdza ladowanie - miernik pokazuje 8!!! zamiast 14+... wiec pada haslo JEDNAK ALTERNATOR...

no to biorą się chlopy za niego... sprawdzaja TRZEMA roznymi zabawkami kazda pokazuje WSKAZANIA WZORCOWE dokladnie takie samo jak w przypadku ZUPELNIE NOWYCH alternatorow wzietych swiezo z pułki...



na chwile obecna brak pomyslow...

moze przpiecia jakies... moze nie... a moze cholera wie...
[/quote]
Regulator?


#30 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 02 styczeń 2012 - 23:19

Mifek wspomaganie nie ma nic wspólnego z prądem. Masz na 100% walnięty alternator lub regulator napięcia w nim jak pisałem jest regulator napięcia który może pokazywać 14v ale prądowy jest walnięty i nie daje prądu w potrzebnych ilościach. W alternatorze może być zimny lut który na mierniku pokarze napięcie ale nie da prądu i dupa, a nawet jak pokarze na postoju to podczas jazdy moze wyłączać i tak dalej zostaw papudraków wyciąg sam alternator i posprawdzaj z kolegą który choć troszkę kuma i potrafi lutować może być czaśnięta któraś dioda. na 300% masz w tych 2 miejscach drobną awarię i nigdzie indziej jej nie szukaj brakuje Ci prądu a nie napięcia.

#31 OFFLINE   tornado

tornado

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1703 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 02 styczeń 2012 - 23:22

I jeszcze jedno alternator potrzebuje około 4 koni mocy do pracy więc pasek musi być dobrze naciągnięty.

#32 OFFLINE   and67

and67

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 681 postów
  • LokalizacjaOświęcim Małopolska

Napisano 03 styczeń 2012 - 13:21

[quote title=tornado napisał(a) dnia pon, 02 styczeń 2012 11:19]Mifek wspomaganie nie ma nic wspólnego z prądem.

Astra G ma wspomaganie elektryczno-hudrauliczne,przy problemach z prądem wspomaganie może się upłynnić.
Mifek spróbuj tutaj poszukać albo się zalogować i rzucić swój problem w odpowiednim dziale,na tym forum jest trochę siedzących w temacie

http://www.elektroda...um/forum61.html

ewentualnie poszukać w internecie na forum opla jest tego trochę,ja b.często korzystam ze swojego forum cytrynka,jako że mam Xantię,pomagają :D

tornado zmierza w dobrym kierunku,skoro pada prąd po wymianie na inny akumulator(dopóki był prąd w aku było ok nie ma ładowania prąd w aku się kończy) , to z prądem ładowania coś jest nie tak,alternator lub regulator napięcia.



#33 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 styczeń 2012 - 13:29

[quote]
mifciu, posprawdzajcie wszystkie masy, te na zegarach też. No i aku, alternator i regulator nap, tak jak pisze @tornado. Gdzieś tu jest pies pogrzebany. B)
[/quote]

kurde glupieje juz...

dzis ojciec byl juz w drodze do mnie na podmianke (tak to juz jest ze jak moje auto szwankuje to mu swoje zostawiam i jezdze jego ASTRA G 2004 2.0 DTI). niestety w polowie drogi do szczecina - na wysokosci pyrzyc mniej wiecej auto znow padla... znow kontrolki jedna po drugiej... znow slabiunki aku i znow... brak wspomagania...

tel do brata. przyjezdza z drugim akumulatorem... i wszystko zapowiada sie ok.. no prawie... kiedy juz sie wydaje ze chodzilo o akumulator nagle pod niemal samym domem auto... na drugim aku znowu wariuje... SZIT


wiec ojciec wkurza sie jedzie do warsztatu. sprawdza ladowanie - miernik pokazuje 8!!! zamiast 14+... wiec pada haslo JEDNAK ALTERNATOR...

no to biorą się chlopy za niego... sprawdzaja TRZEMA roznymi zabawkami kazda pokazuje WSKAZANIA WZORCOWE dokladnie takie samo jak w przypadku ZUPELNIE NOWYCH alternatorow wzietych swiezo z pułki...



na chwile obecna brak pomyslow...

moze przpiecia jakies... moze nie... a moze cholera wie...
[/quote]
Regulator?

[/quote]


szczotki ci sie w alternatorze wieszaja :mellow: albo masz juz wytarte :mellow:

#34 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2012 - 17:04

odzyskałem auto!!!!!

dziś rano krok po kroku. punkt po pukncie byl sprawdzany alternator i jak sie okazalo (BRAWO TORNADO) regulator napięcia w alternatorze szlag trafil...

zapowiada się ze jednak bede mial czym jechac na ryby w piątek :D


WIELKIE DZIEKI wszystkim za pomoc oraz rady...

a co do forum opla to... zdecydowanie nie polecam... <_<

#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 03 styczeń 2012 - 17:07

Taaa, tornado brawo :unsure: niedoceniaczu koleżeński

Trudno Ciebie zadowolić....

:mellow:
Regulator napięcia?



#36 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 03 styczeń 2012 - 17:10

Eee Mifas ale micha cieszy :lol: :lol:
Tylko trotki mają przewalone B).

#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2012 - 18:03

Eee Mifas ale micha cieszy :lol: :lol:
Tylko trotki mają przewalone B).


no wlasnie mam kurna problem czy wybrac::
- trocie
- pstragi
- a moze rzeke w ktorej sa i jedne i drugie :D
- no chyba ze mi calkiem odwali i pojade na:
x szczupaki w morzu (malo prawdopodobne)
x rzeke gdzie wystepuja trocie i ladne jazie - a do tych drugich malo kto sie dobiera bo wszyscy za trocia laza :mellow:

#38 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2012 - 18:04

[quote]
Trudno Ciebie zadowolić....

:mellow:
Regulator napięcia?
[/quote]
[/quote]

normalnie Najmocniej przepraszam Szanownego KOLEGE

to było przedostatni raz :D

#39 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1192 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 styczeń 2012 - 18:06

[quote]
Eee Mifas ale micha cieszy :lol: :lol:
Tylko trotki mają przewalone B).
[/quote]

no wlasnie mam kurna problem czy wybrac::
- trocie
- pstragi
- a moze rzeke w ktorej sa i jedne i drugie :D
- no chyba ze mi calkiem odwali i pojade na:
x szczupaki w morzu (malo prawdopodobne)
x rzeke gdzie wystepuja trocie i ladne jazie - a do tych drugich malo kto sie dobiera bo wszyscy za trocia laza :mellow:
[/quote]


E tam. Trzeba opić fakt działania auta. Jedz na Piwo <_< <_< :lol: :lol: :lol: :lol:

#40 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 styczeń 2012 - 18:13

[quote]
Eee Mifas ale micha cieszy :lol: :lol:
Tylko trotki mają przewalone B).
[/quote]

no wlasnie mam kurna problem czy wybrac::
- trocie
- pstragi
- a moze rzeke w ktorej sa i jedne i drugie :D
- no chyba ze mi calkiem odwali i pojade na:
x szczupaki w morzu (malo prawdopodobne)
x rzeke gdzie wystepuja trocie i ladne jazie - a do tych drugich malo kto sie dobiera bo wszyscy za trocia laza :mellow:
[/quote]


E tam. Trzeba opić fakt działania auta. Jedz na Piwo <_< <_< :lol: :lol: :lol: :lol:
[/quote]

okazji do picia to mi w styczniu nie brakuje wiec... spoko loko.. jakos dam rade pogodzic to wszystko :D





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych